Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Ukazanie fotografii zakaznikovi. Ako?

tadzesi
tadzesi 2011-10-12 08:30:17+02
Celkom by ma zaujimalo ako kumunikujete z foto zakaznikom. Pridem nafotim a co dalej? Ako sa dohadujete na dialku ktore foto by chcel zakaznik vyretusovat, prerobit do CB alebo sepie. Ktore foto chce do fotoknihy a pod.

Ak ide o akciu kde bolo nafotenych 1000 fotografii. Posielanie 100 - 500 - 1000 nahladov fotografii mailom by bolo asi aj o drzku.
 
conan7
2011-10-13 18:27:16+02
príspevok od: total empty
To je tvoj názor,dnes je tak: biznis,reklama presadenie sa-to všetko aj za nizke ceny.
Každá konkurencia je konkurencia,čas ukáže.
Slavomiro vyjadril pohrdanie voči ľuďom ktorý robia 2in1 (hoci nie vždy je to 2in1).
Čas je na svadbe to, čoho veľa nemáš,dôležitá je rýchlosť a pohotovosť,ak sa dá kreatívne experimentovať, tak experimentujem.
Dal som tu na kritiku experimenty,aby som zistil ako zareagujú ľudia ktorý sa fotením živia,ale aj taký príležitostný fotografi. Od svadobčanov veľa konštruktívnej kritiky nedostaneš.
A tie technológie,najdi si ten článok tu na ephote,neviem presne názov,a budeš vedieť čo vám chýba. Možno aj softwr,.vybavenie-inteligentný stroj ktorý má kontrolu nad všetkým,ukáže ti,že tvoje nastavenia na manuály niesu práve dobré,povie ti,že si blbo založil kartu,popíše ti rovno akú chybu našiel a tak,ja neviem,napr. detekovať 27 tvári naraz a sledovať ich pohyb aby pri cvaknutí boli všetký ostre,najlepšie je asi pozrieť sa na stránku panasonic a tam prečitať .A to sa bavíme o foťakoch do 700 eury.
Ja ťa nechcem presviedčať o tom,že Lumix je naj vo všetkom,len som chcel aby si bral do úvahy,že aj iné foťaky môžu mať niečo lepšie ako canon a nikon .
som velmi rád že si vytiahol to povestné 2in1 ja som na to už nemal žalúdok, ale odpoviem ti takto:
pozri si týchto:
www.aastudio.sk
chalani robia dvaja, jeden z nich hlavný mozog celého natáčania používa už teraz hlavne sony fs100, alebo príležitostne 550D a nejakú canon HD kameru a podla potreby steadicam, kolajničky, statív atď. čo mu sedí do koncepcie. druhý chalan ho dopĺňa.

chcem tým povedať, ked chceš mať robotu na úrovni tak je non-sense a úplné sci-fi, držať kameru v jednej ruke a foťák v druhom.ked ty si to nevieš priznať tak je to zas len smutné.velmi smutné.

jaj a ked si ten link pozreš, skús si tipnúť za kolko robia....

 
total empty
2011-10-13 18:47:59+02
príspevok od: conan7
som velmi rád že si vytiahol to povestné 2in1 ja som na to už nemal žalúdok, ale odpoviem ti takto:
pozri si týchto:
www.aastudio.sk
chalani robia dvaja, jeden z nich hlavný mozog celého natáčania používa už teraz hlavne sony fs100, alebo príležitostne 550D a nejakú canon HD kameru a podla potreby steadicam, kolajničky, statív atď. čo mu sedí do koncepcie. druhý chalan ho dopĺňa.

chcem tým povedať, ked chceš mať robotu na úrovni tak je non-sense a úplné sci-fi, držať kameru v jednej ruke a foťák v druhom.ked ty si to nevieš priznať tak je to zas len smutné.velmi smutné.

jaj a ked si ten link pozreš, skús si tipnúť za kolko robia....

