Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Hrkotanie? Vôľa? novy makro objektiv Canon 100mm EF 2,8 IS L

hooopy
2012-05-11 18:20:33+02
Tak doslo k zakupeniu. cez net. Len si nie som isty, ci hrkotanie vnutry objektivu je na mieste, ci je to dosledok noveho stabilizatoru (plavakjuce prvky), alebo to je chyba. Ak trasiem (jemne hrkocem) objektivom v ruke, citim nieco volne vo vnutry sprevadzane zvukmy pohybu. Pri foteni som nezaregistroval nic, co by malo samotne fotenie ovplyvnovat. Kto ma tento objektiv, moze prosim poradit? Do predajne sa nechystam, zatial nemam cas.... preto tato otazka tu na nete.
 
Kaiman81
2012-05-11 19:26:02+02
príspevok od: hooopy
Tak doslo k zakupeniu. cez net. Len si nie som isty, ci hrkotanie vnutry objektivu je na mieste, ci je to dosledok noveho stabilizatoru (plavakjuce prvky), alebo to je chyba. Ak trasiem (jemne hrkocem) objektivom v ruke, citim nieco volne vo vnutry sprevadzane zvukmy pohybu. Pri foteni som nezaregistroval nic, co by malo samotne fotenie ovplyvnovat. Kto ma tento objektiv, moze prosim poradit? Do predajne sa nechystam, zatial nemam cas.... preto tato otazka tu na nete.
Ano je to na mieste...!
 
hooopy
2012-05-11 20:52:49+02
príspevok od: Kaiman81
Ano je to na mieste...!
aby som si to ujasnil....ten zvuk a pocit hrkotania vo vnutry je teda ok? je to nova generacia stabilizacie? (moja 24-105 so starsim typom stab to nerobi), tak?
 
Kaiman81
2012-05-11 20:54:39+02
príspevok od: hooopy
aby som si to ujasnil....ten zvuk a pocit hrkotania vo vnutry je teda ok? je to nova generacia stabilizacie? (moja 24-105 so starsim typom stab to nerobi), tak?
Odpovedal som ti,prečo máš potrebu to dalej rozoberať...!?
 
hooopy
2012-05-11 21:04:55+02
príspevok od: Kaiman81
Odpovedal som ti,prečo máš potrebu to dalej rozoberať...!?
nemam.... a chut uz vobec.... tvoja odpoved nebola pre mna jednoznacna. Ak si tym chcel povedat: "ano je to v poriadku, je to vlastnost tejto novej L-kovej makro stovky" , tak uz nepotrebjem vobec nic. Dakujem za ochotu a cas. dobre svetlo a česť tvojej práci.
 
Mito24
2012-05-11 21:05:32+02
príspevok od: Kaiman81
Odpovedal som ti,prečo máš potrebu to dalej rozoberať...!?
Lebo dal za objektív 800€ a chce si byť istý, že je v poriadku a zaujíma ho čo to sposobuje?
 
Napster050
2012-05-11 21:06:27+02
príspevok od: Kaiman81
Odpovedal som ti,prečo máš potrebu to dalej rozoberať...!?
pretože možno nemá rád ked mu niekto na 10 viet odpovie pár slovami.... to je také "pokecové"..
 
ASTRALEK
2012-05-11 21:51:58+02
Neboj, moj Nikkor 70-300 tak hrka, ze ked som ho novy vybral z krabice mal som pocit ze z neho nieco vypadne Upokojil som sa az po precitani dvoch recenzii, kde o tom pisali ako o normalnom jave. Ten zvuk sposobuje vnutorny tubus v objektive. A pri vypnuti/zapnuti stabilizacie sa mi tiez vyrazne pohne obraz v hladaciku - ale ani toto uz vobec neriesim
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()