Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon EOS 550d vs Pentax K-r

Kosto89
2012-03-14 13:31:57+01
Zdravim, chcel by som kupit, alebo resp. chceli by sme s kamaratom kupit obydvaja zdkadlovky, da sa povedat ze budeme z casti pracovat aj spolu. Ale nevieme sa rozhodnut na zaciatok co by to malo byt.

Chcel upozornit ze telo chceme mat na dlhsiu dobu pokym sa nenaucime celkom slusne fotit.

Dopracovali sme sa k eos550d a pentax k-r. Eos ma slabbsi setovy objektiv, a pentax ponuka viacej muziky za menej penazi.

Objektivy chceme dokupit neskorsie, nazaciatok len so setakmi.

Dakujem za rady
 
wayne
2012-03-14 13:47:06+01
mas to jedno v podstate, dnes uz neexistuje na trhu vyslovene zly model ci nespravna volba. Akurat canonu sa zbavis skor, kedze pises ze v buducnosti budes mat upgrade a kedze viem ze system sa menit neoplati, poradil by som ti ten canon hoci sa oproti nikonom ci sony drzi otrasne.

Ale je to tvoja volba a tvoje peniaze.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-14 13:53:06+01
Ja len doplnim wayneho. Kedze konkurencia je vyrovnana z hladiska funkcionality fotoaparatov aj kvality obrazu, je preto najrozhodujucejsie, ake objektivy budes pouzivat.
 
Kosto89
2012-03-14 13:53:44+01
Ved ja som tiez presvedseny ten canon, ja si myslim ze to je dobra volba. Ale cital ze canon ma najhorsi pomer cena/vykon, je natom nieco pravdy ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-14 14:24:47+01
príspevok od: Kosto89
Ved ja som tiez presvedseny ten canon, ja si myslim ze to je dobra volba. Ale cital ze canon ma najhorsi pomer cena/vykon, je natom nieco pravdy ?
Ak by to bola pravda, tento graf by vyzera inak. U nas su rozdiely este vyraznejsie v prospech C a N.
 
zelovoc
2012-03-14 14:25:44+01
kr som mal v ruke, drzi sa to celkom dobre. objektivy ma pentax ok, ale ma daleko vacsie diery v ponuke. canon ponuka vsetko. ale vzhladom na cenu objektivov, aj tak budes najskor kupovat tamron.

pentax ponuka sikovnu 35/2.4 ktora dava naozaj velmi dobry vystup. coskoro ma prist do ponuky lacna 50/1.8 takze ten zaklad pokryjes bez problemov.

dalsia vec je ergonomia, ked som si kupil pentax tak som sa to naucil ovladat velmi rychlo. pri inych znackach to mozem drzat lubovolne dlho ale nepochopim ako sa menia aspon zakladne nastavenia ale to je vec zvyku.
 
PeCh
2012-03-14 14:25:52+01
príspevok od: Kosto89
Ved ja som tiez presvedseny ten canon, ja si myslim ze to je dobra volba. Ale cital ze canon ma najhorsi pomer cena/vykon, je natom nieco pravdy ?
Neviem, kde si to čítal. Osobne tomu neverím.

Dnešné modely zrkadloviek sú všetky výborné, pred pár rokmi ani profesionálne stroje nepodávali taký výkon ako dnešné entry-level zrkadlovky. Keď sa rozhoduješ medzi týmito dvoma, tak by som ti odporúčal Canon. Sám mám 550D. Pentax je tiež dobrý, ale keď príde na neskoršie dopĺňanie výbavy, kúpu ďalších objektívov, tak odporúčam iba Canon alebo Nikon. Majú najširšie porfólio produktov, dobrý servis, široký výber nájdeš v bazári, a tak nemáš problém kúpiť niečo lacno, ale sa ho neskôr zbaviť.

