Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Tamron 17-55/2.8 dotaz

roberto
2008-07-15 22:22:11+02
po fotografickej stránke sa mi objektív zdá ok, ale po mechanickej stránke sa mi zdá od začiatku že predná velká šošovka mi lieta asi milimeter, čiže ako keby nebol dotiahnutý ten posledný závit, bojím sa prachu ktorý sa môže dostať do vnútra objektívu, stretol sa niekto s niečím podobným ?
 
2008-07-15 23:08:26+02
mam objektiv asi rok a doteraz najvacsia spokojnost. neries, co nie je aktualne :)
okrem toho, prach medzi cockami len velmi malo ovplyvnuje kvalitu obrazku.
 
SHoDaN
2008-07-16 10:11:02+02
tiez s tymto objektivom nemam problem. ani s volou ani s prachom. a prinajhorsom,si to das v servise vycistit (co raz caka asi kazdy objektiv).
 
Ferdo
2008-07-16 14:27:35+02
Mne sa na spominanom objektive jedneho pekneho dna uvolnil predny clen a zacala lietat aj predna sosovka, a nie 1 ale 2-3 mozno aj 4 mm. Kedze som nemal cas riesit servis lebo prave tento objektiv pouzivam velmi casto, podujal som sa na opravu sam. Staci dotiahnut 3 skrutky a je to OK.. ale ajtak uz nemam najlepsi pocit s objektivu po mechanickej stranke. Je to jeden s prvych kusov ktore sa objavili na trhu, este Assembled in China. V sucasnosti sa predavaju 17-50 Made In Japan, dufam ze su na tom po mechanickej stranke lepsie.
 
2008-07-16 16:11:13+02
Ferdo:
Prve kusy boli Made in Japan, sam mam jeden z prvych 300 kupeny za tazke love z Nemecka (teraz vyjde o dost menej). Tamron je plastacik, ale co uz. Pozri na sede Canony a mozes byt rad. Tam nie su plastove len tubusy, ale aj sosovky (preto ta seda farba - aby sa na slnku neroztiekli).
 
SHoDaN
2008-07-16 17:29:51+02
Plastove setaky su strasne, ale Tamron sa mi zda predsa len o daco lepsie vyrobeny. Aj ked nie je ako 30tisicovy L-kovy.
 
2008-07-16 19:03:53+02
SHoDaN:
cena za objektiv nic neodzrkadluje ;) prve Sigmy 70-200/2.8 HSM boli tiez drahe (okolo 30tis) a po par mesiacoch sa nater na stativovej objimke zacal bez akehokolvek zasahu z vonka supat.

dnesne objektivy su dielom konzumnej doby - vsetko je robene docasne, aby sa predali o par rokov nove modely. uz to nie je ako kedysi - podstive sklo a kov. cim viac plastu, tym mensia vydrz, tym kratsia zivotnost, tym rychlejsia obratka. krasnym prikladom je Canon, ktory chrli nove zrkadlovky kazdych 15 mesiacov v tej istej rade. a pocit nemat to najnovsie, najlepsie, je pre velke mnozstvo fotografov/technofilov (ludi milujucich najnovsiu techniku) lakadlom neodolatelnym.
 
roberto
2008-07-16 22:03:11+02
príspevok od: Ferdo
Mne sa na spominanom objektive jedneho pekneho dna uvolnil predny clen a zacala lietat aj predna sosovka, a nie 1 ale 2-3 mozno aj 4 mm. Kedze som nemal cas riesit servis lebo prave tento objektiv pouzivam velmi casto, podujal som sa na opravu sam. Staci dotiahnut 3 skrutky a je to OK.. ale ajtak uz nemam najlepsi pocit s objektivu po mechanickej stranke. Je to jeden s prvych kusov ktore sa objavili na trhu, este Assembled in China. V sucasnosti sa predavaju 17-50 Made In Japan, dufam ze su na tom po mechanickej stranke lepsie.
Som v presne takej istej situácii, že namám čas ho dávať do servisu, lebo ho často používam. Mám ten istý - Assembled in China. Lieta mi to tak 1,5 mm, mohol by si mi poradiť kde sa nachádzajú tie skrutky ktoré treba dotiahnuť ?
 
Ferdo
2008-07-16 23:17:45+02
príspevok od: roberto
Som v presne takej istej situácii, že namám čas ho dávať do servisu, lebo ho často používam. Mám ten istý - Assembled in China. Lieta mi to tak 1,5 mm, mohol by si mi poradiť kde sa nachádzajú tie skrutky ktoré treba dotiahnuť ?
Pred prednou sosovkou sa po obvode nachadza plastova priruba ktora drzi na objektive pomocou troch kolikov. Cez otvor ktory na nej je sa da (jemne) vypacit. Pod nou su tri skrutky s krizovou hlavou, staci ich podotahovat. Ale zozen si kvalitny tenky krizovy skrutkovac, ktory ti nebude v hlave skrutky preskakovat, skrutky su z dobreho tvrdeho zeleza :)) Potom uz len nasadis plastovu prirubu naspat a je to. Mne sa akurat stalo, ze priruba sa nedala uplne zatlacit na povodne miesto ako predtym pretoze predny clen po dotiahnuti siel o 1,5..skoro 2mm nizsie a tie koliky su uz na to priliz dlhe, musim ich zbrusit.
 
