Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Súrna pomoc. (Canon EOS 1000d vs. Nikon D3000)

davidwagner
2010-12-21 21:56:33+01
Dobrý večer želám všetkým. Pred pár dňami som si kúpil fotoaparát Fujifilm Finepix HS10 no nuž som sklamaný z fotografií a tak by som ho chcel vymeniť buď za Canon EOS 1000d alebo Nikon D3000.
Som začiatočník takže sám si neviem rady.
Najradšej fotografujem prírodu, makro, portréty a pod...
Veľmi pekne ďakujem za Vaše názory
 
Marcel Rebro
2010-12-21 22:03:38+01
Skús nasledovnú metódu : polož vedľa seba (lístky s nápisom) 1000D a D3000 a začni vypočítavať

aka-fuka-funde-luka-funde-kava-keven-duka
ak-fuk-funde-luk-funde-kava-keven-duk

... ten na ktorý ukážeš je ten pravý

... a po pár dňoch možno zistíš že si sklamaný z fotografií čo lezú z víťazného geretu


PS : skôr ako začneš nadávať, že som Ti neporadil ale Ťa zhadzujem, skús si prečítať aj to čo je medzi riadkami
 
scraper
2010-12-21 22:07:55+01
no ono to zase neznamena ze ked budes mat zrkadlovku tak budu tie fotky paradne____________si pozri ceny objektivov na nikon a canon kedze fotis prirodu, makro, portret a ine tak ich budes potrebovat asi viaaacej
 
Cyril
2010-12-21 22:23:46+01
príspevok od: Marcel Rebro
Skús nasledovnú metódu : polož vedľa seba (lístky s nápisom) 1000D a D3000 a začni vypočítavať

aka-fuka-funde-luka-funde-kava-keven-duka
ak-fuk-funde-luk-funde-kava-keven-duk

... ten na ktorý ukážeš je ten pravý

... a po pár dňoch možno zistíš že si sklamaný z fotografií čo lezú z víťazného geretu


PS : skôr ako začneš nadávať, že som Ti neporadil ale Ťa zhadzujem, skús si prečítať aj to čo je medzi riadkami
Nez zacnes vypocitavat, pozri si ceny objektivov, ktore asi nasledne budes kupovat
 
Cyril
2010-12-21 22:25:33+01
Ups, uz bolo povedane, pomaly som
 
tino8
2010-12-21 22:30:22+01
nech to vymenis za ktorykolvek aparat, garantujem ti ze stale nebudes spokojny hlavne s prvymi fotografiami. Este nepoznam takeho, kto by po prechode z kompaktu/ultrazoomu na zrkadlo bol.. dost casto to byva aj horsie, ako to s cim si fotil predtym. Chce to nastudovat si vela veci a hodne fotit.. potom sa to bude lepsit. Inak budes takymto uvazovanim onedlho stastnym majitelom stredoformatoveho aparatu v hodnote osobneho automobilu s ktoreho vystupmi stale nebudes spokojny..

..mimochodom zaobstarat si akekolvek zrkadlo(spolu s objektivmmi) s ktorym budes kvalitne fotit prirodu, makro, portrety...tak ako to vidis v casopisoch alebo aj tuto na niektorych foto na webe, to nebude v rovnakej cenovke ako si zaplatil za HS10.. to budu nasobky!
 
dodo_bb
2010-12-21 22:32:48+01
príspevok od: davidwagner
Dobrý večer želám všetkým. Pred pár dňami som si kúpil fotoaparát Fujifilm Finepix HS10 no nuž som sklamaný z fotografií a tak by som ho chcel vymeniť buď za Canon EOS 1000d alebo Nikon D3000.
Som začiatočník takže sám si neviem rady.
Najradšej fotografujem prírodu, makro, portréty a pod...
Veľmi pekne ďakujem za Vaše názory
Ak chceš byť aspoň chvíľu spokojný, vymeň za D300s + objektív 18-200 alebo porovnateľnú zostavu od Canonu. A predovšetkým sa nauč fotografovať, to je zadarmo a pomôže to oveľa viac ako nový fotoaparát
 
tino8
2010-12-21 22:34:37+01
príspevok od: Cyril
Ups, uz bolo povedane, pomaly som
tiez pozeram ze som neaky pomaly a uz vecsina bola povedana..
 
