Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Označenie DSL zrkadloviek NIKON

maio02
maio02 2009-11-30 12:50:40+01
Možno je to tu a možno nie.. Prosím, kto mi vysvetlí označenie DSL zrkadloviek NIKON ...príklad : Nechápem prečo NIKON D 300s je označená ako profesionálna zrkadlovka. Zrkadlovka NIKON D 90 nemá označenie... CANON má svoje označenie..od amatéra 1000D až po profi... 1 D mark... Jednou vetou. Chcem len vedieť či tie čísla majú nejaký súvis. Vopred veľmi pekne Ďakujem. (prosím nevysmievajte sa a nenadávajte mi do debilov. Za pochopenie Ďakujem ) S pozdravom Marián
 
zelovoc
2009-12-02 18:02:03+01
a viete kto za to moze? admin! donho dzubte... ze chceme moderatora. bic na lenivych a kladivo na debilnych
 
2009-12-02 18:08:45+01
príspevok od: duroslav
Ja si myslím, že nutné to je ale treba to podať trochu inou formou.
Ak sa autor otázky bude pýtať na primitivizmy, na ktoré netreba zvlášť vysoké IQ, len netreba byť lenivý (napr. nechce sa mu čítať návod), tak ak mu niekto jeho lenivosť vytkne, je šanca (síce malá), že sa autor otázky niekedy nad sebou možno zamyslí a príde na to, že tadeto cesta nevedie. Ak mu to niekto nevytka, tak sa mu len naháňa voda na mlyn, kedy bude dotyčný hodiny (dni, týždne...) dookola stále niekoho otravovať nech za neho niečo urobí, namiesto toho aby si dal trochu námahy a potrebné zistil za 10 minut.

Ako som včera niekde napísal, že na Slovensku sa radšej odstraňujú následky problémov než ich príčiny, tak toto je jeden z mnohých príkladov.
Namiesto apelovania na príčinu problému (autorova lenivosť) sa len budú donekonečna riešiť jej následky napr. tým že sa nad ním bude niekto zľutovávať a moralizovať akí sme všetci zlí. A autor sa bude len v tichosti niekde ticho smiať nad tým, ako zase všetci demokraticky podporili jeho lenivosť.
Absolutny suhlas, ale v ramci slusnosti. Niekoho zhodit, vynadat, vysmiat, to je to najlahsie. Tiez to nie je najlepsia vizitka pre tento portal.
 
beholder
2009-12-02 19:00:37+01
...pokiaľ niekto podľahol lenivosti...(spôsobenú pravdepodobne štýlom života/výchovou).......žiadne prehováranie do duše ani sarkastickejšou, ani urážlivejšou formou tu nepomôže....jedinou efektívnou formou ktorú tu môžu prispievatelia využívať je ignorácia...

...všetky ostatné pokusy o nápravu vedú v konečnom dôsledku k nevraživosti ďalších členov a siahodlhé vlákna osobných sporov plné invektív (ako napr.v tomto)...


...samozrejme bez požadovanej nápravy zakladateľa vlákna, ktorý pravdepodobne založí podobné vlákno opäť...
 
Marcel Rebro
2009-12-02 19:21:15+01
s dovolenim pane, tento obrazok som si ulozil na disk (ovce ani lamy tam stuahnute nemam) ... myslil ze sa v buducnosti hodi ;-)
 
maTTo_corp
2009-12-02 21:04:43+01
..už zasa...:)
 
Golem
2009-12-03 08:29:40+01
s tymto v plnom rozsahu suhlasim.Ak sa polozi jednoducha otazka treba ju ignorovat ale ak sa na nu niekomu chce odpovedat nech odpovie. a nedavat hned ovecky.
 
Golem
2009-12-03 08:30:57+01
mas pravdu.
 
Golem
2009-12-03 08:31:38+01
mas pravdu. svetu mier
 
Golem
2009-12-03 08:33:16+01
podla mna na oznaceni nezalezi. dolezite su parametre a vediet co chcem.
 
duroslav
2009-12-03 09:11:09+01
Ignorácia je také polovičné riešenie, ktoré možno bude fungovať vtedy, keď budú ignorovať všetci svorne.
Či už si to niekto prizná alebo nie, stupídne otázky a lenivejúci národ sú problémom a nepoznám problém, ktorý sa vyrieši tým že si ho nebudem všímať a budem sa tváriť že neexistuje. Obávam sa, že v reále bude ignorovanie stupídnych tém fungovať tak, že zopár jedincov bude ignorovať, ostatní sa budú pod rúškom demokracie, priateľskosti a iných dristov podriaďovať neschopnej väčšine, čo bude viesť k ďalšiemu zhoršovaniu problému.
 
beholder
2009-12-03 12:27:27+01
...som presvedčený ,že problém sa ale nevyrieši ani hádkami sheep uploaderov a moralistami:)........žiaľbohu to ale tak väčšinou končí.....a zakladateľ \´prostého\´ vlákna už pri konfrontácii znepriatelených strán na druhom slajdri nevie čo sa pýtal a špekuluje nad ďalšou zmysluplnou otázkou:-D....



 
netmouse
2009-12-03 13:32:38+01
proste citam a citam, urcite nie som mudrejsi ako pred 1/2 hodinou ...
http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0abl%C3%B3na:Digit%C3%A1lne_zrkadlovky_Canon
http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0abl%C3%B3na:Digit%C3%A1lne_zrkadlovky_Nikon
 
netmouse
2009-12-03 13:34:40+01
pozri moju galeriu uspesne ju ignoruju vsetci :-) proste to ide
 
dodo_bb
2009-12-03 15:31:00+01
Problém môže vyriešiť jedine admin - má jediný na to nástroje. Možno sa to objaví v novej verzii, možno nie. Jedným z možných riešení je uzamykanie vlákien. Na podobné ´lenivé´ vlákno stačí doplniť link na fotoškolu a vlákno uzamknúť - a je (a museli by sme ho všetci spoločne chtiac nechtiac ignorovať). Uzamykanie vlákien je vôbec vec užitočná na viacero iných účelov - napríklad zabráni reakciám na staré neaktuálne vlákna. Môže sa napríklad zamykať automaticky vlákno, na ktoré niekto neprispel x dní apod. A druhá vec, čo ma napadla - zaviesť v sekcii techniky fixné vlákna na používané typy fotoaparátov či objektívov, vlákna typu ´kde sa nastavuje ISO na D40´ doplniť linkom na fixné vlákno a toto duplicitné uzamknúť. Sú to len možné riešenia, existuje ich viac. Nakoniec nechajme sa prekvapiť novým lookom ephota... Možno to bude bomba a možno budú ľudia nasledovať Slavmira. Jeden môj známy má dosť pesimistické úslovie - každá zmena je už len zmena k horšiemu :-)))
 
Strana 7 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()