Hore
Fórum » Pokec
 

Pozor na podvodníka

missik
2012-10-02 12:18:43+02
Nevedel som kde túto tému dať, no určite som to chcel zverejniť. Snáď nikoho umiestnením a obsahom tohto príspevku nepobúrim...

Chcel by som Vás upozorniť na podvodníka Miroslava Hlatkého z Nového Mesta nad Váhom.
Na internete som si dal inzerát, že kúpim objektív Canon 70-200 L.
zavolal mi a tvrdil, že má úplne nový, ktorý dostal ale nepotrebuje ho, pretože už taký má.
Ponúkol mi ho za 400 eur, všetko vyzeralo super, potešil som sa a aj ulakomil.
Slepo som veril cudziemu človeku. Poslal mi to poštou, ja som mu peniaze previedol na účet.
Prišiel mi však len balík s dvomi skalami.
Jeho telefónne číslo je 0917117713. Na internete som dokonca našiel jeho meno, že podviedol aj iných ľudí: http://podviedli.ma/php/zaznam.php?zaznam=76

Urobil som obrovskú chybu, viem je to moja hlúposť.
Chcem Vás len upozorniť aby ste neboli hlúpi ako som bol ja a nedajte sa takto nachytať.
 
transporti686
2012-10-02 12:23:30+02
príspevok od: missik
Nevedel som kde túto tému dať, no určite som to chcel zverejniť. Snáď nikoho umiestnením a obsahom tohto príspevku nepobúrim...

Chcel by som Vás upozorniť na podvodníka Miroslava Hlatkého z Nového Mesta nad Váhom.
Na internete som si dal inzerát, že kúpim objektív Canon 70-200 L.
zavolal mi a tvrdil, že má úplne nový, ktorý dostal ale nepotrebuje ho, pretože už taký má.
Ponúkol mi ho za 400 eur, všetko vyzeralo super, potešil som sa a aj ulakomil.
Slepo som veril cudziemu človeku. Poslal mi to poštou, ja som mu peniaze previedol na účet.
Prišiel mi však len balík s dvomi skalami.
Jeho telefónne číslo je 0917117713. Na internete som dokonca našiel jeho meno, že podviedol aj iných ľudí: http://podviedli.ma/php/zaznam.php?zaznam=76

Urobil som obrovskú chybu, viem je to moja hlúposť.
Chcem Vás len upozorniť aby ste neboli hlúpi ako som bol ja a nedajte sa takto nachytať.
hm, nikdy v živote by som takto nekupoval, jedine osobne, alebo potom je ďaleko bezpečnejšie kupovať cez ebay od overených predajcov, systém hodnotenia nepustí

pokiaľ vieš jeho meno, jednoznačne by som to riešil s políciou
 
FOSGATE
2012-10-02 12:24:05+02
škoda že si z KE a do NZ to neni len tak, ale za 400 eur by som si teda spravil výlet s kamošmi...
diky za info, isto niekomu pomože.
 
Seto
2012-10-02 12:30:59+02
vzdy ked idem nieco s niekym riesit, skusam vygooglit jeho tel.cislo, pripadne ine info
 
vlcimak
2012-10-02 12:36:26+02
Tato krajina pomaly ale isto smeruje k "Urob si sam", v tomto pripade "Nespoliehaj sa na spravodlivost a vezmi ju do vlastnych ruk", to nikoho nenavadzam, len konstatujem. Staci sledovat dianie okolo seba a zistis, ze spravodlivosti sa nedovolas...
 
misodk
2012-10-02 12:39:00+02
policia... urcite mas niekoho, kto bol pri otvarani balika a rad dosvedci...
 
LukiK
2012-10-02 12:39:10+02
urcite by som to riesil cez policiu a podal trestne oznamenie. Podla cisla uctu nie je vobec problem zistit kto je majitel.
Na tej ulici v Novom Meste n/V byva jedine tato pani:
http://telefonny.zoznam.sk/telefonne-cislo/100230678
Neviem ci su rodina, ale ked uz si prisiel o tolke peniaze, tak bud by som tam zavolal alebo aj osobne vycestoval.
 
juve16
2012-10-02 12:41:39+02
príspevok od: missik
Nevedel som kde túto tému dať, no určite som to chcel zverejniť. Snáď nikoho umiestnením a obsahom tohto príspevku nepobúrim...

