Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prvá zrkadlovka, neviem ku ktorej sa prikloniť. ďakujem za rady

jozef87
2012-07-27 19:10:47+02
Viem že tieto témy sa tu opakujú, preto sa ospravedlňujem vopred tým čo to vadí. Ja som tu toho prečítal naozaj dosť veľa ale stále sa neviem rozhodnúť. Nemám peniaze nazvyš ale nechcem zas ľutovať že som kúpil foťák o ktorom budem po čase pochybovať že mi stačí. Chcem fotiť najme zvieratá, ľudí a makro. Neviem sa stále rozhodnúť medzi NIKON D5100 18-105 AF-S DX VR, NIKON D90 18-105 AF-S DX VR , NIKON D7000 18-105 AF-S DX VR alebo CANON EOS 60D + EF-S 18-135 IS. Viem že sú tu veľké skoky v cene, preto nechcem kúpiť zbytočne fotoaparát čo nevyužijem ale na druhej strane sa chcem vo fotení zdokonaľovať a nechcem po roku meniť fotoaparát preto že mi nepostačuje ten čo mám. Vopred Vám ďakujem za rady
 
KESKOSENI
2012-07-27 19:21:23+02
canon eos 60d+tamron 17-50,+canon 100mm+canon70-200 f 4
 
kaFOtka
2012-07-27 19:21:39+02
myslim si, ze nech by si si kupil cokolvek, po istom case budes chciet nieco lepsie kedze ja mam skusenosti s nikonom, mozem ti povedat ze 7000 je velmi dobry fotak.. ak mas moznost kupit si ten, tak na 5100 zabudni a investuj. aj ten objektiv je vcelku fajn na zaciatok, ked budes chciet nejaky dalsi urcite kupuj 35 alebo 50mm pevne sklo. este nech ti niekto poradi co sa tyka canonu lebo to ja uz neviem
 
jozef87
2012-07-27 19:23:56+02
ďakujem ti pekne za radu . ja som viacej priklonený k nikonu, canon je alternatíva ale to by museli byť závažne rozdiely v kvalite aby som sa k nemu priklonil.
 
Misoo79
2012-07-27 19:37:48+02
príspevok od: jozef87
Viem že tieto témy sa tu opakujú, preto sa ospravedlňujem vopred tým čo to vadí. Ja som tu toho prečítal naozaj dosť veľa ale stále sa neviem rozhodnúť. Nemám peniaze nazvyš ale nechcem zas ľutovať že som kúpil foťák o ktorom budem po čase pochybovať že mi stačí. Chcem fotiť najme zvieratá, ľudí a makro. Neviem sa stále rozhodnúť medzi NIKON D5100 18-105 AF-S DX VR, NIKON D90 18-105 AF-S DX VR , NIKON D7000 18-105 AF-S DX VR alebo CANON EOS 60D + EF-S 18-135 IS. Viem že sú tu veľké skoky v cene, preto nechcem kúpiť zbytočne fotoaparát čo nevyužijem ale na druhej strane sa chcem vo fotení zdokonaľovať a nechcem po roku meniť fotoaparát preto že mi nepostačuje ten čo mám. Vopred Vám ďakujem za rady
Na D5100 rýchlo zabudni. Mne sa ten foťák dostal do rúk raz a... Bol som poverený fotením s ním, keďže som bol jediný Nikonista medzi Canonistami. Ich narážky typu "je to totálny črep, nedá sa to ovládať" som bral s tým, že sú to predsa Canonisti a nevedia pohnúť rozumom Po pár minútach som však začal nadobúdať chuť rozdrviť foťák na prášok a ten rozsypať tak, aby ho už nikto na svete nedal dokopy...

D7000 je síce veľmi podarený stroj, no na tvoje účely potrebuješ v prvom rade dobré sklá, a tak môžeš na tele niečo ušetriť.

Táákže nám ostal D90 a k nemu 40mm f/2,8 alebo 60mm f/2,8 makráč.
 
Juraj-BN
2012-07-27 19:39:34+02
S D90 a ani D7000 nic nepokazis a tak skoro nepocitis potrebu presedlavat
 
KoCi
2012-07-27 19:40:32+02
Vies, ze tem "prva zrkadlovka" je tu uz neurekom, avsak ani jednu z nich si si nevedel vybrat pre polozenie svojeho dotazu - myslis, ze tato tema bude o niecom inom? To uz vobec nehovorim o tom, ze v tych kvantach tem, su dalsie kvanta rad, podla coho sa pri vybere riadit a XYZ argumentov preco ktory z nich.
Vysledok?
Canonaci budu odporucat canon, nikonaci nikon. Jedna polovica bude obhajovat fotak co ma kupeny a nemoze si vynachvalit, dalsia polovica bude pisat o fotaku, ktory by si sami nekupili, ale ako zaciatocnikovi by ti podla nich mohol stacit. Idealne si sam najst z recenzii a porovnani + a - kazdeho z nich a podla toho sa rozhodnut.

