Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D750 - aké máte skúsenosti?

ivofides
ivofides 2015-11-03 11:04:22+01
Ahojte,
otázka predovšetkým na majiteľov (aj bývalých) Nikon D750. Pretože zvažujem kúpu tohto stroja, chcem sa vás opýtať, aké máte s ním skúsenosti. Otázky by som zhrnul do týchto bodov:

1. Čo vám na ňom najviac vadí resp. vyslovene štve?
2. Čo by ste vyzdvihli?
3. Aké ISO je pre vás použiteľné (viem, dosť subjektívne a závisí aj od ďalších vecí)?
4. AUTO ISO ak používate ste s ním spokojní?
4. Aufocus - ako ste s ním spokojní (rýchlosť, ostrenia za šera, miera odpadu...)?
5. S výdržou batérie ste spokojní?
6. Wifi je použiteľné pre priamy transfer RAW do PC?
7. Rýchlosť uzávierky vám vyhovuje, resp.potrebujete často kompenzovať čas
1/4000 za svetelných podmienok?
8. Aký žáner s ním najviac fotíte?
9. Keby ste mali možnosť sa ešte raz rozhodnúť pre kúpu, menili by ste za
niečo iné?

Ešte dodám, že foťák ma zaujíma iba po stránke fotenia, video je pre mňa nepodstatné. Budem veľmi rád, keď sa mi ozvete a podelíte sa o svoje skúsenosti. Každému z vás dopredu ďakujem za vaše postrehy.
 
lennyl
2015-11-05 08:30:51+01
flico.sk: toto som dal s D750 na ISO 9000, to nedas v zivote na APS-C
http://www.imagehosting.cz/images/iso9000.jpg
 
lennyl
2015-11-05 08:32:04+01
flico.sk: toto som dal s D750 na ISO 9000, to nikdy nedas na APS-C

imagehosting.cz/images/iso9000.jpg
 
lennyl
2015-11-05 08:32:48+01
príspevok od: lennyl
roka222: to nema nic spolocne s vymenou objektivov. pred reklamáciou, ked mi v servise napravali AF modul, ktory sposoboval interne odlesky (ale na reálnych fotkách som ich nikdy nemal) sa mi snimac extremne spinil, aj ked som ho mal vycisteny a s jednym objektivom som urobil napr. 150 fotiek. neviem co s tym v servise urobili,ale odvtedy sa to polepsilo. ale aj tak cca kazde 3 mesiace si davam cistit snimac, stale je tam daka spina. tak si myslim,ze tam ma Nikon daky materialovy mechanicky problem, na iných fotakoch som to v zivote neriesil.

flico.sk: mal som fotak s tym istym snimacom 16Mpx Sony CMOS (v Pentax K-5) a tam koncilo seriozne ISO na max 3200, kdezto teraz na D750 ho dam na 6400 a stale je to lepsie ako na tych 16Mpx. a normalne si dovolim fotit aj na ISO 8000-10000, ked fotku dobre upravim (odsumim a doostrim).
pls admin zmazat
 
peter01852
2015-11-05 08:48:23+01
príspevok od: lennyl
flico.sk: toto som dal s D750 na ISO 9000, to nedas v zivote na APS-C
http://www.imagehosting.cz/images/iso9000.jpg
ta fotka je naozaj pekna a cista, jasne ze s APS-C mozes o podobnych hodnotach ISO len snivat...nesuhlasim ale s tym, ze s APS-C snimacom takuto fotku neodfotis...to svetlo na tej fotke zase nie je az take top, aby si nemohol kvoli zachovaniu svetelnej atmosfery zapnut blesk...das bud synchronizaciu na druhu lamelu alebo zdvihnes ISO na max. 800 a pohras sa s nastavenim casu, clony a blesku a mas celkom prijatelny vysledok aj s APS-C snimacom a este k tomu za zlomok ceny...
 
lennyl
2015-11-05 09:00:55+01
peter: hej hej, ked sa inak neda, tiez dam blesk (mam iba slabsi SB700, ale mne to staci), akurát ma obtazuje ho nosit/pouzivat, som lenivy
 
duroslav
2015-11-05 09:10:27+01
Teraz keď lennyl písal o tej špine na snímači, tak som si spomenul, že aj ja som s tým problém mal trochu. Ale postupom času a po niekoľkých čisteniach to ako keby samovoľne ustúpilo. Senzor som naposledy čistil koncom marca, a síce pri vyšších clonách nejakú špinu pozorujem, nie je to také hrozné aby sa mi chcelo zase babrať sa s čistením.
Zpočiatku som mával aj dosť špiny na matnici, ale už aj tam sa to prestalo špiniť.
Možno to bol nejaký problém od výroby a ten prach sa už minul
 
