Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon d7200 alebo Canon Eos 7d Mark?

Metjusko
Metjusko 2015-08-15 18:07:55+02
Potreboval by som poradiť pri výbere foťaku. Ktorý si myslíte, že je lepší? Rád by som sa s ním najmä venoval tvorbe videí q pre to je lepšie si kúpiť lacnejšie telo a investovať do objektívu alebo radšej si priplatiť za Canon? Ďakujem
 
firefox
2015-08-17 20:31:06+02
príspevok od: Roman Point
https://www.eisa.eu/awards/photography/31/european-prosumer-dslr-camera-2015-2016.html#award marketing jak prasa Aspoň vieš čo máš kúpiť
Kúpim ti ho na vianoce ak budeš dobrý ,a potom to už nebude marketing či?
 
markato1
2015-08-17 20:34:03+02
príspevok od: firefox
Kúpim ti ho na vianoce ak budeš dobrý ,a potom to už nebude marketing či?
ale museli dat strasne peniaze na toto video
 
tomas2009
2015-08-17 20:46:48+02
Ano ako povedal magickwampik: ublizila mi moja vlastna mark II, bola na ...ale uznavam ze Canon ma teraz asi najrychlejsi fotak na trhu, ale za tu cenu budu mat asi aj najpomalsie predaje na trhu DD a ta reklama co dali na eisa je fakt trapna, ze ich to ba..kazdeho podplacat
Chlapce neboj sa a kupuj na sport tu 7D a ku tomu 70-200 vr od Canonu a to len potom budes na americkom futbale Canóón DDD
 
firefox
2015-08-17 21:06:52+02
príspevok od: tomas2009
Ano ako povedal magickwampik: ublizila mi moja vlastna mark II, bola na ...ale uznavam ze Canon ma teraz asi najrychlejsi fotak na trhu, ale za tu cenu budu mat asi aj najpomalsie predaje na trhu DD a ta reklama co dali na eisa je fakt trapna, ze ich to ba..kazdeho podplacat
Chlapce neboj sa a kupuj na sport tu 7D a ku tomu 70-200 vr od Canonu a to len potom budes na americkom futbale Canóón DDD
Neverím,že hovoríš z vlastnej skúsenosti a neviem prečo to robíš!Ja som pri kúpe tiež potreboval radu a nebolo to tak dávno a bol som rád,že ma toto fórum nasmerovalo a bol to práve magickvamp na ktorého som dal a neĺutujem!A nemám rád, keď niekto dáva rady prečo nekúpiť Porche ak v ńom nesedel a nemal husiu kožu len čo sa pohlo
 
MagickVamp
2015-08-17 21:14:06+02
príspevok od: markato1
Osobne si nemyslim tiez ze D7200 je hracka,ale tiez si nemyslim ze jedine v com ma 7DmkII navrch je len robustnejsie a odolnejsie telo..je toho podstatne viac,co vsak neznamena ze aj nikon nema nejake lepsie vlastnosti ako canon...a D610 by som vobec so 7D neporovnaval,ved na to je canon 6D pokial chces porovnavat a aj tam je to plus minus jedno.. a vlastne myslim si ze uz davno netreba nejak velmi porovnavat,uz nejaku dobu je to najme o fotografovi a menej o fotoaparatoch
Nechcel som tym povedat ze D7200 je zly, urcite je univerzalnejsi stroj, ak sa bavime cisto o foteni a nejdeme do toho miesat aj video a pomer cena/vykon je tiez bezkonkurencna. Nic to nemeni ale na tom, ze 7D mark II je co sa tyka ostrenia po vsetkych strankach top. D7200 som neskusal, ale skusal som fotit s D7100 a to sa fakt neda rychlostou ani len zdialky porovnat, Nikon v tejto triede nema profi zrkadlovku, posledna bola myslim D300s, takze je logicke ze 7D mark II je po vsetkych strankach dalej od vsetkych Dx a Apsc, az na DR samozrejme. Vyskusal som si aj D750. D750 je o dost rychlejsia ako moj Canon 6D. Ale 7D mark II je este rychlejsi, je to jednoducho ultimat vsade, kde je rychle ostrenie to najdolezitejsie. Ale ako stale pisem a ako si napisal aj ty, dnes uz velka vacsina ludi sa nedostane ani na hranicu D7100, nie to D7200 a uz vobec nie 7D mark II.
 
