Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Zrkadlovka cca 1100-1700 euro s DPH

miloss5050
2015-03-16 20:49:27+01
Zdravim,

poprosil by som radu ohladom kupy zrkadlovky.

Co budem robit:
fotenie portretov, svadby, stuzkove a natacania videa - skor ako studio.

Mam vyhliadnutych 3 kandidatov (ceny rovnake):
Canon 750D / 760D, Canon 70D, Canon 7D

Najviac sa mi pozdava 750D / 760D najnovsi, najlepsi senzor, vo vela veciach ako 70D. Dost ma zaujimal zaznam LightWeight videa co ma o 2,5 nasobne mensiu velkost, len som nikde nevedel najst porovnanie tohto videa s Standard modom. Aky rozdiel je medzi 750D a 760D co sa tyka umiestnenia gombikov a vyuzitia toho displaya na 760D - nevidno to aj na tom velkom displayi? Ci sa mi oplati priplatit 50 euro do 760D miesto 750D.

Na video bude top asi 7Dcko RAW vie tocit v 70-80MB/s co 750D/70D dokaze maximalne 40MB/s. Uplne nadhera co dokaze RAW, tie detaily https://www.youtube.com/watch?v=SURb-VYPnYs

Objektiv sa mi pozdava Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM , ci sa oplati ist do Sigma 50mm f/1.4? Rozdiel som moc nevidel a casom by som radsej nasetril na poriadny objektiv. Zaujima ma najme ostrost - detaily vo videu.

Aky zoom objektiv sa odporuca na fotenie svadby, stuzkovej ? Cena okolo 200-400 euro (dokupoval by som casom, priorita je s pevnym sklom a telo zrkadlovky)

Blesk:
http://www.aliexpress.com/item/Yongnuo-YN-560-II-Flash-Speedlite-for-Canon-Nikon-Pentax-Olympus-DSLR-Cameras-YN-560II-YN/671514687.html

Co by ste mi poradili v tomto strope?
Co bude najlepsie na fotenie?
Co bude najlepsie na video?

Ma niekto skusenosti s MagicLanternom? Znicilo to niekomu zrkadlovku, ak by sa mi pokazila preslo by mi to na zaruku? Urcite by som ho chcel dat do kamery, u nikonu som nenasiel moznost tocit video v RAW formate - preto nikon som ani nepozeral.
http://www.magiclantern.fm/forum/index.php?topic=6215.0

Mam taku teoreticku otazku. Ked by sme porovnavali Canon 750D/760D, Canon 70D a Canon 7D v toceni videa na takom istom objektive - Sigma 30mm F1.4 v studiu - dobra svetelnost, na stative, kazdy zaznamenava video +- 235 MB/min, tak vysledne video by bolo porovnatelne alebo bol by v tom rozdiel aj podla senzoru zrkadlovky? Kvalita videa sa najviac zvacsuje kvalitnejsim objektivom ze?
pre porovnanie:
canon 5d mark II https://www.youtube.com/watch?v=xjKvwZ5Qjus
canon 70D https://www.youtube.com/watch?v=s83DUddzSsE

Aku literaturu knihy by ste mi odporucili?

Strop by som vedel maximalne do 2700 euro, ale nechcem otrieskat vsetko co mam nasporene na osobnom ucte, ideal by to bol okolo 1100-1700 euro, a ked mi to pojde budem dokupovat lepsie objektivy atd, na firmu to vyjde potom lacnejsie ako ked by som to platil z osobneho.

Velmi pekne dakujem za kazdu radu
 
Roman Point
2015-03-17 00:02:13+01
6D a ak chceš video natáčať tak 7DmkII
 
miloss5050
2015-03-17 08:09:43+01
7D mark II by som bral keby otocny display, ako pozeram podopruje IPB, ALL-I a aj ten LightWeight format co sa mi pozdava, zabere menej miesta a ak kvalita bude skoro porovnatelna tak je to zaujimave pri streamovani.

6D neviem, to canon 7D mark I by bol novy za 800 euro a spravi RAW v 70-80MB/s co Canon 6D spravi max v 40MB/s co rozdiel spoznas, Canon 6D by som bral keby asi robim robim vacsinou v tmavom prostredi kde by som vyuzil full frame, ale to bude minimalne vyuzitie.

