Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Fotoaparat ktory najlepsie zvlada vysoke ISO

cernunnos
2023-09-06 08:36:29+02
Ahojte,

zaujimal by ma vas sukromny nazor na tieto dve otazky:

1. Ktory (konkretne ktory - znacka/model) fotoaparat ma na vysokych ISO hodnotach (6400 a viac) najnizsi SUM?

2. Bude menej zrnity vystup z full-frame Canon zrkadlovky alebo bezzrkadlovky (cenovo porovnatelnych)?

Dakujem.

P.S.: Uvedomujem si "uroven" tychto otazok, no aj tak by som poprosil o seriozne odpovede/nazory
 
gytheio
2023-09-06 09:37:45+02
príspevok od: cernunnos
Ahojte,

zaujimal by ma vas sukromny nazor na tieto dve otazky:

1. Ktory (konkretne ktory - znacka/model) fotoaparat ma na vysokych ISO hodnotach (6400 a viac) najnizsi SUM?

2. Bude menej zrnity vystup z full-frame Canon zrkadlovky alebo bezzrkadlovky (cenovo porovnatelnych)?

Dakujem.

P.S.: Uvedomujem si "uroven" tychto otazok, no aj tak by som poprosil o seriozne odpovede/nazory
Tazko sa tu najde niekto kto by ti pravdivo odpovedal. Vacsina testov ktore najdes v internete zu zaplatene cize nie pravdive a ked Janko nieco odfoti na ISO 12 800 so sumom tak Ferko moze odfotit na 28 000 bez sumu. Zalezi na tom ako zrucny vo fotografovani si a aj na tom co a kde a ako to fotis.
Ale ano Canon ma najvernejsi vystup bez vseliakych filtrov dokreslovania farieb alebo umeleho retusovania. Tie premiove znacky co sa sumu tyka su na tom rovnako.. co ja by som urcite nekupil je Fuji alebo Sony.
 
gytheio
2023-09-06 09:50:02+02
príspevok od: cernunnos
Ahojte,

zaujimal by ma vas sukromny nazor na tieto dve otazky:

1. Ktory (konkretne ktory - znacka/model) fotoaparat ma na vysokych ISO hodnotach (6400 a viac) najnizsi SUM?

2. Bude menej zrnity vystup z full-frame Canon zrkadlovky alebo bezzrkadlovky (cenovo porovnatelnych)?

Dakujem.

P.S.: Uvedomujem si "uroven" tychto otazok, no aj tak by som poprosil o seriozne odpovede/nazory
Robit ciste fotografie je uz iba o drahej technike a hlavne o tom aky zrucny si v Ps, dat do techniky 15000 eur, naucit sa Ps kupit DeNoise a mozes robit dokonale fotografie.
 
cernunnos
2023-09-06 10:19:44+02
Dakujem za odpovede. Nepotrebujem robit dokonale fotografie. Prvu otazku som polozil len tak zo zvedavosti. Odpovede na tu druhu by mi mali pomoct, ktorou cestou sa vydat. Zatial vsetko hovori v prospech bezzrkadlovky FF. Z toho co som sa docital by mali sum zvladat rovnako ako zrkadlovky. Avsak predtym ako ucinim rozhodnutie, rad by som pocul aj nazory / skusenosti inych.
 
gytheio
2023-09-06 10:39:00+02
príspevok od: cernunnos
Dakujem za odpovede. Nepotrebujem robit dokonale fotografie. Prvu otazku som polozil len tak zo zvedavosti. Odpovede na tu druhu by mi mali pomoct, ktorou cestou sa vydat. Zatial vsetko hovori v prospech bezzrkadlovky FF. Z toho co som sa docital by mali sum zvladat rovnako ako zrkadlovky. Avsak predtym ako ucinim rozhodnutie, rad by som pocul aj nazory / skusenosti inych.
Je to jednoduche, obrazova kvalita je rovnaka u oboch FF ale system zrkadlovky je omnoho lacnejsi. Cenovo bezzrkadlovka vobec zrkadlovke nemoze konkurovat, dalej zrkadlovka je spolahlivejsia ma dlhu historiu a vrcholne sportove podujatia sa stale fotia zrkadlovkami.
 
pa10
2023-09-06 13:06:38+02
príspevok od: cernunnos
Ahojte,

zaujimal by ma vas sukromny nazor na tieto dve otazky:

1. Ktory (konkretne ktory - znacka/model) fotoaparat ma na vysokych ISO hodnotach (6400 a viac) najnizsi SUM?

2. Bude menej zrnity vystup z full-frame Canon zrkadlovky alebo bezzrkadlovky (cenovo porovnatelnych)?

Dakujem.

