Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

D750 alebo pockat na d760?

cinges
cinges 2016-12-29 01:28:15+01
Cavte.. Pred mesiacom som planoval kupu D750. Teraz som videl, ze snad mozno teoreticky bude predstavena D760.. Teraz mam D5000... starucky, ale este zije.. D750 kupim za 1500, D760 Bude urcite zacinat na 2500+... Ale mohla by mat snimac z D5. Fotim z drvivej vacsiny po tme..Velmi slabo osvetlene koncerty a nocnu oblohu a tak.. Kamos povedal, ze ten rozdiel v snimaci aj tak nebude tak velky, d5 a d750.. A kedze to nie je mala investicia a nasledujuci fotak mi vydrzi zase dost dlho.. Pockat si, lebo 5 rokov nic nove nekupim, alebo ten rozdiel v snimaci D5 a D750 nie je tak priepastny, ze by sa mi oplatilo investovat o 1000e navyse? Dost som sa snazil porovnavat realne fotky z D5 a D750, ale to je uplne pointless, pretoze kazdy foti inak, ma ine objektivy, alebo nevie fotit vobec, tak z toho som moc mudrejsi nebol... Dik za rady..
 
fatality
2017-01-02 16:54:19+01
príspevok od: Roman Point
Jediný dôvod prečo počkať na D760 je že všetci dúfajú a veria v novú závierku ktorá vydrží a nebude zlá od výroby.
Pokiaľ natrafis na dobrú D750 tak ta nikdy v ničom nesklame.
Zatiaľ všetky série boli vadné a nikon už prestal aktualizovať výrobné čísla ktorých sa chyba týka pretože chybné sú všetky série. S tým samozrejme že 5-10% fotakov vydrží fotiť aj z tých vadných sérii a 90-95%ám sa tá závierka rosype.. Pokiaľ to nemáš na prácu a nepotrebuješ fotak nonstop tak choď kludne do nej. Hlavne to kúp od niekoho ( ak lacno ideš kupovať ) čo ti to dá vyreklamovať v rámci záruky v EU
"Zatiaľ všetky série boli vadné a nikon už prestal aktualizovať výrobné čísla ktorých sa chyba týka pretože chybné sú všetky série. S tým samozrejme že 5-10% fotakov vydrží fotiť aj z tých vadných sérii a 90-95%ám sa tá závierka rosype.."
toto vies podlozit aj nejakym relevantnym linkom,alebo co baba chcela,to sa jej prisnilo?
 
Yamaha600ZA
2017-01-02 16:55:40+01
https://www.fotoradce.cz/nikon-d750-problem-se-zaverkou-ma-vice-modelu
 
Roman Point
2017-01-03 05:36:25+01
príspevok od: fatality
"Zatiaľ všetky série boli vadné a nikon už prestal aktualizovať výrobné čísla ktorých sa chyba týka pretože chybné sú všetky série. S tým samozrejme že 5-10% fotakov vydrží fotiť aj z tých vadných sérii a 90-95%ám sa tá závierka rosype.."
toto vies podlozit aj nejakym relevantnym linkom,alebo co baba chcela,to sa jej prisnilo?
Svadobný fotgraf má už 3 a 4 D750 ktoré nie je medzi starými ( podľa sérioveho čísla ) modelmi ktorých sa chyba závierky týkala. Pýtal sa predajcu ako je to možné. Podľa informácií predajcu ( aj osobných keďže xy kusov mu prišlo naspäť na reklamáciu ) Nikon prestal aktualizovať sériové čísla fotakov ktoré majú vadnu zavierku.
Jednoducho chrapun aj nadalej vyraba fotaky ktoré sú zlé a berie za to peniaze s tým že nevadí veď mu to potom vymeníme..

Už druhý ( + 3 a 4tý fotak ) nemal byť zo série vadných dával si na to pozor pretože 15-20k fotiek spraví do 2-3 mesiacov ten fotograf. Našťastie od 2hého mu predajca mení kus za kus ( asi pre jeho odber )

Áno jedna babka povedala
 
lennyl
2017-01-03 06:43:16+01
Point: tak to je fakt sila. nepocul som o tych pokracujucich problémoch D750.
 
