Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Pocet snimkov

matulkos
2011-11-26 13:41:03+01
Na buduci tyzden idem kupovat Canon eos 60d. Jednej veci sa trochu bojim. Na fotolab, shoppie je cena 805Eur a na ostatnych aj o 80-150 Eur viac. Obavam sa, ci to nemoze byt predaj zrkadlovky, ktoru uz niekto mal a vratil, kedze to umoznuje zakon. Moja otazka znie. DA sa nejako zistit v menu (v navode na 60d som to nenasiel) kolko zaberov uz bolo vytvorenych?? Pocet aktivacii uzavierky?
Ak je to OT tak sry

Dakujem.
 
Paulie
2011-11-26 14:33:44+01
Myslíš si, že v tých "ostatných" obchodoch nieje možné vrátiť tovar do 7 dní bez udania dôvodu? Mať tvoje problémy a prezidentov plat...
 
Fatty
2011-11-26 15:33:30+01
no ak zistíš že je to vrátený tovar, vrátiš ho tiež a vyžiadaš si nový nerozbalený kus.
dá sa to, len to chce trošku asertivity pri jednaní

a počet snímkov zistíš z EXIFu fotky
napr. programom Opanda
 
planco
2011-11-26 15:36:54+01
príspevok od: matulkos
Na buduci tyzden idem kupovat Canon eos 60d. Jednej veci sa trochu bojim. Na fotolab, shoppie je cena 805Eur a na ostatnych aj o 80-150 Eur viac. Obavam sa, ci to nemoze byt predaj zrkadlovky, ktoru uz niekto mal a vratil, kedze to umoznuje zakon. Moja otazka znie. DA sa nejako zistit v menu (v navode na 60d som to nenasiel) kolko zaberov uz bolo vytvorenych?? Pocet aktivacii uzavierky?
Ak je to OT tak sry

Dakujem.
kolko snimkov za ten tyzden by asi ten co si ho ,,kupil-vratil,, vyfotil 100-200?? zanedbatelny pocet.. vypni paranoju a bez ho kupit
 
zombi
2011-11-26 16:39:46+01
http://astrojargon.net/EOSInfo.aspx
 
calven
2011-11-26 16:44:59+01
príspevok od: Fatty
no ak zistíš že je to vrátený tovar, vrátiš ho tiež a vyžiadaš si nový nerozbalený kus.
dá sa to, len to chce trošku asertivity pri jednaní

a počet snímkov zistíš z EXIFu fotky
napr. programom Opanda
Z exifu to u niektorých Canonov nejde... Respektíve, z tých čo som mal ja (20D a 40D), tak sa to z EXIFu zistiť nedalo.
Správna odpoveď je odpoveď od zombi.
 
Bobo2sk
2011-11-26 18:14:34+01
Z fotolabu som bral svoju ultrasirocinu. Tiez tam bola cena o dost lepsia ako u ostatnych a spokojnost.
 
dodo_bb
2011-11-26 21:10:26+01
príspevok od: matulkos
Na buduci tyzden idem kupovat Canon eos 60d. Jednej veci sa trochu bojim. Na fotolab, shoppie je cena 805Eur a na ostatnych aj o 80-150 Eur viac. Obavam sa, ci to nemoze byt predaj zrkadlovky, ktoru uz niekto mal a vratil, kedze to umoznuje zakon. Moja otazka znie. DA sa nejako zistit v menu (v navode na 60d som to nenasiel) kolko zaberov uz bolo vytvorenych?? Pocet aktivacii uzavierky?
Ak je to OT tak sry

Dakujem.
Len tak na okraj - máš právo vrátiť tovar do 14 bez udania dôvodu. Myslíš, že to znamená, že predajca je povinný ten (obvykle úplne bezvadný) kus tovaru okamžite fyzicky zničiť a zahodiť do odpadu? Alebo dať ho do bazáru za 50% cenu? Rád by som vedel Tvoj názor, čo očakávaš, že s stane s tovarom, ktorý bez dôvodu obchodníkovi vrátiš
 
matulkos
2011-11-26 21:39:26+01
Moj nazor? Ponuknut ho o 20 -30 eur lacnejsie a to ze uz bol raz pouzivany vopred oznamit novemu kupujucemu. Ale tak budem im verit.
 
pxls.jpg
2011-11-27 01:33:19+01
príspevok od: dodo_bb
Len tak na okraj - máš právo vrátiť tovar do 14 bez udania dôvodu. Myslíš, že to znamená, že predajca je povinný ten (obvykle úplne bezvadný) kus tovaru okamžite fyzicky zničiť a zahodiť do odpadu? Alebo dať ho do bazáru za 50% cenu? Rád by som vedel Tvoj názor, čo očakávaš, že s stane s tovarom, ktorý bez dôvodu obchodníkovi vrátiš
v serioznych obchodoch vidavam napisane:
"tovar rozbaleny" a cena je automaticky o cosi nizsia.
 
