Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Označenie DSL zrkadloviek NIKON

maio02
maio02 2009-11-30 12:50:40+01
Možno je to tu a možno nie.. Prosím, kto mi vysvetlí označenie DSL zrkadloviek NIKON ...príklad : Nechápem prečo NIKON D 300s je označená ako profesionálna zrkadlovka. Zrkadlovka NIKON D 90 nemá označenie... CANON má svoje označenie..od amatéra 1000D až po profi... 1 D mark... Jednou vetou. Chcem len vedieť či tie čísla majú nejaký súvis. Vopred veľmi pekne Ďakujem. (prosím nevysmievajte sa a nenadávajte mi do debilov. Za pochopenie Ďakujem ) S pozdravom Marián
 
2009-12-01 01:30:54+01
príspevok od:
jaaaaaj, dalsi obhajca lenivych :-D
neboj, uz sa pracuje na niecom, kde sa ty, autor a dalsich 99% ludi z tohto fora nedostane.

stalo sa tolko, ze sa pyta veci, ktore sa 22 rocny clovek, hlavne fotograficky akademicky vzdelany, pytat nema.preco? GOOOGLE A ROZUM. ale to by nemohol byt lenivy.

inak stale nechapem ten princip: dam si namahu vytvorit temu a cakam hodiny na odpoved, namiesto toho, aby 15 minut hladal...
no, hlavne, ze tam budes ty :)
Nemyslim, ze by bolo na skodu, keby aj laik zaujimajuci sa o foto nasiel odpoved trebars aj na banalnu otazku na tomto fotoportaly. Ono sa totiz lahko
stane, ze ked aj zrovna niekto googli, a vyhodi mu odkaz na vlakno z ephota,
nakukne, a co najde? Ovcu. A dalsi odkaz na ephoto, klikne, co najde? no mozno v uvode hned aj tvoju odpoved poukazujucu na rozum, vek a vzdelanie zadavatela otazky.
Nechapem, preco sa tu zopar ludi nedokaze povzniest, ak niekto nerozumie tomu, co bolo kedysi nezname aj im. Ked sa pyta na (podla teba) volovinu, preco sa vobec obtazujes s odpovedou? V poslednej dobe sa tu privela tem niesie v duchu ´len sa spytaj, do*ebeme ta ani nemrknes´.. Samozrejme 6 oviec k tomu.

Nema zmysel dalej kalit vodu. Pokoj s tebou, dobre svetlo :)
 
2009-12-01 02:18:39+01
preco sa toto deje? rodicia prestali bit svoje deti. ked som ja bol lenivy za mlada, dostal som facku, alebo po zadku. teraz na deti rodicia seru a tak to vyzera tu, na vyske, vsade. povies studentovi, nech si urobi 1 prezentaciu a on nie je schopny stravit 15 minut nad PowerPointom, radsej hodinu hlada, kde by to corkol...
 
Kveto
2009-12-01 02:23:59+01
hm no ako by som ti to .... pozri chlapče, tu ani tak nejde o to či mu niekto bude povoľovať tému ako skôr o to, že sa pýta úplnú hlúposť spôsobom hodným čerstvého absolventa materskej škôlky.
 
Slavo Jancisin
2009-12-01 08:22:52+01
známy má reklamku a fotí predlohy na vizitky až po bilboardy okolo ciest a používa D40X a stačí mu (je to profesionál, lebo sa tým živí). Ja mám D300 a sem-tam si privirobím nejakou tou svadbou, stužkovou (tak 3-4x do roka) a nie som profesionál. V jeho rukách je D40x profesionálny foťák, v mojích D300 hračka pre skúsenejšieho amatéra ... tak teraz buď múdry ...

ináč k úrovni vzdelania ... pred mesiacom som fotil fotky na stužkové oznámenia pre strednú školu, konkrétne pre triedu so zameraním na fotografiu, kde mali slušne (veľmi slušne) vybavený ateliér so zábleskovými svetlami ... prečo si tie fotky nefotili sami?!?! ... ani jednému by som nedal prejsť maturitou ...
ja som ich fotil iba s dáždnikom odraznou doskou a jedným externým bleskom ...
 
