Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Označenie DSL zrkadloviek NIKON

maio02
maio02 2009-11-30 12:50:40+01
Možno je to tu a možno nie.. Prosím, kto mi vysvetlí označenie DSL zrkadloviek NIKON ...príklad : Nechápem prečo NIKON D 300s je označená ako profesionálna zrkadlovka. Zrkadlovka NIKON D 90 nemá označenie... CANON má svoje označenie..od amatéra 1000D až po profi... 1 D mark... Jednou vetou. Chcem len vedieť či tie čísla majú nejaký súvis. Vopred veľmi pekne Ďakujem. (prosím nevysmievajte sa a nenadávajte mi do debilov. Za pochopenie Ďakujem ) S pozdravom Marián
 
Golem
2009-12-01 18:24:36+01
príspevok od: dodo_bb
Tu sa už dávno nikto nepýta na fotografické veci, väčšinou si to tu ľudia zamieňajú so supermaketmi. Ani menej skúsený amatér sa nemôže také voloviny pýtať, ako sa tu v poslednej dobe riešia. To je totálny začiatočník, čo mmi však nevadí. Každému tu vadí tá absolútna lenivosť. ´Ja chcem niečo vedieť, tak vážení, okamžite mi to zistite a včítane vlastných skúseností mi to naservírujte´... Ale úroveň fóra je taká, akú tu chce admin mať. Je jediný, kto to môže moderovať či aspoň usmerňovať...
Pre teba su to voloviny no pre zakladatela je to vec ktorej nerozumie. A mam pocit,ze vyjadrit svoj nazor a niekomu poradit sa tu dost casto zamiena. Ak niekomu chcete poradit tak mu poradte a ak nie tak si to nevsimajte.Je to velmi jednoduche.
 
2009-12-01 18:37:59+01
Svoje filozofovanie na tuto temu sa mozno hodi na nas (aj mna), ktori sa postavia proti ironii a zhadzovaniu prispievatelov hned po nastupe na tento portal, ktori sa tu otukavaju prvymi laickymi dotazmi a robia si obraz o ephoto fore. Mozes to nazvat s prepacenim ´sranim si do huby´ ak v mojom prispevku citis stipku ironie a pritom sa tu proti nej staviam. Mne ide o tych, co tu pridu, spytaju sa a dostanu obrazne ´popapuli´. Lebo su ´lenivci´, ´hlupi´, ... pridanim totalne laickej otazky ale smerovanej na foto- sa tu z toho nestava ani pokec ani azet, to skor tymi naslednymi ironickymi reakciami. Ak sa niekto neadekvatne pyta, neodpoviem mu. Nie som tu predsa od toho, aby som aktivne kazdemu odpovedal.
 
2009-12-01 18:51:44+01
príspevok od:
Svoje filozofovanie na tuto temu sa mozno hodi na nas (aj mna), ktori sa postavia proti ironii a zhadzovaniu prispievatelov hned po nastupe na tento portal, ktori sa tu otukavaju prvymi laickymi dotazmi a robia si obraz o ephoto fore. Mozes to nazvat s prepacenim ´sranim si do huby´ ak v mojom prispevku citis stipku ironie a pritom sa tu proti nej staviam. Mne ide o tych, co tu pridu, spytaju sa a dostanu obrazne ´popapuli´. Lebo su ´lenivci´, ´hlupi´, ... pridanim totalne laickej otazky ale smerovanej na foto- sa tu z toho nestava ani pokec ani azet, to skor tymi naslednymi ironickymi reakciami. Ak sa niekto neadekvatne pyta, neodpoviem mu. Nie som tu predsa od toho, aby som aktivne kazdemu odpovedal.
potom neviem, kvoli comu sem ludia chodia...len sa naucit, precitat, zobrat si nieco z tohto portalu, co im pasuje a nic nevratit spat? to, co sa naucili sami, sposob, akym sa to naucili atd...
potom staci kupit nejaky casopis a precitat...to je system na brani (informacii)...no portaly, fora a on-line komunikacia funguje na principe obojstranneho daru - dam a dostanem...netreba si to vsak mylit s dostanem a dam...najskor treba vyvinut nejaku iniciativu, energiu do zodpovedania svojej otazky a az potom cakat odpoved nie naopak...najskor musim nejaku robotu vykonat, aby som za nu dostal zaplatene...ti, co sem pridu s totalne laickou otazkou, len natrcia ruku - dajte mi nieco - no nic preto z vlastnej vole neurobili kvoli pohodlnosti, lenivosti, ale nie hluposti, lebo ziadny clovek nie je hlupy...
 
