Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Pentax K-30 vs Sony Alpha A57

Siehe
2012-12-13 16:14:55+01
Caute uvazujem i kupe svojej prvej DSLR a rozhodujem sa medzi Pentax K-30 a Sony Alpha A57... Mam uz nejake skusenosti z mojho Canon Powershot SX10 takze expozicne parametre uz viem nastavit aj manualne... Fotit s tym chcem makro, cestovatelsku fotografiu a Freeride lyzovanie... Co by ste doporucili ??? popripade mate niekto nejake skusenosti s niektorym s tychto fotakov alebo nejaku lepsiu alternativu ???
 
bonifacko
2012-12-13 16:37:20+01
príspevok od: Siehe
Caute uvazujem i kupe svojej prvej DSLR a rozhodujem sa medzi Pentax K-30 a Sony Alpha A57... Mam uz nejake skusenosti z mojho Canon Powershot SX10 takze expozicne parametre uz viem nastavit aj manualne... Fotit s tym chcem makro, cestovatelsku fotografiu a Freeride lyzovanie... Co by ste doporucili ??? popripade mate niekto nejake skusenosti s niektorym s tychto fotakov alebo nejaku lepsiu alternativu ???
Zrkadlovku potrebuješ koli manualnemu režimu? Ja fotím zväčša v poloautomatike.
 
Iygor
2012-12-13 17:22:38+01
príspevok od: Siehe
Caute uvazujem i kupe svojej prvej DSLR a rozhodujem sa medzi Pentax K-30 a Sony Alpha A57... Mam uz nejake skusenosti z mojho Canon Powershot SX10 takze expozicne parametre uz viem nastavit aj manualne... Fotit s tym chcem makro, cestovatelsku fotografiu a Freeride lyzovanie... Co by ste doporucili ??? popripade mate niekto nejake skusenosti s niektorym s tychto fotakov alebo nejaku lepsiu alternativu ???
a57 je vydarený foťák, odporúčam. Rátaj ale s tým že do objektívov budeš museť investovať dalšie eurá: makro objektív bazárový cca 250 alebo nový cca 450, teleobjektív bazár okolo 150, nový 450. Pentax nepoznám ale ak je to nový model tak to bude v podobnej cenovej kategórii porovnateľné, vrátane objektívov.
 
Siehe
2012-12-13 20:49:03+01
príspevok od: bonifacko
Zrkadlovku potrebuješ koli manualnemu režimu? Ja fotím zväčša v poloautomatike.
Nie mam ho aj na terajsom Canone..... Len je problem ze sa mi pokazil a tak sa obzeram po nejakom tom ,,vyssom leveli''
 
Siehe
2012-12-13 20:53:21+01
príspevok od: Iygor
a57 je vydarený foťák, odporúčam. Rátaj ale s tým že do objektívov budeš museť investovať dalšie eurá: makro objektív bazárový cca 250 alebo nový cca 450, teleobjektív bazár okolo 150, nový 450. Pentax nepoznám ale ak je to nový model tak to bude v podobnej cenovej kategórii porovnateľné, vrátane objektívov.
Hej tých cien objektívov som si vedomý už to mám trochu okukané...... Ďakujem za postreh
 
zino
2012-12-13 23:14:42+01
Pozri si najskôr aké objektívy budeš potrebovať na to čo chceš fotiť. Prejdi si to u každého výrobcu čo je u neho dostupné, porovnaj si na internete ceny a pozri fotografie z tých objektívov a podľa toho sa rozhodni pre systém. Objektívy sú absolútny základ!
 
Siehe
2012-12-14 08:34:48+01
príspevok od: zino
Pozri si najskôr aké objektívy budeš potrebovať na to čo chceš fotiť. Prejdi si to u každého výrobcu čo je u neho dostupné, porovnaj si na internete ceny a pozri fotografie z tých objektívov a podľa toho sa rozhodni pre systém. Objektívy sú absolútny základ!
Hmmm.... takto som otom ešte neuvažoval...... ale v konečnom dôsledku máš pravdu...... díki moc kuknem si
 
marcus_labeo
2012-12-14 08:59:28+01
Ak sa očakáva od foťáku fotenie pri lyžovaní, jednoznačne Pentax K-30: utesnené telo proti vode a prachu, to v takom náročnom prostredí (sneh, vlhkosť, mráz) veľmi oceníš a Pentax prežije tam, kde by možno A57 už odišla do večných lovíšť. Pentax k tomu ponúka samozrejme aj utesnené objektívy. Čo sa objektívov všeobecne týka, objektívy pre Pentax sa mi javia ako lepšia voľba, ako Sony (jasné, Sony má Zeissy, ale za aké ceny). Tiež 100% pentaprizmatický hľadáčik u K-30ky je rozhodne lepší, ako 1,4M EVF. Ak v niečom jednoznačne vedie Sony, je to video, tam sa Pentax nechytá.
P.S. A moja rada nie je len teoretická v štýle "čo by som vybral", ja som aj skutočne vybral K-30.
 