**Je lepsi objektiv na fotenie / video ako Sigma 30mm F1.4? (cena okolo 500 euro) Oplati sa ist do 300 euro drahsej Sigma 50mm F1.4 - je podstatne tichsia ale moc rozdiel vo videu som nevidel.
** Aky zoom objektiv je najlepsi len na fotenie svadieb / stuzkovych? cena okolo 500 euro.
** Je nejaka ina zrkadlovka lepsia na moje vyuzitie?
** Aku literaturu knihy by ste mi odporucili?
** Otazka ohladom skusenosti s MagicLanternom a ci ked by sa mi pokazila zrkadlovka ci mi to zoberu na reklamaciu, hlavne to ma zaujima.
** Ma niekto skusenosti s Canon 7D Mark i alebo Mark II, cital som ze to ma nejake problemy kvoli dvom procesorom.


Najviac ma zaujal Canon 750D/760D a k tomu Sigma 30mm F1.4 a nejaky dobry Zoom objedktiv na fotenie svadieb, stuzkovych... Potom ked mi to pojde o rok mozem predat telo a ist do Canon 5D Mark IV (4k video v RAW bude stat za to ), pripadne kupit lepsie objektivy. Preto strop by bol ideal 1100-1700 euro s DPH.
 
Roman Point
2015-03-17 09:01:40+01
príspevok od: miloss5050
7D mark II by som bral keby otocny display, ako pozeram podopruje IPB, ALL-I a aj ten LightWeight format co sa mi pozdava, zabere menej miesta a ak kvalita bude skoro porovnatelna tak je to zaujimave pri streamovani.

6D neviem, to canon 7D mark I by bol novy za 800 euro a spravi RAW v 70-80MB/s co Canon 6D spravi max v 40MB/s co rozdiel spoznas, Canon 6D by som bral keby asi robim robim vacsinou v tmavom prostredi kde by som vyuzil full frame, ale to bude minimalne vyuzitie.

**Je lepsi objektiv na fotenie / video ako Sigma 30mm F1.4? (cena okolo 500 euro) Oplati sa ist do 300 euro drahsej Sigma 50mm F1.4 - je podstatne tichsia ale moc rozdiel vo videu som nevidel.
** Aky zoom objektiv je najlepsi len na fotenie svadieb / stuzkovych? cena okolo 500 euro.
** Je nejaka ina zrkadlovka lepsia na moje vyuzitie?
** Aku literaturu knihy by ste mi odporucili?
** Otazka ohladom skusenosti s MagicLanternom a ci ked by sa mi pokazila zrkadlovka ci mi to zoberu na reklamaciu, hlavne to ma zaujima.
** Ma niekto skusenosti s Canon 7D Mark i alebo Mark II, cital som ze to ma nejake problemy kvoli dvom procesorom.


Najviac ma zaujal Canon 750D/760D a k tomu Sigma 30mm F1.4 a nejaky dobry Zoom objedktiv na fotenie svadieb, stuzkovych... Potom ked mi to pojde o rok mozem predat telo a ist do Canon 5D Mark IV (4k video v RAW bude stat za to ), pripadne kupit lepsie objektivy. Preto strop by bol ideal 1100-1700 euro s DPH.
Choď teda do 760D a tej sigmy. Kedže to bude crop telo tak nad hranicu 35mm by som nešiel. 50mm je už priveľa. Nad 7D neuvažuj, stužková, svadba v 90% prípadoch bude za nie dobrého osvetlenia a ten šum ťa znechutí. Lepšie na tom bude rozhodne nový snímač ktorý je v 760ke
 
landov
2015-03-17 15:15:48+01
príspevok od: vrak01
na 13 rocneho mas celkom uceleny prejav, len tak dalej si na dobrej ceste.
literatura je fajn - skus harry potter, to by ta mohlo zaujat.
A ty si co za exota ? Uz parkrat som si vsimol tvoje komentáre, vzdy "k veci". V tomto svetle je tvoj nick naozaj velavravny .
 
miloss5050
2015-03-17 19:29:30+01
Studoval som viacej,
dobru ponuku som nasiel na 750D + 18-55mm IS II (skoro cena 760d) + sigma 35MM f1.4, som zaciatocnik tak na tom sa da dobre naucit, ako prve potom predam 18-55 a kupim kvalitnejsi 24-70mm f/2.8 , s tym by sa dalo uz dobre pracovat a potom setrit na Canon 5D Mark IV a potom dokupit kvalitny 50mm na portrety a dalsie objektivy co mi budu vyhovovat na to co budem robit, asi kazdy sa naucil sam na svojej praci najlepsie co mu najviac vyhovuje. Mozno 70-200mm F2.8...
Moze byt? Alebo niekto by to inak poskladal pri tomto strope? Ako zaciatocnik a potom dokupovat na to vyuzitie.