Ano 2in1 nieje bohviečo,potreboval by som partnéra-kú,z akými takími skúsenosťami.
Nemam predstavu za koľko to robia,nejak som tam nenašiel cenník služieb.
Ale je to inšpiratívne.
 
conan7
2011-10-13 18:54:47+02
príspevok od: total empty
Ano 2in1 nieje bohviečo,potreboval by som partnéra-kú,z akými takími skúsenosťami.
Nemam predstavu za koľko to robia,nejak som tam nenašiel cenník služieb.
Ale je to inšpiratívne.
myslel som že si tipneš...
tak na vytriezvenie. so súčasnými tvojimi metódami nemáš šancu to dosiahnuť......
 
JOK3R
2011-10-13 18:58:41+02
príspevok od: conan7
som velmi rád že si vytiahol to povestné 2in1 ja som na to už nemal žalúdok, ale odpoviem ti takto:
pozri si týchto:
www.aastudio.sk
chalani robia dvaja, jeden z nich hlavný mozog celého natáčania používa už teraz hlavne sony fs100, alebo príležitostne 550D a nejakú canon HD kameru a podla potreby steadicam, kolajničky, statív atď. čo mu sedí do koncepcie. druhý chalan ho dopĺňa.

chcem tým povedať, ked chceš mať robotu na úrovni tak je non-sense a úplné sci-fi, držať kameru v jednej ruke a foťák v druhom.ked ty si to nevieš priznať tak je to zas len smutné.velmi smutné.

jaj a ked si ten link pozreš, skús si tipnúť za kolko robia....

Podľa toho čo som narýchlo prebehol ich videá tak tipujem tak 600-700eur za svadbu
 
JOK3R
2011-10-13 19:00:23+02
príspevok od: total empty
Ano 2in1 nieje bohviečo,potreboval by som partnéra-kú,z akými takími skúsenosťami.
Nemam predstavu za koľko to robia,nejak som tam nenašiel cenník služieb.
Ale je to inšpiratívne.
Potreboval by si sa zamerať na jednu vec a nie partnera so skúsenosťami. Ak chceš fotiť tak foť, ak chceš točiť tak toč, ak chceš hrať tak hraj. Rob jednu vec a poriadne, nie 2-3 veci na hovno...
 
martin9113
2011-10-13 23:17:03+02
príspevok od: Fatty
to je ťažko ťa presviedčať ked si m4/3 videl len z rýchlika...
mne GF1 vyhovuje lebo je malý a vezmem ho všade
mal som D40 (čo je už velmi malá DSLR) a 90% času stála doma, nechcelo sa mi ju nosiť a to som mal len 2 seťáky
obrazový výstup m4/3 je hocikedy porovnateľný s APS-C a nie že nie
a objektívy? je ich dnes už dosť, pokryjú myslím všetky ohniská
ohniska pokriju ale nepokriju svetelnosť . a nehovoriac o bleskoch a inom prislusenstve
 
pxls.jpg
2011-10-14 02:04:26+02
príspevok od: conan7
trošku ma v tomto nasmeruj prosím ťa.
naozaj G1 má rovnakú obrazovú kvalitu ako napr Canon 40D, 50D, 600D, Nikon D90, D300 (všetko do 700€). rovnako zvládajú šum okolo 800ISO a vyššie, rovnaký výstup, rýchlosť, pohodlie? Dobre upustime od ergonómie, hoci ja osobne ťažko si viem predstaviť že by som mal 16 hodín fotiť s foťákom ktorý sa nedá držať. Ďalej hladáčik ked som dobre videl ani neexistuje? teda robím podla displeja? či? tak si mám kolko bateriek pripraviť? 7-8?

a neviem, pýtam sa panasonic 4/3 systém má tak bohatú ponuku príslušenstva ako canon/nikon? rôzne objektívy, blesky, ttl káble, odpalovače všetko?

