Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Spravny vyber

jurajko
2009-06-16 14:29:37+02
Zdravim, planujem si kupit zrkadlovku, len by som potreboval poradit s vyberom. Predbezne v cenovej kategorii do ktorej sa "musim" vtlacit ( 500eur )som nasiel: Canon 1000D + set objektiv Sony A350 + set objektiv Olympus E520 + 14-42 + 40-150 KIT Nikon D60 + objektív AF-S DX VR NIKKOR 18-55 mm Tieto zrkadlovky su v priblizne rovnakej cenovej kategorie, ale ktory z nich je ten spravny to uz neviem, precital som na kazdy z nich recenziu... Mam este dilemu, ze ci radsej nekupit pouzivanu ale za to vyssiu triedu zrkadlovky v rovnakej cene. Za vsetky vase nazory, budem vdacny. Juraj
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-06-16 15:04:32+02
Napi si pre a proti ku kazdemu aparatu a ktory bude mat najviac pre, ten si kup. Kazdy ti tu bude radit iny pristroj. Treba mat vlastny rozum, pokial si si uz precital recenzie a tech parametre, mal by si skocit do obchodu, zobrat kazdy do ruky aby si vedel aky je to pocit a rozhodni sa. Nikto to za teba nevyriesi. Diskusii o vybere je tu hromada, tam uz vsetci co boli ochotni, svoj nazor vyjadrili. Je zbytocne to opakovat.
 
Daniel.U
2009-06-16 15:18:44+02
ak mienis do buducna normalne fotit, tak okrem canonov a nikonov mozes hned ostatne vyskrknut zo zoznamu. Ak to ma byt len dalsia hracka, ktorou si ides urobit radost, tak je to jedno. So starsim a vyssim opatrne, lebo starsie pristroje nahlodava moralna amortizacia.
 
gloryman
2009-06-16 15:25:28+02
samozrejme pouzi bazar....ja som kupil CANON 40D tu v BA za 460.-oiri......takisto nikon d80 a d90 a canon 30D su vybrorne poloprofesionalne zrkadlovky a na bazare maju velmi dobre ceny ked trfiš.....ale zasa ak neces fotit zo specialnymy objektivmi a velmi sa s tym hrat a investovat nieje zla kupa ani Olympus E520 + 14-42 + 40-150 KIT,lebo ti to bude stačit.....ak ale chces casom zlepsovat vybavu budu ti tie dva zakladne objektivy cca nanič....preto by som ja radsej volil CANON/NIKON + 50mm objektiv(je lacny a uzasny).....musis vediet co ta laka fotit......celkovo ale zrkadlovky so setovymi objektivmi su pre tych co sa chcu zabavit.....dlhodobejsi kupuju vacsinou telo a potom vyberu objektiv....na bazare mas takto za cenu 350-450 kvalitnu zrkadlovku...ahoj
 
Daniel.U
2009-06-16 15:31:51+02
preco takto presvedcene radis bazar? Zoberes si na zodpovednost ked sa tam osere a kupi nejaky fotak co padol x krat na zem? Nic proti bazaru, ale trochu objektivity do toho. To skor keby niekto jeho znamy predaval a pozna toho cloveka. Nech ide aj do bazaru, ale treba ratat s najhorsim
 
gloryman
2009-06-16 15:40:48+02
príspevok od: Daniel.U
preco takto presvedcene radis bazar? Zoberes si na zodpovednost ked sa tam osere a kupi nejaky fotak co padol x krat na zem? Nic proti bazaru, ale trochu objektivity do toho. To skor keby niekto jeho znamy predaval a pozna toho cloveka. Nech ide aj do bazaru, ale treba ratat s najhorsim
no akože sorry ale neradim hluposti.....mam 18 a na bazare som od PSP,gamboyou,fotakou,byciklou,snowboardou,paintblaovych zbrani,a notebukou kupil všetko mozne......predsa fotak vidim ako vyzera nie ?:D.....popozeram ci je pohodka zvonka,pozriem kolko ma nacvakane,pofotim cca 30 zaberou pozaostrujem objektivom vsetko poskusam........zasa ako myslim si ze clovek ci uz sa vyzna alebo nie nezobere nieco co bolo citujem ,,PADNUTE X KRAT NA ZEM,, :D.....s najhorsim ratam len na dobierku.....ked sa s nim osobne stretnem presne ako to robim ja nema najmensiu sancu :)......imho ja si mam brat zodpovednost ?:D:D:D....niesom jeho mama ja mu len radim na portali......je to len subjektivna rada ale podmienena 5 rokmi skusenosti s osobnym bazarovym predanim
 
