Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon d7200 alebo Canon Eos 7d Mark?

Metjusko
2015-08-15 18:07:55+02
Potreboval by som poradiť pri výbere foťaku. Ktorý si myslíte, že je lepší? Rád by som sa s ním najmä venoval tvorbe videí q pre to je lepšie si kúpiť lacnejšie telo a investovať do objektívu alebo radšej si priplatiť za Canon? Ďakujem
 
MagickVamp
2015-08-15 20:50:12+02
Mas snad na mysli 7d mark ii? Lebo 7d mark i je o 5 - 6 rokov starsi ako D7200. Ak sa teda pytas na 7d mark i tak jednoznacne je D7200 lepsi. Ak sa pytas na 7d mark ii tak to je bitelny fotak s momentalne najlepsim ostrenim, ak chces fotit pohyb, wildlife, sport tak momentalne nic lepsie neexistuje. Ak chces fotit krajinky tak si ber D7200. 7d mark ii je fotak pre profikov, ktory jeho prednosti vyuziju, D7200 je zas univerzalnejsi a lahsi a ak sa nezivis fotenim sportu ci wildlife, tak na jeho limitu nikdy nedojdes a bude ti zvlast ako babe robit vacsiu radost (niizsia vaha) a ak mas obmedzeny rozpocet, tak racej D7200 a lepsi objektiv.
 
MagickVamp
2015-08-15 20:55:27+02
Sory, teraz kukam ze niesi baba, ale co som napisal plati
 
MagickVamp
2015-08-15 20:56:52+02
A na video je lepsi Canon. A uplne ti staci 70d
 
DrAcula
2015-08-15 22:08:13+02
Pokial mas zaujem o video, precitaj si aj toto:
http://www.video-zone.cz/recenze/canon-a-firmware-magic-lantern-t85.html

Neviem o nicom podobnom pre Nikon . Mozno ma niekto doplni.
 
Metjusko
2015-08-16 08:50:52+02
Ďakujem vám za odpovede a aj za tú babu . Za pamätám si to ... A chcem si kúpiť Mark 2 Eos 7d ...
 
DrAcula
2015-08-16 11:50:01+02
Rataj ale s tym ze budes potrebovat na video aj dalsiu specialnu vybavu a nie len objektivy. A ta nie je lacna! Preto Ti aj Magic wamp poradil 70d. Ostane ti viac na vybavu. A ver mi, ze ta vybava bude stat ovela viac ako ocakavas .
 
Metjusko
2015-08-16 12:33:50+02
Fuuha. ... Teraz ste mi dali chrobáka do hlavy. Neviem čo mám urobiť. Totiž láka ma na Eos 7d M2 aj možnosť akčného života. Chodím niekedy fotiť futbal a americký futbal. Uvidím. Samozrejme Ďakujem za názor a najmä s tým 70d ste mi zmiešali karty, kvôli vyklopnemu displeju a mnohým iných veciam. Ďakujem.
 
DrAcula
2015-08-16 12:47:54+02
Precitaj si mozno aj toto:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/vyber-fotoaparatu/rozpocet-zaciatocnika/

Ale tam sa myslim nespomina vobec specialna vybava pre tocenie videa, ktora sa ti bude urcite hodit ak to s tym videom myslis vaznejsie.
 
landov
2015-08-16 12:58:22+02
určite ber 7DII. na ostatnu vybavu dosetris. ale výhody lepšieho tela časom budú chýbať a budeš si biť hlavu o stenu.
 
DrAcula
2015-08-16 14:06:13+02
príspevok od: landov
určite ber 7DII. na ostatnu vybavu dosetris. ale výhody lepšieho tela časom budú chýbať a budeš si biť hlavu o stenu.
A ake vyhody ma pri tvorbe videa 7DII voci 70D?
(pytam sa lebo to neviem ... sam mam nikon)
70D ma napr. vyklopny displej ... to je napr. velke + pri videu pre 70D

Ak by chcel fotak na fotenie jednoznacne by som mu doporucil D7200, na video to ale nie je ono.

