Hore
Fórum » Blesky
 

adapter sony

bigmaros
2012-01-27 16:20:39+01
Zdravím, potreboval by som poradit. Má niekto skúsenosti s týmto adaptérom na sony foťák?
Sony FA-HS1AM Hot Shoe adaptér
Mám alphu 33 a možnosť použiť blesk nikon a panasonic - bude fungovať ok.pôjdu všetky funkcie alebo je to len hračička?
dakujem za rady.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-27 19:21:22+01
Tento adepter je urceny hlabvne na to, aby si mohol pripojit rozne prislusenstvo s podstatne rozsirenejsim druhom patice, napr. adapter pre pripojenie PC kabla, externy mikrofon... Nedokaze ale previes TTL komunikaciu pre blesk inej znacky. Takze hracka to nie je, ale nie je to ani prislusenstvo, co ti umozni pouzivat TTL blesky inej znacky zo zachovanim plnej funkcnosti. Mozes tak pouzit len blesky pracujuce s manualnym nastavenim vykonu alebo vlastnou clnovou automatikou. Sposobom prace sa potom vratis o 30 rokov skor, do cias, kedy sa fotilo Prakticou a vsetko sa neustale prestavovalo rucne.
 
bear
- moderator
2012-01-27 20:26:14+01
Ako pise Karol, ale manualne riadenie blesku by som nezatracoval, stale ho pouzivam pri cca 50% svojich fotiek. Mam na to rozne dovody:

Vykon: ziadny meraci predblesk neuberie energiu nabitemu kondenzatoru a hlavny zablesk tak moze mat vyssiu intenzitu (toto je dovod najma pri lympus bleskoch co pouzivam pod vodou).

Meranie: Niekedy je kompenzacia expozicie blesku +/- 3EV nedostatocna.

Wildlife: najma male zivocichy su velmi rychle a meraci predblesk ich odplasi a pri hlavnom zablesku uz letia prec (casove oneskorenie vyklopenia zrkadla a otvorenia uzavierky je podla mojich merani 30-50ms).
 
bigmaros
2012-01-27 23:15:15+01
Dakujem páni!
Som zase o niečo múdrejší!
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()