To, co chces fotit nezavisi ani tak od tela, ako od objektivu. Vsetky tela ponukaju +/- rovnako dobre kvalitativne vysledky. Ak je jedinou tvojou obavou ze ta fotak moze casom limitovat a peniaze tu nehraju vyznamnu rolu, potom kup to najdrahsie co si mozes dovolit. Ak ti ide najma o pouzitie na rozmanite ucely, kup kludne lacak a k nemu dokup objektivy. Nik z nas totiz nepozna tvoje ambicie, ci naroky, kvoli ktorym by si bol donuteny v buducnosti menit. AKurat D5100 zo zoznamu by som s kludnym svedomim vymenil za D3200.
 
WoodyBA
2012-07-27 19:45:07+02
Mám 5100 od januára a už kukám po inom ... jazdenú D300 alebo D90? Novú 7000? D5100 je príjemné telo, ale malé do ruky. V prvom rade. V druhom rade nemá AF motor v tele a si limitovaný pri výbere skiel. V treťom na nastavenie parametrov musíš klikať v menu. Síce len niektorých, ale musíš. Takže tak.
 
jozef87
2012-07-27 19:47:12+02
vsetkym velmi pekne dakujem, KoCi, mas pravdu, je to tak ale nedalo mi to sa nespytat este. nieje to malo penazi a to ze zalozim temu, hadam nikoho z toho netrafi slak . Najprv som chcel D90 a od toho ma odradila len jedna vec, vraj tam nieje dobre utesnene telo oproti d7000. som vojak a niekedy by som fotak rad zobral aj na vycvik, samozrejme nie do blata ci dazda ale aj v lese, ci na pochodoch je prach, vlhko....
 
jozef87
2012-07-27 19:48:47+02
neviem ci je to az taky problem s tym utesnenim na d90 ze by som musel radsej kupit d7000 ktory vraj ma dobre utesnene telo
 
Misoo79
2012-07-27 19:56:54+02
príspevok od: jozef87
neviem ci je to az taky problem s tym utesnenim na d90 ze by som musel radsej kupit d7000 ktory vraj ma dobre utesnene telo
To utesnenie pomôže len vo fakt extrémnych podmienkach, resp. výcvik prežije akákoľvek DSLR. Okrem toho, ak nemáš utesnený aj objektív (čo mať nebudeš), tak má utesnené telo asi taký zmysel, ako zavreté okná na kabriolete.
 
Lucky Lac
2012-07-27 19:59:38+02
príspevok od: WoodyBA
Mám 5100 od januára a už kukám po inom ... jazdenú D300 alebo D90? Novú 7000? D5100 je príjemné telo, ale malé do ruky. V prvom rade. V druhom rade nemá AF motor v tele a si limitovaný pri výbere skiel. V treťom na nastavenie parametrov musíš klikať v menu. Síce len niektorých, ale musíš. Takže tak.
Tak ja ju mám o pár mesiacov už rok. A vysvetli mi prosím jedno, čo pri fotení stále meníš? to pobehuješ so svetla do tieňa, alebo sa u vás tak rýchlo točí zem ? Ja som sa na svojom predošlom Panasonicu naučil fotiť na manuál, teraz fotím občas aj na A čku. A že by som mal prílišnú potrebu stále skákať do menu sa mi nezdá. Pár funkcií si nastavíš aj na priame tlačídlo, hodnoty po nastavení už len jemne upravuješ. Tak čo tam prosím ťa stále meníš? Radšej nech si zainvestuje do skla . A prístroj môžeš mať sebelepší ak neovládaš základy fotografie a kompozície. Stále tvrdím, že nájdem aj lepšie fotografie z horšou technikou ako majú niektorí miestny odborníci so super výbavou. Sám ešte nevie čo vlastne chce fotiť a ako dlho ho to bude baviť. A ak aj áno, určite nemá zmysel meniť fechniku po roku aj keby bola nie až TOP. Mám 5100 s 18-105 ako doplnok 35/1,8 a Tamrona 70-300. Ešte kúpim niečo krajinkové a mám pokoj. Toť môj príspevok k téme. A teraz ma ukrižujte .
 