Ak by este niekto vedel poradit ohladom tychto otazok:
** Otazka ohladom skusenosti s MagicLanternom a ci ked by sa mi pokazila zrkadlovka ci mi to zoberu na reklamaciu, hlavne to ma zaujima.
** Aku literaturu knihy by ste mi odporucili? PODSTATNE, potrebujem sa co najviac naucit, nieco zazivneho moze byt aj v anglictine, zo skusenosti co pomoze mi pri uceni.
** Mam taku teoreticku otazku. Ked by sme porovnavali Canon 750D/760D, Canon 70D a Canon 7D v toceni videa na takom istom objektive - Sigma 30mm F1.4 v studiu - dobra svetelnost, na stative, kazdy zaznamenava video +- 235 MB/min, tak vysledne video by bolo porovnatelne alebo bol by v tom rozdiel aj podla senzoru zrkadlovky? Kvalita videa sa najviac zvacsuje kvalitnejsim objektivom ze?



 
seifi
2015-03-17 20:36:16+01
príspevok od: landov
A ty si co za exota ? Uz parkrat som si vsimol tvoje komentáre, vzdy "k veci". V tomto svetle je tvoj nick naozaj velavravny .
a kde vlastne ten príspevok Vrak(a)01 je ?
 
miloss5050
2015-03-17 20:53:29+01
asi ho uz zmazal administrator, hned prvy prispevok to bol
 
Roman Point
2015-03-17 21:22:13+01
príspevok od: miloss5050
Studoval som viacej,
dobru ponuku som nasiel na 750D + 18-55mm IS II (skoro cena 760d) + sigma 35MM f1.4, som zaciatocnik tak na tom sa da dobre naucit, ako prve potom predam 18-55 a kupim kvalitnejsi 24-70mm f/2.8 , s tym by sa dalo uz dobre pracovat a potom setrit na Canon 5D Mark IV a potom dokupit kvalitny 50mm na portrety a dalsie objektivy co mi budu vyhovovat na to co budem robit, asi kazdy sa naucil sam na svojej praci najlepsie co mu najviac vyhovuje. Mozno 70-200mm F2.8...
Moze byt? Alebo niekto by to inak poskladal pri tomto strope? Ako zaciatocnik a potom dokupovat na to vyuzitie.

Ak by este niekto vedel poradit ohladom tychto otazok:
** Otazka ohladom skusenosti s MagicLanternom a ci ked by sa mi pokazila zrkadlovka ci mi to zoberu na reklamaciu, hlavne to ma zaujima.
** Aku literaturu knihy by ste mi odporucili? PODSTATNE, potrebujem sa co najviac naucit, nieco zazivneho moze byt aj v anglictine, zo skusenosti co pomoze mi pri uceni.
** Mam taku teoreticku otazku. Ked by sme porovnavali Canon 750D/760D, Canon 70D a Canon 7D v toceni videa na takom istom objektive - Sigma 30mm F1.4 v studiu - dobra svetelnost, na stative, kazdy zaznamenava video +- 235 MB/min, tak vysledne video by bolo porovnatelne alebo bol by v tom rozdiel aj podla senzoru zrkadlovky? Kvalita videa sa najviac zvacsuje kvalitnejsim objektivom ze?



Nemôžeš sa pýtať na 750D a 760D keď ho nikto nemá a asi sa ešte ani nepredáva ( možno už áno )
Veľmi veľa spekulujes a chceš nakupovať veci ktoré už teraz vieš ( a to ich ani nemáš ) že ich budeš predávať. Jasné ľudia ti tu poradia no budeš presne ako každý jeden. Neposluchnes preto aby si sa sám popálil a mohol si povedať mali pravdu na čo som to a to kupoval..
Napr. Načo chceš kupovať pevnú 35ku keď to budeš mať obsiahnuté v základnom zoome ( 18-55 ) ? Vyhodené peniaze..
Ak teda vezmes nejaký crop fotak tak ti dám jedinú radu s ohľadom na to že píšeš o kúpe 5D4 ktorá bude mať cenovku okolo 3000€ menej určite nie za samotné telo. Kupuj a zhzháňaťj objektívy s EF bajonetom. Na crope sa používajú bez problémov aj keď su určené pre FF telá. Pokiaľ nakúpiš lacnejšie EFEF-S objektívy určené pre crop tak po prechode na FF ich budeš musieť aj tak predať a zase iba vyhodis peniaze..
Kúp 750/760 a k tomu jeden objektív 17-40 alebo 16-35 nemusí byť nový predsa a na 90% veci ti stačiť bude.
Keď sa naučíš základy, fotiť, natáčať, vytýčilaš si svoj žáner potom rozmýšľaj nad ďalším nákupom. Teraz nemáš nič a už plánuješ 5D4 to proste tak nejde.
 
f64
2015-03-17 21:34:17+01
prva dolezita otazka - video chces natacat iba v prisne riadenych podmienkach a na stative alebo aj eventy v ruke?