gloryman
2009-06-16 15:43:06+02
príspevok od: Daniel.U
preco takto presvedcene radis bazar? Zoberes si na zodpovednost ked sa tam osere a kupi nejaky fotak co padol x krat na zem? Nic proti bazaru, ale trochu objektivity do toho. To skor keby niekto jeho znamy predaval a pozna toho cloveka. Nech ide aj do bazaru, ale treba ratat s najhorsim
a okrem toto mam skusenost s tym ze na bazaroch ked clovek vie usetri VELMI pekne prachy....ten CANON co mam som kupil o dobrych 300 oiro lacnejsie a je este 1.2 roka v zaruke :).....ak sa ale boji samozrejme nech to nerobi lebo sa popali
 
jurajko
2009-06-16 16:17:54+02
DAKUJEM vsetkym za prispevky, troska mi pomohli ;)
Ak by sa medzicasom nasiel niekto kto ma osobne skusenosti z danymi zrkadlovkami nech sa popripade vyjadri .. najlacnejsie mi z toho vychadza Olympus s tymi dvoma objektivmy ale zasa najkvalitnejsie asi Canon / Nikon ako bolo spomenute, ale asi teda zbehnem do nejakej tej predajni a vyskusam ich, ale teda zatial to bude asi Canon 1000D.
V podstate som len chcel vediet, ci radsej kupit napr. novy Canon 1000D so setovym obj. alebo nejaky pouzivany Canon 450D popripade Canon 30D alebo 40D .. len kedze som zaciatocnik tak si asi aj odpoviem ze asi ten Canon 1000D.
Tak este raz dik ;)
 
wayne
2009-06-16 17:03:14+02
2 setove objektivy sa casom zmenia na 2 kusy ktorych sa budes chciet zbavit, ak ta to fakt chyti a ak sa skutocne budes chciet posunut dalej :) teda, za predpokladu ze si aspon trochu taky ten kvalito-fanatik :) osobna skusenost :)
 
gloryman
2009-06-16 18:14:16+02
príspevok od: wayne
2 setove objektivy sa casom zmenia na 2 kusy ktorych sa budes chciet zbavit, ak ta to fakt chyti a ak sa skutocne budes chciet posunut dalej :) teda, za predpokladu ze si aspon trochu taky ten kvalito-fanatik :) osobna skusenost :)
wayne hovori za 99% fotografou....je to tak....preto imho BAZAROVY 30D alebo 40D,ci NIKON d80/d90.....uzasne fotaky za super bazarovu cenu......radsej kupim za 400 nejaku poloprofesionalnu zrkadlovku ako za 450-500 nejaku amatersku....nehovorim o tom ze aby si bol na vyssej urovni ale celkovo....mal som SONY a200 a teraz CANON 40D a pripada mi ze pisat rozdiely je takmer nemozne....je to KOLOSALNMY rozdiel.....bazaru sa neboj....si z BA takze brana otvorena.....strenes sa osobne a pozres si ho do najmensieho detailu :D.....ale zasa ak sa zabavas CANON 1000D+setačik ti posluzi tym spravnym smerom určite
 
spacebar
2009-06-16 18:24:07+02
Kup tak aby si to casom neomrzel. premysli si co od fotoaparatu ocakavas,ako velmi sa tomu chces venovat a ako vazne to s fotenim myslis. Ja som sa napriklad na zaciatku rozhodoval medzi 400D a Nejakym nikonom uz neviem no nakoniec som zobral 40D a doteraz som rad ze som s atak rozhodol pretoze to co od fotoaparatu teraz ocakavam by mi spominane modely neponukli. a este dost podstatna vec: obrazova kvalita zalezi hlavne od OBJEKTIVU tak od toho setoveho necakaj zazraky. radsej kup teda horsie telo trebarz aj bazarove a k tomu nejaky lepsi objektiv. objektiv ostava na dlhsie nez telo.
 