quintes
2008-07-17 10:08:23+02
ja brusim len drziaky na cokin,a aj ir filter za liter som uz brusil :) ale na objektiv si este netrufam.mam v plane urobit zo setaku 18-55 ucebnu pomocku v reze
 
badox
2008-08-14 12:49:20+02
tak aj made in japan lieta...

chcela som tu hodit obdobný dotaz no vidim, ze problem nemam len ja ale uz sa tu riesil... no aspon uz nie som v strese, vecer kuknem na objektiv... naozaj sa da tak jednoducho ´opravit´? Nie je to ´jemne vypacenie´ trochu riskantne?
 
roberto
2008-08-14 14:02:14+02
ja som dopadol takto: ostrím šrobovákom som dal dole tú plastovú prírubu ktorá bola na 3 kolíkoch a pod nou boli skrutky, ktoré držia objektív pokope a ktoré boli na moje prekvapenie dotiahnuté !, čiže som nič doťahovať nemusel a dal som prírubu naspäť a len som zistil že to čo tam lieta je len tá predná časť kde sa uchytáva slnečná clona, filtre ... aspon u mna to bol planý poplach ...
 
eiger33
2008-09-16 13:07:08+02
Ahojte, kupil som si tamron 17-50 f/2.8 a mam tam problem s ostrenim (asi back focus). kupoval som ho cez ebay a nechce sa mi to posielat naspat do hong-kongu (aj tak neviem ci sa to da reklamovat). Da sa s tym nieco robit? Okrem rucneho zaostrovania? Mam canon 40D. Mam aj Canon 100mm macro a s tym ostri perfektne, takze bude chyba asi v objektive. Pri clone 5.6 je uz hlbka ostrosti dostatocne velka a nieje to problem, ale kupoval som si ho pre tu 2.8!!!
dik
 
Ultra TXF
2008-09-16 14:41:15+02
Nazdar s tým problémom Tamronu ti pomôžu v Prolaike alebo možno v iných autorizovaných servisoch Canonu....dá sa to nastaviť.....opýtaj sa Karola Srnca.Nie je to chyba objektívu ale tela.....:)
 
eiger33
2008-09-16 15:50:20+02
príspevok od: Ultra TXF
Nazdar s tým problémom Tamronu ti pomôžu v Prolaike alebo možno v iných autorizovaných servisoch Canonu....dá sa to nastaviť.....opýtaj sa Karola Srnca.Nie je to chyba objektívu ale tela.....:)
Dik, az budem mat cas tak tam zbehnem, ja som si myslel ze ked to jeden objektiv robi a druhy nie tak je to problem objektivu... Opat som o nieco mudrejsi :) Skoda ze nemam 50D, to by som vedel vyriesit aj ja.
 
roadrebel66
2008-09-16 16:14:44+02
ja mám tiež tento tamron 17-50/2,8 a čo sa občas stane je to že proste neostrí po natlačení spúšte na nikone D70, stačí trošku pootočiť zoomom a funguje, najviac sa to prejavý ked nastavím 17mm ohnisko, v tele asi chyba nebude nakolko ostatné objektívy ostria ok. neviem čo može sposobovať...
 
2008-09-16 16:16:40+02
ja mam 17-50 f2,8 ale zatial bez problemov dufam ze to tak ostane ,snazim sa s nim zaobchadzat ako z drahou vecou a nie ako s balikom toaletneho papiera :D inak je to japonec
 
Ultra TXF
2008-09-16 20:00:32+02
príspevok od: eiger33
Dik, az budem mat cas tak tam zbehnem, ja som si myslel ze ked to jeden objektiv robi a druhy nie tak je to problem objektivu... Opat som o nieco mudrejsi :) Skoda ze nemam 50D, to by som vedel vyriesit aj ja.
Inak či máš front alebo back focus sa dá jednoducho zistiť.....nakresli si na biely papier pravítkom čiaru a označ centimentre...ca 20cm ,teda myslím 20 čiarok vo vzdialenosti 1cm a zaostri z asi 45st uhla na strednú čiarku..tú si označ nejakou bodkou alebo krížikom a potom si na .....urob fotku a na monitore si potom pozri kam to naozaj zaostrilo...mal by si mať ostrú tú čiarku kde si ostril a smerom od tej čiarky k tebe i na druhú stranu od teba by sa mali postupne rozmazávať tak ako klesá hĺbka ostrosti.Samozrejme keď ostríž,tak tá okalibrovaná čiara bude pordlžne s osou objektívu ..nie naprieč :)
 
2008-09-16 20:56:00+02
nekresli, toto si vytlac:
http://photo.net/learn/focustest/scale45.jpg
pod 45stupnovym uhlom nastav fotak tak, aby stredovy ostriaci bod bol presne na tej stredovej ciare, automaticky nim zaostri a odfot. men vzdialenosti, lebo tie tiez ovplyvnuju v niektorych pripadoch FF/BF.
 
Fotograf77
2008-09-16 20:58:06+02
staci ked zboku zaostris na pravitko. . . na dake cislo, teda na ciarku a uvidis na fotke, kde ti skutocne zaostrilo :-) a fot to na plnu dieru :-)
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()