2009-12-01 18:56:16+01
a pokial aj nieco vratia spat, budu robit rozdiely komu napisu, poradia, usmernia ho? to mi pripada zvlastne...je to ten dvojity meter, co spominal i atomiqus...
 
2009-12-01 19:05:11+01
ja tu nehovorim o tom, ak chce niekto niekomu poradit, ze ho ma selektovat, ale o tom, ze ak ma niekto pocit, ze polozena otazka je blbost tak na nu nereagujem, nevsimam si a nie, ze pisat tu o pocite, ze ma tu niekto otravuje a zabera mi cas ... a nestaviam sa ani do roviny superodbornika superwebu, ze musim kazdemu odpovedat ... a imho pri stave fora ake je v poslednom case to nie je vzdy o tom, ze mi toto forum nieco dalo a ked ho citam som povinny niekomu dat ...
... a ak myslis, ze predtym nez sem niekto polozi prvu laicku otazku ma pre to nieco spravit, vygooglit a najst si info inak nic nedal a caka ze dostane, tak toto nech da admin do podmienok, ze taky tu nema co robit ... len co s chudakom co si prve vygoogli info na ephoto a caka ze dostane :\
 
Golem
2009-12-01 19:40:29+01
Vratit spat?Dvojity meter?Ty cakas,ze ak niekomu poradis tak ti mozno o mesiac poradi ked sa budes pytat? Si otvor poradnu a tam ti mozno za tie tvoje ´skvele´ rady raz mozno niekto zaplati. A nebudes musiet tu nikomu davat ovecky.Alebo to chce psychologa
 
2009-12-01 19:58:44+01
ty si to vobec cital? asi nie...nepisal som o sebe...
mam pocit, ze ty potrebujes psychologa i oftalmologa...najdi mi jeden vyrok, kde som dal ovce, frajer...
 
Golem
2009-12-01 20:15:28+01
citam to od zaciatku a nielen tuto temu.a vsade kde sa niekto opyta nieco co je podla vas ´profesionalov´ volovina dostava ovecky alebo mu zacnete nadavat do lenivych a neviem co este vsetko.forum je o tom,ze su ludia ktori sa nieco pytaju a ludia ktori im odpovedaju. a som rad,ze su este fora kde mi obycajni ludia poradia bez toho,aby som musel citat aky som lenivy. cloveka tak len odradzate nic viac.oftalmologa? traaaaaaaaaaaaapne
 
2009-12-01 20:36:31+01
a zase ta ironia...
co je zaujimave, ze zapadas presne do tej druhej skupiny, co som napisal vyssie Rastovi...vzdy sa spoliehas, ze cas, ktory si ty nechces najst pre zodpovedanie mozno trivialnej otazky, si najdu ini...natrcis ruku - a teraz mi radte, mne sa nechce hladat a vyvinut nejaku aktivitu...
mal si dat viac á-cok, skoro som to prehliadol :o))
 
2009-12-01 20:37:01+01
hm...superodbornik superportalu...to druhe slovo, pouzite v ramci tohto kontextu, obsahuje znacku davku ironie...a superodbornik? netreba si mylit pojmy s dojmami...pokial niekto prezentuje svoje doposial nadobudnute vedomosti, znalosti a ostatne veci, uvedomuje si pritom, ze nevie este vela veci, to pomenovanie nie je na mieste...to, ze niekto pise viac ako ostatni - no a? vsak ti ostatni maju tiez taku istu moznost...ti, co sem pisu viac, zakazuju nikomu, aby sem nepisal? nie...kazdy ma taku istu moznost...pokial ju niekto nevyuzije z akehokolvek dovodu, nemoze preto vynit tych, co ju vyuziju...
a prispiet nie je o povinnosti, ale o chceni...ako sa hovori, kto chce psa bit, palicu si najde...i zdovodnenie, preco ju hladat ci nehladat...

