Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Tamron 17-55/2.8 dotaz

roberto
roberto 2008-07-15 22:22:11+02
po fotografickej stránke sa mi objektív zdá ok, ale po mechanickej stránke sa mi zdá od začiatku že predná velká šošovka mi lieta asi milimeter, čiže ako keby nebol dotiahnutý ten posledný závit, bojím sa prachu ktorý sa môže dostať do vnútra objektívu, stretol sa niekto s niečím podobným ?
 
Fotograf77
2008-09-16 21:01:38+02
príspevok od: Ultra TXF
Nazdar s tým problémom Tamronu ti pomôžu v Prolaike alebo možno v iných autorizovaných servisoch Canonu....dá sa to nastaviť.....opýtaj sa Karola Srnca.Nie je to chyba objektívu ale tela.....:)
Praveze to je problem objektivu a nie tela!. . . ak mu s druhym ostri dobre :-)
 
Ultra TXF
2008-09-16 21:08:36+02
Ono je to vec toho ktorého kusu objektívu......jasne že značková orig.Canon objektív to nerobí ale neznačkové to môžu robiť,teda hlavne na telách Canon.
Mal som tiež tento problém s Tamronom 17-50/2,8.....nedala sa mi proste spraviť ostrá fotka,vzdy to ostrilo nejakých 10-15cm pred objekt,resp.zaostrené miesto.
Naštastie mi objektív po týždni skúšania a depresie vymenili bez akýchkoľvek problémov za druhý u predajcu,kde som ho kupoval a bolo to potom už ok.
Inak nie je to vada objektívu ako som povedal ale tela,údajne to je pomerne časté u Canonov a dá sa na tele nejako nastaviť......všetky tieto múdrosti mám od Karola Srnca z Prolaiky. Tam to aj nastavujú.....
 
Ultra TXF
2008-09-16 21:15:43+02
príspevok od: Fotograf77
Praveze to je problem objektivu a nie tela!. . . ak mu s druhym ostri dobre :-)
Samozrejme,že to je problém objektívu ...ale nie vada alebo chyba....proste nesedí správne na tele ...na tele sa to potom aj nastavuje....Objektív je dobrý,netreba ho reklamovať.....tak som to myslel....nie je podstatné,či iný objektív ostrí správne....môže mu to v budúcnosti robiť aj iný objektív,napr.Tamron 70-200 alebo sigma....
 
Fotograf77
2008-09-16 22:35:17+02
príspevok od: Ultra TXF
Samozrejme,že to je problém objektívu ...ale nie vada alebo chyba....proste nesedí správne na tele ...na tele sa to potom aj nastavuje....Objektív je dobrý,netreba ho reklamovať.....tak som to myslel....nie je podstatné,či iný objektív ostrí správne....môže mu to v budúcnosti robiť aj iný objektív,napr.Tamron 70-200 alebo sigma....
Nie ze by si netrepal blbosti, ale trepes . . . opytaj sa Karola ako to je presne. . . ak je vada alebo chyba s BF ma jednom objektive, pritom na inych dalsich nie je vada, tak sa predsa nebude nastavovat telo. Ved by zas zle ostrili tie ostatne objektivy. . .
Objektiv treba nastavit a robi sa to teda v objektive a nie v tele. . . v tele sa da nastavit doraz zrkadla, od ktoreho sa obraz odraza na ostriace senzory a ked ten doraz nastavis inak, tak to bude mat pochopitelne vplyv na vsetky objektívy :-))))
 
Ultra TXF
2008-09-16 22:57:36+02
Ok,ok,ok.......tak mi bolo povedané a zle som si to zrejme vysvetlil.Ja som sa mu len snažil pomôcť v dobrom s tým,že sa do dá korigovať a ze to robia v Prolaike...to je všetko.Ja som ten problém vyriešil výmenou objektívu,on by ho musel posielať objektív späť do číny, čo zrejme nie je bohviečo.
A keby som už aj bol ozaj maximálny chuj,tak som ho aspoň nasmeroval niekam,kde mu poradia a prípadne vyriešia jeho problém.Takže som mu pomohol a to som chcel...sorry....
 
phill1225
2008-10-08 20:10:07+02
no takze dosiel mi toto sklicko.... oproti setaku canon 18-55/3,5-5,6 je to nadherne sklicko.. chvilku trva zvyknut si na zoom ktory sa kruti do opacnej strany ako je zvykom u canona, ale da sa zvyknut. svetelnost je prekrasna. zatial som nemal ziadne problemy s nim. vrelo zatial odporucam. jo trocha mi vadi hlucnejsie zaostrovanie ale kedze fotim na diskotekach tak ho ani nepocut.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()