Siehe
2012-12-14 11:12:40+01
príspevok od: marcus_labeo
Ak sa očakáva od foťáku fotenie pri lyžovaní, jednoznačne Pentax K-30: utesnené telo proti vode a prachu, to v takom náročnom prostredí (sneh, vlhkosť, mráz) veľmi oceníš a Pentax prežije tam, kde by možno A57 už odišla do večných lovíšť. Pentax k tomu ponúka samozrejme aj utesnené objektívy. Čo sa objektívov všeobecne týka, objektívy pre Pentax sa mi javia ako lepšia voľba, ako Sony (jasné, Sony má Zeissy, ale za aké ceny). Tiež 100% pentaprizmatický hľadáčik u K-30ky je rozhodne lepší, ako 1,4M EVF. Ak v niečom jednoznačne vedie Sony, je to video, tam sa Pentax nechytá.
P.S. A moja rada nie je len teoretická v štýle "čo by som vybral", ja som aj skutočne vybral K-30.
No tak o tej A57 uvazujem len koli tej rychlosti snimania.... lebo dakedy su dost rychle akcie vo freeride lyzovani... A fotak nechcem na video takze to ma nejako extra nezaujima... Inak mozem sa spytat na skusenosti popripade postrehy s tou k-30kou ??
 
marcus_labeo
2012-12-14 11:42:18+01
príspevok od: Siehe
No tak o tej A57 uvazujem len koli tej rychlosti snimania.... lebo dakedy su dost rychle akcie vo freeride lyzovani... A fotak nechcem na video takze to ma nejako extra nezaujima... Inak mozem sa spytat na skusenosti popripade postrehy s tou k-30kou ??
Skúsenosti s K-30 nemám, lebo mi ešte neprišla (mám ju objednanú a akosi stále nechodí). Ale z hľadiska rýchlosti viem povedať na základe skúseností s doterajším Pentaxom K-r (K-r má rovnakých 6fps ako K-30) že Pentax Ťa v rýchlosti snímania určite obmedzovať nebude; 6fps je naozaj dosť, podľa mojich skúseností niekedy až moc rýchle (niekedy dávam nižšie fps, aby som nemal nasekaných zbytočne veľa snímkov).
 
haplo602
2012-12-14 11:55:44+01
K-30, bez debaty lepsi
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2012-12-15 13:17:17+01
Ja osobne mam k znacke Pentax velmi priatelsky vztah. Je to znacka overena rokmi a navyse sa kvalita u snimacov oproti predchadzajucim rokom posunula na velmi slusnu uroven. A ked k tomu pripocitame i pomerne dobru ergonomiu a odolnost, tak urcite nie je co riesit. Mozno ze kvaliata tych skiel u zakladnej rady, nebude tak opticky vyborna ale svoj ucel splni. Ja som pred asi dvoma rokmi pouzival Pentax K-7 a jedina vec ktora mi u neho vadila, bola zla kvalita pri vysokom ise, ale to sa uz zmenilo a sucasne snimace su na tom u Pentaxu velmi dobre. Ja som pri foteni sportu pouzival u Nikonu 5fps, takze tych 6fps u Pentaxu bude urcite stacit. Zaroven som si prezeral tu Pentax K-30 a vyzera velmi dobre.
 
palo2811
2012-12-15 13:58:21+01
Dnes som sa zo svojou K10D (utesnená ako K30) vybral na trhy a z ničoho nič začalo pršať aký som bol rád že môžem fotiť ďalej vyšli mi z toho zaujímavé a pútavé fotky .
 
lubomirzvolensky
2012-12-21 21:57:04+01
ako spokojny majitel A57 ti v tvojom pripade radim K-30. Hlavne kvoli uz zdoraznovanej odolnosti voci pocasiu. Na snehu neexistuje jediny clovek v tejto galaxii co by to neocenil najneskorsie na treti den. Zopar mojim kamaratom uz zahucali fotaky kvoli vlhkosti - chata, vonku zima, vnutri teplo, tak sa ti zarosi ze nechapes. A castokrat v nom vlhkost aj zostane.

Tentokrat Pentax. 6fps ti musi stacit na freeride, tam sa nechodi 300km/h a nestojis kilometer od deja.
 
sharkyyy
2012-12-27 18:37:36+01
Odmysliac vodotesnost a video, pocet snimkov....

Ktory ma lepsi obrazovy vystup?
 
pufko
2012-12-27 18:50:49+01
Ten na ktorom budeš mať nasadené lepšie sklo, Pentax ako aj Nikon berie snímače od Sony, a nechce sa mi pátrať či nie sú zhodné, ide len o rozdiel v spracovaní surových dát foťákom
 
sharkyyy
2012-12-27 19:04:19+01

Nieco som nasiel, pre tych co sa rozhoduju:
http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-k-30/192281-pentax-k30-vs-sony-slt-a57-sample-images.html

Aj na dpreview.com je porovnanie roznych dslr pri roznych iso.

http://www.dpreview.com/reviews/pentax-k-30/18

Pentax k30 je na tom skvele. Vyrazne lepsie ako sony.
A prekonava vyrazne aj nikon d7000, canon 60d a ine zrkadlovky strednej triedy co sa tyka kvality vystupu pri vyssom iso.
Nepise tam aky objektiv, ale usudzujem, ze vplyv objektivu sa snazili zanedbat a pouzili rovnaky pripadne podobny.
 
pufko
2012-12-27 19:09:56+01
Áno podla testu je na tom velmi dobre, ale v realite tam nejaký výrazný rozdiel nebude
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()