slavmiro
2009-12-01 08:51:15+01
príspevok od: Robert Simeg
heh, no zalezi ci je to denna studentka alebo externa a vies ze ich tam uci aj pan Huszar?
viem, to bola jeho ziacka.. :(
 
maio02
2009-12-01 09:25:23+01
Páni, páni..
Prosim ! Toto fórum slúži nato, aby ľudia sem písali ! Chcel som len vedieť tvoj, tvoj a aj tvoj názor nato.. Či odbornu pomoc.
V zátvorke som prosil, aby ste ma neškatulkovali, nenadávali mi..
Ach jaj =o/
Ďakujem, za všetky odpovede. Cením si ich.
 
Golem
2009-12-01 10:06:14+01
Toto forum uz davno nesluzi na to,aby ti tu niekto dal odpoved na to na co sa pytas.´Prefesionali´ sa tu chodia odventilovat na menej skusenych amateroch.Asi maju pocit,ze ak niekomu daju ovecku tak su lepsi ako on.
Kveto: si faaaaaaaakt dobry.Ty budes jeden z tych ´profesionalov´.
 
2009-12-01 10:29:01+01
príspevok od: Kveto
hm no ako by som ti to .... pozri chlapče, tu ani tak nejde o to či mu niekto bude povoľovať tému ako skôr o to, že sa pýta úplnú hlúposť spôsobom hodným čerstvého absolventa materskej škôlky.
Pozri, myslim, ze sa spytal na nieco, co mu nie je jasne, a ma to nieco spolocne s temou foto. To, ze jeho otazka nebola tazko-profesionalneho charakteru by snad nemal byt problem, ci?
Forum urcite nestrati na kvalite, ked tu ludia najdu odpovede aj na taketo otazky.
Par jedincov tu takmer v kazdom vlakne spamuje o sto dvesto. To netankuje nikoho. Staci vsak jedna obycajnejsia otazka neprofesionalneho charakteru, a je jasne co sa stane.

Teraz viem, ze som spravil chybu, nie v tom co som napisal, ale ze som to vobec napisal. Toto forum mam rad, vela uzitocneho sa tu clovek dozvie. Ale toto ´kamenovanie´ mi tu zrovna moc nereze. Nic v zlom.
 
2009-12-01 13:22:47+01
Predcasom som tu podobne reagoval este aj s jednym kolegom z fora na reakcie niektorych na fore ... je asi lahsie sa pridat k skupine co s posmeskami kamenuje nez vystupit na obhajobu tzv.lenivych ... nech si odpovie kazdy sam ... chodim sem uz viac-menej sporadicky ... len vlastnik tohto webu vie, aky ludsky a priatelsky rozmer ma mat forum a podla toho to usmernovat ... ak je sucasny stav v poriadku, tak takto to asi ma byt, je to ziadane, ludia tu ziju a mozeme to len akceptovat ... mam k tomu vyhrady a neznamena to pre mna tolko co na zaciatku, ked som tento web objavil :\
 
Kveto
2009-12-01 13:43:44+01
je úplne v poriadku, že si vyjadril názor, kľudne to rob aj do budúcna, ja som predsa urobil to isté
 