2. - vzdy to budes mat dobre nasvietene alebo budes potrebovat tocit aj pri nizkom svetle?

3. - vzhlad a format videa chces mat "kinovy" alebo video vyzor?

4. - potrebujes nutne nizku hlbku ostrosti?

5. - mas uz predstavu ako chces riesit zvuk?

6. - kde chces tie videa potom prezentovat/premietat/ukazovat?

skus mi pomoct vytvorit si predstavu co zhruba potrebujes a ja ti na zaklade toho mozem skusit dat nejake konkretnejsie odporucania.
 
f64
2015-03-17 21:38:05+01
7. - chces ostrit manualne alebo automatikou?
 
miloss5050
2015-03-18 09:09:32+01
Point diky za rady.

Pevne sklo je zaklad k videu (na zoom skle je ta kvalita uplne naprd pokial nemas high end zoom objektiv), tam to na nom najviac zalezi ta sigma dobra v testoch aj vela videi je na youtube, rozmyslam len ktoru zoberem, ako som cital pevne sklo ma podstatne lepsiu ostrost aj kvalitu a je vhodne na portrety, na 18-55mm IS II sa naucim a potom hned kupim kvalitnejsi zoom objektiv ktory neskor pojde k 5D mark IV, bude to moje hobby / druha praca, ak ma to bude bavit do roka urcite na to peniaz bude, 5D mark III ako zaciatnik ked by som kupil a neslo by mi to tak to spravim dobru kravinu, preto radsej na niecom co sa naucim a potom mat ako druhe telo alebo predam.

1) video na 90% len studio, nechcem robit ziadne akcie, stativ mam doma a v rukach by som netocil kupil by som za par euro nejaky drziak do oboch ruk a cez rameno, pre lepsiu stabilitu a to urcite iny objektiv s IS, tichym motorom a kvalitnym pevnym sklom

2) video bude vzdy za dobrych svetelnych podmienok

3) skor video vyzor

4) myslis to co tak zaostri na nejaky predmet a pozadie rozmaze? to moc nepotrebujem mne sa jedna skor o celkovu ostrost kvalitu videa

5) mam jeden externy mikrak uvidim ci bude dostacovat a ked nie dokupim Rode VideoMic Pro

6) stream, youtube

7) vacsinou manualne, viem si predstavit aj automatikou ale na to treba iny objektiv co bude tichy to je dobra ta sigma 50mm f1.4 ale uz to je ina cena viacej ako samotny fotak na zaciatok mi to pride asi moc skor o polovicu lacnejsi 30mm f1.4 by som zobral ale ten pocut ked ostri

Mas skor skusenosti s tymto ci nevies poradit:
** Otazka ohladom skusenosti s MagicLanternom a ci ked by sa mi pokazila zrkadlovka ci mi to zoberu na reklamaciu, hlavne to ma zaujima.
** Aku literaturu knihy by ste mi odporucili? PODSTATNE, potrebujem sa co najviac naucit, nieco zazivneho moze byt aj v anglictine, zo skusenosti co pomoze mi pri uceni. --- Literaturu len na fotenie, video si pozriem tutoriali na youtube
** Mam taku teoreticku otazku. Ked by sme porovnavali Canon 750D/760D, Canon 70D a Canon 7D v toceni videa na takom istom objektive - Sigma 30mm F1.4 v studiu - dobra svetelnost, na stative, kazdy zaznamenava video +- 235 MB/min, tak vysledne video by bolo porovnatelne alebo bol by v tom rozdiel aj podla senzoru zrkadlovky? Kvalita videa sa najviac zvacsuje kvalitnejsim objektivom ze?
 
f64
2015-03-18 21:49:13+01
Chcel som ti povodne poradit nejaky IS objektiv, ak by si chcel tocit z ruky, ale kedze pises, ze v rukach by si netocil, tak IS nutne nepotrebujes, inak by to bola v podstate nutnost (okrem ultrasirokych ohnisk, ktore sa daju pri videu udrzat z ruky aj bez IS pri discipline).

Paci sa mi, ze si si uz o tom zrejme nieco pozeral a mas aj predstavu co asi chces, avsak nenechaj sa ani prilis zbytocne zmiast. Kedze pises, ze malu hlbku ostrosti nepotrebujes, tak ci zoom alebo pevne ohnisko v tvojom pripade nehra prakticky ziadnu rolu. Na 1080p videu rozdiely medzi nimi moc neuvidis, ak budes mat aspon trochu schopny zoom alebo prime.