Aké objektívy by si neskôr chcel? Napíš a uvidíme.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-14 14:37:59+01
Kupou zrkadlovky si nekupujes fotoaparat, ale vyberas si sytem. Vyberas si moznost upgradu do buducna. Vyberas si portfolio objektivov, originalnych aj od tretich vyrobcov. Vyberas si, co najdes v bazaroch. Vyberas si mnozstvo informacii, ktore najdes na internete (novinky, recenzie, tutorialy...). Vyberas si aj dostupnost v kamennych a internetovych obchodoch. Vyberas si aj skupinu uzivatelov s ktorymi mozes zdielat skusenosti, ci pozicavas si techniku. Po zratani vsetkych tychto benefitov vychadza lepsie Canon.
V ziadnom pripade to neznamena, ze Pentax je horsi. Len mas pri nom menej moznosti. Mozno ale prave ty si ten, ktory bude s Pentaxom stastnejsi a spokojnejsi. To ale nikto z nas nevie odhadnut.
 
wayne
2012-03-14 14:51:24+01
príspevok od: Karol Srnec
Ak by to bola pravda, tento graf by vyzera inak. U nas su rozdiely este vyraznejsie v prospech C a N.
Tak prave som zistil, ze som stvorpercentny...

 
Miso_s
2012-03-14 15:00:23+01
Byť tebou, tak uvažujem o značkách ktoré sa najčastejšie objavujú v "bazároch". Hlavne pre to, lebo to hovorí o tom, čo sa najviac používa. Z toho vyplýva najmä to, čo tu tak často odznieva: lepšia možnosť predaja (kúpy) použitého príslušenstva, lepšia možnosť zdieľania skúseností - viac ľudí ti poradí, možno aj dostupnejší servis,... Nie vždy, ale často je lepšie vyberať si také veci ako má väčšina. Ja som pred kúpou zrkadlovky uvažoval iba o Canone alebo Nikone.
 
denySK
2012-03-14 15:40:02+01
svoje prve zrkadlo som mal tiez Pentax, predchodcu K-rka (K-x)...jeho malinke rozmery a nemoznost dokupit battery grip ma donutilo prejst ku canonu a teraz ma stve, ze canon nema dobru (a zaroven relativne lacnu) pevnu 50tku a 35tku.. tak si vyber
 
Kosto89
2012-03-14 16:09:50+01
Vsak som cital ze akurat 50mm pevna f1,8 je velmi dobra.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-14 16:12:31+01
príspevok od: Kosto89
Vsak som cital ze akurat 50mm pevna f1,8 je velmi dobra.
Vo vybere lacnejsich pevnych objektivov jednoznacne vitazi Nikon s 35/1,5, 50,1,8 a 85/1,8. Idealny model pre teba: D5100.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-14 16:12:57+01
príspevok od: Karol Srnec
Vo vybere lacnejsich pevnych objektivov jednoznacne vitazi Nikon s 35/1,5, 50,1,8 a 85/1,8. Idealny model pre teba: D5100.
Samozrejme preklep: 35/1,8
 
markato1
2012-03-14 16:21:52+01
príspevok od: wayne
mas to jedno v podstate, dnes uz neexistuje na trhu vyslovene zly model ci nespravna volba. Akurat canonu sa zbavis skor, kedze pises ze v buducnosti budes mat upgrade a kedze viem ze system sa menit neoplati, poradil by som ti ten canon hoci sa oproti nikonom ci sony drzi otrasne.

Ale je to tvoja volba a tvoje peniaze.
Myslis ze 550D sa drzi horsie ako D5000? ci to porovnavas az s D300,ktory sa drzi uz fajn?
 
denySK
2012-03-14 18:15:29+01
príspevok od: Kosto89
Vsak som cital ze akurat 50mm pevna f1,8 je velmi dobra.
Canonacka urcite nie, to je bzukajuci nepresny nepodarok
 
Rastislav
2012-03-14 19:23:28+01
príspevok od: Kosto89
Zdravim, chcel by som kupit, alebo resp. chceli by sme s kamaratom kupit obydvaja zdkadlovky, da sa povedat ze budeme z casti pracovat aj spolu. Ale nevieme sa rozhodnut na zaciatok co by to malo byt.