PRINST
2009-12-01 15:01:08+01
príspevok od:
Predcasom som tu podobne reagoval este aj s jednym kolegom z fora na reakcie niektorych na fore ... je asi lahsie sa pridat k skupine co s posmeskami kamenuje nez vystupit na obhajobu tzv.lenivych ... nech si odpovie kazdy sam ... chodim sem uz viac-menej sporadicky ... len vlastnik tohto webu vie, aky ludsky a priatelsky rozmer ma mat forum a podla toho to usmernovat ... ak je sucasny stav v poriadku, tak takto to asi ma byt, je to ziadane, ludia tu ziju a mozeme to len akceptovat ... mam k tomu vyhrady a neznamena to pre mna tolko co na zaciatku, ked som tento web objavil :\
Ja si na to tiež veľmi dobre pamätám - reagovával som obdobne ...
Ale prišiel som na to - že to tu vôbec nemá význam. Z tohoto fóra sa stal už lan asi pokec. Stačí si pozrieť vlákna za posledné 2-3 mesiace.
Upozorňovanie na nevhodne položené otázky, výsmech, ´vysoko odorné rady´ niektorých ´profesionálov´ - mnohokrát nemajúcich ani paru o preberajúcej sa téme a hlavne irónia, no a sú tu niekoľkí kecálkovia, ktorí skoro každé vlákno znehodnotia svojimi ´duchaplnými´ príspevkami.
Všimol som si, že tak ako Vy aj veľa ďalších serióznych prispievateľov prestalo do fóra prispievať - vaď aj načo ...
I ja sem chodím už len veľmi sporadicky, hoci voľakedy som tu bol denne.
Teraz keď otvorím vlákno a vidím kto doňho prispel / myslím trvalých kacálkov a pod./ ani ho ďalej nečítam - je to úplná strata času ...
Admin sľubuje, že budú úpravy k lepšiemu, držím palce aby sa to podarilo.Nechám sa prekvapiť. Uvidíme - čo prinesú - pre koho budú prínosom.
Ospravedlňujem sa zakladateľovi vlákna za odbočenie od témy !
Prajem všetkým pekný deň !
 
2009-12-01 15:30:46+01
ked to vsetko tak citam, vychadzaju mi z toho dve veci...
jedni ironicky rypu do autorov, druhi ironicky rypu do tych, co rypu do autorov a defacto kazdy ironicky rype do niekoho...
jednym pokec nevadi, kedze je, ako bolo niekde spomenute, sucastou ludskej komunikacie, druhym vadi a odsudzuju vlakna, kde ten pokec je mimo temu, no i toto vlakno je dokazom, ze i ta druha skupina sa necha strhnut tou prvou skupinou a vlakno o uplne niecom inom sa premeni na pokec...
a vzdy je to o tom istom - jeden bojuje proti druhemu a pritom kazdy bojuje tym istym smerom...
 
dodo_bb
2009-12-01 15:42:17+01
Tu sa už dávno nikto nepýta na fotografické veci, väčšinou si to tu ľudia zamieňajú so supermaketmi. Ani menej skúsený amatér sa nemôže také voloviny pýtať, ako sa tu v poslednej dobe riešia. To je totálny začiatočník, čo mmi však nevadí. Každému tu vadí tá absolútna lenivosť. ´Ja chcem niečo vedieť, tak vážení, okamžite mi to zistite a včítane vlastných skúseností mi to naservírujte´... Ale úroveň fóra je taká, akú tu chce admin mať. Je jediný, kto to môže moderovať či aspoň usmerňovať...
 
2009-12-01 16:11:10+01
príspevok od:
ked to vsetko tak citam, vychadzaju mi z toho dve veci...
jedni ironicky rypu do autorov, druhi ironicky rypu do tych, co rypu do autorov a defacto kazdy ironicky rype do niekoho...
jednym pokec nevadi, kedze je, ako bolo niekde spomenute, sucastou ludskej komunikacie, druhym vadi a odsudzuju vlakna, kde ten pokec je mimo temu, no i toto vlakno je dokazom, ze i ta druha skupina sa necha strhnut tou prvou skupinou a vlakno o uplne niecom inom sa premeni na pokec...
a vzdy je to o tom istom - jeden bojuje proti druhemu a pritom kazdy bojuje tym istym smerom...
mal som napisanu siahodlhu odpoved :) ale necham to tak.
Pokoj vsetkym ludom dobrej vole a celemu portalu.