Daniel.U
2009-06-16 19:50:23+02
príspevok od: gloryman
no akože sorry ale neradim hluposti.....mam 18 a na bazare som od PSP,gamboyou,fotakou,byciklou,snowboardou,paintblaovych zbrani,a notebukou kupil všetko mozne......predsa fotak vidim ako vyzera nie ?:D.....popozeram ci je pohodka zvonka,pozriem kolko ma nacvakane,pofotim cca 30 zaberou pozaostrujem objektivom vsetko poskusam........zasa ako myslim si ze clovek ci uz sa vyzna alebo nie nezobere nieco co bolo citujem ,,PADNUTE X KRAT NA ZEM,, :D.....s najhorsim ratam len na dobierku.....ked sa s nim osobne stretnem presne ako to robim ja nema najmensiu sancu :)......imho ja si mam brat zodpovednost ?:D:D:D....niesom jeho mama ja mu len radim na portali......je to len subjektivna rada ale podmienena 5 rokmi skusenosti s osobnym bazarovym predanim
mas 18, ale ze sa v genitive mnozneho cisla pise ´v´ namiesto ´u´ nevies. Fotakov, notebookov,... Ked uz sme pri bazare, tak ma odradzaju viacere veci. Tovar beznej spotreby ako je Nikon D80 pravdepodobne predava nejaka sukromna osoba, ktora nevie co za neho pytat a ked sa jedna o profesionalny, tak s najvacsou pravdepodobnostou ma uz svoje nacvakane. Ked som pozeral profi objektivy, tak vizerali ako keby s nimi niekto hral fotbal. Srat do nich aj keby boli za polovicu. Potom ako sa strasne zuzuje pravdepodobnost natrafit na dobry kus...Pri autach je to ine, lebo tam sa jedna o velke peniaze. Aj ked nie precentualne, ale absolutne o velke ciastky. Ale ci dam za D90 20000 alebo 27000 za novy, tak to radsej tu druhu moznost
 
jurajko
2009-06-17 09:05:12+02
Posledna otazka:
Da sa prirovnat kvalita fotografii Canonu G10 s low-end zrkadlovkami ?
Dakujem...
 
duroslav
2009-06-17 09:19:18+02
http://www.luminous-landscape.com/reviews/kidding.shtml
 
Daniel.U
2009-06-17 09:28:54+02
zrkadlovky sa lisia konstrukcne, nie kvalitovo. Maju vacsi senzor a spravidla aj setovy objektiv je lepsi ako na kompakte. Znesu vacsiu citlivost, da sa lepsie pracovat s hlbkou ostrosti a maju iny system ostrenia.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-06-17 09:35:53+02
Len za dobreho osvetlenia, pri nizkom ISO a spracovani cez RAW.
 
lucygo
2009-06-17 10:56:23+02
Ahoj ja som tiež len začiatočnička a tiež ako aj ty si idem kúpiť svoju prvú zrkadlovku- Nikon D90 + zákl. obj., neskôr dokúpim ďalšie.
 
jurajko
2009-06-17 11:02:34+02
Tak DAKUJEM vsetkym za vase nazory ... uz to ostalo iba na mne ;)
Dik este raz ..
 
Kotlik73
2009-06-17 12:31:43+02
Zdravím,aj ja som dlho vyberal dal zopár inzerátov ohľadom kúpi.nakoniec som zobral Canona 450D +setak(ktorí nieje mimochodom nič moc)no do začiatku musí stačit...tak zober račej telo +iny objektív alebo si priplat za set s lepším sklom...toť moja pritelska rada..
 
gloryman
2009-06-17 15:07:56+02
tvoj nazor s ktorym sa nestotoznujem :)....mam svoj a povedal som mu ho...rozhodnutie je na nom.....co to tu rozoberas ako keby som ho navadzal na samovrazdu :D....ma svoj rozum.....mne sa to bazarovanie vzdy vyplatilo...len tolko
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()