Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Spravny vyber

jurajko
jurajko 2009-06-16 14:29:37+02
Zdravim, planujem si kupit zrkadlovku, len by som potreboval poradit s vyberom. Predbezne v cenovej kategorii do ktorej sa "musim" vtlacit ( 500eur )som nasiel: Canon 1000D + set objektiv Sony A350 + set objektiv Olympus E520 + 14-42 + 40-150 KIT Nikon D60 + objektív AF-S DX VR NIKKOR 18-55 mm Tieto zrkadlovky su v priblizne rovnakej cenovej kategorie, ale ktory z nich je ten spravny to uz neviem, precital som na kazdy z nich recenziu... Mam este dilemu, ze ci radsej nekupit pouzivanu ale za to vyssiu triedu zrkadlovky v rovnakej cene. Za vsetky vase nazory, budem vdacny. Juraj
 
Daniel.U
2009-06-17 22:01:59+02
príspevok od: gloryman
tvoj nazor s ktorym sa nestotoznujem :)....mam svoj a povedal som mu ho...rozhodnutie je na nom.....co to tu rozoberas ako keby som ho navadzal na samovrazdu :D....ma svoj rozum.....mne sa to bazarovanie vzdy vyplatilo...len tolko
to co rozpravas je tak relativne, az no. Ja ti verim, ze sa ti bazarove veci oplatili, ale najprv by som ta musel poznat aky si narocny. NIekto si nevsimne flak na displayi, respektive ho nevidi. A taki ludia su najstastnejsi, vsetko je im dobre. Ja neznesem ani skrabancek lebo hned mam po nalade. Kamarat mi za to nadava, ale chcem tym ilustrovat ake surozdiely medzi spotrebutelmi. Zober si take Eizo, ktoremu sa kazdy pomaly klana. ja som jeden pustil a obraz strasny. Ale jemu bol dobry, nech mu to neukazem, tak to nevidi. Tak mozno fakt patris medzi tych stastnych.
 
dodo_bb
2009-06-17 22:32:48+02
príspevok od: Daniel.U
to co rozpravas je tak relativne, az no. Ja ti verim, ze sa ti bazarove veci oplatili, ale najprv by som ta musel poznat aky si narocny. NIekto si nevsimne flak na displayi, respektive ho nevidi. A taki ludia su najstastnejsi, vsetko je im dobre. Ja neznesem ani skrabancek lebo hned mam po nalade. Kamarat mi za to nadava, ale chcem tym ilustrovat ake surozdiely medzi spotrebutelmi. Zober si take Eizo, ktoremu sa kazdy pomaly klana. ja som jeden pustil a obraz strasny. Ale jemu bol dobry, nech mu to neukazem, tak to nevidi. Tak mozno fakt patris medzi tych stastnych.
Daniel, možno je to tým, že tým ´štastným´ ľudom záleží na fotografii, ktorú urobia a tebe na fotoaparáte, ktorý máš na krku. Nič v zlom. Väčšina z nás po čase mení telá, prípadne aj objektívy a v tom momente sa z nás naopak stáva prudký priateľ bazáru, nevieš sa dočkať, kedy konečne niekto ten tvoj kus kúpi... Bazár nie je o kvalite, ale o tom, koľko máš peňazí. Kvalitné kovové objektívy a kvalitné zrkadlovky sú takmer nezničiteľné. Ak je tam vada, zistíš ju ihneď alebo na druhý deň. Kazia sa aj nové veci, riziko v bazáre je len o trochu väčšie. A hlavne nemali by sme vidieť v každom seconhande okamžite podvodníkov, ale sú to len takí ako my, čo sa proste zbavujú vecí, ktoré ich už neuspokoja a chcú si kúpiť niečo nové a lepšie. A ešte jeden argument, prečo si kupujem veci v bazáre: ak si teraz kúpiš staršiu D200 s dobrým objektívom za 1000 €, za dva mesiace ju predáš v pohode v bazáre za 950€. Ak teraz kúpiš novú D90 so seťákom za 1000€, za dva mesiace ju v bazáre horko ťažko predáš za 500 €, samotný seťák už asi ani nikto nekúpi. Podotýkam, je to len môj názor...
 
Daniel.U
2009-06-17 22:58:53+02
ze to hovori ten pravy co ma D700. Za prve som nodsudil bazar, len som povedal, ze je tazko zohnat dobru vec za dobry peniaz. Za druhe, puntickarov ako som ja je viac. Potom ako porovnavas D200 s D90, tak ako som povedal, treba brat do uvahy moralnu amortizaciu, ktora ide milovymi krokmi. Ono je to tazsie, predavajuci nechce stratit, kupujuci nechce dat. Co je vyhodna cena? To je taka cena, s ktorou obaja suhlasia. Pre mna osobne je objektiv Nikon ktory stal 50000 a teraz 30000 drahy. Radsej dam tych 50 a vybalovat ho budem v bielych rukavickach. Ale verim, ze niekomu dobre posluzi a este sa bude tesit ako dobre usetril. Lenze 50000 nemam, tak si kupim na co mam.
 
Daniel.U
2009-06-17 23:04:06+02
este by som podotkol ako si povedal, ze kazia sa aj nove veci. Kazia, ale existuje zodpovednost za vyrobok. Cize predajca-distributor-vyrobca-dodavatel dielov atd. Dva roky rucia za vyrobok a potom ho zozere amortizacia. Tak je to s elektronikou.
 
gloryman
2009-06-18 13:45:54+02
príspevok od: Daniel.U
to co rozpravas je tak relativne, az no. Ja ti verim, ze sa ti bazarove veci oplatili, ale najprv by som ta musel poznat aky si narocny. NIekto si nevsimne flak na displayi, respektive ho nevidi. A taki ludia su najstastnejsi, vsetko je im dobre. Ja neznesem ani skrabancek lebo hned mam po nalade. Kamarat mi za to nadava, ale chcem tym ilustrovat ake surozdiely medzi spotrebutelmi. Zober si take Eizo, ktoremu sa kazdy pomaly klana. ja som jeden pustil a obraz strasny. Ale jemu bol dobry, nech mu to neukazem, tak to nevidi. Tak mozno fakt patris medzi tych stastnych.
nie stastnym.....trpezlivym!....mimochodom pre mna je tiez jeden skrabanec viditelny velke minus....ale aj s mojou narocnostou o kvalitu a stav sa da najst vela veci na bazare......ok uz to tu nerozoberajme :)....ale keby si videl tie veci co som pokupoval nenajdes na nich ani malinku zavadu.....na veci si davam pozor a urcite by som nekupoval nieco od niekoho kto si nevazi veci tak ako ja :)
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()