Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Pentax vs Nikon pre zaciatocnika

Miro1703
2009-07-05 19:03:36+02
Ahojte fotografovia.Pisem vam ohladom pomci pri vybere vhodneho aparatu pre zaciatocnika.Vyberam medzi Pentaxom k20+nejake setaky alebo Nikon d90+tiez nejake setaky.Nebranim sa ani inym znackam ale bol by som rad keby ste mi poradili medzi tymito dvoma.Aparat by sluzil viac menej na vsetko aj ked s primesou sportu nakolko som z cyklisticko-korculiarskej rodiny.A bol by som rad aj keby ste mi poradili ze ake tie setove objektivy alebo ak nie setovy objektivy tak ake by som mal kupit jeden s mensim rozsahom a druhy s velkym rozsahom.Ale tiez ake prislusenstvo by ste mi odporucali dokupit..Cenovy strop je je 1000€na vsetko dokopy.Inac som uvazoval ze trocha este posporim a pockam kym zlacnie Pentax k-7 a kupim ho potom.No neviem prosim poradte.
 
dedo Milan
2009-07-05 19:10:23+02
D90 a 18-200
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-07-05 19:53:00+02
Pozri sa kolko uzivatelov tu ma Pentax a kolko Nikon, co myslis, ze ti poradia? Fotit sa da obojim. Daj si vedla seba na papier, co chces, plusy a minusy a snad to dokazes aj vyhodnotit.
 
FilipMino
2009-07-05 20:02:36+02
Pentax K20D + PENTAX DA 4-5,6/50-200 ED + blesk AF 360 FGZ, asi som ten tvoj cenovy strop trochu prevysil, ale napisal si, ze este dosporis.
 
2009-07-05 20:06:36+02
Kazdy radi Canon, Nikon, Pentax...Olympus ti neporadim, lebo asi nemas skafander, ale poradim ti Polaroid...nieto nad staru dobru klasiku...
 
jake
2009-07-05 21:08:10+02
Za 1000 Euro sa toho v zrkadlovkach moc kupit neda, chod do www.fotoskoda.cz do ich predajne na Vodickovej ulici a tam mas asi vsetko co dnes vo fotakoch a objektivoch existuje. Ohmataj, odskusaj a podla toho si vyber. Zaroven pochodis po Prahe a mas aj pekny vylet. Kde to potom kupis je uz druha vec ale tam si mozes vsetko vyskusat. Najlepsi a najrozsiahlejsi fotodom na siroko-daleko.
Radit znacku by bolo nie moc dobre lebo kazdy je upnuty na nieco ine a niekto by sa mohol citit ukrivdeny.
 
sunajn
2009-07-06 02:20:45+02
príspevok od: jake
Za 1000 Euro sa toho v zrkadlovkach moc kupit neda, chod do www.fotoskoda.cz do ich predajne na Vodickovej ulici a tam mas asi vsetko co dnes vo fotakoch a objektivoch existuje. Ohmataj, odskusaj a podla toho si vyber. Zaroven pochodis po Prahe a mas aj pekny vylet. Kde to potom kupis je uz druha vec ale tam si mozes vsetko vyskusat. Najlepsi a najrozsiahlejsi fotodom na siroko-daleko.
Radit znacku by bolo nie moc dobre lebo kazdy je upnuty na nieco ine a niekto by sa mohol citit ukrivdeny.
Aká upnutosť, aká ukrivdenosť. Všetci vedia, že naj je predsa Nikon. :))
 
2009-07-06 02:37:47+02
pentax? ti este ziju? :-D :-D :-D

co si vyberies, to je na tebe. ja si snad v lete doprajem zaloznu D90 :)
 
NIKON D666
2009-07-06 08:20:33+02
Jednoznačne PENTAX k-7 alebo NIKON D300
 
Miro1703
2009-07-06 08:29:44+02
To dedo MILAN Mas osobne skusenosti?? Ak ano daj klady a zapory.

To Karol Srnec Myslis ze ked tu ma vela fotografov Nikon tak Pentax je automaticky zly?? No neviem nejdem ani nemozem sa s tebou hadat lebo mas nespocetne viac skusensti v tejto oblasti ako ja :)A hej dobry napad no neviem ci si to dokazem nakolko neviem ze co vsetko je naco dobre.

To Minko Pri tejto knfiguracii som bol uz aj ja.Inac mas osobne skusenosti s Pentaxom?Lebo na nete ho vychvaluju do neba ale aj zakopavaju pod ciernu zem tak neviem.

To DjGranko Polaroid robi aj digitalne zrkadlovky?

Jake Dakujem za radu prave sa chystame na vylet do prahy tak sa tam skocim pozriet

To sunajn Cize ked vsetci vedia ze Nikon JE PREDSA BEST tak pentax je uplne na HO_NO?

To afkaa.i Hej ziju.JA viem ze je to na mne ale prave preto som sa obratil na vas lebo v tom mam statocny gulas :)
 
martinBTS
2009-07-06 09:07:22+02
ja by som počkal na K7,myslím že neurobíš chybu
 
Miro1703
2009-07-06 09:12:03+02
Vies ze s tou myslienkou pockanim Na k-7 sa pohravam cim dalej tym viac nakolko vychadza aj so setakom za 34000 ceskych co je myslim dobra cena cize asi pojdem do nho koncom augusta a ak to bude ako s k20d ze o mesiac a pol zlacnie o 5 litrov tak to bude asi ten pravy fotak pre mna a este som aj clenn klubu pentax cize aj tam by mohla byt potom daka zlava.
 