Roman Point
2015-08-17 21:44:45+02
príspevok od: firefox
Kúpim ti ho na vianoce ak budeš dobrý ,a potom to už nebude marketing či?
Tak peňazí mám viac než dosť rozhodol som sa čakať na 5dX prípadne 6Dii ak sa ti chce spríjemniť mi čakanie tak sa nenahnevam dal som cez dva litre do eos M systému takže som vlastne mohol mať aj 7dii s dobrým objektívom. A vidíš dal som na marketingové ťahy a " Vďaka novému EOS M3 som kreativnejsi na cestách aj prechádzkach mestom"
Je úplne jedno s čím človek foti ak ho to baví Ja si kupujem fototechniku preto že sa mi páči Som si vedomý toho, že rovnako dobré foto viem spraviť so starou 5dii ako aj s D700 no ja chcem nové veci ktoré zrovna vychádzajú. Nemôžem za to ale lepšie než by som mal hrať ruletu alebo fetovat nie?
 
tomas2009
2015-08-17 22:52:31+02
Firefox zas trepe ako vzdy, nie, tak som nicim nefotil a nemam ani teraz fotak..ziadny ani ziadne skla, presne tak Point hovori dobre...zato ze niekto ma na tie veci a chce to najnovsie a najlepsie v ramci cena/vykon este neznamena ze ho kazdy musi ..alebo co,. Jasne ze je to lepsie ako fetovat, ci sa dat tetovat. Ked clovek maka ako fred, tak si moze snad dopriat darceky. Ano mne canon znacka nevyhovovala a jedine co by som si fakt vyskusal, nehovorim ze kupil je ta 7d II. z 70-200 vr. ale zas tam sa bavime o cene ktora je niekde inde, teda skor snom viacerych ludi ktori tu pisu, Ja som fotil na starej 7d z 70-200 bez vr ale okrem rychlosti ma kvalitou obrazu nepresvedcila. Takze soory. Pre amatera je 7200 plus dobre skla lepsia volba.
 
Metjusko
2015-08-21 09:12:00+02
Ďakujem za názori a s financiami nie je problém. Radšej zainvestujem do poriadneho tela a do techniky do pol roka. Chcel som počuť názor, aj keď láka ma 70d ale viem, že pri mojich chutiach sa po čase začnem venovať aj wildlife a akčným snímkam. Moja voľba bude na Mk2 a ak si k nej do kúpim riadny objektiv tak to bude šupa. Síce niekedy už premýšľam nad Full Frame typu Eos 5D ale nechám sa prekvapiť kam srdce zaveje a čo bude chcieť. Ďakujem za rady. Potom napíšem, že ako moja dvojmesacna dilema dopadla
 
marcus_labeo
2015-08-21 13:06:35+02
príspevok od: Metjusko
Ďakujem za názori a s financiami nie je problém. Radšej zainvestujem do poriadneho tela a do techniky do pol roka. Chcel som počuť názor, aj keď láka ma 70d ale viem, že pri mojich chutiach sa po čase začnem venovať aj wildlife a akčným snímkam. Moja voľba bude na Mk2 a ak si k nej do kúpim riadny objektiv tak to bude šupa. Síce niekedy už premýšľam nad Full Frame typu Eos 5D ale nechám sa prekvapiť kam srdce zaveje a čo bude chcieť. Ďakujem za rady. Potom napíšem, že ako moja dvojmesacna dilema dopadla
Môj názor je, že na video radšej Canon. A hoci je 7D špičkový foťák a bez debaty najlepšia cropová zrkadlovka na trhu (o pol triedy vyššie, ako D7200, ktorá je skôr konkurentom pre 70D), je to podľa mňa najhoršia voľba spomedzi Canonov. Vysvetlím: hlavnou výhodou crop senzora je podľa mňa (okrem "predlžovania" objektívov a nižšej ceny) hlavne menšie telo ako fullframe. No a práve to pri 7D neplatí: je podstatne väčšia, ako ostatné APSC zrkadlovky a je na úrovni fullframe. Ak teda nefotím šport či divú zver, volil by som fullframe, najmä pri cene 7D II (prevyšujúcej FF 6D). Ak ale nechceš FF, potom by som šiel do menšej 70D, ktorá má rovnaký 20 MPx senzor (teda kvalita výstupu bude rovnaká), tiež solídne telo a funkcie, plus je oveľa, oveľa lacnejšia a to, čo ušetrím, by som vrazil do skiel. Lebo vieš ako, telá sa menia, sklá zostávajú.
 
