Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nový fotoaparát

pokakina3
pokakina3 2023-08-09 21:12:55+02
Mám v pláne kúpiť si nový fotoaparát. Keďže ešte len začínam, prišla som si pre radu sem. Budem rada ak mi poradíte. Chcela by som sa zamerať na portréty, ,,momentky" ale určite aj na fotografovanie prírody - cestovateľské fotenie ak to môžem takto nazvať. Fotoaparát by mal mať malé rozmery-kompaktný, aby mi pri cestovaní nezaberal veľa miesta a nebol veľkou záťažou. Určite chcem fotoaparát s vymeniteľným objektívom. Fotoaparát, pri ktorom by v budúcnosti stačilo vymeniť objektív a postačil by aj na ,,profesionálnejšie" fotenie. Finančný strop mám okolo 1000€. Rozmýšľam nad kúpou Fujifilm X-S10 + 15–45 mm, Panasonic LUMIX DC-G9 + Lumix G Vario 12–60 mm f/3,5–5,6 ASPH Power OIS alebo Canon EOS M50 Mark II čierny + EF-M 15-45 mm IS STM. Budem rada, ak mi poradíte aj iné fotoaparáty, ktoré vyhovujú mojím požiadavkám. Ďakujem.
 
Paladin25
2023-08-18 22:30:45+02
príspevok od: pokakina3
Ďakujem. Ak by som sa rozhodla kupovať z bazáru, aký fotoaparát by ste mi odporučili?
Fuji X-T30 cca 400 eur v bazári aj s 2 baterkami a taškou (alebo v sete s FUJI 16 2,8 za 700 EUR)+ 18-55 2,8 - 4 za 300 EUR.

V prípade ak by si brala len telo a nie aj tú 16 2,8 tak za tých 300 eur čo ti ostáva v budgete si vieš dokúpiť napríklad Viltrox 56mm f/1.4 Fujifilm.

 
blahoslav J B Art
2023-08-19 00:09:12+02
príspevok od: pokakina3
Mám v pláne kúpiť si nový fotoaparát. Keďže ešte len začínam, prišla som si pre radu sem. Budem rada ak mi poradíte. Chcela by som sa zamerať na portréty, ,,momentky" ale určite aj na fotografovanie prírody - cestovateľské fotenie ak to môžem takto nazvať. Fotoaparát by mal mať malé rozmery-kompaktný, aby mi pri cestovaní nezaberal veľa miesta a nebol veľkou záťažou. Určite chcem fotoaparát s vymeniteľným objektívom. Fotoaparát, pri ktorom by v budúcnosti stačilo vymeniť objektív a postačil by aj na ,,profesionálnejšie" fotenie. Finančný strop mám okolo 1000€. Rozmýšľam nad kúpou Fujifilm X-S10 + 15–45 mm, Panasonic LUMIX DC-G9 + Lumix G Vario 12–60 mm f/3,5–5,6 ASPH Power OIS alebo Canon EOS M50 Mark II čierny + EF-M 15-45 mm IS STM. Budem rada, ak mi poradíte aj iné fotoaparáty, ktoré vyhovujú mojím požiadavkám. Ďakujem.
 
seifi
2023-08-20 20:45:58+02
príspevok od: blahoslav J B Art
Čím viac informácii, tým väčšie bolenie hlavy ...
 
mba_sk
2023-08-22 09:47:04+02
Lubovolny fotak, ktory tu bol spomenuty dokaze robit dokonale snimky.
Sucasne setove objektivy odvedu skvelu pracu aj pre profesionala.
To co je dolezite pri foteni je "vediet ako", vediet dat obrazku myslienku, urobit ho zaujimavym.
A toto ziadny technicky sebelepsi fotak alebo objektiv za fotografa neurobi.

Asi by nebolo zle investovat trochu casu a ist si rozne typy/znacky fyzicky osahat.
Niekto ma vacsiu/mensiu ruku, dlhsie/kratsie prsty, niekto ma radsej ovladanie na fyzickych tlacitkach/volicoch, niekomu viac vyhovuje prekliknutie v menu.

Napriklad uz len spominane Fuji X-S10 a XT30 su diametralne odlisne do sposobu ovladania.
 
gytheio
2023-08-22 10:42:06+02
S lubovolnym fotoaparatom dokaze spravit dokonale fotografie iba ten kto to vie, ten kto to nevie ked si kupi zly fotoaparat ostane iba pri zlych fotografiach. Zalezi iba na tom ci ma snahu ucit sa a ako sa bude ucit.
 
gytheio
2023-08-22 14:55:56+02
Moze mi redakcia odpovedat preco podporujete miestne nuly aby tu urazali ludi na fotografiach? Ako to, ze mna zablokujete a šmejd ktory tu uraza deti tu stale oxiduje?
 
