Hore
Fórum » Právna poradňa
 

fotenie v obchodnych centrach.

dragan2
2013-03-04 19:12:42+01
tak dufam ze s ami dostane aspon tu troska vysvetlenia a dobrych rad do zivota prosim pekne ... takze chcem fotit portretove fotky v mlynoch v nitre . zistil som ze vraj je tam zakaz tak ak nechcem porusit zakon 215 apotobne , inak som cital tu na eshope o foteni v takych objektoch . takze som siel legalnou cestou a zavolal som si donitry do mlynov manazerovi a on mi povedal vraj napiste mi maila dvomi troma vetami o tom projekte. a viete aku doopved som dostal? tu je ten mail co mi odpisal:,,Dobry den,

dakujem velmi pekne za podrobny mail. Co sa tyka povolovania z nasej strany, snazime sa nezatazovat nasich navstevnikov akciami podobneho zamerania. Navyse toto podujatie, resp. tato aktivita pre nas nie je zaujimava natolko, aby sme sa do nej aktivne ci pasivne zapojili.
Dakujem este raz za email a zelam Vam vela uspechov.´´
takze mi odpovedal uplneod veci ja som len ziadal povolenie na fotenie v obchdnom centre a nie aby sa aj mlyny zapojili alebo nezapojili do tejto akcie akoze zakon hovori jedno ak chcete fotit pytajte povolenie alenaco si ho mam pytat ked mi ho nedaju ?? ocividne chcel daco do vrecka lebo moja kacia by nikoho nezatazovala a ani neotravovala vsetko by bolo v sulade so zákonom,ktory mam u seba a cital som kopec vascih diskusii co tu mate napisane tu na eshope. viete mi poradit ako mam postupovat dalej lebo mi na tom zalezi prosim vas pomozte mi...
 
calven
2013-03-04 19:18:12+01
príspevok od: dragan2
tak dufam ze s ami dostane aspon tu troska vysvetlenia a dobrych rad do zivota prosim pekne ... takze chcem fotit portretove fotky v mlynoch v nitre . zistil som ze vraj je tam zakaz tak ak nechcem porusit zakon 215 apotobne , inak som cital tu na eshope o foteni v takych objektoch . takze som siel legalnou cestou a zavolal som si donitry do mlynov manazerovi a on mi povedal vraj napiste mi maila dvomi troma vetami o tom projekte. a viete aku doopved som dostal? tu je ten mail co mi odpisal:,,Dobry den,

dakujem velmi pekne za podrobny mail. Co sa tyka povolovania z nasej strany, snazime sa nezatazovat nasich navstevnikov akciami podobneho zamerania. Navyse toto podujatie, resp. tato aktivita pre nas nie je zaujimava natolko, aby sme sa do nej aktivne ci pasivne zapojili.
Dakujem este raz za email a zelam Vam vela uspechov.´´
takze mi odpovedal uplneod veci ja som len ziadal povolenie na fotenie v obchdnom centre a nie aby sa aj mlyny zapojili alebo nezapojili do tejto akcie akoze zakon hovori jedno ak chcete fotit pytajte povolenie alenaco si ho mam pytat ked mi ho nedaju ?? ocividne chcel daco do vrecka lebo moja kacia by nikoho nezatazovala a ani neotravovala vsetko by bolo v sulade so zákonom,ktory mam u seba a cital som kopec vascih diskusii co tu mate napisane tu na eshope. viete mi poradit ako mam postupovat dalej lebo mi na tom zalezi prosim vas pomozte mi...
Je to súkromný majetok a mal by si rešpektovať prianie a názor majiteľa. Ak ho nepresvedčíš, tak nemáš žiaden nárok.
 
dragan2
2013-03-04 19:31:03+01
príspevok od: calven
Je to súkromný majetok a mal by si rešpektovať prianie a názor majiteľa. Ak ho nepresvedčíš, tak nemáš žiaden nárok.
anoja ho respektujem ale keby mi napisal iny dovod pochopim to ale on napisal ocividne mu ide o nejaky zisk ale nic nenarobim no co uz respektujem to cele ako to napisal len saminepaci vyjadrenie ziadal som len o povolenie fotit tam u nich vo vnutry v mlynoch a tak mal napisat je nam luto ale nedavame vam povolenie cize asi tak je to manazersky tah ale zakon hovori nemozem fotit vnutry v mlynoch ale nie v predajniach cize asi tak )) no aspon vidim aky primitivy existuju na svete keby mu ponuknem 10tisic euro tak isto sa bude inak bavit somnou )
 