Photograph33
2012-07-27 20:00:36+02
príspevok od: jozef87
vsetkym velmi pekne dakujem, KoCi, mas pravdu, je to tak ale nedalo mi to sa nespytat este. nieje to malo penazi a to ze zalozim temu, hadam nikoho z toho netrafi slak . Najprv som chcel D90 a od toho ma odradila len jedna vec, vraj tam nieje dobre utesnene telo oproti d7000. som vojak a niekedy by som fotak rad zobral aj na vycvik, samozrejme nie do blata ci dazda ale aj v lese, ci na pochodoch je prach, vlhko....
Sam som pouzival D90ku...viacako dva roky....nafotenych okolo 320 tisic expozicii a fotak funguje stale, ako ked som ho priniesol z obchodu.....preto nechapem ludi, ktori tu riesia nejake utesnenie, ja osobne fotim a chcem fotit a technikou sa nemaznam, cize fotene v prachu, stare opustene domy, kde to vsetko lieta okolo, samozrejme menim objektivy, v dazdi, derava strecha a kvapkalo tam krasne z nej, cize zasiahlo aj objektiv aj telo fotaku...utrel som tu rukou a fotim dalej......fotene v plus 38 stupnov, bateria krasne hriala v ruke, ale kaslat na to a fotim dalej.....zima, minus 15-20 a ide sa fotit, snezenie, fotak som nicim nezakryval, bez zavady funguje dodnes........fotak nikdy nebol v servise a ani ziadne cistenie cipu ako som tu cital ze niekto musi cip cistit kazdy tyzden.....fotak stoji v skrini, plne funkcny...ale uz jeho miesto zaujala D7000......preto ludia nerieste voloviny , typu jedna babka povedala, tesnost a pod......kupte a fotit......osobne D90 z vlastnej skusenosti odporucam,
 
WoodyBA
2012-07-27 20:05:42+02
príspevok od: Lucky Lac
Tak ja ju mám o pár mesiacov už rok. A vysvetli mi prosím jedno, čo pri fotení stále meníš? to pobehuješ so svetla do tieňa, alebo sa u vás tak rýchlo točí zem ? Ja som sa na svojom predošlom Panasonicu naučil fotiť na manuál, teraz fotím občas aj na A čku. A že by som mal prílišnú potrebu stále skákať do menu sa mi nezdá. Pár funkcií si nastavíš aj na priame tlačídlo, hodnoty po nastavení už len jemne upravuješ. Tak čo tam prosím ťa stále meníš? Radšej nech si zainvestuje do skla . A prístroj môžeš mať sebelepší ak neovládaš základy fotografie a kompozície. Stále tvrdím, že nájdem aj lepšie fotografie z horšou technikou ako majú niektorí miestny odborníci so super výbavou. Sám ešte nevie čo vlastne chce fotiť a ako dlho ho to bude baviť. A ak aj áno, určite nemá zmysel meniť fechniku po roku aj keby bola nie až TOP. Mám 5100 s 18-105 ako doplnok 35/1,8 a Tamrona 70-300. Ešte kúpim niečo krajinkové a mám pokoj. Toť môj príspevok k téme. A teraz ma ukrižujte .
Závisí čo fotíš.
To nastavovanie som dal ako tretie, najmenej srdiace, ale občas mením +-ISO a občas +-EV, občas nastavenie WB, občas zaostrovanie ...

A ako prvé doporučenie som napísal D300 alebo D90 , po tých teraz ja kukám a budem mať 2 telá. Lebo predávať polročnú 5100 za "pár" evri je nezmysel
 
