Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon D5000 + setový objektív pre amatérku

PetulaSz
2012-08-30 20:41:06+02
Dobrý večer,chcela by som sa opýtať na váš názor na zrkadlovku Nikon d5000 so základným objektívom 18-55mm. Som začiatočník,väčšinou som fotila kompaktom (sem-tam požičanou zrkadlovkou Nikon D70,ale v nastaveniach som ešte stratená). V budúcnosti by som si chcela dokúpiť nejaký lepší objektív no zatiaľ na to nie sú financie . Ide mi hlavne o to, aby mi konečne zaostrovalo tam, kde ja chcem a nie tam,kde to chce foťák (tak to bolo s kompaktom) a hlavne nech si pozadie nemusím sama mazať v PS.Chcela by som fotiť makro,no samozrejme aj nejaké scenérie,prípadne akcie ako svadby.
Tak isto všade píšu,že životnosť uzávierky tejto zrkadlovky je min. 100 000, no zdá sa mi to priveľa. Keďže kupujem zrkadlovku z bazára, chcela by som sa ešte opýtať pri maximálne koľkých nacvakaných fotkách sa mi oplatí ešte zrkadlovku zobrať a kedy odmietnuť?
Ďakujem každému za odpoveď
 
qwak
2012-08-30 20:57:34+02
ja osobne by som do 5000 nesiel ale ak ju mas za nejaku turbo dobru cenu (tj. za cca 560 zozenies novu 5100+setak / alebo d90 telo a to uz su min pri d90 trochu lepsie investovane peniaze) tak sa to moze oplatit
 
PetulaSz
2012-08-30 21:00:31+02
za 300...telo,seťák,príslušenstvo, battery grip a 2gb karta...môžem sa opýtať prečo by ste si nekupili d5000?
 
qwak
2012-08-30 21:11:03+02
za 300 sa asi oplati s gripom a setakom...to je cele take osemetne- fotit sa da naozaj zo vsetkym a ked to vies tak aj s mobilom urobis lepsie fotky ako dakto co to nevie a ma turbo fotak takze v tomto smere je 5000 uplne v pohode-videl som aj velmi pekne fotky spravene s 5000 - beriem to skorej z pohladu dlhodobej investicie, pokial velmi rychlo napredujes a budes chciet od fotaku viac tak mozes narazit na limity co sa tyka komfortu ovladania atd...cena/vykon... ale za 300 € pokial je v solidnom stave je to myslim fajn kupa
 
PetulaSz
2012-08-30 21:14:08+02
no,bola by to moja prvá zrkadlovka.Doteraz som fotila kompaktom Samsung ST65 . Vyfotošopované fotky niektoré boli celkom fajn. Nikdy som nič také nekupovala z bazáru,a keďže sú to moje vlastné zarobené peniaze, nie je to len tak,šup do obchodu a mamka mi to kúpi...Čo sa mám hlavne predajcu opýtať? Ja fakt netuším...
 
qwak
2012-08-30 21:18:01+02
no ked beries z bazaru tak ta asi zaujima zaruka, a v akom stave to je... - kukni ci neni poobijany ci objektiv nie je doskrtany-skusil by som sa aj dohodnut nech ti to pozicia na jeden dva dni aby si si ho mohla otestovat a pozret si fotky (to moze byt aj trochu zavadzajuce ked nevies co cakat ale aspon zistis ze to nema dake viditelne vady)
 
pridalamichal
2012-08-30 21:19:15+02
ja som šetril šetril na 5100fku ale naskytla sa skvelá ponuka tiež na 5000cku s 18-105ťkou a nebanujem veru..pre prechod z kompaktu je to úplne v pohode, keďže na kompakte si tiež predpokladám musela pre kraviny behať stále do menu..ale keď si ho dobre ponastavuješ tak budeš spoko..ja som zhodnotil že pre začiatok mi naozaj viac netreba.aj tak je to všetko vo fotografovi. (teda pokým nemá nacvakané mnoho : )
 