2009-07-06 09:33:18+02
To Miro1703
nepisal si, ze chces zrkadlovku...
 
Miro1703
2009-07-06 09:37:18+02
No hej tam som spravil chybu ze som nenapisal ale chcem digitalnu.
 
2009-07-06 09:55:09+02
príspevok od: Miro1703
No hej tam som spravil chybu ze som nenapisal ale chcem digitalnu.
tak potom Polaroid vypust z vyberu...uvedom si aj jednu dolezitu vec...kupou zrkadlovky nekupujes fotak, ale vstupujes do systemu-to su slova dodo_bb...preto si rozmysli, co kupis a aku znacku, od nej sa bude odvijat prislusenstvo, ceny, mnozstvo...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-07-06 09:58:20+02
Nikdy som netvrdil. ze je Pentax zly. Naopak, ma velmi dobre objektivy. To, ze takmer vsetci fotia Canonmi a Nikonmi ma svoj dovod, a nie je to kvalita. Je to:
a) cena
b) dostupnost
c) servisna podpora
d) dostupnost informacii na webw
e) podpora tretich vyrobcov objektivov a bleskov
f) rozsirenost znacky vseobecne a tym dostupnost pouzitych objektivov
g) perspektiva prechodu od amaterskeho k profesionalnemu

Pri kupe zrkadlovky si nekupujes konkretny fotak s konkretnym objektivom, ale volis si cestu, ktora ma svoj smer a uskalia. Treba mysliet do buducna, co budes chciet, kam budes chciet smerovat pri vybere techniky a co budes fotit.

Co ta caka ak si kupis fotak konkretnej znacky?
Canon - najrozsirenejsia znacka, servis v SR, siroka uzivatelska zakladna, perspektiva prechodu na profi, najnizsie ceny objektivov a prislusenstva, najvacsia podpora tretich vyrobcov, rozsirenost u predajcov
Nikon - vysoky standard, servis v CR, mnozstvo objektivov v secondhande a na inzerat, siroka uzivatelska zakladna, perspektiva prechodu na profi, najvacsia podpora tretich vyrobcov, rozsirenost u predajcov
Olympus - ide svojou vlastnou cestou, 4/3 snimac ma mensiu podporu tretich vyrobcov, asi nikdy nebude konkurencie schopny v profi triede, takmer nulova ponuka v bazaroch
Sony - pomerne dostupna znacka vdaka vybudovanym Alfa pointom, asi najdrahsie objektivy, stredna podpora tretich vyrobcov, pouzite objektivy su velmi ziadane a je ich malo (hlavne tie kvalitne od Minolty), pokracovanie v tradiciach Minolty dava uzivatelovi urcitu zaruku perspektivy
Pentax - servis v Michalovciach, mensie portfolio fotakov, kvalitne firemne objektivy, stredna podpora ostatnych vyrobcov, takmer ziadne slusne objektivy v secondhande, skromnejsie informacie na internete, takmer vsetko co budes chciet si musis objednat
 
maRmaRko
2009-07-06 10:03:49+02
Myslím, že toto je najlepšia odpoveď akú som kedy čítal. Ďakujem Karol.
Aj keď som hrdým vlastníkom NIKONU D90, tak mi tento tvoj príspevok pomohol.
 
Miro1703
2009-07-06 10:16:07+02
Tak tomuto hovorim rec naozajstneho odbornika patri ti velke uznanie za tvoje znalectvo.A k tym objektivom myslim ze svoje ma pentax velmi dobre ako si napisal a pre mna ako zaciatocnika myslim jeho portfolio postacuje.A urcite sa najde vyrobca napr ako sigma ktory ma tiez celkom dobry vyber pre pentax.A ked uz sme aj pri Canonoch tak co hovorite na tuto kupu http://www.fotoskoda.cz/eBazar/b9604267-cz-canon-eos-50d+18200is
Ale uz uvazujem takto Pentax k-7 Alebo nikon D300 Alebo Canon EOS 50D.
 
2009-07-06 12:42:12+02
Nemaj velke oci. Kupou fotaku len zacinaju tvoje vydaje. Mna fotak vysiel na 20% investicie do fotenia, je vela profikov, ktori to percento este znizili napr. zakupenim super-teleobjketivov aj pod 5%.

Stanov si financnu hranicu! Pri prvej zrkadlovke by som odporucal vybrat system a potom ist do sekacu, kupit fotak a kvalitnejsi objektiv. Zo zaciatku aj tak nebudes potrebovat najnovsie technologie, lebo tie, ktore si kupis, ta zamestnaju tak na pol roka minimalne, kym ich zvladnes ovladat.

A nezabudaj - bez kvalitneho objektivu je ti aj ta najlepsia zrkadlovka na 2 veci. Ked zapocitam aj moznost z nej urobit drahy popolnik, na tri ;)
 
dedo Milan
2009-07-06 12:43:02+02
tak tomu ver, že to čo napísal Karol platí. ale zaráža ma fakt, že aj keď si sa s odpoveďou stotožnil a vysoko ocenil, tak si ju asi dostatočne nepochopil. ďalej hudieš to svoje: som začiatočník, ale i tak mi to vychádza na ten Pentax. z čoho vyplýva, že si rozhodnutý od začiatku a odpovede ľudí sú zbytočné. i keď v závere si nechávaš pootvorené dvere. mám pravdu, či nie? ale čestne.
 
Strana 1 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()