Misoo79
2012-07-27 20:07:36+02
príspevok od: Lucky Lac
Tak ja ju mám o pár mesiacov už rok. A vysvetli mi prosím jedno, čo pri fotení stále meníš? to pobehuješ so svetla do tieňa, alebo sa u vás tak rýchlo točí zem ? Ja som sa na svojom predošlom Panasonicu naučil fotiť na manuál, teraz fotím občas aj na A čku. A že by som mal prílišnú potrebu stále skákať do menu sa mi nezdá. Pár funkcií si nastavíš aj na priame tlačídlo, hodnoty po nastavení už len jemne upravuješ. Tak čo tam prosím ťa stále meníš? Radšej nech si zainvestuje do skla . A prístroj môžeš mať sebelepší ak neovládaš základy fotografie a kompozície. Stále tvrdím, že nájdem aj lepšie fotografie z horšou technikou ako majú niektorí miestny odborníci so super výbavou. Sám ešte nevie čo vlastne chce fotiť a ako dlho ho to bude baviť. A ak aj áno, určite nemá zmysel meniť fechniku po roku aj keby bola nie až TOP. Mám 5100 s 18-105 ako doplnok 35/1,8 a Tamrona 70-300. Ešte kúpim niečo krajinkové a mám pokoj. Toť môj príspevok k téme. A teraz ma ukrižujte .
Ale bratmm, to záleží od toho, čo fotíš...Krajinkár si tam hodí iso 100, f8, čas nechá na automatike a 2 razy za deň ťukne do menu. Ale keď sa niekto potrebuje rýchlo prispôsobiť, nemôže hýbať s clonou a časom, tak je omnoho rýchlejšie behom 2s stlačiť čudlík a otočiť koliesko, ako sa hrabať v menu.
 
Rastislav
2012-07-27 20:07:44+02
Pentax K-5 + 18-55 wr + 100 macro wr je tiež konkurencie schopná kombinácia.
 
om7aqa
2012-07-27 20:15:42+02
príspevok od: jozef87
Viem že tieto témy sa tu opakujú, preto sa ospravedlňujem vopred tým čo to vadí. Ja som tu toho prečítal naozaj dosť veľa ale stále sa neviem rozhodnúť. Nemám peniaze nazvyš ale nechcem zas ľutovať že som kúpil foťák o ktorom budem po čase pochybovať že mi stačí. Chcem fotiť najme zvieratá, ľudí a makro. Neviem sa stále rozhodnúť medzi NIKON D5100 18-105 AF-S DX VR, NIKON D90 18-105 AF-S DX VR , NIKON D7000 18-105 AF-S DX VR alebo CANON EOS 60D + EF-S 18-135 IS. Viem že sú tu veľké skoky v cene, preto nechcem kúpiť zbytočne fotoaparát čo nevyužijem ale na druhej strane sa chcem vo fotení zdokonaľovať a nechcem po roku meniť fotoaparát preto že mi nepostačuje ten čo mám. Vopred Vám ďakujem za rady
Som síce zástanca SONY techniky vlastniaci aj Canon, ale z tohoto jednoznačne NIKON D7000 !
 
jozef87
2012-07-28 09:34:04+02
vsadim to na d7000 s objektivom 18-105 AF-S DX VR. Dalej ma uz financie nepustia a lepsie skla si dokupim casom. Este raz dakujem za rady, potreboval som trosku postrcit. Dufam ze v priebehu par tyzdnou uz pridam nejake fotky
 
Kaiman81
2012-07-28 10:50:53+02
Nikto iný to za teba nerozhodne, úplne zbytočné vlákno...
 
kofoluska
2012-07-28 11:51:43+02
príspevok od: jozef87
vsetkym velmi pekne dakujem, KoCi, mas pravdu, je to tak ale nedalo mi to sa nespytat este. nieje to malo penazi a to ze zalozim temu, hadam nikoho z toho netrafi slak . Najprv som chcel D90 a od toho ma odradila len jedna vec, vraj tam nieje dobre utesnene telo oproti d7000. som vojak a niekedy by som fotak rad zobral aj na vycvik, samozrejme nie do blata ci dazda ale aj v lese, ci na pochodoch je prach, vlhko....
Ako pise niekto nizsie, k utesnenemu telu potrebujes aj utesneny objektiv. Inak utesnenie nema vyznam, pretoze sa ti vsetko dnu dostane cez objektiv. Kazdopadne, D7000 je parametrami nad D90, takze by som na tvojom mieste radsej sla do D7000. Konkretne parametre najdes tu http://snapsort.com/compare/Nikon_D7000-vs-Nikon_D90
Necakaj vsak, ze dobre telo a dobre skla ti zarucia super fotky. Musis sa s fotakom a objektivom zzit, naucit sa, co kedy ako nastavit, spoznat objektiv, jeho opticke vady, najst si idealnu clonu....ja to robim uz styri mesiace a obcas si aj dnes trieskam hlavu, preco som to neodfotila s inymi nastaveniami. )
Kazdopadne vela zdaru. Akurat by som mozno premyslala skor nad 16-85mm objektivom, hoci je trochu drahsi a nie je v sete, ale je lepsi. Aspon ja som s nim spokojna.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()