Hore
Fórum » Pokec
 

Pozor na podvodníka

missik
missik 2012-10-02 12:18:43+02
Nevedel som kde túto tému dať, no určite som to chcel zverejniť. Snáď nikoho umiestnením a obsahom tohto príspevku nepobúrim...

Chcel by som Vás upozorniť na podvodníka Miroslava Hlatkého z Nového Mesta nad Váhom.
Na internete som si dal inzerát, že kúpim objektív Canon 70-200 L.
zavolal mi a tvrdil, že má úplne nový, ktorý dostal ale nepotrebuje ho, pretože už taký má.
Ponúkol mi ho za 400 eur, všetko vyzeralo super, potešil som sa a aj ulakomil.
Slepo som veril cudziemu človeku. Poslal mi to poštou, ja som mu peniaze previedol na účet.
Prišiel mi však len balík s dvomi skalami.
Jeho telefónne číslo je 0917117713. Na internete som dokonca našiel jeho meno, že podviedol aj iných ľudí: http://podviedli.ma/php/zaznam.php?zaznam=76

Urobil som obrovskú chybu, viem je to moja hlúposť.
Chcem Vás len upozorniť aby ste neboli hlúpi ako som bol ja a nedajte sa takto nachytať.
 
Marcel Rebro
2012-10-02 13:32:44+02
príspevok od: Seemann Martin
nie si sám, ktorý takto naletel.. tiež som prišiel o 150€
ty ale už máš viac ako 300€ to znamená, že sa nejedná o priestupok ale o trestný čin!
Takže číslo účtu máš, chod s tým na políciu. Bude sa to naťahovať, ale vydrž. A podaj návrh na exekúciu priamo na osobu. Totiž na niekoho je ten účet vedený. Polícii to trvá ale do mesiaca dostaneš predvolanie na prokuratúru. Exekúciu na účet neodporúčam, lebo peniaze na účet niekto pošle a už aj vyberajú.. mnohokrát sú takýto špekulanti prepojený aj s bankovými pracovníkmi, ktorý povolia výber. Na Slovensku je všetko možné. Popravde je to na dlhé čakanie, súdnictvo na Slovensku je neskutočne zaspaté a byrokracia ťa bude doháňať do šialenstva.
Pre druhýkrát ak budeš chcieť kupovať podobným štýlom na dlhú vzdialenosť požaduj. NOVÉ foto objektívu nie staršie ako jeden deň, samozrejme v originál veľkosti a s exifom, kde si budeš môcť overiť dátum a čas poslania + chci odfotiť určitú časť objektívu alebo s niečim, napr. so zapalovačom atd.
Verím, že sa ti podari dostať svoje peniaze naspať.
... napr. v takom Opanda EXIF ti nasekam do EXIFu co len chces ...
... a ked aj budem mat fotku, aku mam istotu ze mi neposle tehlu?
 
wlad
2012-10-02 13:41:51+02
príspevok od: Seemann Martin
nie si sám, ktorý takto naletel.. tiež som prišiel o 150€
ty ale už máš viac ako 300€ to znamená, že sa nejedná o priestupok ale o trestný čin!
Takže číslo účtu máš, chod s tým na políciu. Bude sa to naťahovať, ale vydrž. A podaj návrh na exekúciu priamo na osobu. Totiž na niekoho je ten účet vedený. Polícii to trvá ale do mesiaca dostaneš predvolanie na prokuratúru. Exekúciu na účet neodporúčam, lebo peniaze na účet niekto pošle a už aj vyberajú.. mnohokrát sú takýto špekulanti prepojený aj s bankovými pracovníkmi, ktorý povolia výber. Na Slovensku je všetko možné. Popravde je to na dlhé čakanie, súdnictvo na Slovensku je neskutočne zaspaté a byrokracia ťa bude doháňať do šialenstva.
Pre druhýkrát ak budeš chcieť kupovať podobným štýlom na dlhú vzdialenosť požaduj. NOVÉ foto objektívu nie staršie ako jeden deň, samozrejme v originál veľkosti a s exifom, kde si budeš môcť overiť dátum a čas poslania + chci odfotiť určitú časť objektívu alebo s niečim, napr. so zapalovačom atd.
Verím, že sa ti podari dostať svoje peniaze naspať.
lol, s tou exekuciou si to predstavujes velmi jednoducho.
Exekutor bez pravoplatneho rozhodnutia sudu nepohne ani prstom.
 