Horak Martin
2015-11-05 14:03:12+01
No čistiť som senzor ešte nedával, zase to nie je tak hrozné s čím by si LR alebo PS neporadilo. A mám to chvala bohu iba v pravom hornom rohu. Síce asi 80 bodiek, ale pri nižších clonách neriešim. Poprípade orežem fotku a vybavené V podstate mi takto vyzerá PHR (aj tie dva čierne body napravo sú špina ) A samozrejme som fotku prispôsobil aby to bolo všetko vidieť v skutočnosti to tak hrozné nie je.
 
landov
2015-11-05 14:26:48+01
príspevok od: Horak Martin
No čistiť som senzor ešte nedával, zase to nie je tak hrozné s čím by si LR alebo PS neporadilo. A mám to chvala bohu iba v pravom hornom rohu. Síce asi 80 bodiek, ale pri nižších clonách neriešim. Poprípade orežem fotku a vybavené V podstate mi takto vyzerá PHR (aj tie dva čierne body napravo sú špina ) A samozrejme som fotku prispôsobil aby to bolo všetko vidieť v skutočnosti to tak hrozné nie je.
Fuuuha...tak toto by som ja neprekusol Ja by som cistil uz pri desatine toho, co mas ty na snimaci. Mimochodom, cistit by som nedaval ani ja, urobim si to sam za 5 minut. Pouzivam tycinku Eyelead, velmi jednoduche a naozaj to zvladne kazdy.
 
JohnNewton
2015-11-05 14:41:44+01
príspevok od: Horak Martin
No čistiť som senzor ešte nedával, zase to nie je tak hrozné s čím by si LR alebo PS neporadilo. A mám to chvala bohu iba v pravom hornom rohu. Síce asi 80 bodiek, ale pri nižších clonách neriešim. Poprípade orežem fotku a vybavené V podstate mi takto vyzerá PHR (aj tie dva čierne body napravo sú špina ) A samozrejme som fotku prispôsobil aby to bolo všetko vidieť v skutočnosti to tak hrozné nie je.
To som ešte nevidel, ja by som bol na slučku
 
roka222
2015-11-05 16:14:39+01
No stým pravidelný znečistením snímača na d750 ste ma dosť odradili .
(dávaju 4x čistenie zadara - asi vedia pre čo ??? )
 
duroslav
2015-11-05 16:43:52+01
Podľa kupónov by som sa moc neorientoval. Tie sa tuším dávajú štandardne ku všetkým modelom.
Okrem toho, každý máme inú toleranciu pre špinu na snímači. Ja som raz to čistenie za kupóny chcel vyskúšať a na JPEG-u priamo z foťáku bez nejakého zvyšovania kontrastu nebolo vidno žiadnu špinu, tak mi bolo povedané, že škoda námahy.
Takže som si ho pekne krásne doma vyčistil sám. Ale evidentne som robil niečo zle, lebo som sa s tým babral hádam dve hodiny a spravil som asi 20-30 testovacích záberov pokým som nebol spokojný s výsledkom.
 
IceDive1
2015-11-05 17:52:11+01
Ja som este snimac necistil a to sklicka menim pomerne casto. inak s D750 velka spokojnost. Do buducna verim ze Nikon zamaka este na lepsom rozlozeni ostriacich bodov, viac do stran.
 
md12
2015-11-05 19:39:28+01
príspevok od: Horak Martin
No čistiť som senzor ešte nedával, zase to nie je tak hrozné s čím by si LR alebo PS neporadilo. A mám to chvala bohu iba v pravom hornom rohu. Síce asi 80 bodiek, ale pri nižších clonách neriešim. Poprípade orežem fotku a vybavené V podstate mi takto vyzerá PHR (aj tie dva čierne body napravo sú špina ) A samozrejme som fotku prispôsobil aby to bolo všetko vidieť v skutočnosti to tak hrozné nie je.
UFO, a nie jedno
 
flico.sk
2015-11-05 20:58:58+01
príspevok od: peter01852
ta fotka je naozaj pekna a cista, jasne ze s APS-C mozes o podobnych hodnotach ISO len snivat...nesuhlasim ale s tym, ze s APS-C snimacom takuto fotku neodfotis...to svetlo na tej fotke zase nie je az take top, aby si nemohol kvoli zachovaniu svetelnej atmosfery zapnut blesk...das bud synchronizaciu na druhu lamelu alebo zdvihnes ISO na max. 800 a pohras sa s nastavenim casu, clony a blesku a mas celkom prijatelny vysledok aj s APS-C snimacom a este k tomu za zlomok ceny...
Zdravím.