minule som si v buse vypocul rozhovor dvoch asi 40-rocnych panov...jeden sa stazoval na svoje financne problemy, nadaval, ze vsetko je drahe, na podnikatelov, ze maju vela penazi, na vladu atd...druhy sa ho opytal, ci bol volit, ze preco nic neurobi/neurobil ohladom zlepsenia svojej situacie, ked ma taku istu moznost ako ostatni..a jeho odpoved bola v zmysle - nebol volit, nema dovod podnikat, ze je to aj tak tazke a musel by sa niekam vypracovat, musel by venovat do toho energiu, cas i peniaze a do roboty sa mu tiez nechce ist...
pointa - v principe rovnake moznosti, no rozny pristup...

nikdy som nenapisal, ze clovek, co sem pride, tu nema co robit...je tu registrovanych kopec zaciatocnikov, na jednej strane takych, co pochopili, ze fotografovanie je v prvom rade zacat od seba - precitanim manualu, citanim clankov, vzdelavanim, niektori si kupia knihy o foteni, ktore nie su prave najlacnejsia kategoria literatury...a potom je tu druha skupina - ti, co sa zaregistruju, zalozia vlakno s laickou otazkou, ktora je velakrat zodpovedana, napisana priamo v manuali, v totalnych zakladoch fotografovania, no oni si nedali ani trochu namahy ju najst, precitat si napr. Fotoskolu pripadne iny zdroj tu na ePhoto...
takych ludi nebudem nikdy obhajovat...

funguje to tak i v zivote - tiez cloveku nedaju pri zapise do autoskoly hned kluce od auta, najskor sa musi naucit znacky, vyhlasku atd...a ked chce vodicak na kamion, musi si urobit najskor C skupinu, neskor prives, no bez zakladu to niekdy nepojde...
myslim, ze kazdy pochopil, co som sa snazil napisat...
a nereagovat na trivialnu otazku je podla mna to iste, ako selektovat, komu poradim a komu nie...
 
2009-12-01 20:43:21+01
inak k tomu ´trapnemu´ oftalmologovi - napisal si jasne priamo na moju osobu, dovolim si ta citovat ´A nebudes musiet tu nikomu davat ovecky´
vyzval som ta, nech mi najdes prispevok, kde som dal ovce, ked si taky frajer...
vidim, ze si chcel prestat sameho seba a zacal fukat opacny vietor :o))
 
2009-12-01 20:51:35+01
no zostanem ja teda pri sporadickych navstevach fora ephoto s klesajucou frekvenciou limitne sa bliziacou nule
 
2009-12-01 21:03:36+01
Granko, kasli na ironiu teraz, pozri sa na to z tohto pohladu:
Je zalozene vlakno z otazkou, ktora sa tyka temy foto = autor caka odpoved na svoju otazku. Moznosti kazdeho registrovaneho clena portalu:

A) Odpovie priamo na otazku (ak treba ziada viac info, aby mohol odpovedat)

B) Neodpovie (z akehokolvek dovodu - otazka je ´hlupa´, nepozna odpoved, nechce sa mu odpovedat, nema rad autora otazky, a pod.)

C) Odpise mimo temu (napr. prizivi sa dalsou otazkou pre svoju potrebu,
prida link/obrazok nesuviaci priamo s otazkou/neveduci k odpovedi, a pod. )

D) ´Utok´ na autora otazky, prip. spam ( utajovanie si z autora/vysmech, ponizenie, rypanie, provokacia, ci uz s cielom pobavenia inych uzivatelov, zviditelnenie sa, alebo z inych dovodov)

E) Prida obrazok - ovcu, lamu prip. inu zver ( je to ´in´, je to ´vtipne´ aj po 1000-com opakovani )

Preto sa pytam, preco to nemoze ostat len pri moznosti A, B, prip. aj C ?
V com je problem?
To je cela pointa tejto. Nic viac, nic menej. Ziadna ironia.
 
