Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Fotoaparat ktory najlepsie zvlada vysoke ISO

cernunnos
cernunnos 2023-09-06 08:36:29+02
Ahojte,

zaujimal by ma vas sukromny nazor na tieto dve otazky:

1. Ktory (konkretne ktory - znacka/model) fotoaparat ma na vysokych ISO hodnotach (6400 a viac) najnizsi SUM?

2. Bude menej zrnity vystup z full-frame Canon zrkadlovky alebo bezzrkadlovky (cenovo porovnatelnych)?

Dakujem.

P.S.: Uvedomujem si "uroven" tychto otazok, no aj tak by som poprosil o seriozne odpovede/nazory
 
jozef84
2023-10-04 20:17:54+02
príspevok od: gytheio
tak nemozem vediet ktoru si mal na mysli ked ich mam asi 1000 F22 ked ostatni pouzivaju filtre musim aj ja? nechcem mat ogrcane pozadie ako vsetci, co ked chcem aby tam ten vesmir bol vidiet?
LEBO TY VZDY PRIDES S TYM ISTYM PRETO TA NAZYVAM PRAVYM MENOM...
preco sem davam stare fotografie? lebo ich mam asi 100 000 a preco nie? moc ti to vadi?
orezane ruky? tam vobec nejde o ruky, si prvy ktory si tu blbost vsimol.
Ty si iný expert. Clonu 22 som použil len párkrát. S makro objektívom, ktorý je na stavaný a difrakcia je tam ešte malá a potom párkrát , keď som chcel mať peknú hviezdičku od svetelných zdrojov. Ale nestojí to za to. Difrakcia, prach na čipe a prednej šošovke - to je všetko vidieť. A veru aj na niektorých tvojich upatlaných - umastených predných šošovkách. Veď si to nakoniec aj priznal pri jednej fotke. To máš preto, lebo fotíš na takých vysokých clonách. Potom to máš "ostré" od prednej upatlanej šošovky až do nekonečna. A ešte si prisvietiš bleskom. Ale súhlasím s tebou čo sa týka ISO a clony 5-9. Len nechápem prečo keď o tom vieš, prečo to tak aj nepoužívaš? Ten link čo si dal, čo s tým? Nerozumiem čo si tým chcel povedať...
 
gytheio
2023-10-04 20:51:32+02
príspevok od: jozef84
Ty si iný expert. Clonu 22 som použil len párkrát. S makro objektívom, ktorý je na stavaný a difrakcia je tam ešte malá a potom párkrát , keď som chcel mať peknú hviezdičku od svetelných zdrojov. Ale nestojí to za to. Difrakcia, prach na čipe a prednej šošovke - to je všetko vidieť. A veru aj na niektorých tvojich upatlaných - umastených predných šošovkách. Veď si to nakoniec aj priznal pri jednej fotke. To máš preto, lebo fotíš na takých vysokých clonách. Potom to máš "ostré" od prednej upatlanej šošovky až do nekonečna. A ešte si prisvietiš bleskom. Ale súhlasím s tebou čo sa týka ISO a clony 5-9. Len nechápem prečo keď o tom vieš, prečo to tak aj nepoužívaš? Ten link čo si dal, čo s tým? Nerozumiem čo si tým chcel povedať...
Zaujimave, ze ked tu urazate zeny a deti na fotografiach tak to ti šmejdi z redakcie nemazu, ked napisem, ze si dement lebo urazas deti na fotografiach tak to hned zmazu.. co ti z toho vychadza?
 
gytheio
2023-10-04 21:02:33+02
príspevok od: jozef84
Ty si iný expert. Clonu 22 som použil len párkrát. S makro objektívom, ktorý je na stavaný a difrakcia je tam ešte malá a potom párkrát , keď som chcel mať peknú hviezdičku od svetelných zdrojov. Ale nestojí to za to. Difrakcia, prach na čipe a prednej šošovke - to je všetko vidieť. A veru aj na niektorých tvojich upatlaných - umastených predných šošovkách. Veď si to nakoniec aj priznal pri jednej fotke. To máš preto, lebo fotíš na takých vysokých clonách. Potom to máš "ostré" od prednej upatlanej šošovky až do nekonečna. A ešte si prisvietiš bleskom. Ale súhlasím s tebou čo sa týka ISO a clony 5-9. Len nechápem prečo keď o tom vieš, prečo to tak aj nepoužívaš? Ten link čo si dal, čo s tým? Nerozumiem čo si tým chcel povedať...
ty s tvojimi vedomostami clonu 22 ani nemozes pouzivat
 
jozef84
2023-10-04 21:27:00+02
príspevok od: gytheio
Zaujimave, ze ked tu urazate zeny a deti na fotografiach tak to ti šmejdi z redakcie nemazu, ked napisem, ze si dement lebo urazas deti na fotografiach tak to hned zmazu.. co ti z toho vychadza?
Neviem co to trepes. Trpis paranojou a bludami. Mylis si konstruktivnu kritiku tvojej fotky danej na kritiku s urazkami objektov na tvojej fotke. Ked neznesies konstruktivnu kritiku fotky danej na kritiku, na co to tam davas? Tebe to asi robi dobre....
 
