Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

prosím o radu: canon 60D,alebo 7d?

p13sport
2012-02-15 19:45:51+01
Ahoj

Mám zálusk na fotak 60D alebo 7d od canonu.Vedli by ste mi poradit pre ktorý sa rozhodnúť?Nezaraďujem sa medzi profi fotografov,mám skusenosť s klasikou..princíp fotenia som sa naučil s foťakom Praktika.Nechal by som si poradiť pre ktorý foták sa rozhodnúť.

vopred diki za radu

Vlado
 
bear
- moderator
2012-02-15 19:53:17+01
Na fotenie zveri, sportu, akcie a drsnych podmienok je lepsi 7D.
Na video a a fotografie z netradicnych uhlov je lepi 60D
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-02-15 19:54:03+01
Dufam, ze 7D je vyssi model? Otazka preto neznie, ktory, ale preco si nekupit 7D, ale 60D. Na tu by si mal zodpovedet predovsetkym ty. Co na 7D nepotrebujes, alebo naopak, co by ti na 60D chybalo?

Parametre a benefity su vseobecne dostupne na strankach vyrobcu. Tak si urob porovnavaciu tabulku plusov a minusov.
 
Misoo79
2012-02-15 20:00:55+01
príspevok od: p13sport
Ahoj

Mám zálusk na fotak 60D alebo 7d od canonu.Vedli by ste mi poradit pre ktorý sa rozhodnúť?Nezaraďujem sa medzi profi fotografov,mám skusenosť s klasikou..princíp fotenia som sa naučil s foťakom Praktika.Nechal by som si poradiť pre ktorý foták sa rozhodnúť.

vopred diki za radu

Vlado
Ak si začiatočník, ber 60D. Podobnú dilemu som riešil ja, aj keď u nikonu. D7000 vs D90. Myslel som si, že radšej teraz investujem do tela, aby ma neskôr neobmedzovalo. Ako som neskôr praxou zistil, bola to chyba. D90 by mi bohate stačil, o ušetrených peniazoch ani nehovoriac... Pokiaľ 7D vyložene nepotrebuješ, tak to bude zbytočná investícia.
 
lowenature
2012-02-15 20:20:19+01
Ak by som sa mal rozhodnúť ja idem do 7D.
 
seifi
2012-02-15 20:22:45+01
Dookola jedno a to isté, ale vôbec nevadí. Bolo by dobre, keby si napísal, ktorou stranou ťa treba presviedčať.
 
markato1
2012-02-15 20:30:00+01
7D pokial mas peniaze 1300 vs 900 eur),pripadne potrebujes (alebo chces )utesnene robustne magneziove telo,alebo sa viac zaoberas fotenim akcnych scen..na vsetko ostatne ti postaci bohate aj 60D..
 
Bindo
2012-02-15 21:15:14+01
7D...
 
rk.
2012-02-15 21:42:23+01
Pokial je tvoja dilema 60D vs. 7D, tak ber 60D, lebo keby si naozaj 7D potreboval, tak nezakladas tuto temu. Toto nemyslim nijako v zlom, len keby bol hociaky z rozdielov medzi 60D a 7D pre teba absolutne kriticky, tak neriesis takuto dilemu.

... a bez ohladu na to, pre ktory sa rozhodnes - ten snimac treba nakrmit dobrym sklom
 
misor
2012-02-15 21:53:58+01
príspevok od: rk.
Pokial je tvoja dilema 60D vs. 7D, tak ber 60D, lebo keby si naozaj 7D potreboval, tak nezakladas tuto temu. Toto nemyslim nijako v zlom, len keby bol hociaky z rozdielov medzi 60D a 7D pre teba absolutne kriticky, tak neriesis takuto dilemu.

... a bez ohladu na to, pre ktory sa rozhodnes - ten snimac treba nakrmit dobrym sklom
suhlasím...

ak už vôbec človek zakladá takúto tému tak nevyužije ani telo...
Kopec informácií a tém na internet človek najde ak hladá, pozrem čo ktoré telo ponuka...
stači si prečitať aj tu na ephoto, ak sa nemylim bola tu tema 7D verzus 50D...
Žiadne informácie neboli poskytnuté na čo bude využívaní...
to ako mam zaluska na audi Q5 a A4... (benzin, nafta, kolko km ročne, ake cesty, kratke trasy atd....)

neber to v zlom, ale....
 
zloduch
2012-02-15 22:14:08+01
60d a dobre sklo
 
LastHit
2012-02-16 08:02:06+01
Ako bolo napisane, pokial ta nenapada nic, preco brat 7d, tak ber 60d, lebo rozdiel aj tak nebudes registrovat a usetrene cechtaky daj radsej do dobreho skla. To ti bude treba tak ci tak.

Nepises na co bude primarne vyuzivane. Vyuzijes utesnenie proti vode a prachu? Horcikove telo? Novsie AF? Kontinualne snimanie? Vacsi hladacik? Vyuzivas automaticke rezimy ktore 7d uz nema? Vela otazok na ktore si musis zodpovedat sam.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-02-16 09:55:23+01
Na zaklade tvojej otazky ti nik neporadi. Je polozena zle. Takze sa z toho stala len statisticka studia, kolko ludi, ktory model odporuci.
 
fotox3
2012-02-16 11:11:56+01
Oba maju rovnaky vystup - cize rozhoduj sa podla inych parametrov, v ktorych ti uz ale niekto neporadi je to len na tebe. Su to subjektivne veci - u ktorych jednemu to bude vyhovovat inemu nie a naopak..