viking81
2012-08-30 21:28:53+02
príspevok od: PetulaSz
Dobrý večer,chcela by som sa opýtať na váš názor na zrkadlovku Nikon d5000 so základným objektívom 18-55mm. Som začiatočník,väčšinou som fotila kompaktom (sem-tam požičanou zrkadlovkou Nikon D70,ale v nastaveniach som ešte stratená). V budúcnosti by som si chcela dokúpiť nejaký lepší objektív no zatiaľ na to nie sú financie . Ide mi hlavne o to, aby mi konečne zaostrovalo tam, kde ja chcem a nie tam,kde to chce foťák (tak to bolo s kompaktom) a hlavne nech si pozadie nemusím sama mazať v PS.Chcela by som fotiť makro,no samozrejme aj nejaké scenérie,prípadne akcie ako svadby.
Tak isto všade píšu,že životnosť uzávierky tejto zrkadlovky je min. 100 000, no zdá sa mi to priveľa. Keďže kupujem zrkadlovku z bazára, chcela by som sa ešte opýtať pri maximálne koľkých nacvakaných fotkách sa mi oplatí ešte zrkadlovku zobrať a kedy odmietnuť?
Ďakujem každému za odpoveď
asi milion prva tema ktora pojednava o nejakej prvej entry level zrkadlovke + setovy objektiv...prebehnut forum sa ti nechcelo ze ? a samozrejme tato tema bolo snad prve co si spravila ako si sa zaregistrovala tu na ephote...ach jaj.... k teme...na marko treba makrac..na svadbu treba svetelne skla a hlavne blesk...aspon jeden...a zalozne telo a zalozny blesk....samozrejme talent...dobre oko a hlavne skusenosti...k fotaku..d5000 celkom fajn...snimac z d90...ergonomia na hovno..setak casom zahodis....z bazaru by som nesiel do fotaka s viac ako 35000 fotkami...u nikonu poznas ci ma nieco za sebou podla toho ze sa mu odliepaju vsetky gumy ktore su na nom prilepene...takze podla toho si zistis hravo celkovy stav
 
PetulaSz
2012-08-30 21:38:30+02
príspevok od: viking81
asi milion prva tema ktora pojednava o nejakej prvej entry level zrkadlovke + setovy objektiv...prebehnut forum sa ti nechcelo ze ? a samozrejme tato tema bolo snad prve co si spravila ako si sa zaregistrovala tu na ephote...ach jaj.... k teme...na marko treba makrac..na svadbu treba svetelne skla a hlavne blesk...aspon jeden...a zalozne telo a zalozny blesk....samozrejme talent...dobre oko a hlavne skusenosti...k fotaku..d5000 celkom fajn...snimac z d90...ergonomia na hovno..setak casom zahodis....z bazaru by som nesiel do fotaka s viac ako 35000 fotkami...u nikonu poznas ci ma nieco za sebou podla toho ze sa mu odliepaju vsetky gumy ktore su na nom prilepene...takze podla toho si zistis hravo celkovy stav
čudoval by si sa,ale prebehla som všetky témy,no nikde sa nehovorí o :
1. kvalite fotiek so seťákom
2. o tom, do koľko cvakov je ešte v pohode kúpi si foťák
3.tak isto ani o tom,čo sa mám pýtať predajcu.
Nie som typ, čo sa regne bez toho,aby si niečo pohľadal (som regnutá,no neviem heslo), tak, poprosím, neškatuľkovať . Ďakujem za odpoveď
 
seifi
2012-08-30 21:42:26+02
príspevok od: viking81
asi milion prva tema ktora pojednava o nejakej prvej entry level zrkadlovke + setovy objektiv...prebehnut forum sa ti nechcelo ze ? a samozrejme tato tema bolo snad prve co si spravila ako si sa zaregistrovala tu na ephote...ach jaj.... k teme...na marko treba makrac..na svadbu treba svetelne skla a hlavne blesk...aspon jeden...a zalozne telo a zalozny blesk....samozrejme talent...dobre oko a hlavne skusenosti...k fotaku..d5000 celkom fajn...snimac z d90...ergonomia na hovno..setak casom zahodis....z bazaru by som nesiel do fotaka s viac ako 35000 fotkami...u nikonu poznas ci ma nieco za sebou podla toho ze sa mu odliepaju vsetky gumy ktore su na nom prilepene...takze podla toho si zistis hravo celkovy stav
že ešte vládzeš
 
viking81
2012-08-30 21:45:30+02
príspevok od: PetulaSz
čudoval by si sa,ale prebehla som všetky témy,no nikde sa nehovorí o :
1. kvalite fotiek so seťákom
2. o tom, do koľko cvakov je ešte v pohode kúpi si foťák
3.tak isto ani o tom,čo sa mám pýtať predajcu.
Nie som typ, čo sa regne bez toho,aby si niečo pohľadal (som regnutá,no neviem heslo), tak, poprosím, neškatuľkovať . Ďakujem za odpoveď
hmm....zaujimave....lebo skus pozriet toto

1. www.ephoto.sk/vyhladavanie/?hladaj=nikon%2018-55&kde=forum

2. www.ephoto.sk/vyhladavanie/?hladaj=fotoaparat++bazar&kde=forum

3. vztahuje sa bod 2. ....ver alebo nie...ale vsetko sa to tu riesilo snad 1000x....snad si nemyslis ze si prva s takymi to otazkami

takze hladat.....a mozes skusit aj google...
 
viking81
2012-08-30 21:47:28+02
príspevok od: seifi
že ešte vládzeš
ked vidim ako su ludia hnili si cokolvek najst....obetovat 10min svojho "drahocenneho" casu a s kazdou kravinou letia hned na forum bez toho aby pohladali...pohli vlastnym rozumom alebo sa spytali ludi v okoli tak ma ide vykotit...a to mi doda tolku silu ze aj 20x denne budem pisat novacikom na fore taketo odkazy
 
PetulaSz
2012-08-30 21:55:46+02
len pre Vaše info,sedím na pc presne od jednej a odvtedy som hľadala všetko to,čo je sformulované v mojich otázkach . Treba si pozrieť čas založenia fóra.Hľadala som, googlila som,ale ak človek nevie, aké parametre má vôbec pozerať,tak sa ťažko hľadá niečo...
 
DanielDaniel
2012-08-30 21:57:46+02
príspevok od: PetulaSz
čudoval by si sa,ale prebehla som všetky témy,no nikde sa nehovorí o :
1. kvalite fotiek so seťákom
2. o tom, do koľko cvakov je ešte v pohode kúpi si foťák
3.tak isto ani o tom,čo sa mám pýtať predajcu.
Nie som typ, čo sa regne bez toho,aby si niečo pohľadal (som regnutá,no neviem heslo), tak, poprosím, neškatuľkovať . Ďakujem za odpoveď
keď chceš niečo vedieť o 18-55 VR stačí kuknúť dpreview.com dosť dobre spracované review tu majú http://www.dpreview.com/lensreviews/nikon_18-55_3p5-5p6_vr_n15/ mám ten seťák vonku sa dá na bežné rodinné fotenie ajkeď mi je strašne krátky, ale vnútri je oničom ,ale ak ti môžem poradiť tak investuj do nejakých lepších skiel radšej ušetri na tele ak je to možné,ale inak za 300vky to nemusí byť zlý deal ,ajkeď bazár nie je môj štýl a ja by som šiel do max 15tis. uzávierok.
 
sachmo
2012-08-30 21:57:52+02
príspevok od: viking81
ked vidim ako su ludia hnili si cokolvek najst....obetovat 10min svojho "drahocenneho" casu a s kazdou kravinou letia hned na forum bez toho aby pohladali...pohli vlastnym rozumom alebo sa spytali ludi v okoli tak ma ide vykotit...a to mi doda tolku silu ze aj 20x denne budem pisat novacikom na fore taketo odkazy
To podla mna nie je lenivost ani neschopnost. Ked cestujem vlakom, tak ludia bezne prejdu okolo troch tabul s informaciou, kde stoji ten ich vlak. Dostanu sa az k nemu a na dverach maju napisane, kam ten vlak ide, co je to za vlak aj s cislom. Ale oni sa predsa este musia niekoho spytat, kto by im potvrdil, ze ano, toto je presne ten vlak, ktorym chcu ist. Mozno je to problem sebavedomia.
A asi aj tu maju ludia lepsi pocit, ked im niekto, kto sa tomu rozumie potvrdi to, co si uz niekde precitali, hlavne ked maju minut svoje tazko zarobene alebo tazko usetrene peniaze. Myslim, ze sa to da chapat.
 
PetulaSz
2012-08-30 21:58:00+02
ľudí v okolí sa pýtam...ale keďže majú niektorí fotografi neskutočné predsudky voči tej druhej značke, prestane ma to baviť ak sa opýtam jedného známeho,a on mi odsúhlasí,a spýtam sa druhého známeho "toto by som ani zadarmo nechcel". Skúste začiatočníkov pochopiť,netušia ako majú hľadať a už vôbec nie, čo majú hľadať.
 
PetulaSz
2012-08-30 22:07:12+02
príspevok od: DanielDaniel
keď chceš niečo vedieť o 18-55 VR stačí kuknúť dpreview.com dosť dobre spracované review tu majú http://www.dpreview.com/lensreviews/nikon_18-55_3p5-5p6_vr_n15/ mám ten seťák vonku sa dá na bežné rodinné fotenie ajkeď mi je strašne krátky, ale vnútri je oničom ,ale ak ti môžem poradiť tak investuj do nejakých lepších skiel radšej ušetri na tele ak je to možné,ale inak za 300vky to nemusí byť zlý deal ,ajkeď bazár nie je môj štýl a ja by som šiel do max 15tis. uzávierok.
Mám toho zarobené viac,no na iné účely a ja netuším, či budem mať prácu cez šk. rok...či ju vôbec budem stíhať popri škole,preto by som chcela vopred vypočítanu sumu 300€ dodržať. Tak teda mám skôr počkať,predsa,idú Vianoce,ľudia budú štedrejší a možno aj ceny znížia , a došetriť si aspoň na 400€ ? Presne toho som sa bála, že ten setový bude skoro taký ako môj terajší kompakt. Vonku fajn,ale vo vnútri otras... No každopádne ďakujem. Ja sa na to ešte nejako vyspím a nechám si to celé prejsť hlavou (hľadám si zrkadlovku už od júla...,tak mi to prechádza dennodenne)
 
sachmo
2012-08-30 22:08:25+02
príspevok od: PetulaSz
ľudí v okolí sa pýtam...ale keďže majú niektorí fotografi neskutočné predsudky voči tej druhej značke, prestane ma to baviť ak sa opýtam jedného známeho,a on mi odsúhlasí,a spýtam sa druhého známeho "toto by som ani zadarmo nechcel". Skúste začiatočníkov pochopiť,netušia ako majú hľadať a už vôbec nie, čo majú hľadať.
No ak by si mala limit povedzme 500e, tak by som vrele doporucil pentax k-r, a to uz by bolo uplne drazdive pre obe tie superznacky
 
PetulaSz
2012-08-30 22:08:55+02
príspevok od: qwak
no ked beries z bazaru tak ta asi zaujima zaruka, a v akom stave to je... - kukni ci neni poobijany ci objektiv nie je doskrtany-skusil by som sa aj dohodnut nech ti to pozicia na jeden dva dni aby si si ho mohla otestovat a pozret si fotky (to moze byt aj trochu zavadzajuce ked nevies co cakat ale aspon zistis ze to nema dake viditelne vady)
ďakujem,no uprimne ja by som svoju zrkadlovku tiež nedala na deň dva nejakému cudziiemu loveku . Alebo mu tam mám nechať ako zálohu svoj občiansky?
 
DanielDaniel
2012-08-30 22:20:49+02
príspevok od: PetulaSz
Mám toho zarobené viac,no na iné účely a ja netuším, či budem mať prácu cez šk. rok...či ju vôbec budem stíhať popri škole,preto by som chcela vopred vypočítanu sumu 300€ dodržať. Tak teda mám skôr počkať,predsa,idú Vianoce,ľudia budú štedrejší a možno aj ceny znížia , a došetriť si aspoň na 400€ ? Presne toho som sa bála, že ten setový bude skoro taký ako môj terajší kompakt. Vonku fajn,ale vo vnútri otras... No každopádne ďakujem. Ja sa na to ešte nejako vyspím a nechám si to celé prejsť hlavou (hľadám si zrkadlovku už od júla...,tak mi to prechádza dennodenne)
ale je to ľahko riešiteľná dilema treba si dokúpiť 35mm/1,8 nikkor ten je do interiéru fajn ajkeď to nie je práve širokáč, nový stojí síce 200e ale z bazáru máš tak za 130e v pohodovom stave, alebo ak chceš dobrý záklaďák tak tamron 17 50/2.8 (aj interiér aj exteriér) dlhodobo naj pomer cena výkon okolo 200e sa už dá zohnať verzia bez stabilizátora a bez záruky ale je to fakt dobré sklo za tú cenu
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()