Takisto tym, ze budes mat dost svetla (a nevyzadujes ani malu hlbku ostrosti) tak nepotrebujes vysokosvetelny objektiv, ale staci ti aj menej svetelny (co zase bez problemov splnaju aj zoomy). Sigma 30/1.4 (a duplom jej Art verzia) je velmi fajn objektiv, ale nemusis sa vobec fixovat len na ten.

Ak ti ide o spickovu ostrost, tak na tu zial na Canon zrkadlovkach zabudni, tie maju vsetky 1080p video len papierovo, v skutocnosti je uroven detailov o dost mensia. Kvalita videa z tebou troch popisanych fotakov bude takmer totozna, akurat 70D (a mozno aj 750/760D?) o kusok lepsie zvladnu vyssie ISO. Cize lepsi objektiv (ak sa bavime len cisto o ostrosti a nie dalsich parametroch ako rozne aberacie) ti uz moc nepomoze, tam je najvacsia brzda pri videu samotne telo.

70D ma spickove kontinualne automaticke zaostrovanie pri videu (DPAF), pri 7D by si musel ostrit iba manualne. 750/760D neviem. Ak by si vsak automaticky ostril pri videu a zvuk zaznamenaval blizko fotaku, tak potrebujes ticho ostriaci objektiv. To by mali byt vsetky STM objektivy okrem 40/2.8 STM (ten je vynimka). Osobne mam skusenost so 18-135 IS STM a ten je prakticky uplne tichy aj co sa tyka IS aj ostrenia.

Celkovo kombinacia 70D + 18-135 IS STM je na bezne video (ak mas svetlo) velmi dobra.

Co sa tyka Magic Lanternu.
Z tebou spominanych fotakov Magic Lantern funguje len na 7D, na 70D je zatial iba nejaka alfa verzia, tu by som zatial neriskoval, ale je aspon sanca ze do buducna to perspektivne doklepnu. Ja bezim Magic Lantern na 6D a M1 a je to fajn, ale ja ho pouzivam primarne asi len na crop marks a focus peaking. Na tychto dvoch telach je pouzitelne stabilny, az na jeden glitch kedy sam po par sekundach vyskakuje z menu, ale to je len otravne, inak funguje. Ci to Canon zoberie na reklamaciu sa musis spytat ich.
RAW video je fajn ak by si chcel tocit par sekundovu reklamu, kde kazdu sekundu do bodky maximalne vypiples alebo vysokorozpoctovy film, inak je to skor len hracka, ktoru realne nikdy nepouzijes kvoli vsetkym problemom s tym spojenym - full HD raw video zapisuje okolo 100 MB/s a do specialneho ML formatu, co potom vyrazne komplikuje cely dalsi workflow prace s videom. Musis to samozrejme color gradovat a prekonvertovat do niecoho co ti dalej zoberie tvoj strihaci soft. Cize moja osobna rada, nelam si s tym zatial hlavu, najskor sa nauc ine veci a neskor uvidis ci to budes na nieco realne potrebovat alebo vediet vyuzit.

Cize aby som to nejako zrekapituloval, pre tvoj pripad je pevne sklo zrejme zbytocnost a ak by si mal brat setak, tak urcite chod aspon do 18-55 IS STM (aj opticky lepsi, aj tichy STM motor) alebo 18-135 IS STM (pre viac flexibility, fakt super sklo na video). A prime dokup neskor ked zistis, na ktorom ohnisku by sa ti najviac zisiel.

Ak budes filmovat cez den vonku, a chces si udrzat pomalu rychlost uzavierky, aby to video neposobilo zbytocne trhane a chaoticky, tak budes potrebovat aj ND filter.

Ak ti ide o super ostrost pri videu, tak zabudni na Canon a chod radsej do Panasonicu GH4, ktory toci dost dobre 4K video priamo z tovarne, ked ho zmensis na 2K, tak bude tak ostre a plne detailov ako sa len da. Akekolvek video z Canon zrkadlovky (ak sa nebavime o low-light, a primarne o ostrosti) to totalne rozdupe pod zem. Problem vsak zacne ak budes mat malo svetla.

Drzim palce, aby ti to nejako pomohlo pri tvojom vybere.
 
