Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Označenie DSL zrkadloviek NIKON

maio02
maio02 2009-11-30 12:50:40+01
Možno je to tu a možno nie.. Prosím, kto mi vysvetlí označenie DSL zrkadloviek NIKON ...príklad : Nechápem prečo NIKON D 300s je označená ako profesionálna zrkadlovka. Zrkadlovka NIKON D 90 nemá označenie... CANON má svoje označenie..od amatéra 1000D až po profi... 1 D mark... Jednou vetou. Chcem len vedieť či tie čísla majú nejaký súvis. Vopred veľmi pekne Ďakujem. (prosím nevysmievajte sa a nenadávajte mi do debilov. Za pochopenie Ďakujem ) S pozdravom Marián
 
2009-12-01 22:48:04+01
príspevok od:
ja som to cital pozorne...k tvojmu inteligentnemu prejavu plneho urazania, ponizovania mojej osoby, mozem napisat len jedno - lutujem ta...
teba by som nezamestnal, ani keby si mi platil :-D :-D :-D tolko casu tu travis hadanim sa s ludmi, ktori za to vobec nestoja. najviac ma dojalo, ked ´Golem´ zadrel, ze fotografia nie je o rozmyslani. ten vyrok si dam zaramovat spolu so splechmi od kriketusssky a dalsich, nech sa to zachova pre dalsie generacie :-D

ps: zmeskal si super koncert v uplne najhorsej hale na taketo ucely. PetShopBoys v NTC. mam pocit, ze golemovi podobny ju konstruoval a nerozmyslal nad ozvenou...
 
2009-12-01 23:04:54+01
ale mohol by si :o)) cas tu ubieha nejak rychlo, ani som si neuvedomil, kolko je hodin :o) ja len konstruktivne diskutujem :o) on pochopi...casom...mozno :o)) a napis to na pergamenovy papier a daj to do kryptexu, aby ho mohol otvorit len clovek za pomoci rozumu :o))

asi sa prestahujem do Bratislavy, lebo taketo koncerty mi nemozu ujst :o)) NTC-cko nie je stavane po zvukovej stranke...vzdy su to naklady naviac a vela developerov na to kasle, pokial stavaju multifunkcnu halu bez priority hudobnych podujati...
 
2009-12-01 23:28:43+01
To nie je nutne. Viac ti napisem v sukromnej sprave.
 
2009-12-01 23:32:08+01
príspevok od:
preco to nemoze byt len A, B, C?
lebo vela ludi pochopilo, ze fotografia ako konicek je najprv o rozmyslani...

ze ked niekto zalozi normalne vlakno (takych tu bolo kopec-technika, sposoby fotenia atd) nezvrhne sa to na pokec, ale na konstruktivnu rozpravu a je vacsim prinosom pre ludi, ako donekonecna omielane veci...nepoznam casopis, ktory by uverejnil rovnaky clanok 2x...preto existuje archiv i tu, je tu Fotoskolka, Fotoskola, ale ludia si ju neprecitaju, radsej sa opytaju vo fore...lebo je to jednoduchsie...preco si potom kupuju zrkadlovky? chcu robit super fotky, no nebudu rozmyslat skor, nez stlacia spust? budu sa pytat na vsetko? na to im staci mobil s fotakom na cvaky, fotografia je o rozmyslani...
V podstate si neodpovedal. Spytam sa inak:
Je naozaj nutne D a E?
 
2009-12-01 23:48:32+01
ale odpovedal...
nutne nie su...pokial by boli, najdes ich vsade i v normalnej teme, v ktorej je konsktuktivna diskusia bez pokecu, ironie a ostatnych veci...no su len vo ´vykvetoch´, ktore clovek spozna prave podla oviec a zvysku zoznamu...
 
Golem
2009-12-02 08:54:07+01
príspevok od:
ja som to cital pozorne...k tvojmu inteligentnemu prejavu plneho urazania, ponizovania mojej osoby, mozem napisat len jedno - lutujem ta...
Mna nemusis lutovat.ja sa mam celkom dobre. ako som ta urazil alebo ako som ta ponizil? tebe asi kazdy ublizuje chudacik
 
Golem
2009-12-02 08:58:24+01
Neviem ci NTC bolo konstruovane na koncerty.ale to uz vies ty kedze si odbornik na ozvucenie. inak dalsi ´odbornik´ a dokonca aj na ozvucenie.
 