Roman Point
2017-01-03 11:01:26+01
príspevok od: lennyl
Point: tak to je fakt sila. nepocul som o tych pokracujucich problémoch D750.
Aj on si myslel že to bude ok.. Dve svadby sa mu dojebali kvôli tomu tak že na jednej od hostí požičal kompakt a na druhe vzal pre istotu secondshootera každopádne vždy bral naraz dve telá aby mu jedno išlo no nevydalo to aj tak pri prvej sa mo pokazil jeden fotak 3 dni pred svadbou - rovno na reklamáciu a pri druhej deň pred svadbou počas predsvadobneho rande fotenia každopádne kvality sa D750ke uprieť nedajú pokiaľ ide.. Je to TOP fotak poslednej doby.
Tento rok Nikon oslavuje 100ku tak si myslím že príde s novou D750 ( D760? ) a napraví si povesť niečím bezkonkurečným ( iso, alebo ostrenie, Mpx niečo určite )
 
cinges
2017-01-03 13:44:31+01
Tak ale to ste ma naozaj nepotesili, ja mam 5000sicku zo 5-6 rokov, nafotene ma ovela viac na co bola stavana, zachadzane s nou bolo velmi tazko, ale funguje stale v pohode... ak sa mi ma 750tka dojebat niekde na koncerte, tak to mi je doslova na nic taky fotoaparat, nech ma akokolvek dobry snimac...
 
ferio
2017-01-03 14:21:50+01
Netreba sirit paniku , poznam x ludi ,ktorym d750 slape ako hodinky vratane mna...
 
fatality
2017-01-03 16:23:22+01
príspevok od: Roman Point
Svadobný fotgraf má už 3 a 4 D750 ktoré nie je medzi starými ( podľa sérioveho čísla ) modelmi ktorých sa chyba závierky týkala. Pýtal sa predajcu ako je to možné. Podľa informácií predajcu ( aj osobných keďže xy kusov mu prišlo naspäť na reklamáciu ) Nikon prestal aktualizovať sériové čísla fotakov ktoré majú vadnu zavierku.
Jednoducho chrapun aj nadalej vyraba fotaky ktoré sú zlé a berie za to peniaze s tým že nevadí veď mu to potom vymeníme..

Už druhý ( + 3 a 4tý fotak ) nemal byť zo série vadných dával si na to pozor pretože 15-20k fotiek spraví do 2-3 mesiacov ten fotograf. Našťastie od 2hého mu predajca mení kus za kus ( asi pre jeho odber )

Áno jedna babka povedala
tak ale pre mna je to naozaj jedna babka povedala..resp.informacia z druhej az tretej ruky..
iba pre teba to je info z prvej(az druhej) ruky..ale diky,budem ju brat do uvahy..ako nie 100% info..
 
Roman Point
2017-01-03 17:24:50+01
príspevok od: fatality
tak ale pre mna je to naozaj jedna babka povedala..resp.informacia z druhej az tretej ruky..
iba pre teba to je info z prvej(az druhej) ruky..ale diky,budem ju brat do uvahy..ako nie 100% info..
A na čo by si ju chcel brať ako nejaké dôležité info pre seba?
Veď ty máš D750. Či len vrčíš aby si si ju ubránil?
 
fatality
2017-01-03 18:07:36+01
príspevok od: Roman Point
A na čo by si ju chcel brať ako nejaké dôležité info pre seba?
Veď ty máš D750. Či len vrčíš aby si si ju ubránil?
nemam..kebyze mam,tak rovno napisem,ci som spokojny alebo nespokojny uzivatel..ale ako mozny upgrade ju berem..(samozrejme,neponahla to..)..
 
zenes
2017-01-03 19:35:37+01
príspevok od: Roman Point
Jediný dôvod prečo počkať na D760 je že všetci dúfajú a veria v novú závierku ktorá vydrží a nebude zlá od výroby.
Pokiaľ natrafis na dobrú D750 tak ta nikdy v ničom nesklame.
Zatiaľ všetky série boli vadné a nikon už prestal aktualizovať výrobné čísla ktorých sa chyba týka pretože chybné sú všetky série. S tým samozrejme že 5-10% fotakov vydrží fotiť aj z tých vadných sérii a 90-95%ám sa tá závierka rosype.. Pokiaľ to nemáš na prácu a nepotrebuješ fotak nonstop tak choď kludne do nej. Hlavne to kúp od niekoho ( ak lacno ideš kupovať ) čo ti to dá vyreklamovať v rámci záruky v EU
Nerozumiem tvojmu nazoru, novy model skryva mozne nove navrhy a mozne nove chyby, d750 je momentalne vychytany a bezproblemovy stroj a uz vobec nechapem tvojmu percentualnemu rozdeleniu a nazoru na nikon stranke a ich S/N verifikacii, aky mas zdroj svojich tvrdeni, ktory PRST?? Trufam si povedat, ze vo svojej vybave nema konkurenciu.
 
zenes
2017-01-03 19:44:14+01
príspevok od: Yamaha600ZA
https://www.fotoradce.cz/nikon-d750-problem-se-zaverkou-ma-vice-modelu
Kde sa v tom odkaze pise, ze S/N na nikon stranke su nektualizovane a kde su na tom odkaze percentualne rozdelenia? To co ten point trepe za somariny???
 
