Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Digitálna Alternatíva Analógového fotoaparát na film

Lojzis
2023-02-20 21:44:12+01
Zdravým vás, nestihol som prelistovat celé fórum tak sa ospravedlňujem ak tu už je vytvorená táto téma. Ale chcel by som si zaobstarať "nový" fotoaparát. Chcel by som niečo praktické pri čom nemusím nosiť kufor a co robí snímky podobne analógu ako na kinofilm. Co som sa dočítal na internete tak je tomu veľmi podobný CCD snímač na kompaktoch. Baví ma celkom street fotografia ale najme v noci vo večerných hodinách a za znížených svetelných podmienok. Vlastním fotoaparát Canon eos 6D MK II a nie vždy sa mi chce brat celú výbavu. Analog preto nechcem lebo nemám skúsenosť s vyvolavanim filmu a neovládam techniku ako vložiť kinofilm do PC. Som len hobby fotograf. Vopred vám ďakujem.
 
fatality
2023-02-20 22:54:10+01
príspevok od: Lojzis
Zdravým vás, nestihol som prelistovat celé fórum tak sa ospravedlňujem ak tu už je vytvorená táto téma. Ale chcel by som si zaobstarať "nový" fotoaparát. Chcel by som niečo praktické pri čom nemusím nosiť kufor a co robí snímky podobne analógu ako na kinofilm. Co som sa dočítal na internete tak je tomu veľmi podobný CCD snímač na kompaktoch. Baví ma celkom street fotografia ale najme v noci vo večerných hodinách a za znížených svetelných podmienok. Vlastním fotoaparát Canon eos 6D MK II a nie vždy sa mi chce brat celú výbavu. Analog preto nechcem lebo nemám skúsenosť s vyvolavanim filmu a neovládam techniku ako vložiť kinofilm do PC. Som len hobby fotograf. Vopred vám ďakujem.
k tomu co pozadujes, ma najblizsie Fuji..
analogovy vyzor a ovladanie fotakov..a zrno (koli x-trans snimacom) podobne filmovemu..
+hw emulacie konkretnych Fuji filmov..
na telo nasadit nejaku 23mm/f1.4 a mas fpoho zostavu na (low light) street..
popr.ak by si chcel viac "dobovy" vyzor fotiek, tak cez redukciu nejake stare manualne sklo..
 
Lojzis
2023-02-20 23:00:43+01
Rozmýšľal som aj zakúpiť na 6d MK II dáke staré "archívne" sklo. Fuji som ešte vôbec nestudoval, študoval som olympus ale tam mi ten 4/3 príde malí ale čo som sa dočítal tak systémovo olympus je dosť šikovný. Obzeral som sa aj po kompaktoch ako je napríklad Canon PowerShot S90 alebo G rada.
 
gytheio
2023-02-21 07:47:45+01
príspevok od: Lojzis
Rozmýšľal som aj zakúpiť na 6d MK II dáke staré "archívne" sklo. Fuji som ešte vôbec nestudoval, študoval som olympus ale tam mi ten 4/3 príde malí ale čo som sa dočítal tak systémovo olympus je dosť šikovný. Obzeral som sa aj po kompaktoch ako je napríklad Canon PowerShot S90 alebo G rada.
Velmi spravne kup si kompakt, ked si len hobby fotograf je uplne zbytocne kupovat nieco co bude stat viac ako 1000 eur a k tomu potom hromadit objektivy ktore nebudes vyuzivat a po case sa ich budes snazit predat za smiesnu cenu.
Napriklad
Canon PowerShot G5 X Mark II, na street fotografiu by som bral iba kompakt.
 
pirhi
2023-02-21 17:00:50+01
ak nepotrebuješ vymeniteľný objektív, a stačí pevné ohnisko tak by som si pozrel Fujifilm x 100, ktorúkoľvek verziu, alebo ricoh GR (model podľa rozpočtu) , alebo Canon PowerShot G (model podľa rozpočtu). Ak chceš vymeniteľný objektív tak potom niečo z Fujifilmu.

čo sa týka ovládania, najbliššie analógu má asi fujifilm, plus to čo písal fatality. Len tie simulácie filmov a celý ten analógový look fotky vieš aplikovať len na JPG priamo vo foťáku. Raw-ko máš vždy bez úprav. Pridávam aj jednu foto z Fujifilm x100v. JPG z foťáku, len zmenšené
 
fatality
2023-02-21 22:44:39+01
príspevok od: pirhi
ak nepotrebuješ vymeniteľný objektív, a stačí pevné ohnisko tak by som si pozrel Fujifilm x 100, ktorúkoľvek verziu, alebo ricoh GR (model podľa rozpočtu) , alebo Canon PowerShot G (model podľa rozpočtu). Ak chceš vymeniteľný objektív tak potom niečo z Fujifilmu.

čo sa týka ovládania, najbliššie analógu má asi fujifilm, plus to čo písal fatality. Len tie simulácie filmov a celý ten analógový look fotky vieš aplikovať len na JPG priamo vo foťáku. Raw-ko máš vždy bez úprav. Pridávam aj jednu foto z Fujifilm x100v. JPG z foťáku, len zmenšené
rawko otvori vo "firemnom" raw editore a ma to presne, ako mal nastaveny fotak
 
martinmlm
2023-02-22 10:08:44+01
príspevok od: pirhi
ak nepotrebuješ vymeniteľný objektív, a stačí pevné ohnisko tak by som si pozrel Fujifilm x 100, ktorúkoľvek verziu, alebo ricoh GR (model podľa rozpočtu) , alebo Canon PowerShot G (model podľa rozpočtu). Ak chceš vymeniteľný objektív tak potom niečo z Fujifilmu.