Chcel upozornit ze telo chceme mat na dlhsiu dobu pokym sa nenaucime celkom slusne fotit.

Dopracovali sme sa k eos550d a pentax k-r. Eos ma slabbsi setovy objektiv, a pentax ponuka viacej muziky za menej penazi.

Objektivy chceme dokupit neskorsie, nazaciatok len so setakmi.

Dakujem za rady
Za zváženie by stálo aj toto:
http://www.pentaxforums.com/reviews/pentax-k-01-review/introduction.html
Ďalej pri rozhodnutí iste pomôže:
http://www.dpreview.com/
http://www.lenstip.com/
http://www.dxomark.com/index.php
http://www.photozone.de/
Mám Pentax a podľa skúseností a vedomostí má veľmi dobrý výkon/cena. C/N sú špica, najmä objektívy, ale tie ceny...a vždy sa nájde niečo lepšie a drahšie aj oproti C/N. Takže priority a cenové možnosti do budúcnosti si každý musí určiť sám.
 
PeCh
2012-03-14 20:27:16+01
príspevok od: denySK
Canonacka urcite nie, to je bzukajuci nepresny nepodarok
Canon 50/1.8 som mal a prevedenie bolo naozaj nič moc, ale napriek tomu som ho používal častejšie ako profesionálny 70-200/2.8L IS. Výstup z nej bol parádny. Čo sa týka ostrenia, tak som sa nesťažoval a nemal som s ním problém. A keďže to bol môj najčastejšie používaný objektív (portrétovací), tak som sa ho rozhodol predať a kúpiť 50/1.4, ktorý je ešte lepší. Na APS-C mu nemám čo vytknúť, ostrý dokonca aj na f/1.4 a to sa potom fotí jedna radosť. Bazárová 50/1.4 pre Canon sa dá zohnať za 200-250 €. Na 50-ky na Canone nech mi nikto nešahá . To isté platí pre 85/1.8.

Jediné, čo mi chýba je dobrá 35/1.8 ako má Nikon. Je tu síce 35/2, ktorá je dobrá, ale 35/1.8 od Nikonu je lepšia. Ale už sú chýry, že Canon by mal prísť s novou. Naopak voči Canonu 70-200/4 nemá Nikon nič podobné. Najlepší teleobjektív do 500 €.
 
wayne
2012-03-14 21:24:54+01
príspevok od: markato1
Myslis ze 550D sa drzi horsie ako D5000? ci to porovnavas az s D300,ktory sa drzi uz fajn?
vsetky XXXXD/XXXD tela sa mne drzia horsie nez cokolvek ine.. D5100/D80/D90, dokonca aj stara D40 ci sony a200 sa mi drzali prijemnejsie.. ano, je to silne subjektivne, no ten maly canonacky grip sa mi vobec nepaci..
 
markato1
2012-03-14 22:04:07+01
príspevok od: wayne
vsetky XXXXD/XXXD tela sa mne drzia horsie nez cokolvek ine.. D5100/D80/D90, dokonca aj stara D40 ci sony a200 sa mi drzali prijemnejsie.. ano, je to silne subjektivne, no ten maly canonacky grip sa mi vobec nepaci..
vsak to kazdemu chlapovi sa drzia mensie tela horsie,ale na lepsi uchop je baterry gripa s jeho pouzitim uz problem s drzanim nieje neviem preco sa tato podstatna vec berie malo do uvahy....akurat neviem ci na D5000 je vobec nejaky grip myslim ze len s nejakym kablom na prepojenie co aj tak zlej ergonomii D5000 na pohodli moc nepridava..D90,80 je na tom uz o nieco lepsie samozrejme..,tie by som s D5000-5100 nezrovnaval
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()