Kym ale dosetri a dokupi vybavu budu na trhu zase lepsie tela a zase si bude bit hlavu o stenu, ze kupil tak drahe super telo a bez vybavy ho nevyuzil. A 70D si myslim, ze nie je zle telo pri ktorom by si musel bit hlavu o stenu. A objektivy a vybava mu v buducnosti ostanu ... ale telo za nejaky cas tak ci tak vymeni.
 
tomas2009
2015-08-16 15:48:55+02
jednoznacne ber d7200 o inom ani neuvazuj..snimac je fakt super, prislusenstvo od Nikon, parada.
 
landov
2015-08-16 16:39:48+02
príspevok od: DrAcula
A ake vyhody ma pri tvorbe videa 7DII voci 70D?
(pytam sa lebo to neviem ... sam mam nikon)
70D ma napr. vyklopny displej ... to je napr. velke + pri videu pre 70D

Ak by chcel fotak na fotenie jednoznacne by som mu doporucil D7200, na video to ale nie je ono.

Kym ale dosetri a dokupi vybavu budu na trhu zase lepsie tela a zase si bude bit hlavu o stenu, ze kupil tak drahe super telo a bez vybavy ho nevyuzil. A 70D si myslim, ze nie je zle telo pri ktorom by si musel bit hlavu o stenu. A objektivy a vybava mu v buducnosti ostanu ... ale telo za nejaky cas tak ci tak vymeni.
Sam mam tiez Nikona video vôbec nepouzivam, ani neviem ake mam 7DII vyhody pri tvorbe videa, ALE - reagoval som na to, ze "Totiž láka ma na Eos 7d M2 aj možnosť akčného života. Chodím niekedy fotiť futbal a americký futbal" a tam je uz prinos markantny.
 
DrAcula
2015-08-16 17:20:12+02
príspevok od: landov
Sam mam tiez Nikona video vôbec nepouzivam, ani neviem ake mam 7DII vyhody pri tvorbe videa, ALE - reagoval som na to, ze "Totiž láka ma na Eos 7d M2 aj možnosť akčného života. Chodím niekedy fotiť futbal a americký futbal" a tam je uz prinos markantny.
Neviem co je myslene pod akcnym zivotom.
Ale 7DII ma 2x taku cenu ako 70D, A je stale o dost drachsi ako D7200.
7DII okrem vacsieho poctu krizovych ostriacich bodov a FPS pri foteni nema nejaku super vlastnost ktorou by D7200 prekonaval. A ci pri foteni bude 6 ci 10 fps to zase az taky rozdiel nie je. Alebo sekvencnym fotenim robis vacsinu svojich foto ? Ja tak 1-3 percenta. Myslis ze zaciatocnik potrebuje kulomet ??? Myslis, ze si pri foteni futbalu vystaci so setakom ? Podla mna by mal viac investovat do objektivou.

Podla polozeneho dotazu som otipoval tazatela na zaciatocnika, ktory si chce kupit svoju 1 zrkadlovku a nechce pri tom spravit chybu. Zaroven spomenul, ze to chce primarne na video. Pri 7DII uz spominal, ze ci si ma na neho priplatit. Podla toho medzi akymi telami si vyberal som odhadol jeho financne moznosti ... cize kolko do toho chce asi investovat. Zaroven vacsina zaciatocnikov podceni cenu prislusenstva, na co som ho tiez upozornil.

Ak je teda priorita video:
Odporucam Canon 70D ... obrovska vyhoda je alternativny FW ktory spravi z fotaku kameru ( videl som na vlastne oci moznosti toho FW a nikon pokial viem ozaj nic take nema)

Ak je priorita fotenie (ale to podla dotazu nie je ):
Najlepsou volbou v tejto cenovej kategorii je dnes jednoznacne D7200.
(Video nou sice tiez natocis ... ale moznosti nastaveni su na tom horsie ako u Canon ... povedal by som skor katastrofalne. Ale to je iba co sa tyka videa!)
 
MagickVamp
2015-08-16 19:08:33+02
Ak by som to zhrnul tak asi takto: Ak ti ide o video tak jednoznacne Canon, ak ti ide o fotenie tak pomer cena/vykon je na tom lepsie Nikon a ak ti ide o maximalny vykon v oblasti sportu, tak 7D mark II je fakt ultimat, ak mas moznost vezmi si ho a vyskusaj a pochopis ze D7200 je popri nom ako hracka. A tomas2009 ignoruj, jemu ako uz raz bolo napisane niekto od Canonu strasne ublizil a on sa z toho doteraz nespametal a tak tu troluje, takze sa dopocujes od neho len to ze vsetko a vo vsetkom je lepsie nez Canon.
 