calven
2013-03-04 19:37:08+01
príspevok od: dragan2
anoja ho respektujem ale keby mi napisal iny dovod pochopim to ale on napisal ocividne mu ide o nejaky zisk ale nic nenarobim no co uz respektujem to cele ako to napisal len saminepaci vyjadrenie ziadal som len o povolenie fotit tam u nich vo vnutry v mlynoch a tak mal napisat je nam luto ale nedavame vam povolenie cize asi tak je to manazersky tah ale zakon hovori nemozem fotit vnutry v mlynoch ale nie v predajniach cize asi tak )) no aspon vidim aky primitivy existuju na svete keby mu ponuknem 10tisic euro tak isto sa bude inak bavit somnou )
Pozor, v drvivej väčšine prípadov je plocha v obchodoch len prenajímaná a je taktiež v súkromnom vlastníctve toho istého človeka/firmy, ako "spoločné" priestory. Takže sa na nich vzťahuje to isté + to čo je dohodnuté v nájomnej zmluve. A tam by som si dovolil tipnúť, že bude klauzula o tom, že plochu nesmú ďalej prenajímať...
To či chcel alebo nechcel niečo do vrecka, to už je iná vec. Osobne som sa s tým nikdy nestrol. Buď som dostal povolenie hneď, alebo mi poslali cenník a ja som sa rozhodol, či mi to za tie prachy stojí...
Rozhodbe by som nič nerobil naverímboha. Možno Ti to vyjde. Ale možno Ťa nejaký hrubokrký poženie skrz zavreté dvere...
Najjednoduchšia cesta je, aspoň podľa mňa, nájsť si iné priestory.
 
Tomi_Horigh
2013-03-04 20:02:12+01
do OC Mlyny fotit radšej nechod...aj na mna tam SBS-kári zavolali policajtov...takže nič príjemné..
 
atti
2013-03-04 20:03:24+01
Fotil som v Mlynoch výstavu Elvisových rekvizít. Keď som tam šiel s foťákom, jednoducho som sa opýtal tých veľkých silných maskulinov v čiernom, či môžem. Bez problémov mi na to prikývli. A to je podstatné. Kým oni nebudú mať doslova povinnosťou vyháňať ľudí s foťákmi, robiť to určite nebudú.
 
Tomi_Horigh
2013-03-04 20:06:20+01
príspevok od: atti
Fotil som v Mlynoch výstavu Elvisových rekvizít. Keď som tam šiel s foťákom, jednoducho som sa opýtal tých veľkých silných maskulinov v čiernom, či môžem. Bez problémov mi na to prikývli. A to je podstatné. Kým oni nebudú mať doslova povinnosťou vyháňať ľudí s foťákmi, robiť to určite nebudú.
pravda..ale dragan asi nechce výstavy fotit...je to trošku iné... ked tam boli tie autá, alebo dinosauri je normálne že tam ludia fotili..ale len výstavu, na prízemí...
 
atti
2013-03-04 20:10:38+01
príspevok od: Tomi_Horigh
pravda..ale dragan asi nechce výstavy fotit...je to trošku iné... ked tam boli tie autá, alebo dinosauri je normálne že tam ludia fotili..ale len výstavu, na prízemí...
A on chce čo? pri nejakom výklade fotiť modelku. Výklad má v prenájme konkrétny obchod, ak dajú súhlas, je to OK.
 
vd
2013-03-04 20:12:02+01
kmoja rada a skusenost. kludne fot, dokedy ta niekto neupozorni. mna este neupozornil nikto. v tom najhorsom pripade mozes vymazat kartu a doma z obnovit data. ked sa tvaria nezainteresovane, tak ich to nebude zaujimat.
 
tankista95
2013-03-04 20:16:51+01
príspevok od: dragan2
tak dufam ze s ami dostane aspon tu troska vysvetlenia a dobrych rad do zivota prosim pekne ... takze chcem fotit portretove fotky v mlynoch v nitre . zistil som ze vraj je tam zakaz tak ak nechcem porusit zakon 215 apotobne , inak som cital tu na eshope o foteni v takych objektoch . takze som siel legalnou cestou a zavolal som si donitry do mlynov manazerovi a on mi povedal vraj napiste mi maila dvomi troma vetami o tom projekte. a viete aku doopved som dostal? tu je ten mail co mi odpisal:,,Dobry den,

dakujem velmi pekne za podrobny mail. Co sa tyka povolovania z nasej strany, snazime sa nezatazovat nasich navstevnikov akciami podobneho zamerania. Navyse toto podujatie, resp. tato aktivita pre nas nie je zaujimava natolko, aby sme sa do nej aktivne ci pasivne zapojili.
Dakujem este raz za email a zelam Vam vela uspechov.´´
takze mi odpovedal uplneod veci ja som len ziadal povolenie na fotenie v obchdnom centre a nie aby sa aj mlyny zapojili alebo nezapojili do tejto akcie akoze zakon hovori jedno ak chcete fotit pytajte povolenie alenaco si ho mam pytat ked mi ho nedaju ?? ocividne chcel daco do vrecka lebo moja kacia by nikoho nezatazovala a ani neotravovala vsetko by bolo v sulade so zákonom,ktory mam u seba a cital som kopec vascih diskusii co tu mate napisane tu na eshope. viete mi poradit ako mam postupovat dalej lebo mi na tom zalezi prosim vas pomozte mi...
ja som fotil aj v mlynoch a aj v novom centrale v bratislave a v pohodicke nikto nic.
 