MagickVamp
2015-08-21 14:32:34+02
príspevok od: marcus_labeo
Môj názor je, že na video radšej Canon. A hoci je 7D špičkový foťák a bez debaty najlepšia cropová zrkadlovka na trhu (o pol triedy vyššie, ako D7200, ktorá je skôr konkurentom pre 70D), je to podľa mňa najhoršia voľba spomedzi Canonov. Vysvetlím: hlavnou výhodou crop senzora je podľa mňa (okrem "predlžovania" objektívov a nižšej ceny) hlavne menšie telo ako fullframe. No a práve to pri 7D neplatí: je podstatne väčšia, ako ostatné APSC zrkadlovky a je na úrovni fullframe. Ak teda nefotím šport či divú zver, volil by som fullframe, najmä pri cene 7D II (prevyšujúcej FF 6D). Ak ale nechceš FF, potom by som šiel do menšej 70D, ktorá má rovnaký 20 MPx senzor (teda kvalita výstupu bude rovnaká), tiež solídne telo a funkcie, plus je oveľa, oveľa lacnejšia a to, čo ušetrím, by som vrazil do skiel. Lebo vieš ako, telá sa menia, sklá zostávajú.
Ja mam 6D a na wildlife by som okamzite menil za 7D mark II tiez vysvetlim preco, pretoze na mension Dx cipe mozem pouzivat kratsie casy a tak mozem ist aj na nizsie ISO a vyhoda FF sa mi tak znizuje. A ta vaha..no to je dvovod preco ja pozeram uz aj po 4/3 systemoch. Ale zavisi to od stylu fotenia, ak ma clovek styl taky, ze si hlada vhodne miesto a tam potom ciha, tak na vahe podla mna moc nezalezi. No ak s tym beha po lese a lovi, tak vaha vadi, mne konkretne len v lete ked popruh skrabe na krku.
 
vd
2015-08-21 14:46:51+02
You can canon...
 
calven
2015-08-21 14:55:51+02
príspevok od: MagickVamp
Ja mam 6D a na wildlife by som okamzite menil za 7D mark II tiez vysvetlim preco, pretoze na mension Dx cipe mozem pouzivat kratsie casy a tak mozem ist aj na nizsie ISO a vyhoda FF sa mi tak znizuje. A ta vaha..no to je dvovod preco ja pozeram uz aj po 4/3 systemoch. Ale zavisi to od stylu fotenia, ak ma clovek styl taky, ze si hlada vhodne miesto a tam potom ciha, tak na vahe podla mna moc nezalezi. No ak s tym beha po lese a lovi, tak vaha vadi, mne konkretne len v lete ked popruh skrabe na krku.
Pokiaľ ide o váhu - mám za sebou veľmi veľa viac hodinových (občas aj 16 hodinových) fotení a váha DSLR s BG bola úplne v pohode.
Načo mi je foťák s nízkou hmotnosťou, keď ruka v ruke s hmotnosťou ide do preč aj ergonómia. Nehovoriac o tom, že ťažší foťák mi vyhovuje viac ako ľahší - empirická skúsenosť.
Ale niekto to môže mať aj naopak.
 
