Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Foto do 2500 eur

poklop
poklop 2024-02-09 23:13:41+01
Cafte, momentalne vyberam novy fotoaparat. Moj budget je max 2500 eur. Momentalne mam Fuji X-T200 so setakom 15-45 a chcem nieco lepsie. Fotim hlavne krajinu. Vacsinu foto mam na plnych 15mm. Dolezite je pre mna velkost a vaha, lebo ked som mal zrkadlovku, tak sa mi to nechcelo tahat, ked idem niekam na turistiku. Dalsie kriterium je aj nejake to rodinne foto. Rozmyslal som nad Sony A7 III + Sony FE 24-105mm f/4.0 + nejaky pevny objektiv na krajinu. Len to uz idem niekam k 3000 eur. Asi by to nemusel byt fullframe, len urcite by som chcel stabilizaciu na snimaci. Viete nieco odporucit?
 
gytheio
2024-02-11 11:32:53+01
príspevok od: jozef84
Napríklad kormorán. Kormorána ale môžme rozobrať pri tvojej fotke a aj tie upatlané, ak si ich ešte nezmazal,
Mali by sme sa vrátiť k téme vlákna, Ty si fotil s Canonom, tak daj poradenstvo k nim, aby si niečo autorovi témy poradil s tým, čo si už mal. Nejaké linky, recenzie, reálne fotky... Chce nízku váhu, chce fotiť prírodu a rodinu.
Co sem zase pleties kormorana? Odpodez ako chlap, kde som upatlaval prednu sosovku.
0
0
 
gytheio
2024-02-11 11:34:18+01
príspevok od: tyto
este nie nedal cely slovnik...
a aky slovnik som dal ked nie este cely?
0
0
 
jozef84
2024-02-11 11:35:16+01
príspevok od: gytheio
a aky slovnik som dal ked nie este cely?
Spamuješ. Vráť sa k téme.
0
0
 
gytheio
2024-02-11 11:36:52+01
príspevok od: jozef84
Spamuješ. Vráť sa k téme.
kde som upatlaval prednu sosovku?
0
0
 
gytheio
2024-02-11 11:39:54+01
príspevok od: jozef84
Spamuješ. Vráť sa k téme.
nezda sa ti, ze by si sa mi mal omluvit? pises co nie je pravda, vymyslas si len aby si bol zaujimavy
0
0
 
jozef84
2024-02-11 11:42:13+01
príspevok od: gytheio
Co sem zase pleties kormorana? Odpodez ako chlap, kde som upatlaval prednu sosovku.
Idem ti urobiť bezplatnú reklamu. Tu je link na kormorána napríklad:
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/690055/volaviek-a/?s=photos
0
0
 
gytheio
2024-02-11 11:44:52+01
príspevok od: jozef84
Idem ti urobiť bezplatnú reklamu. Tu je link na kormorána napríklad:
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/690055/volaviek-a/?s=photos
kde tam vidis upatlanu sosovku? alebo vysoke ISO? je to oycajna fotografia ktoru som sem dal koli textu
z akeho dovodu si sem dal toto?
0
0
 
gytheio
2024-02-11 11:56:39+01
príspevok od: jozef84
Idem ti urobiť bezplatnú reklamu. Tu je link na kormorána napríklad:
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/690055/volaviek-a/?s=photos
znamena, ze si si to vymyslel
0
0
 
jozef84
2024-02-11 11:56:43+01
príspevok od: gytheio
kde tam vidis upatlanu sosovku? alebo vysoke ISO? je to oycajna fotografia ktoru som sem dal koli textu
z akeho dovodu si sem dal toto?
Kôli textu? Na to sú literárne blogy.Sme na e-photo a fotku si dal na kritiku. A kritiku som ti dal konkrétnu a bez urážok. Urážkami z krčmy si ma častoval ty, lebo som nepochopil, že si dal fotku na kritiku kôli textu, nie kôli tomu čo je na nej. Ja som dal ako je to odfotené, čo by sa dalo vylepšiť v expozičnom trojuholníku, aby fotka bola ostrá. Dokonca som ti ju aj pochválil, čo som neskôr aj oľutoval...
0
1
 