čo sa týka ovládania, najbliššie analógu má asi fujifilm, plus to čo písal fatality. Len tie simulácie filmov a celý ten analógový look fotky vieš aplikovať len na JPG priamo vo foťáku. Raw-ko máš vždy bez úprav. Pridávam aj jednu foto z Fujifilm x100v. JPG z foťáku, len zmenšené
Simulácie sa dajú aplikovať aj na raw mimo foťaku, len ty to nevieš ...nielen ako mal nastavený foťak, ale všetky simulácie
 
pirhi
2023-02-22 10:34:23+01
Áno viem v editore s tým môžeš robiť čokoľvek...myslel som to tak. Že si nastavíš všetko vo foťáku šupneš si tam raw a budeš sa čudovať že prečo fotky v PC vyzerajú inak ako vo foťáku 🤷‍♂️ toť vsio..
 
martinmlm
2023-02-22 12:54:47+01
príspevok od: pirhi
Áno viem v editore s tým môžeš robiť čokoľvek...myslel som to tak. Že si nastavíš všetko vo foťáku šupneš si tam raw a budeš sa čudovať že prečo fotky v PC vyzerajú inak ako vo foťáku 🤷‍♂️ toť vsio..
V inej diskusii sme to preberali, ale zopakujem....Fuji nemalo vlastný editor, tak spolupracovali s inou firmou (SILKYPIX) a vytvorili program "RAW FILE CONVERTER EX 3.0" (aj staršie verzie). Tento editor sa dá považovať za ich firemný a sú v ňom tiež všetky simulácie čo sú aj vo foťaku....Iné programy si vyvíjali svoje vlastné, bez fuji a preto tam máš rozdiely. ..tento program pri otvorení rawu ti zobrazí fotku tak ako si mal nastavený foťak.
 
gytheio
2023-02-22 21:18:24+01
Videl som to len zbezne, na tejto stranke je Ps za 34 Eur dozivotna licencia.
https://newdigitalicence.com/products/adobe-photoshop-2023-lifetime-license
Ak je to pravda je to jedinecna prilezitost ako ziskat Photoshop za 34 Eur. Mat Photoshop s presetmi je asi milionkrat lepsie ako mat fotoaparat s filtrami.
 
gytheio
2023-02-23 08:06:59+01
príspevok od: gytheio
Videl som to len zbezne, na tejto stranke je Ps za 34 Eur dozivotna licencia.
https://newdigitalicence.com/products/adobe-photoshop-2023-lifetime-license
Ak je to pravda je to jedinecna prilezitost ako ziskat Photoshop za 34 Eur. Mat Photoshop s presetmi je asi milionkrat lepsie ako mat fotoaparat s filtrami.
Chcel som kupit ten Ps a pri platbe mi ukazalo - This store can’t accept payments right now - Tento obchod momentálne nemôže prijímať platby.
 
gytheio
2023-02-23 09:32:46+01
príspevok od: gytheio
Chcel som kupit ten Ps a pri platbe mi ukazalo - This store can’t accept payments right now - Tento obchod momentálne nemôže prijímať platby.
Prave som dostal email: you added an item to your shopping cart and haven't completed your purchase. You can complete it now while it's still available.
Ja uz som na ture, ak ma niekto zauzem o lacny Ps alebo hocico ine z Adobe moze to skusit.
 
Lojzis
2023-02-23 11:18:56+01
No ja som hľadal skôr niečo lacnejšie a kľudne aj staršie do par stovak eur max tak do 500 ale veľmi ďakujem za vaše postrehy a diskusiu.
 
gytheio
2023-02-23 11:46:18+01
príspevok od: Lojzis
No ja som hľadal skôr niečo lacnejšie a kľudne aj staršie do par stovak eur max tak do 500 ale veľmi ďakujem za vaše postrehy a diskusiu.
Tak bez srandy, Canon 600D + 50 mm f 1.8 + Photoshop 34 eur + tisice presetov zadarmo. A budes mat lepsie fotografie ako z fotaku s filtrami.
 
gytheio
2023-02-23 12:28:34+01
Alebo kup postarsi S20 ULTRA do ktoreho stiahnes bezplatne presety a budes mat tiez kvalitu
 
Lojzis
2023-02-23 14:22:58+01
Noo mam predplatené Adobe lightroom a ps 12emesacne. A rozmýšľam ze to zruším a kúpim tu licenciu na trvalo co je v linku vyššie
 
tyto
2023-02-23 14:28:00+01
príspevok od: Lojzis
No ja som hľadal skôr niečo lacnejšie a kľudne aj staršie do par stovak eur max tak do 500 ale veľmi ďakujem za vaše postrehy a diskusiu.
pozri si na bazosi olympus M10 od 200 eur aj s nejakym zakladnym objektivom, M5 som tam viel za 270e s troma objektivmi. pripadne len telo a k tomu zuiko 14-150...a mas pokrytie eq 28-300 na ff
 
Paladin25
2023-02-23 15:17:17+01
príspevok od: Lojzis
Noo mam predplatené Adobe lightroom a ps 12emesacne. A rozmýšľam ze to zruším a kúpim tu licenciu na trvalo co je v linku vyššie
Si si istý že ADOBE takú licenciu skutočne aj ponúka?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2023-02-23 15:17:47+01
Digital bude vzdy digital a aby vyzeral analogovo, bude to o postrprocesingu. Takze je jedno, aky fotak pouzivat. Samozrejme tie s retro dizajnom su pri foteni viac cool.
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()