Hore
Fórum » Pokec
 

Svetelný úkaz

jarinoo
2017-01-18 10:58:23+01
Ahojte,

v pondelok (16.1.2017) som pozoroval zaujímavý svetelný úkaz - z obidvoch strán slnka "svietili" malé dúhové svetlá. Vie niekto, ako sa volá daný jav a ako vzniká ?
 
Jožo
2017-01-18 11:32:24+01
príspevok od: jarinoo
Ahojte,

v pondelok (16.1.2017) som pozoroval zaujímavý svetelný úkaz - z obidvoch strán slnka "svietili" malé dúhové svetlá. Vie niekto, ako sa volá daný jav a ako vzniká ?
Ak si všimneš tak tie dve svetlá vytvárajú ponad slnko akoby oblúk, je to svetelný úkaz ktorému sa hovorí Halo , zo stopercentnosťou príde vždy ku zmene počasia , poväčšine k zhoršeniu , zažil som to dva krát v Tatrách a poviem Ti bola to mela.
 
JohnNewton
2017-01-18 11:43:47+01
príspevok od: Jožo
Ak si všimneš tak tie dve svetlá vytvárajú ponad slnko akoby oblúk, je to svetelný úkaz ktorému sa hovorí Halo , zo stopercentnosťou príde vždy ku zmene počasia , poväčšine k zhoršeniu , zažil som to dva krát v Tatrách a poviem Ti bola to mela.
Presne, a spôsobené to je drobnými ľadovými kryštálikmi rozptýlenými v atmosfére, ak si dobre pamätám.
 
jarinoo
2017-01-18 11:44:13+01
príspevok od: Jožo
Ak si všimneš tak tie dve svetlá vytvárajú ponad slnko akoby oblúk, je to svetelný úkaz ktorému sa hovorí Halo , zo stopercentnosťou príde vždy ku zmene počasia , poväčšine k zhoršeniu , zažil som to dva krát v Tatrách a poviem Ti bola to mela.
Ďakujem, naviedol si ma správne, viac som sa dozvedel na :

http://ukazy.astro.cz/halo.php

pekný deň
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()