DrAcula
2015-08-16 19:48:14+02
príspevok od: MagickVamp
Ak by som to zhrnul tak asi takto: Ak ti ide o video tak jednoznacne Canon, ak ti ide o fotenie tak pomer cena/vykon je na tom lepsie Nikon a ak ti ide o maximalny vykon v oblasti sportu, tak 7D mark II je fakt ultimat, ak mas moznost vezmi si ho a vyskusaj a pochopis ze D7200 je popri nom ako hracka. A tomas2009 ignoruj, jemu ako uz raz bolo napisane niekto od Canonu strasne ublizil a on sa z toho doteraz nespametal a tak tu troluje, takze sa dopocujes od neho len to ze vsetko a vo vsetkom je lepsie nez Canon.
D7200 by som hrackou nenazyval. Ako som pisal az take vyhody 7DII oproti D7200 nema. Nie je to len o pomere cena/vykon. Vacsina akoze vyhod su skor marketingove hluposti. Jedine v com 7DII ma ozaj na vrch je robustnejsie a odolnejsie telo ... ale pri tej cene sa ani necudujem.

A v cenovej kategorii 7DII ma Nikon nasadenu FF zrkadlovku D610, ktora sa na vacsinu zanrov hodi viac.

Ale v podstate mas pravdu. Na video jednoznacne Canon. V tom sa zhodneme.
 
markato1
2015-08-17 19:37:15+02
príspevok od: DrAcula
D7200 by som hrackou nenazyval. Ako som pisal az take vyhody 7DII oproti D7200 nema. Nie je to len o pomere cena/vykon. Vacsina akoze vyhod su skor marketingove hluposti. Jedine v com 7DII ma ozaj na vrch je robustnejsie a odolnejsie telo ... ale pri tej cene sa ani necudujem.

A v cenovej kategorii 7DII ma Nikon nasadenu FF zrkadlovku D610, ktora sa na vacsinu zanrov hodi viac.

Ale v podstate mas pravdu. Na video jednoznacne Canon. V tom sa zhodneme.
Osobne si nemyslim tiez ze D7200 je hracka,ale tiez si nemyslim ze jedine v com ma 7DmkII navrch je len robustnejsie a odolnejsie telo..je toho podstatne viac,co vsak neznamena ze aj nikon nema nejake lepsie vlastnosti ako canon...a D610 by som vobec so 7D neporovnaval,ved na to je canon 6D pokial chces porovnavat a aj tam je to plus minus jedno.. a vlastne myslim si ze uz davno netreba nejak velmi porovnavat,uz nejaku dobu je to najme o fotografovi a menej o fotoaparatoch
 
Roman Point
2015-08-17 19:57:33+02
https://www.eisa.eu/awards/photography/31/european-prosumer-dslr-camera-2015-2016.html#award marketing jak prasa Aspoň vieš čo máš kúpiť
 
firefox
2015-08-17 20:00:48+02
príspevok od: markato1
Osobne si nemyslim tiez ze D7200 je hracka,ale tiez si nemyslim ze jedine v com ma 7DmkII navrch je len robustnejsie a odolnejsie telo..je toho podstatne viac,co vsak neznamena ze aj nikon nema nejake lepsie vlastnosti ako canon...a D610 by som vobec so 7D neporovnaval,ved na to je canon 6D pokial chces porovnavat a aj tam je to plus minus jedno.. a vlastne myslim si ze uz davno netreba nejak velmi porovnavat,uz nejaku dobu je to najme o fotografovi a menej o fotoaparatoch
Vyskúšaj ostrenie mark II a zmeníš názor ,nikon 7200 neviem porovnať,ale oproti 6D je to kua rýchle na tamron 150-600 a má lepšie rozložené ostriace body.eto vsio
 
markato1
2015-08-17 20:07:16+02
príspevok od: firefox
Vyskúšaj ostrenie mark II a zmeníš názor ,nikon 7200 neviem porovnať,ale oproti 6D je to kua rýchle na tamron 150-600 a má lepšie rozložené ostriace body.eto vsio
Ja som MKII skusal, je to zatial to najlepsie co som drzal v rukach,len som chcel napisat ze aj D7200 je dost dobre pouzitelny fotak
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()