admin
redakcia ephoto.sk 2023-08-25 16:11:15+02
príspevok od: gytheio
Moze mi redakcia odpovedat preco podporujete miestne nuly aby tu urazali ludi na fotografiach? Ako to, ze mna zablokujete a šmejd ktory tu uraza deti tu stale oxiduje?
Nie sme na strane nikoho a na otazku, preco vas blokujeme ste si odpovedal sam svojou poslednou odpovedou. Urazanie inych, nadavky a vyvolavanie konfliktov netolerujeme. Stranka je velka, mame mnozstvo uzivatelov s mnozstvo pripspevkov, nie je v nasich silach sledovat vsetko, ale pokial zachytime takuto aktivitu, urcite zasiahneme.
 
gytheio
2023-08-25 17:20:10+02
príspevok od: admin
Nie sme na strane nikoho a na otazku, preco vas blokujeme ste si odpovedal sam svojou poslednou odpovedou. Urazanie inych, nadavky a vyvolavanie konfliktov netolerujeme. Stranka je velka, mame mnozstvo uzivatelov s mnozstvo pripspevkov, nie je v nasich silach sledovat vsetko, ale pokial zachytime takuto aktivitu, urcite zasiahneme.
Nepytal som sa preco ste zablokovali mna, cele to bolo napisane tak, preco ste nezablokovali paladinyho a jozef84 zato, ze urazaju ludi na fotografiach? Par tyzdnov predtymto ich urazali este horsie, urazanie deti na fotografiach je u vas normalne?
Pytam sa este raz, preco neboli zablokovani, kazda ina stranka vo svete by im vymazala profil, vy?
O urazani a nadavani, ked tu urazali a nadavali rebro, paladin, joze84, fatality, magickvamp... vobec nic sa nestalo a prejdi te si historiu kto zacal nadavat.
Zopakujem to este raz, ste jedina fotostranka vo svete ktora podporuje aby rozne nuly urazali ludi na fotografiach a aj deti.
 
gytheio
2023-08-25 17:25:18+02
príspevok od: gytheio
Nepytal som sa preco ste zablokovali mna, cele to bolo napisane tak, preco ste nezablokovali paladinyho a jozef84 zato, ze urazaju ludi na fotografiach? Par tyzdnov predtymto ich urazali este horsie, urazanie deti na fotografiach je u vas normalne?
Pytam sa este raz, preco neboli zablokovani, kazda ina stranka vo svete by im vymazala profil, vy?
O urazani a nadavani, ked tu urazali a nadavali rebro, paladin, joze84, fatality, magickvamp... vobec nic sa nestalo a prejdi te si historiu kto zacal nadavat.
Zopakujem to este raz, ste jedina fotostranka vo svete ktora podporuje aby rozne nuly urazali ludi na fotografiach a aj deti.
A navyse ste mi napisali do mailu, ze mi vymazete profil.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-08-25 17:39:02+02
príspevok od: admin
Nie sme na strane nikoho a na otazku, preco vas blokujeme ste si odpovedal sam svojou poslednou odpovedou. Urazanie inych, nadavky a vyvolavanie konfliktov netolerujeme. Stranka je velka, mame mnozstvo uzivatelov s mnozstvo pripspevkov, nie je v nasich silach sledovat vsetko, ale pokial zachytime takuto aktivitu, urcite zasiahneme.
Chcem Vám poďakovať za zrýchlenie tejto web. stránky. Zatiaľ som spokojný s rýchlosťou. Je to veľmi milé, keď človek nemusí čakať na otváranie jednotlivých kariet. Ešte raz Vám ďakujem. S pozdravom Zdenko Dendis.
 
gytheio
2023-08-26 17:09:17+02
príspevok od: gytheio
A navyse ste mi napisali do mailu, ze mi vymazete profil.
co keby ste miesto toho mazania komentarov radsej odpovedali
 
gytheio
2023-08-27 08:42:03+02
Kto rozmysla nad kupou fotoaparatu a seriozne sa chce ucit fotografovat tak je tu ponuka aka sa malokedy vidi, s tymto sa da fotit profesionalne

www.ephoto.sk/bazar/predam/digitalne-fotoaparaty/bratislavsky-kraj/58058/canon-5d-mark-ii-bohate-prislusenstvo/
 
remood
2023-09-20 10:25:16+02
Prosim poradte mi Mam kupit ojazdeny Canon EOS RP -má 78000 zabertov-kolko moze este vydržať?
Dakujem
 
Paladin25
2023-09-20 10:54:12+02
príspevok od: remood
Prosim poradte mi Mam kupit ojazdeny Canon EOS RP -má 78000 zabertov-kolko moze este vydržať?
Dakujem
Môže vydržať deň alebo aj 10 a viac rokov.
Samotná závierka by mala vydržať minimálne 100 000 záberov ale vieš foti aj na elektronickú takže toho by som moc neobával.

Samozrejme pokaziť sa môže aj čokoľvek iné.
Kúpu by som zvažoval podľa ceny.
 
2023-10-29 22:11:27+01
Nabídka kapitálového úvěru - od 15 000 do 75 000 000 s flexibilní dobou úvěru po celé EVROPĚ. Kontaktní e-mail: plachetskahana7@gmail.com nebo Whatsapp: +420604666169
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()