cejpatka
2015-08-21 22:13:57+02
príspevok od: MagickVamp
Ja mam 6D a na wildlife by som okamzite menil za 7D mark II tiez vysvetlim preco, pretoze na mension Dx cipe mozem pouzivat kratsie casy a tak mozem ist aj na nizsie ISO a vyhoda FF sa mi tak znizuje. A ta vaha..no to je dvovod preco ja pozeram uz aj po 4/3 systemoch. Ale zavisi to od stylu fotenia, ak ma clovek styl taky, ze si hlada vhodne miesto a tam potom ciha, tak na vahe podla mna moc nezalezi. No ak s tym beha po lese a lovi, tak vaha vadi, mne konkretne len v lete ked popruh skrabe na krku.
....pretoze na mension Dx cipe mozem pouzivat kratsie casy a tak mozem ist aj na nizsie ISO a vyhoda FF sa mi tak znizuje...

Není to spíš naopak? Na DX těle máš díky cropu delší ekvivalentní ohnisko (což je sice výhoda), ale "bezpečný" čas expozice je tedy nutné mít kratší, jenže snímek pak bude díky tomu podexponovaný a ISO tedy musíš naopak zvedat.
Např.
FF - ohnisko 200 mm, čas 1/200, ISO 800
APSC/DX - ohnisko 200 mm, ekvivalentní ohnisko 300 mm, čas 1/300, ISO 1200
 
DrAcula
2015-08-24 21:03:04+02
príspevok od: cejpatka
....pretoze na mension Dx cipe mozem pouzivat kratsie casy a tak mozem ist aj na nizsie ISO a vyhoda FF sa mi tak znizuje...

Není to spíš naopak? Na DX těle máš díky cropu delší ekvivalentní ohnisko (což je sice výhoda), ale "bezpečný" čas expozice je tedy nutné mít kratší, jenže snímek pak bude díky tomu podexponovaný a ISO tedy musíš naopak zvedat.
Např.
FF - ohnisko 200 mm, čas 1/200, ISO 800
APSC/DX - ohnisko 200 mm, ekvivalentní ohnisko 300 mm, čas 1/300, ISO 1200
Ale ohnisko objektivu sa na APS-C nezmeni, iba sa urobi orez a teda uhol zaberu bude ekvivalentny v tomto pripade ohnisku 300mm pri crop faktore 1.5. Ohnisko v tomto pripade stale ostava 200mm.

Alebo podla Teba ked na FF zrkadlovke zapnem crop rezim tiez musim zvysit ISO a skratit cas ?
Hmmm.
 
cejpatka
2015-08-24 23:14:48+02
Ano, je to tak.
Nastavím na FF těle AUTO ISO a přístroj po zapnutí DX režimu automaticky zkrátí jak čas, tak zvedne ISO.
Anebo myslíš, že když budeš mít crop např. faktor ještě vyšší, že to na bezpečný čas expozice nebude mít vliv?
 
DrAcula
2015-08-25 01:40:33+02
príspevok od: cejpatka
Ano, je to tak.
Nastavím na FF těle AUTO ISO a přístroj po zapnutí DX režimu automaticky zkrátí jak čas, tak zvedne ISO.
Anebo myslíš, že když budeš mít crop např. faktor ještě vyšší, že to na bezpečný čas expozice nebude mít vliv?
Podla mna to tak nie je.
Neviem ake FF telo mas na ktorom Ti to meni, ale vyskusal som si nastavit auto ISO na mojej D7200 na stative a ci mam zapnute DX alebo crop 1.3 sa nic nezmenilo na expozicnych paramatroch. Pouzite som mal bodove meranie expozicie na stredovy bod. Proste iba urobilo vyrez. Stativ som pouzil aby expozicne parametre nastavovalo stale podla toho isteho bodu. U teba to mozno zmenilo tieto parametre preto, ze si mal nastavene plosne meranie expozicie a orezom sa zmenila celkova svetelnost sceny.

A udrzatelny cas je skor zavisly od vzdialenosti fotografovaneho objektu pri pouziti objektivu s rovnakou ohniskovou vzdialenostou.

Teda ak napr. fotim psa, ktory mi zabera na FF dajme tomu 1/3 zaberu, tak ten isty pes mi na APS-C crope zaberie skoro cely zaber a expozicne parametre zmenit nijako nemusim.