Otázka znela:"Chcel by som porovnať výstup so svojím D5100, či sa oplatí prechod na FF pre takýto typ fotografie". Je jasné, že FF bude mat kvalitnejší výstup o tom nepochybujem. Len to chcem porovnať pri nižších svetelných podmienkach, aké boli pri danejj fotke s ISO 9000, kedže je tam 1/60sec.

Lebo stretol som sa s výstupom Canon 6D (najrozšírenejšie FF telo u amatérskych astro/landscape) a niektoré nie sú fakt nic-moc napr. http://spaceweathergallery.com/indiv_upload.php?upload_id=116541 a to nie je jediny.


Tak neviem či je problém medzi statívom a fotobatohom, PP alebo pri nízkych svetelných podmienkach taký výrazný rozdiel nie je medzi FF a APC-S. Preto by som chcel porovnať RAW, ak je to možné


Len chcem porovnat, či tých cca 1000 Eur stojí za to, alebo radšej investovať do AstroTrac alebo podobného zariadenia (beriem do úvahy iba čisto obrazovú kvalitu, nie ďalšie faktory, ktoré pri danom type fotografie nevyužijem).

Lebo napr. "papierovo" je tiež lepší výstup z Fuji X-E1 ako z D5100. Ale subjektívne je to skôr opačne, že Fuji viac "vyhladzuje" detaily ako D5100.

Vačšinou sa už ale robia panorámy, kde sa šum a nedostatky "zmenšujú" .

 
Roman Point
2015-11-06 07:00:21+01
príspevok od: flico.sk
Zdravím.

Otázka znela:"Chcel by som porovnať výstup so svojím D5100, či sa oplatí prechod na FF pre takýto typ fotografie". Je jasné, že FF bude mat kvalitnejší výstup o tom nepochybujem. Len to chcem porovnať pri nižších svetelných podmienkach, aké boli pri danejj fotke s ISO 9000, kedže je tam 1/60sec.

Lebo stretol som sa s výstupom Canon 6D (najrozšírenejšie FF telo u amatérskych astro/landscape) a niektoré nie sú fakt nic-moc napr. http://spaceweathergallery.com/indiv_upload.php?upload_id=116541 a to nie je jediny.


Tak neviem či je problém medzi statívom a fotobatohom, PP alebo pri nízkych svetelných podmienkach taký výrazný rozdiel nie je medzi FF a APC-S. Preto by som chcel porovnať RAW, ak je to možné


Len chcem porovnat, či tých cca 1000 Eur stojí za to, alebo radšej investovať do AstroTrac alebo podobného zariadenia (beriem do úvahy iba čisto obrazovú kvalitu, nie ďalšie faktory, ktoré pri danom type fotografie nevyužijem).

Lebo napr. "papierovo" je tiež lepší výstup z Fuji X-E1 ako z D5100. Ale subjektívne je to skôr opačne, že Fuji viac "vyhladzuje" detaily ako D5100.

Vačšinou sa už ale robia panorámy, kde sa šum a nedostatky "zmenšujú" .

Tá foto 6D nepreukazuje nič. Je to o PP keby je to jpg výstup tak to môže a nemusí o niečom vypovedať.
Daj do rúk Ninjovi ( vyhladaj si ho tu na ephote a pozri jeho fotografie nick Ninja ) apsc D5300 a daj mne do rúk astro verziu D810 potom sa rozhodnes pre kúpu apsc fotoaparátu. Musíš vedieť porovnávať veci reálne a do rovnice pridávať ďalšie premenne. FF je určite lepšie na nočnú fotografiu no viac než to sú dôležité objektívy.
 
lennyl
2015-11-06 07:56:01+01
k tej astro, ja som skusil urobit dve fotky na dovolenke v lete, nic moc, lebo som to fotil iba na jeden zaber (bez skladania viac fotiek). nemam skusenosti s tym, ani ako to poriadne upravit.