P.S.: Uvedomujem si "uroven" tychto otazok, no aj tak by som poprosil o seriozne odpovede/nazory
1. pozri sa na dxomark.com, to je azda jedina stranka, ktora sa snazi o relevantne profilovanie snimacov a optiky a porovnavanie ich vlastnosti. pri snimacoch a sume plati, ze cim vacsie su jednotlive body na snimaci a cim pokrocilejsia je technologia snimaca, tym viac svetla body spracuju, tj. tym vyssi je signal a nizsi je sum. na internete v tomto smere chvalia canon r5 alebo r6ii.

2. zrkadlovka od canonu bude mat o cosi vyssi sum ako bezzrkadlovka, pretoze ide o starsie pristroje so starsimi snimacmi. na druhej strane, ak chces cenovo porovnatelne pristroje, zrkadlovka bude lacnejsia, pretoze okrem pentaxu sa jedna uz len o vypredaje alebo bazar.
 
jozef84
2023-09-06 14:07:59+02
príspevok od: cernunnos
Ahojte,

zaujimal by ma vas sukromny nazor na tieto dve otazky:

1. Ktory (konkretne ktory - znacka/model) fotoaparat ma na vysokych ISO hodnotach (6400 a viac) najnizsi SUM?

2. Bude menej zrnity vystup z full-frame Canon zrkadlovky alebo bezzrkadlovky (cenovo porovnatelnych)?

Dakujem.

P.S.: Uvedomujem si "uroven" tychto otazok, no aj tak by som poprosil o seriozne odpovede/nazory
1.Sony A7s, 12Mpix, FF.
2. Je to skoro jedno. Ale treba zobrať do úvahy:Bezzrkadlovky môžu mať lepší algoritmus spracovania dát, nový procesor a novší snímač.
 
martinmlm
2023-09-06 20:41:34+02
príspevok od: cernunnos
Ahojte,

zaujimal by ma vas sukromny nazor na tieto dve otazky:

1. Ktory (konkretne ktory - znacka/model) fotoaparat ma na vysokych ISO hodnotach (6400 a viac) najnizsi SUM?

2. Bude menej zrnity vystup z full-frame Canon zrkadlovky alebo bezzrkadlovky (cenovo porovnatelnych)?

Dakujem.

P.S.: Uvedomujem si "uroven" tychto otazok, no aj tak by som poprosil o seriozne odpovede/nazory
1.....možno Fujifilm GFX xxx
 
jozef84
2023-09-07 12:47:02+02
príspevok od: martinmlm
1.....možno Fujifilm GFX xxx
Myslím, že podľa jeho zadania bod 1. veru nie. Ak by niekedy v budúcnosti softwarovo vedeli zlučovať pixely u Fuji GFX, ako to majú niektoré mobily a výsledok by bol 12Mpix, tak asi vtedy áno.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2023-09-07 13:25:57+02
V case odsumovania pomocou AI (Lightroom, DXo Pure RAW, Topaz Photo AI), prestava byt miera sumu problemom. Osobne pouzivam Lightroom a DXO. S Micro 4/3 fotoapartom veselo fotim akcie na ISO 12 800, co sa zdalo pred casom ako blaznovstvo.
 
cernunnos
2023-09-12 10:38:02+02
Dakujem za odpovede. Na "odsumenie" niektorych fotiek som skusil DXO a Topaz. Subjektivne mam pocit, ze DXO dava lepsi vystup (sum lepsie potlaci Topaz, ale celkovy vysledny pocit z fotiek je lepsi cez DXO). Aj jeden aj druhy software vsak daju omnoho lepsi vystup ako dokazem urobit ja v Camera RAW resp Photoshope. V kombinacii s nejakou full-frame bezzrkadlovkou uz asi naozaj nema zmysel riesit ISO
Dakujem
 