fatality
2012-10-02 13:42:01+02
na slovensku plati zasada,na blind balikom alebo na dobierku radsej nic..aj koli vyssie uvedenym problemom,aj koli tomu ze fototechnika je tak hakliva vec,ze by som sa na zaobchadzanie aj s fragile balikom na slovensku postu vobec nespoliehal..
 
velecky
2012-10-02 13:42:14+02
obráť sa aj na banku - že išlo o zmätočnú platbu a že ju chceš späť. Bude s tým musieť súhlasiť majiteľ účtu, ale my nevieme, kto je skutočným majiteľom, možno nie ten podvodník, možno niekto úplne iný, kto o tom ani nevie a ten podvodník vyberá peniaze bankomatovou kartou. A určite na políciu + kontaktovať ďalších okradnutých / podvedených.
 
norulakp
2012-10-02 13:50:53+02
príspevok od: velecky
obráť sa aj na banku - že išlo o zmätočnú platbu a že ju chceš späť. Bude s tým musieť súhlasiť majiteľ účtu, ale my nevieme, kto je skutočným majiteľom, možno nie ten podvodník, možno niekto úplne iný, kto o tom ani nevie a ten podvodník vyberá peniaze bankomatovou kartou. A určite na políciu + kontaktovať ďalších okradnutých / podvedených.
uplny suhlas s Tebou. V banke skusit vybavit zablokovanie toho uctu napr. neviem, ci to je mozne, ale kazdopadne to skusit. Aspon mu strpcit trosku zivot zebrakovi jednemu.
 
Napster050
2012-10-02 14:14:44+02
ja by som ho skúsil kontaktovať pod iným menom, ak ešte niečo predáva a dohodol si osobné stretnutie aj s príslušníkom polície pokiaľ by bolo možné...
400€ neni malá suma..lenže 70-200L sa pod 450€ nepredáva a ked, tak raz za rok nejaký ošuchaný..
 
norulakp
2012-10-02 14:17:44+02
príspevok od: Napster050
ja by som ho skúsil kontaktovať pod iným menom, ak ešte niečo predáva a dohodol si osobné stretnutie aj s príslušníkom polície pokiaľ by bolo možné...
400€ neni malá suma..lenže 70-200L sa pod 450€ nepredáva a ked, tak raz za rok nejaký ošuchaný..
ja myslim, ze ten typek sa s nikym nestretne osobne. Tiez nie je padnuty z visne, aby takto riskoval. Jeho taktika je prave v tom, ze vsetko riesi kvazi anonymne cez postu a nie osobne. Takze silne pochybujem, ze by ho dokopal k osobnemu stretnutiu. Tazko je radit. Zrejme tie prachy uz neuvidis, ale nieco treba urcite podniknut. Ja by som to urcite poslal do Markizy do sprav. Ked uz nepomozu, aspon o degesovi bude vediet pol slovenska a daju si nanho mozno pozor.
 
Marcel Rebro
2012-10-02 14:19:06+02
príspevok od: Napster050
ja by som ho skúsil kontaktovať pod iným menom, ak ešte niečo predáva a dohodol si osobné stretnutie aj s príslušníkom polície pokiaľ by bolo možné...
400€ neni malá suma..lenže 70-200L sa pod 450€ nepredáva a ked, tak raz za rok nejaký ošuchaný..
... by musel byt mechom udereny ak by suhlasil s osobnym stretnutim ...
 
markus
2012-10-02 14:31:55+02
Kolko casu preslo od vyzdvihnutia z posty
 
Matej Michalik
ocenenie redakciou 2012-10-02 14:37:37+02
príspevok od: norulakp
ja myslim, ze ten typek sa s nikym nestretne osobne. Tiez nie je padnuty z visne, aby takto riskoval. Jeho taktika je prave v tom, ze vsetko riesi kvazi anonymne cez postu a nie osobne. Takze silne pochybujem, ze by ho dokopal k osobnemu stretnutiu. Tazko je radit. Zrejme tie prachy uz neuvidis, ale nieco treba urcite podniknut. Ja by som to urcite poslal do Markizy do sprav. Ked uz nepomozu, aspon o degesovi bude vediet pol slovenska a daju si nanho mozno pozor.
Ze do Markizy do sprav, si ma pobavil
 
