Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prvá zrkadlovka

RRRobo
2012-09-13 17:46:47+02
Dobrý deň,potrebujem usmerniť alebo poradiť,chystám sa kúpiť svoju prvú zrkadlovku.Chcem sa tomu aktívne venovať no môj rozpočet unesie max 800eur.Viete mi poradiť ktorým smerom sa mám uberať ? Chcem sa v prvom rade naučiť dobre fotiť a vedieť čo kde a kedy fotiť.Obľubujem obrázky makro (také tie chlpaté potvorky ako pijú vodu z listov) ale to bude musieť počkať pretože rozpočet nepustí.Určite budem objektívy časom dokupovať takže niečo čo má široké portfólio objektívov.prijal by som Nikon nakoľko známy majú rovnaké značky a je dosť pravdepodobné že si na začiatok požičiam objektívy.
 
mtko
2012-09-13 17:51:44+02
príspevok od: RRRobo
Dobrý deň,potrebujem usmerniť alebo poradiť,chystám sa kúpiť svoju prvú zrkadlovku.Chcem sa tomu aktívne venovať no môj rozpočet unesie max 800eur.Viete mi poradiť ktorým smerom sa mám uberať ? Chcem sa v prvom rade naučiť dobre fotiť a vedieť čo kde a kedy fotiť.Obľubujem obrázky makro (také tie chlpaté potvorky ako pijú vodu z listov) ale to bude musieť počkať pretože rozpočet nepustí.Určite budem objektívy časom dokupovať takže niečo čo má široké portfólio objektívov.prijal by som Nikon nakoľko známy majú rovnaké značky a je dosť pravdepodobné že si na začiatok požičiam objektívy.
Pozri si dačo v bazároch, do 800€ zoženieš Nikon D90 + nejaký makro a ešte ti ostane aj na seťák.
 
tibor22
2012-09-13 17:57:03+02
kúp si nikon d5100.. ten je na začiatok super, dobrý pomner cena/kvalita, keďže dôležité sú hlaven objektívy. Ten vlastním aj ja. A sklo? Ak makro tak, Nikon 85mm f/3.5G ED VR AF-S alebo Nikon 60mm f/2.8G ED AF-S Micro
 
RRRobo
2012-09-13 18:03:07+02
z bazáru sa bojím kupovať keďže to má byť môj prvý prístroj,presne tú D5100 som pozeral,páči sa mi tam ten vyklápací display no chýba tam ten stavový,videá robí perfektné ale chcem predsa fotiť nie natáčať,vela ludí píše že tam je málo gombíkov čiže všetko treba nastavovať cez menu a ja by som skôr chcel fotiť bez automatickeho ostrenia všetko sa chcem naučiť manuálne nastaviť,D 90 by bola dobrá voľba ? konkrétne NIKON D90+18-105mm VR ?
 
dynnamic
2012-09-13 18:06:14+02
príspevok od: RRRobo
z bazáru sa bojím kupovať keďže to má byť môj prvý prístroj,presne tú D5100 som pozeral,páči sa mi tam ten vyklápací display no chýba tam ten stavový,videá robí perfektné ale chcem predsa fotiť nie natáčať,vela ludí píše že tam je málo gombíkov čiže všetko treba nastavovať cez menu a ja by som skôr chcel fotiť bez automatickeho ostrenia všetko sa chcem naučiť manuálne nastaviť,D 90 by bola dobrá voľba ? konkrétne NIKON D90+18-105mm VR ?
rychlost zavierky mas otocnym volicom , clonu mas tak isto otocnym volicom ked zatlacis tlacidlo clony , a iso si mozes nastavit ako funkcionalne tlacidlo , vravim o d5100
 
RRRobo
2012-09-13 18:10:49+02
A ten výklopný display sa dosť využíva? čítal som niečo v zmysle že keď sa fotí makro niečo na zemi keď je sneh napr. tak že si netreba klaknuť a tak, možno su moje otazky hlúpe ale som laik a preto sem píšem lebo chcem rady od Vás skúsených.
 
philip911
2012-09-13 18:13:10+02
presne toto som riešil asi pred týždňom a nakoniec zvíťazila D90ka mne dosť pomohlo keď som si ich obidva vyskúšal naživo pretože obidva sú to dobré foťáky ale predsa len D90 má väčšie telo tak sa lepšie drží v ruke, aj tie gombíky naviac plus stavový displej sú dosť užitočné keď používaš manuálny režim... potom ďalší plus je kvalitnejší hľadáčik a vstavaný motorček na zaostrovanie takže aj výber objektívov je väčší 5100vka má zase novší snímač a robí lepšie video no pre mňa boli dôležitejšie výhody D90tky a myslím že na začiatok som si ja osobne nemohol lepšie vybrať za tie peniaze
 
mtko
2012-09-13 18:13:29+02
príspevok od: RRRobo
z bazáru sa bojím kupovať keďže to má byť môj prvý prístroj,presne tú D5100 som pozeral,páči sa mi tam ten vyklápací display no chýba tam ten stavový,videá robí perfektné ale chcem predsa fotiť nie natáčať,vela ludí píše že tam je málo gombíkov čiže všetko treba nastavovať cez menu a ja by som skôr chcel fotiť bez automatickeho ostrenia všetko sa chcem naučiť manuálne nastaviť,D 90 by bola dobrá voľba ? konkrétne NIKON D90+18-105mm VR ?
Tak popros niekoho z tých "známych" aby ti pomohli pri kúpe. Popozeraj si ceny, zostav si nejaké sety čo by si si mohol za tých 800€ zohnať a tu v galérke alebo na inej stránke si pozri aké fotky z tej danej kombinácie dokážu podaktorí vymačkať. Na recenzie odporúčam dpreview.com a na fotky pixel-peeper.com .. je to na tebe
 