MagickVamp
2023-09-13 14:52:18+02
príspevok od: Karol Srnec
V case odsumovania pomocou AI (Lightroom, DXo Pure RAW, Topaz Photo AI), prestava byt miera sumu problemom. Osobne pouzivam Lightroom a DXO. S Micro 4/3 fotoapartom veselo fotim akcie na ISO 12 800, co sa zdalo pred casom ako blaznovstvo.
Lebo Dxo Pure RAW, Topaz AI a podobne programy su robene iba pre M4/3 ze? Napadlo ta niekedy pri tej neskutocnej demagogii ako zastupcu m4/3 systemu, ze ked to pouzijas pri foteni s FF tak mozes ist este do vyssich ISO? Ze ked fotis s FF tak to odsumi skrz lepsi kontrast a viac detailov na vysokom ISO este lepsie? Strasne ma bavi jak toto vsade vypisujes, ze uz staci M4/3 lebo AI... Rozdiel medzi M4/3 a FF je stale rovnaky, lebo AI programy cuduj sa svete funguju aj na FF...
 
Johnnny
2023-09-13 15:09:21+02
príspevok od: cernunnos
Dakujem za odpovede. Nepotrebujem robit dokonale fotografie. Prvu otazku som polozil len tak zo zvedavosti. Odpovede na tu druhu by mi mali pomoct, ktorou cestou sa vydat. Zatial vsetko hovori v prospech bezzrkadlovky FF. Z toho co som sa docital by mali sum zvladat rovnako ako zrkadlovky. Avsak predtym ako ucinim rozhodnutie, rad by som pocul aj nazory / skusenosti inych.
Podla mna riesis nie uplne podstatnu vec. Zrkadlovky su historia, takze Ti ostavaju bezzrkadlovky tak ci tak a tie snimace su z pohladu vystupu (pokial sa bavime o rovnakej velkosti a cca Mpix) tak vyrovnane a tak schopne, ze je naozaj uplne jedno ktory si vyberies. Najmenej sumiet zrejme bude nieco an sposob A7S III, ale je to vdaka tomu, ze ma len 12Mpix co asi nechces. Viac Mpix sniamce zase sumia o nieco viac, ale ma to ine vyhody. Plus je tu dalsi trilion vlastnosti ktore su vo vysledku podstatnejsie nez nejake marginalne rozdiely v sume. Ak o takych nevies, riad sa vyberom a dostupnostou skiel.
 
Johnnny
2023-09-13 15:12:45+02
príspevok od: MagickVamp
Lebo Dxo Pure RAW, Topaz AI a podobne programy su robene iba pre M4/3 ze? Napadlo ta niekedy pri tej neskutocnej demagogii ako zastupcu m4/3 systemu, ze ked to pouzijas pri foteni s FF tak mozes ist este do vyssich ISO? Ze ked fotis s FF tak to odsumi skrz lepsi kontrast a viac detailov na vysokom ISO este lepsie? Strasne ma bavi jak toto vsade vypisujes, ze uz staci M4/3 lebo AI... Rozdiel medzi M4/3 a FF je stale rovnaky, lebo AI programy cuduj sa svete funguju aj na FF...
On ale nepise o tom, ze mFT sa vdaka tomu vyrovna FF, len ze to prestava byt problem, pretoze existuje hranica za ktorou uz nema zmysel to ISO zvysovat.

Nie, netvrdim, ze mFT tu hranicu dosiahlo.
 
gytheio
2023-09-13 15:34:57+02
príspevok od: Johnnny
Podla mna riesis nie uplne podstatnu vec. Zrkadlovky su historia, takze Ti ostavaju bezzrkadlovky tak ci tak a tie snimace su z pohladu vystupu (pokial sa bavime o rovnakej velkosti a cca Mpix) tak vyrovnane a tak schopne, ze je naozaj uplne jedno ktory si vyberies. Najmenej sumiet zrejme bude nieco an sposob A7S III, ale je to vdaka tomu, ze ma len 12Mpix co asi nechces. Viac Mpix sniamce zase sumia o nieco viac, ale ma to ine vyhody. Plus je tu dalsi trilion vlastnosti ktore su vo vysledku podstatnejsie nez nejake marginalne rozdiely v sume. Ak o takych nevies, riad sa vyberom a dostupnostou skiel.
Neviem ci je 12Mpx nejaka vyhoda, ked odsumis 30Mpx fotografiu bude ovela kvalitnejsia ako 12Mpx. Cim viac Mpx tym viac detailov a ked odsumis 30Mpx fotografiu bude kvalitnejsia prave preto lebo tam ostane nasobne viac detailov ako pri 12Mpx.
Zrkadlovky nie historia, este stale vrcholne podujatia fotografuju zrkadlovkami a to prave preto lebo vystup je rovnaky ako pri bezrkadlovkach ale zrkadlovky su spolahlivejsie kvalitnejsie..
 