2009-12-02 09:18:07+01
príspevok od: Golem
Mna nemusis lutovat.ja sa mam celkom dobre. ako som ta urazil alebo ako som ta ponizil? tebe asi kazdy ublizuje chudacik
ty si beznadejny pripad...kolka ironia v poslednej vete...kde?
´nemusis ma lutovat ja sa mam dobre a budem sa mat dobre pokial tu budu ludia ako ty.aspon budem vediet,ze je niekto blbejsi ako ja.tym myslim teba ak by si to nepochopil´
´skus si este raz precitat co som ti pisal.ty urcite nepotlacis profesionalny upadok tohto fora. na to nemaaaaas. a mne nedochadza nic. ale tebe uz asi nieco odislo´
pri citani sa pouziva rozum, nie stastie ani talent...
 
duroslav
2009-12-02 09:21:26+01
Ja si myslím, že nutné to je ale treba to podať trochu inou formou.
Ak sa autor otázky bude pýtať na primitivizmy, na ktoré netreba zvlášť vysoké IQ, len netreba byť lenivý (napr. nechce sa mu čítať návod), tak ak mu niekto jeho lenivosť vytkne, je šanca (síce malá), že sa autor otázky niekedy nad sebou možno zamyslí a príde na to, že tadeto cesta nevedie. Ak mu to niekto nevytka, tak sa mu len naháňa voda na mlyn, kedy bude dotyčný hodiny (dni, týždne...) dookola stále niekoho otravovať nech za neho niečo urobí, namiesto toho aby si dal trochu námahy a potrebné zistil za 10 minut.

Ako som včera niekde napísal, že na Slovensku sa radšej odstraňujú následky problémov než ich príčiny, tak toto je jeden z mnohých príkladov.
Namiesto apelovania na príčinu problému (autorova lenivosť) sa len budú donekonečna riešiť jej následky napr. tým že sa nad ním bude niekto zľutovávať a moralizovať akí sme všetci zlí. A autor sa bude len v tichosti niekde ticho smiať nad tým, ako zase všetci demokraticky podporili jeho lenivosť.
 
2009-12-02 11:15:11+01
jedna vec je byt slusny a priatelsky, druha vec snaha prevychovavat dotazujucich sa za cenu ironie a urazok ... ak ma forum a tento portal (lebo niekto by to mal riadit a moderovat) vychovne ambicie prevychovavat dospelych ludi v otazke ich aktivneho hladania informacii a hladat prapricinu napr. ich lenivosti, tak je to vazny a tazky ciel :\
 
duroslav
2009-12-02 11:21:54+01
Máš pravdu, nie je to úlohou tohoto fóra. Rovnako nie je úlohou tohoto fóra lenivosť podporovať a napriek tomu je tu určitá skupina moralistov, ktorí takéto ´aktivity´ podporujú a lenivcov sa zastávajú.
 
wayne
2009-12-02 11:44:25+01
príspevok od: duroslav
Máš pravdu, nie je to úlohou tohoto fóra. Rovnako nie je úlohou tohoto fóra lenivosť podporovať a napriek tomu je tu určitá skupina moralistov, ktorí takéto ´aktivity´ podporujú a lenivcov sa zastávajú.
ludia dnes ziju internetom, ak si niekto kupil fotak par rokov dozadu vacsinou sa ucil pod dozorom niekoho, kto to uz ovladal, preto sa nemusel pytat elementarne veci ktore su po 3 vetach povedanych skusenym clovekom samozrejmost. dnes si objedname fototechniku pekne z netu a ak nemame skusenosti, hodime do guglu model svojho fotoaparatu vacsinou s preklepom napr nikon 90D a odkaze nas na ephoto kde sa zaregistrujeme a pod zamienkou ziskavania informacii zaregistrujeme a oppytame sa na nejaku somarinku, napr preco pismenka na otocnom volici nie su radene v poradi SPAM, bolo by to vtipne... a uz jedna ovca, druha lama atd...

ide mi o to, ze ludia taki proste dnes su, internet odsava inteligenciu a zdravy rozum, ktory nie je az taky zdravy dnes...

bud to tu budeme neustale riesit a znechucovat ludi kvazi-agresivnym pristupom odsudzovanym modernou spolocnostou alebo ako mudri ludia ustupime, cim vlastne urobime hlupost, a budeme tieto vykvety akceptovat a povznesieme sa nad ne.. lenze sila spolocnost je zial silnejsia a neinformovanych ludi pribuda. urcite ak by sa spravil workshop kde by sa nahnali vsetci novacikovia ktori by mali zaujem fotit a niekto - hocikto kto to trochu ovlada by im povedal o clone, case, modeloch, rozdieloch, bolo by po probleme. to je vsak zial nerealizovatelne, v prvom rade by to chcelo ochotu ucastnikov a zaujem...

niekedy mam pocit, ze 90% otazok tu vytvara ten isty clovek aby zabil nudu...
 