davidwagner
2010-12-21 22:40:36+01
príspevok od: tino8
nech to vymenis za ktorykolvek aparat, garantujem ti ze stale nebudes spokojny hlavne s prvymi fotografiami. Este nepoznam takeho, kto by po prechode z kompaktu/ultrazoomu na zrkadlo bol.. dost casto to byva aj horsie, ako to s cim si fotil predtym. Chce to nastudovat si vela veci a hodne fotit.. potom sa to bude lepsit. Inak budes takymto uvazovanim onedlho stastnym majitelom stredoformatoveho aparatu v hodnote osobneho automobilu s ktoreho vystupmi stale nebudes spokojny..

..mimochodom zaobstarat si akekolvek zrkadlo(spolu s objektivmmi) s ktorym budes kvalitne fotit prirodu, makro, portrety...tak ako to vidis v casopisoch alebo aj tuto na niektorych foto na webe, to nebude v rovnakej cenovke ako si zaplatil za HS10.. to budu nasobky!
vďaka za radu. ja by som si aj ten ultrazoom nechal lenže ak idem fotografovať tak mám taký blbý pocit že tento fotoaparát nieje stavaný na pekné fotografovanie a nemám ani chuť potom fotografovať. A rozmýšľal som že pri zrkadlovke aj keď budem mať zlé fotky, tak by som si povedal že určite to bude lepšie, no ale v mojom prípade niesom si až tak istý... Možno vám to príde blbé čo som napísal, ale tak to cítim a preto som zúfali a neviem čo mám robiť... ešte raz vďaka...
 
Cyril
2010-12-21 22:45:50+01
príspevok od: davidwagner
vďaka za radu. ja by som si aj ten ultrazoom nechal lenže ak idem fotografovať tak mám taký blbý pocit že tento fotoaparát nieje stavaný na pekné fotografovanie a nemám ani chuť potom fotografovať. A rozmýšľal som že pri zrkadlovke aj keď budem mať zlé fotky, tak by som si povedal že určite to bude lepšie, no ale v mojom prípade niesom si až tak istý... Možno vám to príde blbé čo som napísal, ale tak to cítim a preto som zúfali a neviem čo mám robiť... ešte raz vďaka...
Kupou Ta caka kopa studia, tak sa na to priprav Ak mas kamosa super. Drzim palce
 
tonyskot
2010-12-22 00:51:11+01
chyba neni v aparate
 
Mattvo
2010-12-22 01:37:19+01
príspevok od: davidwagner
vďaka za radu. ja by som si aj ten ultrazoom nechal lenže ak idem fotografovať tak mám taký blbý pocit že tento fotoaparát nieje stavaný na pekné fotografovanie a nemám ani chuť potom fotografovať. A rozmýšľal som že pri zrkadlovke aj keď budem mať zlé fotky, tak by som si povedal že určite to bude lepšie, no ale v mojom prípade niesom si až tak istý... Možno vám to príde blbé čo som napísal, ale tak to cítim a preto som zúfali a neviem čo mám robiť... ešte raz vďaka...
zapamätaj si fotoaparát/stroj je len časť úspechu, to čo z neho vylezie je len na tebe... a dokonca ja zo \"zlých\" foťákov môžu liezť pekné obrázky je to len na tebe...
 
jake
2010-12-22 07:35:05+01
konkretne tuto temu rozoberal Ondrej Neff na www.digineff.cz, zaver je jednoznacny ze treba kupit Nikon D3100! Cenovy rozdiel je ani nie 70,- Eur ale technicky je to fotak uplne niekde inde. To Ti doporucujem aj ja. Fotka zo zrkadlovky vzdy vyzera inac ako z kompaktu. Co Ti tu pisu sa na to vykasli. Kup si toto a budes spokojny.
 