norulakp
2012-10-02 14:50:18+02
príspevok od: Matej Michalik
Ze do Markizy do sprav, si ma pobavil
cim konkretne? Kazdy druhy den tam ukazuju nejake stare babky, ako ich okabatili podomovi predavaci. Kazdy tyzden ukazuju, ako ich okabatili tym, ze sa zaregistrovali na nejaku stranku a teraz musia za t platit. Preco by nemali uverejnit pripad, ze jeden typek uz okradol viacero ludi?

Tak mi prosim Ta ozrejmi, cim som Ta pobavil? Je lepsie neskusit nic a nariekat doma? Vsak navrhni teda Ty nejake ine, lepsie riesenie. Slovenske sudy? Policia? Tak do 15 rokov mozno sa dostane na teba rad. Ak sa tym vobec niekto bude zaoberat. Aj tak nikomu nic nedokazu. V dnesnej dobe je medializacia pripadu viac krat osoznejsia ako nejake tahanie sa po slovenskych uradoch.
 
norulakp
2012-10-02 14:55:59+02
A ked uz sme pritom. Mne z osobneho uctu v banke zmizlo 700 Eur. Nejaky bazmeg mi ich do dnesneho dna neviem akym sposobom prviedol z uctu. 2 mesiace som sa hadal s bankou o to, nech mi vratia peniaze. Ked som videl, ze to nema vyznam, jednoducho som im napisal, ze maju urcity cas na vyriesenie podanej reklamacie. V inom pripade bude ten pripad v spravach. Ver mi ci nie, zahadne sa v priebehu par dni situacia vyriesila a peniaze mi vratili. Takze ked som ta pobavil, tak som rad. Ja by som to urcite riesil tak. Vsio
 
Dumaru
2012-10-02 14:56:31+02
Chlapovi pošli český alkohol a prelej ho do drahej fľašky, s nápisom: Na zdravie
A o týždeň na to obálku s textom: A už si dofotil,,,
 
Dumaru
2012-10-02 14:58:17+02
Ale vážne, čo tak urobiť "nástenku" s odrbávačmi? Tiež pridám jedno meno, chlap mi poslal zrkadlovku s pokazeným objektívom. Našťastie to bol len seťák ale ide o princíp,,,
 
calven
2012-10-02 14:59:46+02
Možno to bude znieť tvrdo. Ale ak si niekto od úplne neznámeho človeka objedná nie práve lacnú vec, a ani to, že chce prachy vopred ho netrkne, aby bol opatrný a o človeku si na googli niečo nezistil, tak ten si sám koleduje o prúser. Maximálne na dobierku (aby som mal svedkov pri otváraní) ale najistejšie je osobne...
 
Matej Michalik
ocenenie redakciou 2012-10-02 15:05:32+02
príspevok od: norulakp
cim konkretne? Kazdy druhy den tam ukazuju nejake stare babky, ako ich okabatili podomovi predavaci. Kazdy tyzden ukazuju, ako ich okabatili tym, ze sa zaregistrovali na nejaku stranku a teraz musia za t platit. Preco by nemali uverejnit pripad, ze jeden typek uz okradol viacero ludi?

Tak mi prosim Ta ozrejmi, cim som Ta pobavil? Je lepsie neskusit nic a nariekat doma? Vsak navrhni teda Ty nejake ine, lepsie riesenie. Slovenske sudy? Policia? Tak do 15 rokov mozno sa dostane na teba rad. Ak sa tym vobec niekto bude zaoberat. Aj tak nikomu nic nedokazu. V dnesnej dobe je medializacia pripadu viac krat osoznejsia ako nejake tahanie sa po slovenskych uradoch.
Ak si myslis, ze Markiza nieco vyriesi tak si na omyle. Ludia budu bezhlavo doverovat vzdy. Hlavne ked pojde o vyhodnu ponuku. Takychto pripadov je na mraky, nielen so starymi babkami ale so vsetkym, vies kolko takychto pripadov policia riesi? Ludia pravidelne objednavaju cez inzeraty a na poste si otvoria baliky s novinami namiesto mobilu a podobne. Tento pripad je o to horsi, ze to chalan previedol na ucet, keby to riesil na dobierku, mohol by cez policiu zablokovat vyplatenie sumy odosielatelovi.