poklop
2024-02-11 11:58:23+01
Chcel som len radu a nie sa tu hádať. Od začiatku som písal, že chodím na turistiku a popri tom si rad fotím krajinu. Takže rady kúp si drahy ťažký objektív sú pre mňa len na jednu vec. Tiež aby som si kúpil vetrovku, rukavice, celovku, pretože každý krát keď idem do prírody, tak budím celu rodinu ráno o tretej, že ideme na túru a oni budu pri mne stat a čakať než spravím jednu fotku (celovku samozrejme do hôr nosim vzdy). Už dávno som sem nedával žiadny príspevok a dlho ani nebudem. Netušil som, že sem chodia len ťažký profíci a občasný fotografi sú passe. Dik všetkým čo mi odpísali aj niečo prínosné. Cafte
0
3
 
gytheio
2024-02-11 12:02:31+01
príspevok od: jozef84
Kôli textu? Na to sú literárne blogy.Sme na e-photo a fotku si dal na kritiku. A kritiku som ti dal konkrétnu a bez urážok. Urážkami z krčmy si ma častoval ty, lebo som nepochopil, že si dal fotku na kritiku kôli textu, nie kôli tomu čo je na nej. Ja som dal ako je to odfotené, čo by sa dalo vylepšiť v expozičnom trojuholníku, aby fotka bola ostrá. Dokonca som ti ju aj pochválil, čo som neskôr aj oľutoval...
Vela ludi sem pise texty, zase oblbujes len aby si mal co napisat.

A ked o kvalite tej fotografie, bolo to fotene setovym objektivom, co tebe vobec nic nehovori.. dal si sem fotografiu ktorou vyvracias sam seba. Samozrejme kapacita ako si ty by to vyriesila trojuholnikom.. tym trojuholnikom by si spravil z toho objektivu profesionalny objektiv...
Ty by si mohol vymyslat hoaxy.. ktovie ci ich aj nevymyslas
0
0
 
gytheio
2024-02-11 12:03:10+01
príspevok od: jozef84
Kôli textu? Na to sú literárne blogy.Sme na e-photo a fotku si dal na kritiku. A kritiku som ti dal konkrétnu a bez urážok. Urážkami z krčmy si ma častoval ty, lebo som nepochopil, že si dal fotku na kritiku kôli textu, nie kôli tomu čo je na nej. Ja som dal ako je to odfotené, čo by sa dalo vylepšiť v expozičnom trojuholníku, aby fotka bola ostrá. Dokonca som ti ju aj pochválil, čo som neskôr aj oľutoval...
Opytam sa ta este raz, nemas pocit, ze by si sa mi mal omluvit?
0
0
 
jozef84
2024-02-11 12:13:33+01
A za čo? Fotky clonami na 22, s upatlanými postprocesmi a s komentármi si už zmazal.
Ale ak chceš, ešte tam máš dosť fotiek na konštruktívnu kritiku.
Jediný kto by sa tu mal mnohým z nás ospravedlniť si ty. Napríklad tu:
www.ephoto.sk/forum/7/32101/nikon-vs-sony/strana-4/#cid-382629
www.ephoto.sk/forum/9/32089/idealny-blesk-na-rodinne-fotografie/strana-2/#cid-382662

atď. je tu toho veru dosť. Stačí prejsť fóra. Tvoj slovník je pre teba typický.
0
0
 
gytheio
2024-02-11 12:13:36+01
príspevok od: poklop
Chcel som len radu a nie sa tu hádať. Od začiatku som písal, že chodím na turistiku a popri tom si rad fotím krajinu. Takže rady kúp si drahy ťažký objektív sú pre mňa len na jednu vec. Tiež aby som si kúpil vetrovku, rukavice, celovku, pretože každý krát keď idem do prírody, tak budím celu rodinu ráno o tretej, že ideme na túru a oni budu pri mne stat a čakať než spravím jednu fotku (celovku samozrejme do hôr nosim vzdy). Už dávno som sem nedával žiadny príspevok a dlho ani nebudem. Netušil som, že sem chodia len ťažký profíci a občasný fotografi sú passe. Dik všetkým čo mi odpísali aj niečo prínosné. Cafte
To je v poriadku, nic proti tomu co si kupis, pisal som uz vyssie, ze je to na tebe.