spina na snimaci: teraz som to cvakol z okna s 58/1,4G AF-S na f1,4, ISO-100, ostrene na hrad, spinu tam nemam, keby som fotku upravoval, mozno by tam daka bodka na oblohe vyskocila, tu by som musel vyklonovat, takze ta spina na snimaci sa casom asi umravnila.
http://www.imagehosting.cz/images/dsc1784.jpg
 
duroslav
2015-11-06 08:02:25+01
príspevok od: lennyl
k tej astro, ja som skusil urobit dve fotky na dovolenke v lete, nic moc, lebo som to fotil iba na jeden zaber (bez skladania viac fotiek). nemam skusenosti s tym, ani ako to poriadne upravit.

spina na snimaci: teraz som to cvakol z okna s 58/1,4G AF-S na f1,4, ISO-100, ostrene na hrad, spinu tam nemam, keby som fotku upravoval, mozno by tam daka bodka na oblohe vyskocila, tu by som musel vyklonovat, takze ta spina na snimaci sa casom asi umravnila.
http://www.imagehosting.cz/images/dsc1784.jpg
To by už musela byť fakt megašpina aby ju bolo vidno pri f/1,4
 
lennyl
2015-11-06 08:06:40+01
duroslav: no praveze asi prvy pol rok pouzivania D750 ma totalne znechutil, lebo spinu bolo vidno pomaly ja na plnu dieru, po zacloneni detto. mal som tam aj 30-40 bodiek, presne ako tu bola ukazka vyssie. snimac mi cistili za to obdobie 2x v servise a 3x mi ho kamos cistil co preraba fotaky na IR.

ked si zasrandujem, tak to je ako zabeh auta, to ma tiez po par tisicoch nizsiu spotrebu
 
filip.p3k
2015-11-06 08:27:57+01
príspevok od: flico.sk
Zdravím.

Otázka znela:"Chcel by som porovnať výstup so svojím D5100, či sa oplatí prechod na FF pre takýto typ fotografie". Je jasné, že FF bude mat kvalitnejší výstup o tom nepochybujem. Len to chcem porovnať pri nižších svetelných podmienkach, aké boli pri danejj fotke s ISO 9000, kedže je tam 1/60sec.

Lebo stretol som sa s výstupom Canon 6D (najrozšírenejšie FF telo u amatérskych astro/landscape) a niektoré nie sú fakt nic-moc napr. http://spaceweathergallery.com/indiv_upload.php?upload_id=116541 a to nie je jediny.


Tak neviem či je problém medzi statívom a fotobatohom, PP alebo pri nízkych svetelných podmienkach taký výrazný rozdiel nie je medzi FF a APC-S. Preto by som chcel porovnať RAW, ak je to možné


Len chcem porovnat, či tých cca 1000 Eur stojí za to, alebo radšej investovať do AstroTrac alebo podobného zariadenia (beriem do úvahy iba čisto obrazovú kvalitu, nie ďalšie faktory, ktoré pri danom type fotografie nevyužijem).

Lebo napr. "papierovo" je tiež lepší výstup z Fuji X-E1 ako z D5100. Ale subjektívne je to skôr opačne, že Fuji viac "vyhladzuje" detaily ako D5100.

Vačšinou sa už ale robia panorámy, kde sa šum a nedostatky "zmenšujú" .

chceš nejaké RAW fotky mliečnej dráhy z D750?Hoď mi na teba mail a pošlem ti niečo
 
barron.prasil
2015-11-06 08:53:32+01
Ja mam tiez D750ku. A na tom fotaku mi skoro nic nevadi. Je to super stroj. Má sice pomalu uzavierku, ale da sa to velmi dopre kompenzovat s ISO 50. Moj cip bol od nova cisty, nenasiel som tam ani jednu bodku. Prechadzal som s D7100 a rozdiel je znatelny. Akurat su budes musiet zvyknut, no je to proste fullframe. Zatial fotak slape ako svajciarske hodinky. Som spokojny. Tu su nejake nahlady na vysoke iso.

https://500px.com/photo/110130231/mt-kriv%C3%A1%C5%88-at-night-by-jozef-%C5%A0ifra?ctx_page=1&from=user&user_id=438430

https://500px.com/photo/108133885/the-night-sky-over-tatra-mountains-by-jozef-%C5%A0ifra?ctx_page=1&from=user&user_id=438430

https://500px.com/photo/108640237/the-log-cabin-by-jozef-%C5%A0ifra?ctx_page=1&from=user&user_id=438430
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()