2009-12-02 11:55:01+01
vsak to, ze ty vela nevies, len si myslis a hlavne ´domyslas´. netreba byt odbornik na ozvucenie, keby si aspon raz sedel v tej hale na boku. z lava isli PSB, z prava sa ozyvala ozvena. to by len hluchy nepocul. zi v tom tvojom malom svete aj dalej, tak ako benvoluto :-D
 
2009-12-02 12:41:20+01
príspevok od: duroslav
Máš pravdu, nie je to úlohou tohoto fóra. Rovnako nie je úlohou tohoto fóra lenivosť podporovať a napriek tomu je tu určitá skupina moralistov, ktorí takéto ´aktivity´ podporujú a lenivcov sa zastávajú.
rozne pristupy voci novym uzivatelom, ja vidim priatelskost/nepriatelskost fora a ty mozno lenivost/aktivitu uzivatelov
 
2009-12-02 12:45:57+01
príspevok od:
rozne pristupy voci novym uzivatelom, ja vidim priatelskost/nepriatelskost fora a ty mozno lenivost/aktivitu uzivatelov
ty si stale nepochopil, ze ignoraciou a ustupovanim to dotiahneme tam, kam sa dostalo cele slovensko? ze na tych lenivych a neprisposobivych platime vsetci? staci spomenut nove byty pre kakaovnikov, namiesto bytov pre tyrane zeny, alebo slobodne matky. liberalizacia pokrocila do stadia, ked nikto nevidi povinnosti, chce mat len a len prava. je to celospolocensky problem, ktoremu sa treba postavit, ale niekde zacat treba. ja zacinam tu a na skole. nemusis ma mat rad, nemusis ma velebit. mne staci, ze zmenim myslenie 1% ludi a ich lahostajnost prelomim.
 
duroslav
2009-12-02 12:48:18+01
Chce to skrátka malý dvor a dlhý bič :-)))
 
2009-12-02 13:01:03+01
tocis uplne o inom, tahas do toho celospolocensku situaciu a skoro politiku ... to je akoby som ja zacal tocit aky by bol krasny svet bez hadok, plny priatelstva a miloty ... taketo vaezby, to su uz krcmove debaty ... naco sa ale obtierat o kazdeho noveho uzivatela, kto tu polozi sebaprimitivnejsiu otazku ... skola je vychovnovzdelavaci proces, tam ak si v ulohe pedagoga mas takto vplyvat na ostatnych, tu nie je skola v takom ponati ... kde si nabral ci ta mat rad alebo velebit? si tu bezny obycajny diskusie otvoreny uzivatel ako ostatni a takto ta ja beriem ...
... jednoznacne chyba foru moderator
 
2009-12-02 13:02:28+01
moj predchadzajuci prispevok bol pre Karola Achbergera
 
2009-12-02 13:10:31+01
príspevok od:
moj predchadzajuci prispevok bol pre Karola Achbergera
beries zivot priliz vazne a pritom tak strasne lahostajne... ale ok, je to tvoja cesta.
hadky/diskusie su potrebne a portal je len zrkadlom spolocnosti. ´obtierame´ sa len do tych, ktori su lenivi a hlavne arogantni. napriklad krasavec benvoluto, ktory mi stale vypisuje s potrebou si dokazat, ze jeho fotky z diskotek su ake super...
 
2009-12-02 13:18:49+01
kedze ma nepoznas, nevies ako vnimam zivot a radosti a starosti okolo, ale moje reakcie tu na ephoto na situaciu, ktoru nepovazujem za beznu su asi z toho, ze otvorenymi diskusiami na webe som zacal nie na pokecoch a azetoch, ale na portali, ktory ma pre mna svoju kultivovanost prejavu a ma hlavne moderatora/admina, ktory sa snazi tieto javy eliminovat, nie vzdy sa to hned podari, ale existuje tam urcity samocistaci mechanizmus
 
Strana 6 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()