jozef84
2023-10-05 09:12:33+02
príspevok od: gytheio
je mozne aj to, ze smejdi v redakcii a ty s paladinom ste na rovnakej uchylnej vlne, vam robi dobre urazanie deti..
takze konstruktivna kritika od niekoho kto uraza deti na fotografiach? ty nikdy nevies o com je debata ked sa do nej zapojis
Ja s Paladinom tvoje invektívy a slovník IV. cenovej skupiny zvládneme. Myslím, že zachádzaš priďaleko a admina by si nemal urážať. Sme tu len hostia. Ako keby si prišiel k niekomu na návštevu domov a začneš mu nadávať, že je šmejd. Čo si myslíš, že urobí majiteľ domu? Skús hádať.
 
Paladin25
2023-10-05 09:31:58+02
príspevok od: jozef84
Ja s Paladinom tvoje invektívy a slovník IV. cenovej skupiny zvládneme. Myslím, že zachádzaš priďaleko a admina by si nemal urážať. Sme tu len hostia. Ako keby si prišiel k niekomu na návštevu domov a začneš mu nadávať, že je šmejd. Čo si myslíš, že urobí majiteľ domu? Skús hádať.
Ja sa obávam že opäť nič žiaľ. Ale možno ostanem príjemne prekvapený.... kiež by ....

K nezmyslom čo sem zasa píše sa asi nemá zmysel vyjadrovať ... Nakoľko jediný čo tu niekomu nadáva a klame je obvykle on.

Ak nerozumie textu a interpretuje si to nezmyselne čo s tým spraviš ... nič ... nahovára si že niekto urazil objekty na jeho fotografiách .. dobre si to pomenoval ... čistá paranoja.

 
jozef84
2023-10-05 09:56:08+02
príspevok od: Paladin25
Ja sa obávam že opäť nič žiaľ. Ale možno ostanem príjemne prekvapený.... kiež by ....

K nezmyslom čo sem zasa píše sa asi nemá zmysel vyjadrovať ... Nakoľko jediný čo tu niekomu nadáva a klame je obvykle on.

Ak nerozumie textu a interpretuje si to nezmyselne čo s tým spraviš ... nič ... nahovára si že niekto urazil objekty na jeho fotografiách .. dobre si to pomenoval ... čistá paranoja.

Súhlasím. Čistá paranoja a bludy. A zanedbaná výchova v detstve...Ale nechcel by som byť v jeho koži. Musí mať problém vyjsť sám so sebou. Asi preto zodral toľko tých topánok, aby to rozchodil...Ale nejak sme odbočili od témy...Vyzerá, že Sony A7S III(určený primárne na video) je asi najlepšia voľba na vysoké ISO. Ale keď som pozeral DXO mark tak tam je ešte pár adeptov, treba pozerať myslím kolonku sports. Canon R3 a Pentax 645 napríklad.
 
jozef84
2023-10-05 10:22:25+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Musím príspevok od gytheo nahlásiť administrátorovi. Slovíčko, ktoré použil na začiatku vety je na tejto stránke neprijateľné.
Nič to nerieši. Je to zbytočné.Viete koľkokrát tu už bol pod rôznymi nickmi? Nie raz vytočil invektívami aj bývalého admina, ten mu zrušil konto a je tu opäť a zasa sa naváža nielen do bývalého admina, ale aj do toho súčasného a do tých, ktorí nezdieľajú jeho názor. Konštruktívnu kritiku na svojich fotkách, ktoré dal na kritiku nevie prijať. Tak začne urážať, prekrúcať, nadávať slovníkom IV. cenovej skupiny. Občas mám pocit, že je úplne mimo a asi sa vadí aj na iných sociálnych sieťach a potom sa v tom stratí a nevie, čo kde mu kto napísal a píše potom úplne mimo.
 
Paladin25
2023-10-05 11:10:50+02
príspevok od: jozef84
Súhlasím. Čistá paranoja a bludy. A zanedbaná výchova v detstve...Ale nechcel by som byť v jeho koži. Musí mať problém vyjsť sám so sebou. Asi preto zodral toľko tých topánok, aby to rozchodil...Ale nejak sme odbočili od témy...Vyzerá, že Sony A7S III(určený primárne na video) je asi najlepšia voľba na vysoké ISO. Ale keď som pozeral DXO mark tak tam je ešte pár adeptov, treba pozerať myslím kolonku sports. Canon R3 a Pentax 645 napríklad.
Sony A7SIII je určite výborná voľba.
 
jozef84
2023-10-05 11:25:16+02
príspevok od: Paladin25
Sony A7SIII je určite výborná voľba.
Na youtube som videl videjko, čo dokáže ešte prvá verzia. A III verzia už má čip so zadným podsvietením, nezavadzajú prepoje a nový zber dát a ich spracovanie. Takže tam bude pokrok minimálne ešte o 20-30%.Ale niekomu by prekážalo, že má "iba" 12Mpix.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()