Ak ale fotim psa, ktory mi zaberie cely zaber na FF ... tak na crope, aby som ho rovnako celeho dostal do zaberu, musim od neho viac odstupit a teda sa zmeni vzdialenost fotografovaneho objektu ... a tym padom ako pises musim rucne zmenit aj expozicne parametre koli bezpecnemu casu.

Nechcem tym ale povedat, ze MagickVamp mal pravdu, iba upozornit podla mna na nepresnost v Tvojom vysvetleni. Ziadne ekvivalentne ohnisko neexistuje ... ekvivalentny je pokial viem iba uhol zaberu.
 
DrAcula
2015-08-25 02:51:38+02
príspevok od: cejpatka
....pretoze na mension Dx cipe mozem pouzivat kratsie casy a tak mozem ist aj na nizsie ISO a vyhoda FF sa mi tak znizuje...

Není to spíš naopak? Na DX těle máš díky cropu delší ekvivalentní ohnisko (což je sice výhoda), ale "bezpečný" čas expozice je tedy nutné mít kratší, jenže snímek pak bude díky tomu podexponovaný a ISO tedy musíš naopak zvedat.
Např.
FF - ohnisko 200 mm, čas 1/200, ISO 800
APSC/DX - ohnisko 200 mm, ekvivalentní ohnisko 300 mm, čas 1/300, ISO 1200
Sorry, ze reagujem este dodatocne, ale pre spestrenie diskusie ma napadol aj iny pre mna zaujimavy uhol pohladu (alebo demagogie ? ) na tuto vec:

APS-C (Crop 1.5) fotoaparatom odfotim trebars toho spominaneho psa dajme tomu 200mm objektivom tak aby vyplnil cely snimok. (udrzatelny cas je dajme tomu ako si Ty napisal 1/300s)

Na to aby som rovnako vyplnil cely snimok tym psom na FF zrkadlovke (ktora je drachsia) fotenim z toho isteho miesta musim pouzit 300mm objektiv (ktory je samozrejme tiez pravdepodobne drachsi). Tym padom pri foteni na FF musim tiez pouzit udrzatelny cas 1/300s (predpokladam, ze suhlasis). V com je teda vyhoda FF ?
(to zase sa snazim troskou demagogie obhajit nepresne napisany nazor od MagickVamp )
 
cejpatka
2015-08-25 16:55:19+02
ad 1) Odzkoušeno na D750, měření expozice na to nemá vliv, chová se to takto logicky i při bodovém i při celoplošném měření.
Vzdálenost fotografovaného objektu na udržitelný/bezpečný čas nemá opravdu žádný vliv, má na to vliv pouze ohnisko=úhel závěru, tedy i crop faktor resp. ekvivalentní ohnisko. To že neexistuje ekvivalentní ohnisko snad nemyslíš vážně? Nastuduj si to třeba zde:
http://www.fotoroman.cz/techniques3/expozice1_zaklad.htm
http://moje.tajemno.net/cas/
https://goo.gl/wmZidu

ad 2) Ano pokud použiješ na FF těle delší objektiv 300 mm, musíš použít čas 1/300. V čem je tedy výhoda? Při stejné citlivosti ISO máš lepší obrazovou kvalitu z hlediska šumu. A hlavně dosáhneš také menší hloubky ostrosti.
 
JohnNewton
2015-08-25 18:42:52+02
príspevok od: cejpatka
ad 1) Odzkoušeno na D750, měření expozice na to nemá vliv, chová se to takto logicky i při bodovém i při celoplošném měření.
Vzdálenost fotografovaného objektu na udržitelný/bezpečný čas nemá opravdu žádný vliv, má na to vliv pouze ohnisko=úhel závěru, tedy i crop faktor resp. ekvivalentní ohnisko. To že neexistuje ekvivalentní ohnisko snad nemyslíš vážně? Nastuduj si to třeba zde:
http://www.fotoroman.cz/techniques3/expozice1_zaklad.htm
http://moje.tajemno.net/cas/
https://goo.gl/wmZidu

ad 2) Ano pokud použiješ na FF těle delší objektiv 300 mm, musíš použít čas 1/300. V čem je tedy výhoda? Při stejné citlivosti ISO máš lepší obrazovou kvalitu z hlediska šumu. A hlavně dosáhneš také menší hloubky ostrosti.
Páni ešte nepočuli o stabilizácii, a ani o tom že neostrosť musí byť niečím definovaná (veľkosť rozptylného krúžku) čiže do hry vstupuje aj veľkosť bunky na snímači ?
 