spomínaš svetelné objektívy. našiel som niečo ako 14mm f2.5. dobre som hladal? čo je to po prepočte? cca 25mm f4? dobre som cca počítal? no kreatívny nástroj ako sviňa naozaj alebo čo tam mám šrobovať leicy f0.95? či čo ešte existuje?

viem vela otázok. ale 90% je takých "rečníckych"
no kreativny by si mal byt skor ty a nie nejaky nastroj
 
pxls.jpg
2011-10-14 02:16:10+02
príspevok od: conan7
som velmi rád že si vytiahol to povestné 2in1 ja som na to už nemal žalúdok, ale odpoviem ti takto:
pozri si týchto:
www.aastudio.sk
chalani robia dvaja, jeden z nich hlavný mozog celého natáčania používa už teraz hlavne sony fs100, alebo príležitostne 550D a nejakú canon HD kameru a podla potreby steadicam, kolajničky, statív atď. čo mu sedí do koncepcie. druhý chalan ho dopĺňa.

chcem tým povedať, ked chceš mať robotu na úrovni tak je non-sense a úplné sci-fi, držať kameru v jednej ruke a foťák v druhom.ked ty si to nevieš priznať tak je to zas len smutné.velmi smutné.

jaj a ked si ten link pozreš, skús si tipnúť za kolko robia....

toto konkretne sa mi zda velmi zle. technika je ala panelak + ordinacia co mi na pocudovanie tentokrat ani az tak nevadi. horsie je to uz stym gyciarskym pristupom. ale je pravda ze neupadnut pri svadbe do gycu chce vela sebaovladania. tychto by som ale za priklad urcite nedaval.
 
pxls.jpg
2011-10-14 02:30:16+02
príspevok od: Fatty
Géčkové Lumixy majú lepšiu ergonómiu ovládania (rýchly prístup k funkciam, rollery atď.) než lowendové Nikony či Canony kde všetko musíš hladať v Menu....pochop že aj toto môže byť pre niekoho rozhodujúce
a práca s hĺbkou ostrosti? ak máš slušný svetelný objektív tak sa velmi približuje práci s APS-C zrkadlovkou, žiadny priepastný rozdiel tam nie je ako si ty myslíš
a ake su tie slusne svetelne objektivy prostim ta? oboznam ma prosim s nejakymi svetelnejsimi sklami ako f/2 okrem Panasonic 20mm f/1,7. podmienkou je ze na nich funguje AF.
 
conan7
2011-10-14 09:18:20+02
príspevok od: pxls.jpg
toto konkretne sa mi zda velmi zle. technika je ala panelak + ordinacia co mi na pocudovanie tentokrat ani az tak nevadi. horsie je to uz stym gyciarskym pristupom. ale je pravda ze neupadnut pri svadbe do gycu chce vela sebaovladania. tychto by som ale za priklad urcite nedaval.
OK beriem.
Ale úprimne neviem čo si mi chcel povedať s ordináciou v paneláku. viem že takéto relácie existujú aj to viem že od odsledovania aspon jednej časti by mi zlyhali všetky orgány, tak len hovorím že túto pointu som nepochopil
ale ináč mám taký pocit že pointu si nepochopil ani ty
mne sa najviac páči Žitňanský. týchto považujem kludným svedomím za vyšší priemer.
 
Fatty
2011-10-14 09:26:24+02
príspevok od: pxls.jpg
a ake su tie slusne svetelne objektivy prostim ta? oboznam ma prosim s nejakymi svetelnejsimi sklami ako f/2 okrem Panasonic 20mm f/1,7. podmienkou je ze na nich funguje AF.
rozhodne som mal na mysli adaptované pevné manuálne objektívy
no ale ak je podmienka AF, tak sa nedá nič robiť, vyhni sa m4/3
ja ho tak nutne nepotrebujem, vieš ono to fotí aj bez AF a aspoň mám fajn pocit že niečo ovplyvním aj manuálne ja, keď už meranie EV nechám na automatiku, je to taký klasickejší štýl fotenia, nie iba stláčať spúšť...ale nemusí vyhovovať každému, to chápem.
avšak na rýchle deje ako napr. šport je AF určite treba, o tom sa nesporím
 
michal.opalek
2011-10-14 11:29:41+02
pouzi stranku zabezpecenu helsom pre kazdeho zakaznika->uploadujes foto posles heslo a zakaznik si vyberie ...
 