Jakub.Rovný
2011-11-27 07:50:51+01
príspevok od: matulkos
Moj nazor? Ponuknut ho o 20 -30 eur lacnejsie a to ze uz bol raz pouzivany vopred oznamit novemu kupujucemu. Ale tak budem im verit.
Preco?? Za to ze bol rozbaleny a vyskusany,?? Zavierky maju zivotnost 150 000 cyklov..a to ze niekto nacvakal 20 fotiek pri testovany atd je nic..,mas 2 rocnu zaruku, tak isto sa da zaruka predlzit, tak nevidim v tom ziadny problem preco by predajca mal uvadzat ze tovar bol vrateniiii
 
Paulie
2011-11-27 09:27:08+01
príspevok od: Jakub.Rovný
Preco?? Za to ze bol rozbaleny a vyskusany,?? Zavierky maju zivotnost 150 000 cyklov..a to ze niekto nacvakal 20 fotiek pri testovany atd je nic..,mas 2 rocnu zaruku, tak isto sa da zaruka predlzit, tak nevidim v tom ziadny problem preco by predajca mal uvadzat ze tovar bol vrateniiii
Pletieš si pojmy a dojmy. To že je závierka kalibrovaná 150.000 cyklov, neznamená, že je to jej životnosť a že po dosiahnutí tohto čísla zhasne. Do tohto počtu cyklov je výrobcom garantovaná presnosť časov závierky (v určitej tolerancii). Pokaziť sa môže aj po 10-tich, alebo 500.000 cvaknutiach.
 
Jakub.Rovný
2011-11-27 09:36:25+01
Paulie ano to mi je jasne,... to malo byt obrazne napisane
 
matulkos
2011-11-27 10:50:34+01
Ide o to preco by som mal JA kupovat niecoco uz mal niekto doma a pouzival to? Ak kupujem NOVY tak chcem aby bol NOVY!
 
planco
2011-11-27 11:27:05+01
príspevok od: matulkos
Ide o to preco by som mal JA kupovat niecoco uz mal niekto doma a pouzival to? Ak kupujem NOVY tak chcem aby bol NOVY!
pozri bude z obchodu, tak to ber tak, ze je novy.. inac stale som nepochopil ako ta napadlo ze len preto ze je o 80-150 e lacnejsi ci je vrateny? to by museli mat vsetky kusy vratene aby mali jednotnu cenu na kazdy nie?
 
Jakub.Rovný
2011-11-27 12:13:16+01
Matulkos tak to potom aby si nekupoval nic, kedze budes mat podozrenie ze to uz niekto mal...
Ides do obchodu, paci sa ti mikina.. ides ju vyskusat ale hned si povies preco by som ju mal kupit, ked uz ju par ludi predomnou skusali....
 
Paulie
2011-11-27 12:25:59+01
príspevok od: matulkos
Ide o to preco by som mal JA kupovat niecoco uz mal niekto doma a pouzival to? Ak kupujem NOVY tak chcem aby bol NOVY!
V tvojom prípade máš 3 možnosti
1. kúpiť fotoaparát priamo z výrobnej linky
2. Kašlat na to, nekupuj nič, budeš spokojne spať
3. Návšteva Dr. Chocholouška a následná kúpa foťáku vo fotolabe
vyber si.
 
calven
2011-11-27 12:28:30+01
príspevok od: Jakub.Rovný
Matulkos tak to potom aby si nekupoval nic, kedze budes mat podozrenie ze to uz niekto mal...
Ides do obchodu, paci sa ti mikina.. ides ju vyskusat ale hned si povies preco by som ju mal kupit, ked uz ju par ludi predomnou skusali....
Nehovoriac o tom, že som osobne videl, ako majú NOVÉ autá na tachometri najazdených pár km... Ale ja si chcem kúpiť NOVÉ auto, tak trvám na tom aby bolo NOVÉ...
Mať vaše starosti a prezidentov plat...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()