beholder
2012-09-13 18:14:24+02
príspevok od: RRRobo
z bazáru sa bojím kupovať keďže to má byť môj prvý prístroj,presne tú D5100 som pozeral,páči sa mi tam ten vyklápací display no chýba tam ten stavový,videá robí perfektné ale chcem predsa fotiť nie natáčať,vela ludí píše že tam je málo gombíkov čiže všetko treba nastavovať cez menu a ja by som skôr chcel fotiť bez automatickeho ostrenia všetko sa chcem naučiť manuálne nastaviť,D 90 by bola dobrá voľba ? konkrétne NIKON D90+18-105mm VR ?
18-105 na makro ani nie
 
jozefor
2012-09-13 19:12:17+02
D90 odporúčam, aj keď je to starší stroj mne stále vyhovuje. Čo sa týka otočného displeja tak možno ho využiješ ale možno ani nie. No na D90 stavový displej ušetri veľa energie a to je pre mňa veľké plus.
 
pufko
2012-09-13 19:17:48+02
Stavový display by u mna nezavážil tolko ako dva rollery, či väčší hladáčik, otočný zadný display sa občas zíde, ale pre mna by mal asi takú váhu ako horný stavový, fotiť sa cezen nefotí tak tam pre mna ani nemusí byť, to isté čo stavový zobrazí aj zadný display
 
pufko
2012-09-13 19:18:45+02
... nehovoriac o možnosti využitia starších skiel bez AF-S, jednoznačne D90 pred D5100
 
om7aqa
2012-09-13 19:18:58+02
http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/2462/product/nikon-d90-%2B-18-105-af-s-dx-vr.xhtml a v tomto sete je aj slušné sklo ... a ešte ti z 800€ aj vydajú
 
philip911
2012-09-13 19:29:08+02
príspevok od: om7aqa
http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/2462/product/nikon-d90-%2B-18-105-af-s-dx-vr.xhtml a v tomto sete je aj slušné sklo ... a ešte ti z 800€ aj vydajú
v NAY Elektrodome ho majú s tým sklom v akcii za 749 teraz
 
Martin Prievalsky
2012-09-13 19:47:24+02
príspevok od: RRRobo
A ten výklopný display sa dosť využíva? čítal som niečo v zmysle že keď sa fotí makro niečo na zemi keď je sneh napr. tak že si netreba klaknuť a tak, možno su moje otazky hlúpe ale som laik a preto sem píšem lebo chcem rady od Vás skúsených.
pri makre sa pouziva casto. pokial si nechces lahnut na zem a fotit rychlejsie tak rozhodne d5100. pri d90 pokial si lahnes na zem ten hmyz aj odleti
 
beholder
2012-09-13 20:31:18+02
príspevok od: Martin Prievalsky
pri makre sa pouziva casto. pokial si nechces lahnut na zem a fotit rychlejsie tak rozhodne d5100. pri d90 pokial si lahnes na zem ten hmyz aj odleti
....no.....to je teda fest skreslený a neopodstatnený názor............príklady na makrofotografie renomovaných makrofotografov snáď ani nebudem uvádzať....no najmä technikou, akou boli nasnímané........to si vie každý vygoogliť aj sám....
 
sachmo
2012-09-13 21:08:22+02
príspevok od: Martin Prievalsky
pri makre sa pouziva casto. pokial si nechces lahnut na zem a fotit rychlejsie tak rozhodne d5100. pri d90 pokial si lahnes na zem ten hmyz aj odleti
No neviem, drzat v ruke APS-C telo s 90, 100, 105, nedajboze 200mm makroobjektivom a mierit na objekt pomocou ziveho nahladu, mi pride az prilis zlozite. Aspon mne osobne sa to s 90mm ohniskom a zivym nahladom nedari, preto zivy nahlad zapinam len na stative. Ale mozno mam len rozklepane ruky, ktovie
 
RRRobo
2012-09-14 07:19:30+02
Ďakujem všetkým za rady,včera som mal možnosť vyskúšať D7000 s rôznymi objektívmi a poviem Vám že to je iná paráda (som amatér nadchlo ma to). Majitel aparátu mal pred ním D90 a vymenil ju za D 7000 iba preto že to bola kúpa storočia. Rozhodol som sa pre D90 je to to čo potrebujem a super je ovladanie.Stavový display by mi po čase chýbal určite.A to že fotit makro cez display už tiež viem že nieje len tak držať x kilogramový aparát v takej polohe... V zime hmyz nieje takže do snehu si lahnúť nemusím
 
sachmo
2012-09-14 09:11:47+02
príspevok od: RRRobo
Ďakujem všetkým za rady,včera som mal možnosť vyskúšať D7000 s rôznymi objektívmi a poviem Vám že to je iná paráda (som amatér nadchlo ma to). Majitel aparátu mal pred ním D90 a vymenil ju za D 7000 iba preto že to bola kúpa storočia. Rozhodol som sa pre D90 je to to čo potrebujem a super je ovladanie.Stavový display by mi po čase chýbal určite.A to že fotit makro cez display už tiež viem že nieje len tak držať x kilogramový aparát v takej polohe... V zime hmyz nieje takže do snehu si lahnúť nemusím
A v com by ti chybal stavovy displej?
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()