Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Ukazanie fotografii zakaznikovi. Ako?

tadzesi
tadzesi 2011-10-12 08:30:17+02
Celkom by ma zaujimalo ako kumunikujete z foto zakaznikom. Pridem nafotim a co dalej? Ako sa dohadujete na dialku ktore foto by chcel zakaznik vyretusovat, prerobit do CB alebo sepie. Ktore foto chce do fotoknihy a pod.

Ak ide o akciu kde bolo nafotenych 1000 fotografii. Posielanie 100 - 500 - 1000 nahladov fotografii mailom by bolo asi aj o drzku.
 
oksyd
2011-10-12 12:40:01+02
príspevok od: total empty
od 60 eury-datové jepeg,raw+ dvd film z fotiek z hudbou-slideshow.čiže 2dvd.
za ďalšie veci ako svad,pozvanky,veľké foto atď.učtujem osobitne.
Lepší vrabec v hrsti ako.......
hej vsak sme na slovensku.
To mi chces povedat ze za 60 euro fotis svadby? Preco som si myslel ze 300e je strasne dumpingova cena.
 
Ferdo
2011-10-12 12:41:38+02
príspevok od: total empty
od 60 eury-datové jepeg,raw+ dvd film z fotiek z hudbou-slideshow.čiže 2dvd.
za ďalšie veci ako svad,pozvanky,veľké foto atď.učtujem osobitne.
Lepší vrabec v hrsti ako.......
za 60 eury, no nekup to profik si pri takychto konkurencnych akciovych cenach ani neskrtne.
 
JOK3R
2011-10-12 12:41:43+02
príspevok od: oksyd
Ako kukam sami svadobny fotografi... Zaujimala by ma cena za kolko fotite? nech sa zasmejem
Ako kukám, popri fotení trochu poštuduj aj gramatiku. Možno by si mohol zverejniť nejaké tvoje fotografie nech sa zasmejeme všetci spoločne.
 
JOK3R
2011-10-12 12:46:30+02
príspevok od: total empty
od 60 eury-datové jepeg,raw+ dvd film z fotiek z hudbou-slideshow.čiže 2dvd.
za ďalšie veci ako svad,pozvanky,veľké foto atď.učtujem osobitne.
Lepší vrabec v hrsti ako.......
a keď robíš aj kameramana a DJa popri tom tak v akcii za 100eur
 
Fatty
2011-10-12 12:48:02+02
príspevok od: total empty
Ja som posielal par giga dát jednoduchym spôsobom.Existuje taka stránka že zdieľanie.sk, poregistrácií im pošlel sms a prispeješ na ich server eurom,dva alebo koľko chceš.
Šupneš tam jeden zazipovaný priečinok z 500 fotkami trebars o veľkosti 2,5giga a pride ti kód do mejlu. Ten im odošleš trebars cez skype abo facebuk a po kliknutí na kód môžu rovno sťahovať data do pc. Dĺžka využita si stanov na 24 hod alebo 3dni alebo koľko chceš aj mesiac.Potom už odkaz nefunguje a data budú zmazané zo serveru..Akú kvalitu a akú veľkosť im poskytneš je na tebe.
takže opäť jedno nádherne komplikované riešenie
 
duroslav
2011-10-12 13:03:26+02
príspevok od: JOK3R
a keď robíš aj kameramana a DJa popri tom tak v akcii za 100eur
Nenarážaš náhodou na tohoto pána?

http://www.videofotosupak.sk/index.php?stranka=multifunkcia
 
miki33
2011-10-12 13:07:58+02
príspevok od: Fatty
takže opäť jedno nádherne komplikované riešenie
no rad by som video to jednoduche riesenie. Najlepsie je urcite ist osobne, ale nie kazdy fotograf a kazdy zakaznik si to vie vybavit
 
JOK3R
2011-10-12 13:14:26+02
príspevok od: duroslav
Nenarážaš náhodou na tohoto pána?