Golem
2009-12-01 21:04:17+01
DjGranko - ty nedokazes pochopit,ze ak tu niekto polozi otazku ktora je pre teba somarina tak na nu neodpovedaj alebo ju ignoruj.najde sa tu kopa ludi(dufam) ktori nebudu mat problem na nu odpovedat.ty odpovedaj alebo sa vyjadruj k problemom ktore su hodne tvojho mena alebo skusenosti vo fotografovani. ale ako tak citam mas skusenosti aj v cestovani v autobuse a pocuvani cudzich rozhovorov ale aj o volebnych preferenciach a autoskolach.ty si takyyyyyy super
 
2009-12-01 21:04:37+01
príspevok od:
no zostanem ja teda pri sporadickych navstevach fora ephoto s klesajucou frekvenciou limitne sa bliziacou nule
kazdy si bude hajit svoju pravdu...kolotoc ide dalej...
nemam v zaujme viest konstruktivne dialogy, no za svojim nazorom si stojim...
ak sa niekto rozhodne pre to co ty, je to smutne, no kazdeho slobodne rozhodnutie...
 
Golem
2009-12-01 21:07:44+01
Smutne je to,ze ludia z tohto fora odchadzaju kvoli takym ako si ty. To je to co si pisal: mudrejsi ustupi a v tomto pripade radsej odide z fora.
 
2009-12-01 21:08:21+01
príspevok od: Golem
DjGranko - ty nedokazes pochopit,ze ak tu niekto polozi otazku ktora je pre teba somarina tak na nu neodpovedaj alebo ju ignoruj.najde sa tu kopa ludi(dufam) ktori nebudu mat problem na nu odpovedat.ty odpovedaj alebo sa vyjadruj k problemom ktore su hodne tvojho mena alebo skusenosti vo fotografovani. ale ako tak citam mas skusenosti aj v cestovani v autobuse a pocuvani cudzich rozhovorov ale aj o volebnych preferenciach a autoskolach.ty si takyyyyyy super
:o)))
 
conan7
2009-12-01 21:11:10+01
utekaj založiť vlákno ´Smrť conanovi!!!´ aspoň budem taký slávny ako slavmiro...
 
2009-12-01 21:11:33+01
príspevok od: Golem
Smutne je to,ze ludia z tohto fora odchadzaju kvoli takym ako si ty. To je to co si pisal: mudrejsi ustupi a v tomto pripade radsej odide z fora.
je mi ta luto, Golem...skutocne...
najskor, kym vypustis do eteru somarinu - ze ludia odchadzaju kvoli takym, ako som ja, tak si zisti, kolko ludi odislo kvoli takym, ako si ty...
niekedy toto forum zilo...profesionalne rastlo, pokym neprisli ludia tebe podobni...
 
mato.draho
2009-12-01 21:20:35+01
Po dlhsom case zareagujem, ale skusim byt strucny a vecny:
Citujuc teba sameho - podla ma ty sam si series do huby a pouzivas dvojaky meter. Tuto sa tvaris jak Panenka Maria (odpust tuto lahku ironiu:), ale pritom si schopny napisat ludom take veci, ktore uz nie su ani vtipne, ani ironicke, ale vyslovene sproste. A druha vec, ked uz je rec o srani do huby - pamatas na svoj zavazok neprisievat inde nez do vlastnych tem? Kde ostal ten zavazok? Podla mna to bolo aj tak zbytocne a teraz uz vidim ze aj prazdne gesto, ale mohol si mi vobec dat lepsi priklad ´srania si do ust´ nez toto? A to este taktne obchadzam citlivu temu predaja fotaku...

Ja teda absolutne nesuhlasim s tym, co si napisal, pretoze mi to pripada riadne farizejske. Nemas ziadne moralne pravo ziadat napravu od inych, kym si nepopratas pred vlastnym prahom.
 
Strana 4 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()