Chcel by som Vás upozorniť na podvodníka Miroslava Hlatkého z Nového Mesta nad Váhom.
Na internete som si dal inzerát, že kúpim objektív Canon 70-200 L.
zavolal mi a tvrdil, že má úplne nový, ktorý dostal ale nepotrebuje ho, pretože už taký má.
Ponúkol mi ho za 400 eur, všetko vyzeralo super, potešil som sa a aj ulakomil.
Slepo som veril cudziemu človeku. Poslal mi to poštou, ja som mu peniaze previedol na účet.
Prišiel mi však len balík s dvomi skalami.
Jeho telefónne číslo je 0917117713. Na internete som dokonca našiel jeho meno, že podviedol aj iných ľudí: http://podviedli.ma/php/zaznam.php?zaznam=76

Urobil som obrovskú chybu, viem je to moja hlúposť.
Chcem Vás len upozorniť aby ste neboli hlúpi ako som bol ja a nedajte sa takto nachytať.
1. nikdy by som nekupoval za tuto sumu na dobierku bez skusania
2. mas dostatok dokazov, mas cislo uctu, z pohladu policie je to lahko vypatratelne, zozen si prepis telefonatov, maliov, nafot dokazy
 
wlad
2012-10-02 12:58:51+02
hmm, mne by si 400 eur na ucet neposlal ?
fakt ti poslem 70-200mm, aj f2.8 IS II ked chces - mam akurat novy, kupila mi to manzelka a nevsimla si ze fotim Nikonom..
 
norulakp
2012-10-02 12:59:15+02
tiez by som to riesil prostrednictvom policie. Sice som skepticky, a silne pochybujem, ze to budu riesit, ale urcite to sprav. Nech ho maju aspon v evidencii, nech je na nom aspon to podozrenie, ak mu to uz nedokazu. Pomoze to dalsim obetiam. Skus obvolat alebo napisat vsetkym ostatnym, ktorych podviedol. Dajte sa dokopy a podajte spolocne naho oznamenie na policiu. Daj ho do Markizy, JOJ, vsade. Mozno sa zlakne medializacie. Sprav uplne hocico, ale nieco urcite sprav, aby to takemu degesovi nepreslo len tak lahko. Ja predavam tymto sposobom kopec veci, a takyto zmrd len robi zlu krv ostatnym cestnym predajcom. A tiez si tych 400 Eur asi len neasiel niekde na ulici, ale si musel na ne tvrdo makat. Tak ich nesmies len tak lahko ozeliet. Vycap sem jeho fotku, meno, adresu, aj cislo SPZ, ked vies. To posledne myslim ironicky. Proste tvrdo nanho. Tolko z mojej strany. Viac Ti neporadim.
 
Matúš Koprda
2012-10-02 12:59:45+02
blbé... Ak sa Ti bude dať, tak daj potom vedieť či a ako si to doriešil...
 
markus
2012-10-02 13:06:00+02
príspevok od: missik
Nevedel som kde túto tému dať, no určite som to chcel zverejniť. Snáď nikoho umiestnením a obsahom tohto príspevku nepobúrim...

Chcel by som Vás upozorniť na podvodníka Miroslava Hlatkého z Nového Mesta nad Váhom.
Na internete som si dal inzerát, že kúpim objektív Canon 70-200 L.
zavolal mi a tvrdil, že má úplne nový, ktorý dostal ale nepotrebuje ho, pretože už taký má.
Ponúkol mi ho za 400 eur, všetko vyzeralo super, potešil som sa a aj ulakomil.
Slepo som veril cudziemu človeku. Poslal mi to poštou, ja som mu peniaze previedol na účet.
Prišiel mi však len balík s dvomi skalami.
Jeho telefónne číslo je 0917117713. Na internete som dokonca našiel jeho meno, že podviedol aj iných ľudí: http://podviedli.ma/php/zaznam.php?zaznam=76

Urobil som obrovskú chybu, viem je to moja hlúposť.
Chcem Vás len upozorniť aby ste neboli hlúpi ako som bol ja a nedajte sa takto nachytať.
Ak si ho nasiel a previedol peniaze na ucet tak je to suditelne a zaroven vysuditelne. I ked ty budes musiet dokazat ze si na poste prevzal nespravny tovar on tiez bude musiet dokazat co vlastne posielal teda povod danej veci. Tam sa bude riesit nielen podvod ale aj danovy unik.
 
sachmo
2012-10-02 13:08:39+02
Vsetka energia v tomto state sa mina na vymyslenie sposobu, ako niekoho o*ebat, prip. ako nebyt o*ebany. Na ine uz potom nezostane.
 