http://www.videofotosupak.sk/index.php?stranka=multifunkcia
nie, nie, to sám djgorgo už v nejakej diskusii písal že popri fotení stíha ešte aj kameru a možno by stíhal aj DJa. No nekup to, možno stihne popri tom ešte aj obsluhovať a družičky obháňať
 
JOK3R
2011-10-12 13:16:24+02
príspevok od: Ferdo
za 60 eury, no nekup to profik si pri takychto konkurencnych akciovych cenach ani neskrtne.
Ja si zasa myslím že pre profíka to nie je žiadna konkurencia, profík má už obsadené všetky termíny na rok 2012 za približne 10 násobnú cenu
 
PeCh
2011-10-12 13:24:53+02
Ja používam na odovzdávanie fotiek Dropbox. Je to jednoduché miesto, kde nahrám fotky a zákazníkovi pošlem linku, kde si môže pozrieť galériu alebo fotky stiahnuť. Zadarmo tam máš 2 GB, s týmto linkom http://db.tt/cJicW4R plus 250 MB a po splnení pár podmienok (inštalácia) ďalších 250 MB. Ďalším používaním sa dá bezplatne zvýšiť až o 8 GB. To myslím bude stačiť. Jednoduché a funkčné riešenie. Nad tým sa potom môžeš s klientom dohodnúť, čo ešte upravíš inak.
 
Ferdo
2011-10-12 13:25:19+02
príspevok od: JOK3R
Ja si zasa myslím že pre profíka to nie je žiadna konkurencia, profík má už obsadené všetky termíny na rok 2012 za približne 10 násobnú cenu
ale ano mas pravdu, ohrozena je skor skupina zacinajucich fotografov ktori to myslia vazne, chcu sa tym zivit, investovali do kvalitnej techniky casto za pozicane peniaze (nie ako djgorgo s jeho panasonicom G1) a snazia sa presadit v konkurencii. No su to tiez profici pretoze to robia za peniaze a platia si odvody
 
tomis.ales
2011-10-12 13:26:48+02
Absolutny suhlas s JOK3Rom. Nie som obsluha fotoaparatu. Robim to ako chcem ja a upravujem fotky tak ako chcem ja. Co sa mi paci, necham, co nie, ani im to neukazujem. Co oci nevidia, to srdce neboli. Ako inac si chce fotograf vyvinut / udrzat svoj vlastny styl???
 
Ferdo
2011-10-12 13:36:16+02
Ale aby som aj ja napisal k teme.. jedine do coho dovovolim zasiahnut zakaznikom je vyber fotografii do albumu. Ten prvotny spravim ja, poslem na mail v malych nahladoch a zaroven link na webgaleriu vygenerovanu v lightroome aby si mohli tento vyber upravit podla svojich predstav. Skoro vzdy sa mi podarilo trafit do vkusu zakaznikov, obcas s minimalnymi zmenami.

Na poziadanie viem spravit WB verzie fotiek ale to je maximum. Do mojho stylu nespadaju ziadne lokalne desaturacie ako su farebne kyticky na ciernobielej fotke, ani kolaze, ramiky a podobne gycove vymysly
 
samusko
2011-10-12 13:36:32+02
príspevok od: tomis.ales
Absolutny suhlas s JOK3Rom. Nie som obsluha fotoaparatu. Robim to ako chcem ja a upravujem fotky tak ako chcem ja. Co sa mi paci, necham, co nie, ani im to neukazujem. Co oci nevidia, to srdce neboli. Ako inac si chce fotograf vyvinut / udrzat svoj vlastny styl???
svatobny fotograf je len obsluha fotaku preto lebo zenich sa musi venovat inym veciam
 
JOK3R
2011-10-12 13:49:47+02
Stále sa nad tým zamýšľam a nechápem. Keby mi po mojej svadbe fotograf poslal link so všetkými fotkami a otázku že ktoré a ako má upravovať, tak by som myslel že sa mi sníva

Takýto prístup by som zvolil možno keby som fotil portrét niekde v ateliéri, nafotil podobných 100 fotiek s rôznym výrazom tváre a potreboval by som aby si zákazník vybral finálne 2-3 na profi retuš
 