 
wayne
2009-12-01 16:27:05+01
príspevok od:
preco sa toto deje? rodicia prestali bit svoje deti. ked som ja bol lenivy za mlada, dostal som facku, alebo po zadku. teraz na deti rodicia seru a tak to vyzera tu, na vyske, vsade. povies studentovi, nech si urobi 1 prezentaciu a on nie je schopny stravit 15 minut nad PowerPointom, radsej hodinu hlada, kde by to corkol...
tak tak, dnes sa presadzuje ten humanny a nenasilny pristup, ze mudrejsi ustupi. preto si hlupi ludia robia co chcu, nemaju strach, nepoznaju respekt a uctu. preto azet vyzera ako vyzera a pouziva sa ako odstrasujuci priklad. preto romovia maju byty za 33€. castokrat sa neriesi priama podstata problemu, ale omacka okolo neho...

je to len spontanna reakcia a vyjadrenie suhlasu ;)
 
duroslav
2009-12-01 16:37:48+01
U nás na Slovensku je dobrým zvykom odstraňovať nie príčinu ale následky akéhokoľvek problému.
 
2009-12-01 17:06:35+01
rad si ju precitam...nikdy som s tym problem nemal, no ten prispevok vyssie sa mi javi ako moj pozorovaci vysledok...
napisal som to uz niekolkokrat - hocikto, komu sa nepaci ironia, kecalkovia, pokec a ostatne veci, sa pri vyjadrovani nezaobide bez toho, aby nebol on sam ironicky, nerypol si...cize dvojaky meter stale funguje - ako mozem kritizovat nieco, co sam robim?!...vsak tym idem sam proti sebe a tym padom si ´seriem do huby´...ospravedlnujem sa za ten expresivny vyraz, no najlepsie vystihuje podstatu...moj prosty rozum to jednoducho nechape...zlodej krici - chytte zlodeja...
nic v zlom, Juraj, no skus si precitat po sebe svoje prispevky...mne pripadaju ako ironicke, najviac ten prvy...ale tiez sa mozem mylit...
ovce su davane z ironie...ironia sa ti nepaci, davas svoj nazor jasne najavo a pises takym stylom, proti comu vlastne bojujes...proti sebe? je proti jednoduchej logike, aby ludia isli sami proti sebe...
 
2009-12-01 17:10:21+01
príspevok od: duroslav
U nás na Slovensku je dobrým zvykom odstraňovať nie príčinu ale následky akéhokoľvek problému.
presne si to vystihol...
 
2009-12-01 17:17:34+01
v kazdom pripade je to kruh, kde si kazdy haji svoje a do ktoreho musi prist niekto treti, nestranny, aby stanovil vysledok...
 
2009-12-01 17:36:18+01
príspevok od: mato.draho
Po dlhsom case zareagujem, ale skusim byt strucny a vecny:
Citujuc teba sameho - podla ma ty sam si series do huby a pouzivas dvojaky meter. Tuto sa tvaris jak Panenka Maria (odpust tuto lahku ironiu:), ale pritom si schopny napisat ludom take veci, ktore uz nie su ani vtipne, ani ironicke, ale vyslovene sproste. A druha vec, ked uz je rec o srani do huby - pamatas na svoj zavazok neprisievat inde nez do vlastnych tem? Kde ostal ten zavazok? Podla mna to bolo aj tak zbytocne a teraz uz vidim ze aj prazdne gesto, ale mohol si mi vobec dat lepsi priklad ´srania si do ust´ nez toto? A to este taktne obchadzam citlivu temu predaja fotaku...

Ja teda absolutne nesuhlasim s tym, co si napisal, pretoze mi to pripada riadne farizejske. Nemas ziadne moralne pravo ziadat napravu od inych, kym si nepopratas pred vlastnym prahom.
svoj nazor som vyjadril, netuzim, aby ho kazdy zdielal a preferoval, len ma skrelo, ze tu nefunguje rovnaky meter na kazdeho.
Amateri-novozaregistrovanci ´dostanu preplesk´ alebo vysmech hned po zalozeni vlakna, ked vezmem do prikladu pre zmenu nick conan7, zaspamuje jedno vlakno za druhym, no to uz je na poriadku.
Asi toho vsetkeho bolo v poslednych diskusiach viac, a ja som sa neudrzal.
Obvykle radsej ´drzim hubu a sucham nohami´..
 
Strana 3 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()