DrAcula
2015-08-25 19:11:47+02
príspevok od: cejpatka
ad 1) Odzkoušeno na D750, měření expozice na to nemá vliv, chová se to takto logicky i při bodovém i při celoplošném měření.
Vzdálenost fotografovaného objektu na udržitelný/bezpečný čas nemá opravdu žádný vliv, má na to vliv pouze ohnisko=úhel závěru, tedy i crop faktor resp. ekvivalentní ohnisko. To že neexistuje ekvivalentní ohnisko snad nemyslíš vážně? Nastuduj si to třeba zde:
http://www.fotoroman.cz/techniques3/expozice1_zaklad.htm
http://moje.tajemno.net/cas/
https://goo.gl/wmZidu

ad 2) Ano pokud použiješ na FF těle delší objektiv 300 mm, musíš použít čas 1/300. V čem je tedy výhoda? Při stejné citlivosti ISO máš lepší obrazovou kvalitu z hlediska šumu. A hlavně dosáhneš také menší hloubky ostrosti.
Hmmm. Je zaujimave, ze D750 vie odhadnut udrzatelny cas, co je v podstate individualna zalezitost. Osobne sa mi tomu nechce verit, ale nemam moznost si to na D750 vyskusat. Na D7200 sa to ale tak ako popisujes nesprava.

Ako orientacne sa to urcuje priblizne ako si pisal:
Niekde sa uvadza takto:
cas[s] = 1/(2*ohniskova vzdialenost*crop faktor)
a niekde takto:
cas[s] = 1/(ohniskova vzdialenost*crop faktor)

Ale to je iba vseobecna orientacna pomocka priblizne urcenie udrzatelneho casu a neznamena to, ze kazdy ho udrzi a ani to neznamena, ze dlchsi cas nedokazes udrzat.

Ohnisko sa prepocitava koli tomu aby si vedel odhadnut uhol zaberu na fotoaparate s nejakym crop faktorom. Ohnisko objektivu sa v skutocnosti vobec nemeni ... je pevne dane od vyroby, ci ho nasadis na FF, alebo na APS-C. To, ze si tu prepocitanu hodnotu niekto nazve ekvivalentnym ohniskom je silne zavadzajuce, pretoze ekvivalentny je iba uhol zaberu.

Na udrzatelny/bezpecny cas ma vplyv ohnisko objektivu ako si pisal, ale aj vzdialenost od fotografovaneho objektu.

Vyskusat, alebo predstavit si to mozes jednoducho:
Vezmi si napr. spominany 200mm objektiv
1. ak fotis blizky objekt (minimalna zaostritelna vzdialenost) a pootocis fotoaparat pri foteni dajme tomu o 1 stupen prejavi sa to "malym" rozostrenim daneho objektu
2. ak ten isty objekt ale odfotis z vacsej vzdialenosti ... tak objekt sa pri rovnakom pootoceni fotoaparatu o 1 stupen posunie o ovela vacsi kus na snimku a tym padom bude jeho neostrost vacsia.

A crop faktor ma teda iba nepriamy vplyv na udrzatelny/bezpecny cas a to taky, ze ked chces odfotit rovnaky zaber ako na FF s tym istym objektivom na crop tele ... tak sa musim od objektu vzdialit. A tym, ze sa od objektu vzdialim ... tak to ma vplyv na ten udrzatelny cas, ale aj perspektivu. Druha moznost je ale pouzit objektiv s kratsim ohniskom aby uhol zaberu zodpovedal.
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()