 
norulakp
2012-10-02 15:07:38+02
príspevok od: calven
Možno to bude znieť tvrdo. Ale ak si niekto od úplne neznámeho človeka objedná nie práve lacnú vec, a ani to, že chce prachy vopred ho netrkne, aby bol opatrný a o človeku si na googli niečo nezistil, tak ten si sám koleduje o prúser. Maximálne na dobierku (aby som mal svedkov pri otváraní) ale najistejšie je osobne...
je to tak. Ale proste ked clovek zbada super vyhodnu cenu na nejaky tovar, tak je v prvom rade nateseny, aku perfektnu kupu spravi. Je vacsinou okamzite stastny a nerozmysla velmi nad tym, ci v tom moze byt chytak. To iste ako v hypermarketoch. Obchod da zlavu a ludia nerozmyslaju, ci je za tym nieco schovane alebo nie. Proste bezia do obchodu a kupia to. Hoci je to smejd, hoci je to tesne pred koncom zaruky, hoc to nepotrebuju. Proste euforia z dobreho nakupu prebije opatrnost. Nehovorim, ze to plati na kazdeho, ale urcite na cast ludi ano.
 
streak5
2012-10-02 15:10:23+02
To, že urobil hlúposť, vie aj sám. Sú proste ľudia, ktorí na svoju dôverčivosť doplácajú. Je od neho pekné, že upozorňuje aj ostatných, podobne zmýšlajúcich, nech nebláznia. Ponaučenie je tým pádom jasné...
 
norulakp
2012-10-02 15:10:41+02
príspevok od: Matej Michalik
Ak si myslis, ze Markiza nieco vyriesi tak si na omyle. Ludia budu bezhlavo doverovat vzdy. Hlavne ked pojde o vyhodnu ponuku. Takychto pripadov je na mraky, nielen so starymi babkami ale so vsetkym, vies kolko takychto pripadov policia riesi? Ludia pravidelne objednavaju cez inzeraty a na poste si otvoria baliky s novinami namiesto mobilu a podobne. Tento pripad je o to horsi, ze to chalan previedol na ucet, keby to riesil na dobierku, mohol by cez policiu zablokovat vyplatenie sumy odosielatelovi.

ja nehovorim, ze to Markiza vyriesi. Ale aspon to bude medializovat a mozno sa niektori poucia. Takisto ako tu na Ephoto. Chalan to zverejnil a vdaka tomu viem, ze si mam dat pozor na typka menom XY. Ale sem chodi vacsinou len foto verejnost. Markiza ma vacsie pokrytie. A vela razy po medializacii clovek slabsej povahy radsej prestane pokusat stastie a takto odrbavat ludi, lebo vie, ze uz o nom ludia vedia. Myslim si tak.
 
calven
2012-10-02 15:11:27+02
príspevok od: norulakp
je to tak. Ale proste ked clovek zbada super vyhodnu cenu na nejaky tovar, tak je v prvom rade nateseny, aku perfektnu kupu spravi. Je vacsinou okamzite stastny a nerozmysla velmi nad tym, ci v tom moze byt chytak. To iste ako v hypermarketoch. Obchod da zlavu a ludia nerozmyslaju, ci je za tym nieco schovane alebo nie. Proste bezia do obchodu a kupia to. Hoci je to smejd, hoci je to tesne pred koncom zaruky, hoc to nepotrebuju. Proste euforia z dobreho nakupu prebije opatrnost. Nehovorim, ze to plati na kazdeho, ale urcite na cast ludi ano.
Asi sa pozriem z okna, či už fakt nezmrzlo peklo, lebo ja súhlasím s tým, čo napísal norulakp
Ale každý sa najlepšie učí na svojich chybách. A pritom by stačilo používať zdravý rozum.
A okrem toho, 70-200 F4 sa dá v pohode zohnať aj za menej ako 400€. Takže až taký výhodný kup to teda nebol. 400€ je podľa mňa celkom bežná cena.
 
Strana 2 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()