Ferdo
2011-10-12 13:55:19+02
príspevok od: JOK3R
Stále sa nad tým zamýšľam a nechápem. Keby mi po mojej svadbe fotograf poslal link so všetkými fotkami a otázku že ktoré a ako má upravovať, tak by som myslel že sa mi sníva

Takýto prístup by som zvolil možno keby som fotil portrét niekde v ateliéri, nafotil podobných 100 fotiek s rôznym výrazom tváre a potreboval by som aby si zákazník vybral finálne 2-3 na profi retuš
ja som to pochopil ako sposob ulahcenia si prace Ked si predstavim, kolko casu mi zaberie triedenie fotografii... je to naozaj sikovny sposob ako preniest cast prace na zakaznikov
 
JOK3R
2011-10-12 13:58:03+02
príspevok od: Ferdo
ja som to pochopil ako sposob ulahcenia si prace Ked si predstavim, kolko casu mi zaberie triedenie fotografii... je to naozaj sikovny sposob ako preniest cast prace na zakaznikov
Len či sa zmenšené neupravené RAWy stretnú s pochopením zákazníka
Prípadne ich nedočkavá nevesta hneď všetky šupne na FB aj s odporúčaním na fotografa
 
tomis.ales
2011-10-12 14:21:15+02
príspevok od: samusko
svatobny fotograf je len obsluha fotaku preto lebo zenich sa musi venovat inym veciam
si si akurat krasne protirecil. Ak je svadobny fotograf len obsluha, tak musi byt niekym vedeny,asi zenichom a nevestou. Ale oni na to nemaju cas

Ani jeden fotograf nieje, alebo by nemal byt, obsluha fotoaparatu. Inac je vsetka sranda a kreativita v prdeli a mozes za fotak postavit cvicenu opicu. Prave naopak, niekedy si na svadbe pripadam ako reziser a nie ako mackac tlacitka. Mozno si to ludia tak myslia, ale strasne sa mylia.
 
tomis.ales
2011-10-12 14:21:53+02
príspevok od: Ferdo
Ale aby som aj ja napisal k teme.. jedine do coho dovovolim zasiahnut zakaznikom je vyber fotografii do albumu. Ten prvotny spravim ja, poslem na mail v malych nahladoch a zaroven link na webgaleriu vygenerovanu v lightroome aby si mohli tento vyber upravit podla svojich predstav. Skoro vzdy sa mi podarilo trafit do vkusu zakaznikov, obcas s minimalnymi zmenami.

Na poziadanie viem spravit WB verzie fotiek ale to je maximum. Do mojho stylu nespadaju ziadne lokalne desaturacie ako su farebne kyticky na ciernobielej fotke, ani kolaze, ramiky a podobne gycove vymysly
BW!
 
tadzesi
2011-10-12 14:23:55+02
príspevok od: JOK3R
Stále sa nad tým zamýšľam a nechápem. Keby mi po mojej svadbe fotograf poslal link so všetkými fotkami a otázku že ktoré a ako má upravovať, tak by som myslel že sa mi sníva

Takýto prístup by som zvolil možno keby som fotil portrét niekde v ateliéri, nafotil podobných 100 fotiek s rôznym výrazom tváre a potreboval by som aby si zákazník vybral finálne 2-3 na profi retuš
Neviem comu nerozumies. Dohodnes sa na 50 - 100 A5/A4 tlacenych foto. Ma fotograf tie fotky do tlace vyberat? Alebo vyrabas fotoknihu. Ktore fotky by chceli svadobcania? Tie co fotograf? Pri knihe budes prerabat kazdu stranu 2x ? Alebo sa natahovat zo zakaznikom ze toto tam nepasuje a tamto ano a preto lebo ....

Debata nebola orientovana iba na svadbu. Ano, napr. atelier ako spominas. Alebo studaci. Sice ja studakov ani deti neriesim. Je vsak kopec situacii ked musis dalej s fotkou pracovat a fotky si vyberie zakaznik, co je aj logicke, kedze ta plati za robotu.
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia