Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nedokážem sa sám rozhodnúť, prosím poraďte.

Palino29
Palino29 2012-08-23 10:15:54+02
Momentálne sa chcem vrátiť ku fotografovaniu. Fotografujem viac menej všetko od makra cez prírodu až po akt, portréty... Chcel by som kúpiť digitálnu zrkadlovku. Nie drahú, nie profi. Rozmýšľam nad značkou Nikon ( D40x, D50, D70), alebo Sony alpha (a290,a330,a350). Fotoaparát nechcem nový, ale používaný. Snáď jedine že by ste vedeli o nejakom obchode aj zahraničnom, kde by sa dalo niečo výhodne kúpiť. Problém tkvie v tom, že sa neviem rozhodnúť. Nejak mi nevadia ceny objektívov a príslušenstva. Nepoznám tieto fotoaparáty a tak neviem kde sú ich pre a proti. Prosím pomôžte mi vybrať. Ak sa prikloníte k nejakému so spomínaných modelov, oddôvodnite váš výber. Ďakujem Vám
 
haplo602
2012-08-27 08:51:37+02
príspevok od: Palino29
Z ciech neberiem, nemozem osobne prevziat. 400d nechcem uz som mal lepsiu 500d. Chcem skusit nieco ine ako canon teraz. Nikon d300 je v com lepsi ako napr. sony a350, alebo nikon d40x ? Nepis ze v tom ze je novsi to ma nezaujima. Mozno za 2 roky kupim najlepsie co bude na trhu :o)
D3000 oproti D40x ma lepsi AF modul, display, menu (firmware). Cip je ten isty v oboch.

Co sa tyka Sony, neviem ti poradit, Sony veci vobec nepoznam.

Skusa sa poobzerat aj po Pentaxoch. Vacsinou su za priaznivu cenu.

Ak nechces z Ciech, tak sa ti 2nd hand trh velmi zuzuje.
 
haplo602
2012-08-27 08:57:01+02
príspevok od: lacikam
Palino29 : "Nikon d300 je v com lepsi ako napr. sony a350, alebo nikon d40x ? Nepis ze v tom ze je novsi to ma nezaujima. Mozno za 2 roky kupim najlepsie co bude na trhu :o)"
Ten úsmev Ti zmrzne, ak naozaj pôjdeš do SONY. Nedal si náhodou TY tento inzerát :
www.ephoto.sk/bazar/kupim/fotoaparaty/bratislavsky-kraj/23776/kupim-zrkadlovku/
SONY ani náhodou nebude to najepšie na trhu - ani za dva roky. Tak aby si sa nezbavoval so stratou kompletného SYSTÉMU. Lebo o tom to je - teraz sa rozhodnúť, na čom budeš fičať "navždy". Opýtaj sa p. Peniaka, prečo išiel z C do N a nie do S.
Postupnosť pri uvádzaní modelov do predaja má svoj význam - resp. má význam sledovať, ktorý kedy model prišiel a proti "čomu" od konkurencie bol papierovo aj výkonovo postavený. Nikon D300 bol "takpovediac" (pre mňa) na hony vzdialený D40(x) - aj papierovo, výkonovo, iná modelová rada - iný čas uvedenia, iné zacielenie - iná technológia čipu. V dobe uvedenia D300 bola (smerom od najlepšieho a popamäti) rada fotoaparátov postavená takto : D3 (profi FX CMOS senzor) D300 (poloprofi DX CMOS senzor). V roku 2007 V čase uvedenia to bol prvý DX snímač s CCD postavený v produktovej rade hneď pod D3. Až o rok prišiel legendárny a myslím si nedocenený D700. D40x z rovnakého roku má CCD snímač - ešte z čias, keď NIKON tvrdohlavo tlačil CCD a nevedel pochopiť prečo CANON nemá také problémy pri vyššom ISO s kvalitou obrazu (CMOS). Takže minimálne o to je D40x horší ako D300 a to Ti napovie čas uvedenia - hoci detaily si musíš pohľadať a popozerať. Momentálne je ako D300vka lepšia obrazovo - D90tka (s menším, pre mňa tým pádom horším telom - mám rád veľké foťáky) D7000 a asi aj všetky novšie tie amatérske D5xxxx, Dxxxx - len tie telá, bez stavového displaya a zmenšené akoby sa súťažilo v miniaturizácii. Tým však nechcem povedať, že D300vka je nejaký šunt. Mám jednu fotku, ktorú som urobil s D70 a tá rozhodne dokazuje, že za podmienok, ktoré sú pre tento foťák vyhovujúce - je aj D70tka obrazovo super.
musim ti to takto po lopate napisat , citaj co pisu diskutujuci a potom dristaj ...

bavili sme sa s Palinom o D3000 (ja viem, jedna nula naviac nic neznamena, sak je to len nula) ... hned svoj preklep aj opravil, ale tebe to den po jeho prispevku nejakym zazrakom uniklo ....

len tak na okrajm, D40x, D60 a D3000 maju snimac rovnaky ako bol v D200, co je fotak z rovnakej triedy ako D300 (spocitaj si te nuly prosim).
 
lacikam
2012-08-27 15:35:15+02
ten "like" je odo mňa!
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()