zenes
2017-01-03 20:17:48+01
príspevok od: Roman Point
A na čo by si ju chcel brať ako nejaké dôležité info pre seba?
Veď ty máš D750. Či len vrčíš aby si si ju ubránil?
dovody ani pocty kolebehu vymien tvojho znameho svadobneho ... sa mi nezdaju, skor su tak akurat zdvojene a prekrutene zrejme po nejakom fatalnom uraze fotaku a nasledne ako dovodu uznani reklamacie u zazracnemu predajcu ktoremu sa vracia xy kusov a naslednemu percentualnemu odhadu chybovosti zrejme aby mu nerastla konkurencia.. po roznych nikon diskusii nehlasil nikto ziadny dalsi technicky problem a to napr. forum https://nikonites.com ma 45.000 uzivatelov, tekze vazeny cele toto tu povazujem za BLABOL
 
Yamaha600ZA
2017-01-03 21:00:14+01
príspevok od: zenes
Kde sa v tom odkaze pise, ze S/N na nikon stranke su nektualizovane a kde su na tom odkaze percentualne rozdelenia? To co ten point trepe za somariny???
-1 si mi nemusel hodit na tom odkaze je jasne napisane ktora seria (rok) bola vadna preto som to sem hodil ako nesuhlas toho ze cela seria 750 je zla.Odkaz je z r. 2016, asi jeden z naaktualnejsich co sa tyka chybnej zavierky D750. Zaujimave ze svadobny fotograf si po troch d750 nepytal peniaze naspat ale zobral si stvrtu .
 
Roman Point
2017-01-04 06:00:39+01
príspevok od: zenes
Kde sa v tom odkaze pise, ze S/N na nikon stranke su nektualizovane a kde su na tom odkaze percentualne rozdelenia? To co ten point trepe za somariny???
Ty si tak trochu blbeček že? Ale aj taký musia na nete kolovať bez nich by to bola nuda.
Pokiaľ sa ti rosype závierka po 1- 18400 cvakoch 2- po 24000 3- po 22000 cvakoch tak to bude určite úrazom fotoaparátu a Nikon je tak blbý ako ty a uzná to na záruku. Všetky tieto fotaky hádzali pred rozpadnutím závierky pri časoch 1/4000 error.
Platí ta Nikon??? Alebo si iba honis vedľa plagátu D750ky?
 
Roman Point
2017-01-04 06:02:11+01
príspevok od: fatality
nemam..kebyze mam,tak rovno napisem,ci som spokojny alebo nespokojny uzivatel..ale ako mozny upgrade ju berem..(samozrejme,neponahla to..)..
No mne sa zdalo že už máš lebo si pamätám ako si cca pred rokom niekde v diskusií bojoval za to aký je D750 super fotak ( čo samozrejme je to bez debaty )
Ja to robím asi zle ja najskôr kúpim a až potom vypisujem a obhajujem si
 
zenes
2017-01-04 07:19:05+01
príspevok od: Roman Point
Ty si tak trochu blbeček že? Ale aj taký musia na nete kolovať bez nich by to bola nuda.
Pokiaľ sa ti rosype závierka po 1- 18400 cvakoch 2- po 24000 3- po 22000 cvakoch tak to bude určite úrazom fotoaparátu a Nikon je tak blbý ako ty a uzná to na záruku. Všetky tieto fotaky hádzali pred rozpadnutím závierky pri časoch 1/4000 error.
Platí ta Nikon??? Alebo si iba honis vedľa plagátu D750ky?
blbecek si ty a ta tvoja jedna babka.A kedze si tu nepredlozil doteraz ziaden relevantny dokaz okrem tvojho imaginarneho priatela svojich tvrdeni ktore tak vehemente povazujes za svetonazor a toboz percentualnych chyb ktore si tu akoze vycucal z prsta tak ta povazujem za IDIOTA!!!! Na tvoju smolu sa d750 vyrobilo natolko aby si zo seba spravil iba tlchubu. Mimochodom ak sa tu bavis o honeni, ktore asi ako homosexual casto praktizujes, niesi ty aj nahodou silne sklamany canonista?
 
Marcel Rebro
2017-01-04 11:00:15+01
https://www.youtube.com/watch?v=_NKw2wXGnMo
 
RasťoS
2017-01-04 11:09:49+01
príspevok od: Marcel Rebro
https://www.youtube.com/watch?v=_NKw2wXGnMo
Vďaka za takéto momenty.
 
Marián Kuric
2017-01-04 11:21:39+01
príspevok od: Marcel Rebro
https://www.youtube.com/watch?v=_NKw2wXGnMo
som oplul monitor
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()