Iygor
2015-03-19 08:27:35+01
Nechýba ti sebavedomie a odhodlanie, mám dojem že ideš cieľavedome za svojim predsavzatím, ohľadne fototechniky máš naštudované, čo hodnotím pozitívne... Dovolím si pár poznámok:

Ohľadne techniky: minimálne do pozornosti odporúčam aj Sony (a6000, a7, a77mkII)

Príslušenstvo, výbava a potreby fotografa a kameramana sú rozdielne, na profi úrovni vôbec nie málo nákladné, budovať výbavu oboma smermi sa mi zdá (pri danom rozpočte) na začiatok zlá cesta, skús si vybrať prioritu

Síce sa na to nepýtaš, ale rád by som podotkol že fotiť (kamerovať) svadby, stužkové a pod. vyžaduje aj praktické skúsenosti (nezmieňuješ sa o tvojich skúsenostiach so zrkadlovkou), zručnosť, 100%-nú znalosť svojej výbavy, odporúčam sa na začiatok spojiť s niekým kto skúsenosti má...
 
Daniel Leitman
2015-03-19 13:25:28+01
myslim ze 750D/760D s objektivom 18-135 IS STM a 40/2.8 STM budu idealna volba na zaciatok
 
f64
2015-03-19 20:36:30+01
40/2.8 STM by som na video praveze v ziadnom pripade neradil, je to jeden z najmenej vhodnych objektivov na ten ucel. Je to pokial viem jediny hlucny STM objektiv, ktory navyse este aj velmi pomaly ostri. Rovnako je uplne nevhodny na manualne ostrenie, pretoze ma miniaturny ostriaci prstenec a tym, ze je STM, tak ma aj focus by wire. A nema ani IS.

To ak nieco taketo lacne, tak uz radsej 50/1.8. Je aspon svetelnejsi, na manuale ma mechanicky feedback a je este lacnejsi nez 40/2.8.
 
miloss5050
2015-03-20 00:14:16+01
F64 velmi dakujem za tvoju odpoved, pozeral som videa, dost som rozmyslal asi zoberiem Sigma 50mm f1.4 (ta ostrost je o uroven dalej ako aj drahsie objektivy a vo videu to vidno), jeden objektiv s pevnym ohniskom by som chcel na portrety ale ked uz kupim drahsi objektiv tak by som to chcel aby to bolo dobre aj na full frame aj na APS-C, nebali by ste sa ist 50mm s pevnym ohniskom na portreti pri APS-C a neskor nechali na full frame?
Druhy objektiv by som bral 18-55mm IS II hlavne na naucenie a vyjde lacno pri 750D, neskor ho predam a nasetrim na 24-70mm F2.8 tiez uz z tych drahsich objektivov, s tym by sa uz dalo celkom solidne fotit aj svadbu nie?

MagicLantern sa mi dost paci, hlavne moznosti upravy co mozes robit v postprodukcii tiez ako pri RAW fotkach, mozes sa s tym dobre vyhrat a kvalita obrazu ide radovo vysie. Pri 6D / 750D / 70D ide maximalne 40MB/s len kvoli SD slotu, 7D ide tak 70-80MB/s a Canon 5D Mark III ide tak 100MB/s. Skusim obvolat zarucne servisy a spytat sa na MagicLantern, ono sa to instaluje priamo na pametovu kartu nie? Ci to ide priamo z nejakej pamete fotaka - s tymto nemam skusenosti.

Panasonicu GH4 je uzasny pozrel som tak 3-5 videi a ta ostrost aj pri FHD je to neporovnatelne lepsie len ked som pozrel s tym objektivom tak cena okolo 2500 euro :/ len body okolo 1700 a hlavne skoro ziadne objektivy, nulovy vyber, tak to radsej by som isiel do 750D alebo 70D a potom ked mi to pojde setril na 5D mark IV co bude mat tiez 4K a bude mat RAW co bude ina hracka a k tomu budem mat uz celkom slusne objektivy, hodnoty iso budu lepsie ako u panasonicu.

Iygor dakujem za radu, fotil som len na dvoch zrkaldovkach automat, celu sestrinu svadbu som odfotil niektore foto vysli pekne co mi skoleny fotograf uz to nerobi ale vravel ze boli dobre, tak on mi poradi a tiez aj kamarati a chcem nejaku dobru knihu precitat o foteni ak niekto cital nejaku a pacila sa mu kludne napiste kupim prestudujem o foteni vsetko aby som sa naucil na svojom co robit najlepsie s tym.

Kamerovat nechcem akcie, chcem len fotit takze priorita je fotenie a druha priorita je kamerovanie studio (co najlepsia ostrost) - na stative. Povedal by som 50:50.