Iba som chcel vediet preco sa tu radi, ze drahy fotoaparat a setovy objektiv.. ten fotoaparat vzdy spravy taku kvalitnu fotografiu aky kvalitny je objektiv.

to co som dalej pisal bolo mierene na blbcov ktori tu radia setove objektivy.
-1
0
 
gytheio
2024-02-11 12:22:37+01
príspevok od: jozef84
A za čo? Fotky clonami na 22, s upatlanými postprocesmi a s komentármi si už zmazal.
Ale ak chceš, ešte tam máš dosť fotiek na konštruktívnu kritiku.
Jediný kto by sa tu mal mnohým z nás ospravedlniť si ty. Napríklad tu:
www.ephoto.sk/forum/7/32101/nikon-vs-sony/strana-4/#cid-382629
www.ephoto.sk/forum/9/32089/idealny-blesk-na-rodinne-fotografie/strana-2/#cid-382662

atď. je tu toho veru dosť. Stačí prejsť fóra. Tvoj slovník je pre teba typický.
chyba ti cirkus? vidis v telto debate nejaky zvlastny slovnik? ty si sem pritiahol upatlanu sosovku vysoke ISO f22.. co to ma spolocne s touto debatou? a aj keby nemas to ako dolozit? vymyslel si si to...
uplne vzdy je to u teba takto, vobec neodpovedas na otazky, miesto toho zacnes utocit..

a k tym tvojim fotografiam, to maju byt profesionalne fotografie??? vodopady v konzerve?
toto su profesionalne fotografie
https://www.canon.co.nz/get-inspired/10-tips-to-help-with-landscape-photography
cistota, pozitivna atmosfera, detaily, PRIESTOR ... ty tam z toho co som pisal nemas vobec nic, 0..
0
0
 
jozef84
2024-02-11 13:02:40+01
príspevok od: gytheio
chyba ti cirkus? vidis v telto debate nejaky zvlastny slovnik? ty si sem pritiahol upatlanu sosovku vysoke ISO f22.. co to ma spolocne s touto debatou? a aj keby nemas to ako dolozit? vymyslel si si to...
uplne vzdy je to u teba takto, vobec neodpovedas na otazky, miesto toho zacnes utocit..

a k tym tvojim fotografiam, to maju byt profesionalne fotografie??? vodopady v konzerve?
toto su profesionalne fotografie
https://www.canon.co.nz/get-inspired/10-tips-to-help-with-landscape-photography
cistota, pozitivna atmosfera, detaily, PRIESTOR ... ty tam z toho co som pisal nemas vobec nic, 0..
Súhlasím. Krásne fotky. Pozeral som aj na tvojom portfoliu, tak som našiel aj ten Tamron 24-70mm 2,8. Úpne super, perfiš : www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/684470/golden-temple-amritsar/?s=photos
0
0
 