pxls.jpg
2011-10-16 02:18:44+02
príspevok od: conan7
OK beriem.
Ale úprimne neviem čo si mi chcel povedať s ordináciou v paneláku. viem že takéto relácie existujú aj to viem že od odsledovania aspon jednej časti by mi zlyhali všetky orgány, tak len hovorím že túto pointu som nepochopil
ale ináč mám taký pocit že pointu si nepochopil ani ty
mne sa najviac páči Žitňanský. týchto považujem kludným svedomím za vyšší priemer.
ano viem, ze je to OT

cast s ordinaciou je o tom ako vyzera "vizual+strih+scenar+herecke vykony+rezia" vacsiny slovenskej televiznej produkcie (nie konkretne len vymenovane serialy). kedze je to vacsinou velmi zle, tak je ta tvorba z linku vlastne bohuzial na slovenske pomery profesionalna.

s tym pochopenim: predpokladam ze si chcel docielit aby sa chlapec zamyslel ci si nenabral na rohy privela (fotenie+video). ak to tak je, mozno by sa zamyslel este viac pri lepsom portrfoliu. len tolko k tomu co som tym zasa myslel ja
 
pxls.jpg
2011-10-16 02:32:26+02
príspevok od: Fatty
rozhodne som mal na mysli adaptované pevné manuálne objektívy
no ale ak je podmienka AF, tak sa nedá nič robiť, vyhni sa m4/3
ja ho tak nutne nepotrebujem, vieš ono to fotí aj bez AF a aspoň mám fajn pocit že niečo ovplyvním aj manuálne ja, keď už meranie EV nechám na automatiku, je to taký klasickejší štýl fotenia, nie iba stláčať spúšť...ale nemusí vyhovovať každému, to chápem.
avšak na rýchle deje ako napr. šport je AF určite treba, o tom sa nesporím
aku mas potom vlastne vyhodu ze pouzivas m4/3 ked si na to nasadis velky objektiv z dslr cez adapter? to mozes rovno pouzivat zrkadlovku, vyuzivat vyhody 1EV cropu a mat aj AF.

klasickejsi styl fotenia? no ked myslis ze tym mas vec viac pod kontrolou
ja tiez velmi casto ostrim manualne, ale niekedy potrebujes rychlost a pohotovost a to dohromady nejde, hlavne ked sa rozpravame o svetelnych objektivoch. predpokladam ze ostris pri zvacsenom nahlade a neverim ze pri naozaj svetelnom objektive s hlbkou ostrosti max par cm vies zaostrit skor ako za 2 sekundy. za 2 sekudny sa vacsina momentiek davno skoncila. preto ja AF chcem.
 
conan7
2011-10-16 09:38:05+02
príspevok od: pxls.jpg
ano viem, ze je to OT

cast s ordinaciou je o tom ako vyzera "vizual+strih+scenar+herecke vykony+rezia" vacsiny slovenskej televiznej produkcie (nie konkretne len vymenovane serialy). kedze je to vacsinou velmi zle, tak je ta tvorba z linku vlastne bohuzial na slovenske pomery profesionalna.

s tym pochopenim: predpokladam ze si chcel docielit aby sa chlapec zamyslel ci si nenabral na rohy privela (fotenie+video). ak to tak je, mozno by sa zamyslel este viac pri lepsom portrfoliu. len tolko k tomu co som tym zasa myslel ja
no teraz sa už chápeme asi môžem súhlasiť
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()