Ja mam 50D a jej nastupcu 60D by som urcite nekupil.. zase 7D by som bral ale len keby bola za rovnaku cenu ako 50D lebo nic novem mi neprinesie (bol by som prakticky na tom istom len za viac penazi..)
 
transporti686
2012-02-16 11:28:28+01
ja si chcem kúpiť nové auto, len ešte neviem, či budem s ním jazdiť iba v meste alebo pôjdem s tým každý víkend jazdiť na okruh, ktoré si mám kúpiť auto? asi tak podobná téma ale však keď mu pomôžu rady od iných tak dobre
 
fotox3
2012-02-16 11:53:53+01
Ono v istom smere ho chapem, lebo aj ja som sa tak pytal ked som zacinal, terza viem co je vo veci, tak preto na to nezabudem a nezavrhujem hned niekoho kto sa chce poradit. Ked niekto zacina a pyta sa nieco podobne je lepsie to alebo to, skor to vychadza z jeho praktickej neskusenosti s predmetnou vecou nie teoretickej, on neviem co od toho moze cakat po praktickej stranke. Vie ze ten ma taky sminac, ten zase taky, to je take to onake..,ale neviem co od toho cakat v praxi, ten kto s tym uz ma skusenost mu jednoducho povie to potrebujes, to roby to ine zase to.. A ma v tom jasnejsie.
V drvivej vascine pripadou su to nasporenie peniaze (v nemalej hodnote) ktore chce dotycny investovat co najlepsie preto tam je tolko "paniky" okolo toho.
 
transporti686
2012-02-16 12:08:19+01
príspevok od: fotox3
Ono v istom smere ho chapem, lebo aj ja som sa tak pytal ked som zacinal, terza viem co je vo veci, tak preto na to nezabudem a nezavrhujem hned niekoho kto sa chce poradit. Ked niekto zacina a pyta sa nieco podobne je lepsie to alebo to, skor to vychadza z jeho praktickej neskusenosti s predmetnou vecou nie teoretickej, on neviem co od toho moze cakat po praktickej stranke. Vie ze ten ma taky sminac, ten zase taky, to je take to onake..,ale neviem co od toho cakat v praxi, ten kto s tym uz ma skusenost mu jednoducho povie to potrebujes, to roby to ine zase to.. A ma v tom jasnejsie.
V drvivej vascine pripadou su to nasporenie peniaze (v nemalej hodnote) ktore chce dotycny investovat co najlepsie preto tam je tolko "paniky" okolo toho.
určite máš pravdu, ale ja by som postupoval inak, najprv by som sa popozeral po nete a potom by som sa pýtal s nejakou predstavou. porovnania 60D a 7D sa určite riešilo toľkokrát aj na iných fórach, cenové porovnania tiež určite
 
Memm
2012-02-16 17:00:15+01
Tak v takomto stave sa asi nachádzal každý z nás. Trošku vyššie som čítal príspevok a v ňom keby som sa mal rozhodnúť medzi 7D a 50D. Ale 50D nieje 60D, šesdesiatkou išiel Canon trošku späť, plastové telo SD pamäťové karty a podobne. Ale správna otázka je aj načo ho chcem, ak chcem fotiť niečo kde potrebujem rýchly zápis, tak 60D nepripadá do úvahy. Ak sa chcem rozvíjať a už len dokupovať dobré objektívi tak 7D je vhodná voľba ale je aj ťažká. Ja dodnes fotím s 350D, na moje krajinky a portréty mi to úplne stačí
 
smaro77
2012-02-16 18:51:49+01
Viac krát tu bola spomenutá, a úplne objektívne kritika ,ze si malo špecifikoval svoje požiadavky na co by mal byt fotak urceny.7D aj 60D od Canonu je naozaj kvalitne náradie.Zalezi na Tvojom rozpocte,urcite budes potrebovat a vyuzijes kvalitne(znamena aj drahsie )objektivy.Ja som riesil podobnu dilemu,vcelku ta chapem.To ze ja som sa som sa rozhodol ist cestou 60D+usetrene peniaze radsej investovat do lepsich objektivov pre teba nemusi a by nemala byt zasadna info.60D od Canonu plne uspokojila moje poziadavky.
 
seifi
2012-02-16 19:54:02+01
ja by som šiel takouto cestou - kup si 50-60D z bazáru, pofoť do jesene, a bude ti jasnejšie, či potrebuješ vyšší počet záberov/s, či ti chýba lepšie ostrenie, alebo postačuje aj toto, ...a medzitým vyjdu nové zrkadlovky a bude ti jasnejšie, čo ti je treba; ako 60D ešte radšej by som bral 50D, pretože má mikronstavenie na doladenie objektívov; foťák predáš o 100 EUR lacnejšie, nestratíš na tom veľa;
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()