Porubo
2024-02-11 13:05:30+01
príspevok od: poklop
Chcel som len radu a nie sa tu hádať. Od začiatku som písal, že chodím na turistiku a popri tom si rad fotím krajinu. Takže rady kúp si drahy ťažký objektív sú pre mňa len na jednu vec. Tiež aby som si kúpil vetrovku, rukavice, celovku, pretože každý krát keď idem do prírody, tak budím celu rodinu ráno o tretej, že ideme na túru a oni budu pri mne stat a čakať než spravím jednu fotku (celovku samozrejme do hôr nosim vzdy). Už dávno som sem nedával žiadny príspevok a dlho ani nebudem. Netušil som, že sem chodia len ťažký profíci a občasný fotografi sú passe. Dik všetkým čo mi odpísali aj niečo prínosné. Cafte
Takze krajinku nechces fotit, tam treba stat a cakat na dobre svetlo a to je okolo toho prerodu tmy na den a naopak. Ak chces fotit len nejake turisticke bezne dokumentacne fotky, 2500 euro nepotrebujes! Vsetko co na treba mas! Viac casu strav v terene, ako v obchode!
A som aj vravel ze su aj lahsie veci na nosenie ako napriklad kompakty. Asi nevies, ale mam napriklad Canon G1X (teraz je uz aj mark III), a to na nudzove situacie je uplne paradna vec. Nosim aj do prace atd. (Asi tusis ze nie som fotograf, ale ked idem fotit tak si dam zalezat.) Samozrejme take kompakty vyraba aj Nikon, Ricoh, Sigma, Fuji, Sony atd. takych je velmi plno, aby si nikto nemyslel ze chcem pretlacat Canon.
Chapem ze ludia su divni, radsej maju medove motuzy, ako priama rec chlapa chlapovi. Ale pre tvoje info nie som tazky profik, a ked fotis obcas na vylete s rodinou tak to neznaci ze si obcasny fotograf. To si skor turista, ako fotograf sa treba totiz spravat: Kvoli fotke vystihnut spravne svetlo, dat si na stativ, priclonit a znizit ISO, ked je bocne svetlo skusit CPL, ked treba predlzit expoziciu dat si ND filter atd. Inak tu tiez nevidim prekazku, ked som bol s ludmi z rodiny na vylete tak si napriklad deti velmi pochvalovali cakanie na spravne svetlo, zostup po uplnej tme s celovkami a pod.
To potom fotografom je hocikto kto foti, ale na to netreba 2500. Omnoho viac Ti pomoze pockat na modru a zlatu hodinku, nez buchnut v obchode na stol tazke tisice!
0
1
 
gytheio
2024-02-11 13:15:22+01
príspevok od: jozef84
Súhlasím. Krásne fotky. Pozeral som aj na tvojom portfoliu, tak som našiel aj ten Tamron 24-70mm 2,8. Úpne super, perfiš : www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/684470/golden-temple-amritsar/?s=photos
a co je tam super perfis??? priznaj kolko mas v sebe poharikov? na co si sem dal to foto?
0
0
 
Porubo
2024-02-11 13:22:16+01
Otvaram dary od Pandory:
Este raz v com usetri hmotnost FF oproti Fuji?
Ak chce dotycny fotit z ruky, nie je naopak crop vyhodou (hlbka ostrosti)?
Preco nie je spomenuty blesk (na rodinu)?
V com je ten setak nedostatocny?
(Fuji nepoznam, mal som Canon, bol dobry, jedine bolo velmi nepohodlne pouzivat CPL lebo ked som si dal na stativ, manualne zaostril a siel tocit s CPL tak sa mi predny clen rozposuval a mohol som ostrit oznova...)
0
0
 
jozef84
2024-02-11 13:24:39+01
príspevok od: gytheio
a co je tam super perfis??? priznaj kolko mas v sebe poharikov? na co si sem dal to foto?
Lebo to súvisí s témou a dal si sem tento príspevok. A aby som ukázal ako si to zvládol s tým foťákom ty. Tu je tvoj príspevok:
Tamron 24-70 f2,8
https://www.fotokoch.de/Tamron-SP-24-70mm-f-2-8-Di-VC-USD-G2-Canon-EF_11011.html?sessionid=2402lzq5nhxs7w2fvl4u418l2qloclxea3skfob84xl8b853
kvalitou obrazu je porovnatelny s Canonom, ale je podstatne lacnejsi, je to spickovy objektiv ktory robi spickove fotografie.
18-55 co tam pises je setak, necakaj od neho kvalitny vystup. Objektiv je to co robi kvalitnu fotografiu. Ten Fuji je zbytocne drahy, radsej investuj do spickoveho objektivu.
0
0
 
Strana 3 z 9
1 2 3 4 5 ... 8 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()