Lenze neviem sa rozhodnut ci zobrat 750D/760D alebo 70D, pri 750D sa obavam autofocusu a pri 70D ze bude horsie fotit ako 750D, ale v tomto review - http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-rebel-t6s-t6i aj videu https://www.youtube.com/watch?v=1lsfVwXP2wQ
zevraj 750D / 760D autofocus system by mal byt podobny / blizit sa k 70D, ked som papierovo porovnaval tak 750D/760D ma skoro vsetko novsie alebo porovnatelne s 70D.
Najhlavnejsia otazka ma trapi aky je rozdiel medzi 750D / 760D v tych tlacitkach a tom displayi, nikdy som to nevyuzival, vravia ze 760D je skor pre skusenejsich a rychlejsie nastavis parametre k foteniu / videu, moja otazka to co spravim na 760D viem spravit aj na 750D lenze mi to bude dlhsie trvat? Ci o nieco pridem? Ako nejake vypnutie obrazovky ma netrapy, ani ci mozem vidiet hore vlastnosti fotenia ako ISO shutterspeed ked to mozem vidiet na vacsej obrazovke. Lebo za tu cenu co kupim 760D tak mozem mat 750D s 18-55mm IS II na com sa viem naucit a potom predat s zarukou. Uz teraz 750D + 18-55mm IS II + Sigma 50mm F1.4 + blesk + sd karty vyjdu tak na 1500 euro s DPH. Je to dobry vyber na fotenie + video v studiu tak 50:50? 750D / 760D alebo 70D? 750D - 760D maju prist 31.3.2015, co 70D podla mna bude v majovom cannon cashback teda mesiac by som musel cakat, co uz par tyzdnov po tom pokukujem, citam pozeram videa a najradsej by som to uz mal doma a skusal, ucil sa

Dobre videa na porovnanie objektivov, fakt Sigma 50mm F1.4 mi pride lepsia ako Sigma 30mm f1.4
Sigma 50mm F1.4 - cca 700 euro:
https://www.youtube.com/watch?v=-c7pOEniCCQ uplne ta kvalita pri DSLR videu wow
https://www.youtube.com/watch?v=A-fl1aS6eXk od 3:13
Sigma 30mm F1.4 - cca 400 euro:
https://www.youtube.com/watch?v=j7QtNTKbm9o
https://www.youtube.com/watch?v=s83DUddzSsE


Vsetky dakujem za rady, dost mi to pomohlo.

 
flico.sk
2015-03-20 00:57:47+01
Zdravím.
Čo sa týka Sigmy 30mm F1.4 http://www.kenrockwell.com/sigma/30mm-f14.htm tak tá nie je ostrá v rohoch, má silnú komaticku chybu (aj pri F2,8), ktorá sa prejavuje tak, že bodové svetlá/odlesky sa v rohoch/krajoch zmenia na trojuholniky (pri svadbách a stužkových dosť častý jav ) navyše ja mam asi "starší" ročník a nejde mi AF pri LiveView (Nikone D5100), tiež má dosť výraznu vinetaciu a je hlučná a je to v podstate zastaralý typ ... Ak už tak radšej Sigmu 30mm F1.4 ART alebo pre full frame Sigma 35mm F1.4 ART (pre fullframe to bude potom "základný" objektív)

50mm bude na Cannon APC-S s crop faktorom 1.6 v podstate 80mm čo už je skôr na portréty ako na interiér ... Ideálne je si to vhodné vyskúšat v obchodoch, kde je možne otestovať si zrkadlovky (na nejakom seťáku 18 - 55) či vyhovuje ohnisko 30, 35 alebo 50 ....

BTW: Samyang (sú ostré rovnako v rohoch ako v strede, ohniská do 85mm ) vyrába aj špeciálne edície objektívov pre video, svetelnosť je namiesto f uvádzaná v T, clona je plynulá (nie skoková). Nevýhodou je, že sú to pevné sklá a iba pre manualny focus. Pre Canon sa nezvyknú dodavat s čipom pre AE (treba overiť) http://www.samyang-lens.co.uk/samyang-lenses.html - VDSLR Cine lens. Ceny sú "prijateľné" a dajú sa zohnat aj v našich e-shopoch http://www.mini-max.sk/objektivy/objektivy-samyang/samyang-pre-canon , http://www.prolaika.sk/e-shop/objektivy/?producer=141 ... prípadne vydražiť na ebay.de (od cca 160 - 250 Eur) ...

Čo mám informácie, tak MagicLantern sa spúšta priamo z pamäťovej karty, fiirmware DSLR sa nemeni ako to je napriklad pri NikonHacker Patch.
 
f64
2015-03-20 01:43:47+01
Magic Lantern je super, a ano, spusta sa z karty, avsak vo fotaku musis mat zapnuty bootdisk flag. To sa vsak da revertnut naspat ak by si ho chcel uplne odinstalovat. Potom ked bezi, tak za behu pridava navyse funkcie k normalnemu Canon firmwaru fotaku, cize mas tam funkcionalitu oboch sucasne.