Rofo
2013-03-04 20:35:53+01
príspevok od: Tomi_Horigh
do OC Mlyny fotit radšej nechod...aj na mna tam SBS-kári zavolali policajtov...takže nič príjemné..
a ked prisli policajti tak co potom? ako to prebiehalo?
 
markx
2013-03-04 20:37:35+01
Mam skusenost z Kosickeho obchodneho centra, kde za mnou okamzite prisiel SBSkar a upozornil ma, ze fotit tam je zakazane.
 
aesace
2013-03-04 20:39:26+01
Tiez som fotil v tychto centrach az dokial neprisiel nejaky ochrankar.. a potom to zabalis a ides akoze po svojom.Ziadnu paniku netreba robit. Mozes sa tvarit, ze nevies o tom a oni ta len upozornia,ze nemozes. Ak su tam nejake akcie, tak sa lahsie foti a nikto to az tak vazne neberie. Netreba z toho hned robit strasiaka alebo velku vedu.
 
calven
2013-03-04 20:43:15+01
Kokos, to tu fakt nikoho nezaujíma, že majiteľ budovi OC mu nedal povolenie keď sa oboznámil s tým, o čo ide (pohnútky teraz bokom) ??? Nikoho netrápi súkromne vlastníctvo?
 
keko
2013-03-04 20:45:37+01
Skus si vypytat prevadzkovy poriadok, pripadne jeho tu cast, ktora zakazuje nekomercne fotografovanie. Dalsi krok je samozrejme hrozba negativnej reklamy.
Ovsem foto na titulku do modneho casopisu, ci svadba nie je nekomercna. Tam by bolo na mieste sa spytat, co za to chcu. A chcu vela, pochopitelne.
 
NefroniK
2013-03-04 20:50:15+01
Keďže v odpovedi napísal to čo napísal, nepochopil to skôr tak, že po ňom chceš, aby napr. uzavrel časť centra kvôli foteniu?
 
seifi
2013-03-04 20:54:07+01
dnes sú karty vo foťáku aj 2, jednu vymažeš pred ich očami, prázdne ?, prázdne, a vybavené
ja som to pochopil tak, že chce fotiť náhodných ľudí a nie prísť s modelkou;
beriem to ako Calven, trebalo tam zájsť, ukázať nejaké foto čo má nafotené, povedať že im ukážeš čo nafotíš, možno sa im to hodí na reklamu - spokojní zákazníci, môžu si niečo z toho vybtrať; možno si mal povedať že idete vo fotoklube robiť na radnici výstavu spokojných zákazníkov zo shopingov a potom by si chlapík rozmyslel, či tam chce foto z Mlynov alebo konkurenčných centier; foto by mali odsúhlasiť, aby tam neboli podané foto žobrajúcich, čím by padla úroveň ich centra;
čo sa týka do vačku nie do vačku, to je taká streľba a ešte neodhadnutá, hádam si chlapík od fotografa nebude brať nejaké eurá a zajtra mu šef poklepe po pleci s rečou, že vedľa v kaviarni sa mladí bavili ako podplatili manažéra zo shopingu;
 
seifi
2013-03-04 20:56:14+01
príspevok od: aesace
Tiez som fotil v tychto centrach az dokial neprisiel nejaky ochrankar.. a potom to zabalis a ides akoze po svojom.Ziadnu paniku netreba robit. Mozes sa tvarit, ze nevies o tom a oni ta len upozornia,ze nemozes. Ak su tam nejake akcie, tak sa lahsie foti a nikto to az tak vazne neberie. Netreba z toho hned robit strasiaka alebo velku vedu.
presne tak, fotil som tance v BB v shopingu, keď máš delo s bielou rúrou kto vie či si a od akej agentúry, dajú ti určite pokoj
 
haffen
2013-03-04 20:57:02+01
"povolovania" to je za slovo
 
Tomi_Horigh
2013-03-04 21:06:41+01
príspevok od: Rofo
a ked prisli policajti tak co potom? ako to prebiehalo?
našťastie mám pár známych u policajtov...takže jeden telefonát a mal som to vybavené..
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()