Johnnny
2023-09-13 15:40:27+02
príspevok od: gytheio
Neviem ci je 12Mpx nejaka vyhoda, ked odsumis 30Mpx fotografiu bude ovela kvalitnejsia ako 12Mpx. Cim viac Mpx tym viac detailov a ked odsumis 30Mpx fotografiu bude kvalitnejsia prave preto lebo tam ostane nasobne viac detailov ako pri 12Mpx.
Zrkadlovky nie historia, este stale vrcholne podujatia fotografuju zrkadlovkami a to prave preto lebo vystup je rovnaky ako pri bezrkadlovkach ale zrkadlovky su spolahlivejsie kvalitnejsie..
Nie, pre fotografiu to vyhoda nie je a v tom duchu som to tam aj napisal.

Zrkadlovky su historia. To, ze niekto jazdi na koni neznamena, ze kon je buducnost, alebo sucasnost dopravy.
 
gytheio
2023-09-13 15:45:42+02
príspevok od: Johnnny
Nie, pre fotografiu to vyhoda nie je a v tom duchu som to tam aj napisal.

Zrkadlovky su historia. To, ze niekto jazdi na koni neznamena, ze kon je buducnost, alebo sucasnost dopravy.
Co je to za prirovnanie? Na koni sa bude jazdit dokedy bude ludstvo existovat... Tam kde je treba spolahlivu techniku, vsade tam sa este stale pouzivaju zrkadlovky, to nie je historia to je sucasnost.
 
marianr
2023-09-13 18:29:07+02
príspevok od: gytheio
Neviem ci je 12Mpx nejaka vyhoda, ked odsumis 30Mpx fotografiu bude ovela kvalitnejsia ako 12Mpx. Cim viac Mpx tym viac detailov a ked odsumis 30Mpx fotografiu bude kvalitnejsia prave preto lebo tam ostane nasobne viac detailov ako pri 12Mpx.
Zrkadlovky nie historia, este stale vrcholne podujatia fotografuju zrkadlovkami a to prave preto lebo vystup je rovnaky ako pri bezrkadlovkach ale zrkadlovky su spolahlivejsie kvalitnejsie..
Ja som z dediny a veľmi tomu nerozumiem, ale myslím že menej šumu má snímač ktorý má väčšiu plochu pixelu. A je jedno či celý snímač má 12 alebo 30.
 
gytheio
2023-09-13 19:00:14+02
príspevok od: marianr
Ja som z dediny a veľmi tomu nerozumiem, ale myslím že menej šumu má snímač ktorý má väčšiu plochu pixelu. A je jedno či celý snímač má 12 alebo 30.
Neviem ktory z nich ma menej sumu ani som o sume moc nepisal ani mi sum az tak nevadi, pisal som, ze 30Mpx ma viac detailov. Detaily je to co by malo kazdeho zaujimat, sum sa da odstranit alebo sa mozem naucit fotografovat tak aby som max. minimalizoval sum.. Ale aby som maximalizoval pocet detilov to moze iba kvalitna technika. Kvalitnu fotografiu nerobi to ako je ostra alebo cista, su to detaily.
 
Johnnny
2023-09-14 06:53:25+02
príspevok od: gytheio
Co je to za prirovnanie? Na koni sa bude jazdit dokedy bude ludstvo existovat... Tam kde je treba spolahlivu techniku, vsade tam sa este stale pouzivaju zrkadlovky, to nie je historia to je sucasnost.
Zbytocne diskutovat. Zrkadlovka je z pohladu technologii, vykonu, rychlosti a v podstate v kazdom meratelnom ohlade dnes uz horsia nez bezzrkadlovka (snad s vynimkou vydrze na bateriu).

A vzhladom k mensiemu poctu citlivych casti aj mechanicky spolahlivejsia. Plus ziadne ladenie BF/FF a podobne.

Co samozrejme neznamena, ze sa s DSLR neda fotit, amatersky, alebo profesionalne, ale je to hudba minulosti.
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()