S tymi rychlostami RAW videa je to tak ako pises, teda aspon co viem, tak pre 5D mkIII (CF) a ostatne SDckove fotaky, kde bezi ML (tam je to bud 20 MB/s alebo 40 MB/s podla radica), 7D classic ti neviem povedat kolko vie dat, ale odhadoval by som, ze rovnako ako 5DmkIII, inak by totiz nestihal zapisovat full HD raw video. Ta rychlost je limitovana maximalnou rychlostou SD radica. Canon 7D mkII je prvy, ktory ma rychlejsi SD radic nez 40 MB/s, len pre neho este nie je ML (ale tam to aj tak nehra rolu, lebo ma aj CF slot).

Ale hovorim, to RAW video ber skor ako hracku nez nieco realne pouzitelne. Navyse z tych tvojich kandidatov to realne zatial podporuje len 7D classic.

Ta ostrost co vidis v tych videach je psychologicka ostrost vdaka vysokemu kontrastu medzi rozostrenym pozadim a "ostrym" clovekom v zabere. Mozog to automaticky vyhodnoti a pripada ti to ostrejsie nez to je v skutocnosti. Keby si skusil natocit napr. krajinku alebo nejaky zaber, kde nie je tento silny kontrast, tak uvidis ake je to v skutocnosti neostre a kolko detailov tomu chyba.
Na druhu stranu, ak je toto co mas na mysli, tak v tom pripade beriem spat to odporucanie nesvetelnych zoom objektivov a predsalen si zaobstaraj aspon jeden svetelny prime, aby si vedel taketo nieco dosiahnut. Stale vsak plati, ze nehra az taku rolu (nad urcitou hranicou) aky ostry ten objektiv bude, pretoze ten rozdiel co by si videl na 20mpix fotke tak na 2mpix videu proste nebude vidno.

Preco si myslis, ze 70D by mal fotit horsie nez 750D? 70D je vyssia trieda tela.
Papierove porovnavania neber tak doslovne, v praxi to az take ciernobiele nie je a je kopec rozdielov, ktore na papieri v tabulke hned nevidis a hraju v prospech vyssich tried.
Napr. 70D ma micro-focus adjustment, 750/760D predpokladam nic take mat nebude a pod.

O 5DmkIV zatial nikto nic realne nevie, nikto nepotvrdil ziadne 4K video, ani sa nevie ci vyjde tento rok, buduci alebo 2017 alebo ci vobec ani za kolko bude. Takze na nic z toho sa nespoliehaj. Iste je iba to, co je uz vonku a predava sa (alebo aspon bolo oficialne ohlasene).

Sigma 50 Art je momentalne druhy najlepsi zrkadlovkovy 50mm objektiv po 4-tisicovom Zeiss Otuse, opticky lepsi nez Canon 50L, tam sa neda spravit chyba pri vybere ak ti sedi toto ohnisko, len akurat je strasne velky a tazky. To musis zvazit ci to je pre teba OK.

Vyssie spomenute Samyangy su dobra hodnota za tu cenu, ale stracas akukolvek elektronicku komunikaciu aj ostrenie, cize ziadne EXIFy, ziadne nastavenie clony z tela, musis to vsetko robit ty manualne, aj clonu aj ostrenie. Cine verzie pre teba nemaju vobec vyznam ak nemas montaz s follow focusom, ktory by vyuzil ich ozubene kolieska. V ruke sa s tym manipuluje blbsie, ide to, ale po chvili z toho bolia prsty Celkovo by som ti neradil ist do Samyangov takto ked iba zacinas, to uvidis po case ked sa rozkukas, ci by si bol ochotny take nieco pouzivat alebo nie.
 
miloss5050
2015-03-20 07:53:54+01
Este ma napadla jedna otazka teda ked by sme porovnavali video 70D / 7D a 750D/760D vsetky tri tocia video tak +- 235MB/s (viem ze 70D toci nad 600MB/s co ma All-I ale to je uplna zbytcnost pre mna v studiu, len podstatne vacsie video by bolo a na studiu cim menej tym viacej ked sa to bude davat na web) pri rovnakom objektive Sigma 50mm F1.4 tak video kvalita (nastavenie manual, nic autofocus) bude rovnaka pri vsetkych troch ci ked ste porovnavali 70D / 7D tak tam je rozdiel v kvalite kvoli senzoru, odpovede si hned pozriem ked pridem s prace nestiham sa ni naranajkovat, potom hned odpisem podvecer, dakujem za rady
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()