markus
2012-10-02 13:09:06+02
Sice mam znameho ktory by to cez policiu asi neriesil zasiel by osobne
 
samusko
2012-10-02 13:10:00+02
ty vole, 400 Ecok ? chod to osobne na policiu nahlasit. popripade si sprav vylet. ved cislo uctu mas, telefon tiez, adresu odkial to poslal. . . nevahal by som
 
Marek Janicko
2012-10-02 13:10:49+02
To urcite nebol fotograf. Keby si chcel spravit srandu jak ta napalil tak by ti pribalil britvu a nie dalsiu skalu.
 
markus
2012-10-02 13:12:49+02
príspevok od: samusko
ty vole, 400 Ecok ? chod to osobne na policiu nahlasit. popripade si sprav vylet. ved cislo uctu mas, telefon tiez, adresu odkial to poslal. . . nevahal by som
este nezabudni emailovu komunikaciu zdokumentovat predpokladam ze ti posielal aj fotografie toho skielka mozno tam najdes vyrobne cislo objektivu.
 
norulakp
2012-10-02 13:16:04+02
ono s tym vyletom je to pekna myslienka. Tiez poznam par ludi, ktori by to takto riesili. Len netreba zabudat na jednu vec. Nikdy neviete, kto vam otvori. Aby ste potom neminuli dalsich 400 eur na operaciu, ked vas budu davat dokopy. Ako sa vravi, na kazdeho silaka sa najde vacsi silak. Ked ma gule na to, aby niekoho odrbal o 400 eciek, tak to zas taky amater nebude. A riskovat zlomenu sanku pre 400 eur, neviem ci by som bol ochotny. Ale samozrejme, je to jedno z rieseni
 
Seemann Martin
2012-10-02 13:24:25+02
nie si sám, ktorý takto naletel.. tiež som prišiel o 150€
ty ale už máš viac ako 300€ to znamená, že sa nejedná o priestupok ale o trestný čin!
Takže číslo účtu máš, chod s tým na políciu. Bude sa to naťahovať, ale vydrž. A podaj návrh na exekúciu priamo na osobu. Totiž na niekoho je ten účet vedený. Polícii to trvá ale do mesiaca dostaneš predvolanie na prokuratúru. Exekúciu na účet neodporúčam, lebo peniaze na účet niekto pošle a už aj vyberajú.. mnohokrát sú takýto špekulanti prepojený aj s bankovými pracovníkmi, ktorý povolia výber. Na Slovensku je všetko možné. Popravde je to na dlhé čakanie, súdnictvo na Slovensku je neskutočne zaspaté a byrokracia ťa bude doháňať do šialenstva.
Pre druhýkrát ak budeš chcieť kupovať podobným štýlom na dlhú vzdialenosť požaduj. NOVÉ foto objektívu nie staršie ako jeden deň, samozrejme v originál veľkosti a s exifom, kde si budeš môcť overiť dátum a čas poslania + chci odfotiť určitú časť objektívu alebo s niečim, napr. so zapalovačom atd.
Verím, že sa ti podari dostať svoje peniaze naspať.
 
sachmo
2012-10-02 13:29:01+02
príspevok od: Seemann Martin
nie si sám, ktorý takto naletel.. tiež som prišiel o 150€
ty ale už máš viac ako 300€ to znamená, že sa nejedná o priestupok ale o trestný čin!
Takže číslo účtu máš, chod s tým na políciu. Bude sa to naťahovať, ale vydrž. A podaj návrh na exekúciu priamo na osobu. Totiž na niekoho je ten účet vedený. Polícii to trvá ale do mesiaca dostaneš predvolanie na prokuratúru. Exekúciu na účet neodporúčam, lebo peniaze na účet niekto pošle a už aj vyberajú.. mnohokrát sú takýto špekulanti prepojený aj s bankovými pracovníkmi, ktorý povolia výber. Na Slovensku je všetko možné. Popravde je to na dlhé čakanie, súdnictvo na Slovensku je neskutočne zaspaté a byrokracia ťa bude doháňať do šialenstva.
Pre druhýkrát ak budeš chcieť kupovať podobným štýlom na dlhú vzdialenosť požaduj. NOVÉ foto objektívu nie staršie ako jeden deň, samozrejme v originál veľkosti a s exifom, kde si budeš môcť overiť dátum a čas poslania + chci odfotiť určitú časť objektívu alebo s niečim, napr. so zapalovačom atd.
Verím, že sa ti podari dostať svoje peniaze naspať.
Ucet ale moze byt vedeny na bieleho kona. Jedne, ze by bol podvodnik taky blby, ze by podvadzal so svojimi udajmi.
 
Strana 1 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()