inkubbus
2010-12-22 07:48:58+01
príspevok od: davidwagner
Dobrý večer želám všetkým. Pred pár dňami som si kúpil fotoaparát Fujifilm Finepix HS10 no nuž som sklamaný z fotografií a tak by som ho chcel vymeniť buď za Canon EOS 1000d alebo Nikon D3000.
Som začiatočník takže sám si neviem rady.
Najradšej fotografujem prírodu, makro, portréty a pod...
Veľmi pekne ďakujem za Vaše názory
pises ze si zaciatocnik. nebude problem v tebe? lebo ten fuji fotak odporuca aj F. Hauskrecht, ktoreho osobne poznam a viem ze ten fotak isty cas aj testoval. spominal mi o nom ze je to velmi dobry fotak. takze sa zamysli nad svojimi vedomostami a schopnostami a potom mozno prides na to, ze mas fajn fotak, len sa s nim treba naucit pracovat.
 
bonifacko
2010-12-22 08:17:22+01
príspevok od: davidwagner
Dobrý večer želám všetkým. Pred pár dňami som si kúpil fotoaparát Fujifilm Finepix HS10 no nuž som sklamaný z fotografií a tak by som ho chcel vymeniť buď za Canon EOS 1000d alebo Nikon D3000.
Som začiatočník takže sám si neviem rady.
Najradšej fotografujem prírodu, makro, portréty a pod...
Veľmi pekne ďakujem za Vaše názory
Ved to pekne fotí! http://www.digimanie.cz/art_doc-C35671CEE3660B89C125772100785C87.html
Co ti na nom vadií?
 
majky358
2010-12-22 08:18:11+01
Fotky nezáležia od prislusenstva ale od fotografa. D3000 ma lepsiu ergonomiu napr. 1000D ma CMOS, canon ma lacnejšie objektivy , aj tak sa opet prislusenstvo vyjde ešte pekne draho .
Nauč sa fotit stim HS10 a potom uvidiš či naozaj budeš chcieť zrkadlo.
 
fikinkoo
2010-12-22 08:28:41+01
ja som teraz vymenil (predal-kupil) NIkon p100 za Canon 1000D a uz teraz po par dnoch hovorim o rozdieloch a to podstatnych. tesim sa na zimnu dovolenku v tatrach, tam ho otestujem
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-12-22 08:55:42+01
kludne by som išiel do 1000D+18-55 IS +55-250 IS, ultrazoomy sú asi najhoršia možnosť - rozmery DSLR a obraz kompaktu.. Ono veľký podiel na nespokojnosti má asi aj to že si nováčik čo sa časom zlepší len treba chcieť. (ked som dal manželke do ruky 5D II a 85 F1,8 všetko nastavil a vysvetlil ako má ostriť urobila peckove fotky a skoro si začala myslieť, že vie fotiť...)
 
davidwagner
2010-12-22 09:16:50+01
príspevok od: jake
konkretne tuto temu rozoberal Ondrej Neff na www.digineff.cz, zaver je jednoznacny ze treba kupit Nikon D3100! Cenovy rozdiel je ani nie 70,- Eur ale technicky je to fotak uplne niekde inde. To Ti doporucujem aj ja. Fotka zo zrkadlovky vzdy vyzera inac ako z kompaktu. Co Ti tu pisu sa na to vykasli. Kup si toto a budes spokojny.
ďakujem vám za radu
 
markato1
2010-12-22 09:33:57+01
príspevok od: davidwagner
ďakujem vám za radu
Pokial chces fotit krajinky,makro,tak si D3100 nekupuj..nema bracketing,uzamknutie zrkadla..
Z nikonu je zaujimava D90.ta ti staci na vsetko..pokial chces investovat menej,tak si kup 1000D.Neskor uvidis ci ta to bude bavit ci nie a potom sa bez nejakej straty a uz s vlastnymi skusenostami mozes rozhodnut pre hocjaky iny system..Pokial je to chvilkove opojenie,tak mas pouzitelny fotak prakticky na vsetky bezne situacie za relativne malo penazi..Popozeraj si aj ponuky sony,pentaxu..na pentax sa daju kupit slusne objektivy z druhej ruky za par korun..tiez dolezita vec..
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()