Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotoaparát pre wildlife

Gabko A.
2020-08-02 10:56:38+02
Zdravím. Prosím Vás o pomoc pri výbere foťáku primárne na wíldlife, občas krajinky, architektúra a portréty. Padli mi do oka Canon EOS 90D, alebo Canon EOS 7D mkII. Ostatné značky nemám naštudované. Ďakujem za Vaše názory a návrhy.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-08-02 12:50:03+02
Nikon D500
 
Porubo
2020-08-02 19:28:17+02
Toto su vsetko systemove fotoaparaty, preto je lepsie najprv si ujasnit aky mas system a ako ho mozes rozsirit (system: telo, objektivy, blesky, mozno odpalovaky - tu nie som expert na kompatibilitu). U Canonu su dva take velmi cenovo dostupne (second hand) objektivy s dlhym ohniskom: 400mm F5.6 L a 100-400mm L (mk i), Ale ak mas iny system tak je to zla volba kvoli kompatibilite. To je dolezitejsie nez telo, ale stara 7D vyborne posluzi. Teda snazim sa radit bazarovo, aby si zbytocne netratil peniaze. (Ludia velmi radi zahadzuju vyborne veci za novsiu generaciu a tak ceny su velmi stlacane nadol u starsich generacii.) Ak nemas este ziaden system tak si porovnaj a premysli aj s ostatnym prislusenstvom co by bolo pre Teba vhodne, lebo je dobre mat aj nieco siroke na ine zanre (minimalne na rodinu a pod.).
 
Gabko A.
2020-08-03 17:23:02+02
Ďakujem za postrehy. Ten Nikon je určite lepší ako môj výber, no je aj o polovicu drahší a je už cez rozpočet. Okrem toho, ako Porubo písal, už mám nejaké objektívy na Canon a aj spomínaný 400mm f5,6 a práve preto uvažujem medzi tímito modlemi. Len neviem či je lepší 6rokov starý Canon 7D mkII, ktorý má lepší AF, alebo rok stará technológia, nový snímač, nový processor, výklopný display, vyššia výdrž batérie... , alebo proste ísť do niečoho úplne iného. Na ten Nikon ani neviem aký objektív by bol vhodný.
 
landov
2020-08-03 17:39:04+02
Neviem aky mas teraz fotak, ale kedze mas Canon 400/5,6, tak by som ostal pri Canone a pockal kym bude rozumna cena za Canon R6.
 
MagickVamp
2020-08-03 17:55:28+02
príspevok od: Gabko A.
Ďakujem za postrehy. Ten Nikon je určite lepší ako môj výber, no je aj o polovicu drahší a je už cez rozpočet. Okrem toho, ako Porubo písal, už mám nejaké objektívy na Canon a aj spomínaný 400mm f5,6 a práve preto uvažujem medzi tímito modlemi. Len neviem či je lepší 6rokov starý Canon 7D mkII, ktorý má lepší AF, alebo rok stará technológia, nový snímač, nový processor, výklopný display, vyššia výdrž batérie... , alebo proste ísť do niečoho úplne iného. Na ten Nikon ani neviem aký objektív by bol vhodný.
Ak mas Canon tak jednoznacne 90d. Nikon d500 co ti radili je topka z hladiska univerzalnosti. Ale s 90d nebudes mat o moc horsie vysledky. Cez den skrz rozlisenie budes mat dokonca vysledky lepsie. D500 bude zas lepsia ked je svetla menej. 90d ma ale velmi prijemny sum. 7dmkii nie je co sa tyka ostrenia ani tak spolahlivy ako 80d. Aspon viacero majitelov 7dmkii to povedalo mne ked som sa rozhodoval. 90d je super masinka, nebude ti nic chybat. Mam aj R ale na wildlife je podla mna zrkadlo stale naj.
 
aladar56
2020-08-04 22:13:47+02
A co Canon EOS RP Telo + adaptér EF-EOS R? Riesim podobny problem, nie vsak so zameranim na wildlife, ale skor krajiny, portret, rodinne akcie. Zvazoval som bud 90D alebo EOS RP s adapterom.
 
obonsky
2020-08-05 04:28:27+02
Ak už máš 400-ku, nemeň značku. Na cicavce si kúp ojazdený fulframe. Ak fotíš vtáky, kúp APS-C (asi 90D je najvhodnejší).
 
Gabko A.
2020-08-05 05:21:52+02
Ďakujem za rady a postrehy.
 
MagickVamp
2020-08-05 22:40:53+02
príspevok od: aladar56
A co Canon EOS RP Telo + adaptér EF-EOS R? Riesim podobny problem, nie vsak so zameranim na wildlife, ale skor krajiny, portret, rodinne akcie. Zvazoval som bud 90D alebo EOS RP s adapterom.
Na ludi a krajinky su uz podla mna lepsie bezzrkadlovky, tak ak canon tak R alebo kludne RP.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()