Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Invertovanie farby stranky/svetly dizajn ephoto

cinges
2017-01-18 07:34:14+01
Cavte, sorry, ak to tu je, ale nasiel som to. Neplanujete nahodou svetlu verziu ephoto.sk? Tato cierna na prvy pohlad vyzera fajn a v pohode.. Ale citat forum alebo clanky je neskutocne utrpenie a peklo. Biele pismo na ciernom pozadi sa neda citat viac ako 5 minut, neskutocne to reze oci a po malej chvilke sa zacne text zlievat do seba. Po precitani celeho clanku si musia oci 1-2 minuty oddychnut, ked chcem prezerat ine weby (prakticky vsetky) so svetlym dizajnom. Nemyslim si, ze len ja mam take "citlive" oci, ale ze to proste nie je prirodzene. Po chvilke clovek vidi artefakty toho kontrastneho pisma. Je tu nejaka moznost to zmenit? Alebo sa uvazuje nad tym? Ja pouzivam plugin na invertovanie farieb, ale nie je to idealne.
 
Martin Školiak
2017-01-18 10:17:02+01
príspevok od: cinges
Cavte, sorry, ak to tu je, ale nasiel som to. Neplanujete nahodou svetlu verziu ephoto.sk? Tato cierna na prvy pohlad vyzera fajn a v pohode.. Ale citat forum alebo clanky je neskutocne utrpenie a peklo. Biele pismo na ciernom pozadi sa neda citat viac ako 5 minut, neskutocne to reze oci a po malej chvilke sa zacne text zlievat do seba. Po precitani celeho clanku si musia oci 1-2 minuty oddychnut, ked chcem prezerat ine weby (prakticky vsetky) so svetlym dizajnom. Nemyslim si, ze len ja mam take "citlive" oci, ale ze to proste nie je prirodzene. Po chvilke clovek vidi artefakty toho kontrastneho pisma. Je tu nejaka moznost to zmenit? Alebo sa uvazuje nad tym? Ja pouzivam plugin na invertovanie farieb, ale nie je to idealne.
To hádam nemyslíš vážne? Skús si nastaviť nižší kontrast na monitore.
 
Martin Školiak
2017-01-18 14:17:15+01
príspevok od: cinges
Cavte, sorry, ak to tu je, ale nasiel som to. Neplanujete nahodou svetlu verziu ephoto.sk? Tato cierna na prvy pohlad vyzera fajn a v pohode.. Ale citat forum alebo clanky je neskutocne utrpenie a peklo. Biele pismo na ciernom pozadi sa neda citat viac ako 5 minut, neskutocne to reze oci a po malej chvilke sa zacne text zlievat do seba. Po precitani celeho clanku si musia oci 1-2 minuty oddychnut, ked chcem prezerat ine weby (prakticky vsetky) so svetlym dizajnom. Nemyslim si, ze len ja mam take "citlive" oci, ale ze to proste nie je prirodzene. Po chvilke clovek vidi artefakty toho kontrastneho pisma. Je tu nejaka moznost to zmenit? Alebo sa uvazuje nad tym? Ja pouzivam plugin na invertovanie farieb, ale nie je to idealne.
Ďakujem za mínusko. Mne sa svetlošedé písmená na tmavom pozadí čítajú lepšie ako čierne na bielom. Aj mi to menej namáha oči. Nemyslel som to ironicky. Možno máš naozaj nastavený veľký konrast.
 
cinges
2017-01-18 15:44:35+01
Citovany text je v pohode, ale normalny text mi strasne reze oci.. Kontrast mam normalny, monitor dobry (neviem presne typ, ale z tych novsich DELL s IPS) Ale tak, vseobecne sa mi zle cita biely (sivy) text na ciernom pozadi, aj ked mam e-ink citacku, tak mi to nepride nejak super.. Mozno to mam len ja tak cistlive oci na to, neviem, no...
 
fatality
2017-01-18 22:18:22+01
príspevok od: cinges
Cavte, sorry, ak to tu je, ale nasiel som to. Neplanujete nahodou svetlu verziu ephoto.sk? Tato cierna na prvy pohlad vyzera fajn a v pohode.. Ale citat forum alebo clanky je neskutocne utrpenie a peklo. Biele pismo na ciernom pozadi sa neda citat viac ako 5 minut, neskutocne to reze oci a po malej chvilke sa zacne text zlievat do seba. Po precitani celeho clanku si musia oci 1-2 minuty oddychnut, ked chcem prezerat ine weby (prakticky vsetky) so svetlym dizajnom. Nemyslim si, ze len ja mam take "citlive" oci, ale ze to proste nie je prirodzene. Po chvilke clovek vidi artefakty toho kontrastneho pisma. Je tu nejaka moznost to zmenit? Alebo sa uvazuje nad tym? Ja pouzivam plugin na invertovanie farieb, ale nie je to idealne.
u mna presne naopak..ale volitelne by to mohlo byt..
 
zemiak42
2017-01-18 23:21:18+01
Ahoj. Priznam sa, ze mne to vyhovuje a svetlu verziu stranky nepotrebujem, skor mi tmave chybaju. Som takto zvyknuty robit aj v praci. Jednoduchy trik, podobne ako tvoj plugin si vies spravit aj sam a prisposobit si konkretne to, co ti nevyhovuje.

Napriklad pre Chrome existuje plugin Stylebot, v ktorom si vies napisat vlastne CSS zmeny, ktore prepisu design stranky. Text pisma ja casto trivialna uprava, nebude to teda nic zlozite. Mal by si vediet zaklady HTML, co je to CSS, co su a ako funguju CSS selektory a zapis farieb. Je kopec clankov aj po slovensky na tuto oblast.

Zmena pre farby textu v tychto postoch by teda vyzerala nasledovne:
1. Otvorim si v Chrome tuto stranku
2. Pomocou F12, alebo pravy klik na ten text>preskumat... najdem dany HTML element - v tomto pripade to bude tu je ten text, co chces zmenit
3. Vyberiem si farbu, ktorou to chcem nahradit - bude to #787777, co je farba citovaneho textu(to rovnako najdes cez to preskumat, len treba mat trosku cviku v tom)
4. Kliknem si na Stylebot plugin>Open Stylebot...>Edit CSS a napisem nasledovne:
div.text {
color: #787777;
}
a realtime by som mal vidiet zmeny na stranke, potom to ulozim.
5. Pokial to nezafungovalo, tak som bud nasiel zly selektor, alebo pisem blbosti.
 
zvonec
2017-01-19 00:10:58+01
príspevok od: fatality
u mna presne naopak..ale volitelne by to mohlo byt..
hej, mne sa paci ako to ma spravene dpreview.com.... (Len tam je asi iny rozpocet.... )
 
martin_kubik
2017-01-19 07:58:24+01
Na to netreba nejaký extra veľký rozpočet Ephoto nepoužíva moc grafických elementov. Stačilo by rozšíriť classy v CSS-ku a hore, v hlavičke v pravom rohu kde je "EPHOTOSHOP" a "EPHOTOSTYLE" pridať prepínač "Čierna verzia webu" a "Biela verzia webu"
....otázne je skôr, či sa chce...
 
PeCh
2017-01-19 09:30:27+01
@Cinges: Videl by som to skôr na zle nastavený monitor prípadne okolité svetlo. Osobne (najmä večer) preferujem svetlé písmo na tmavom podklade. Oveľa menej mi to namáha oči ako keď na mňa žiari celý displej a aj to v noci na tablete radšej stiahnem jas. To zase neznamená, že by bolo zlé, keby pre ephoto urobili aj svetlú variantu webu. Dokážem pochopiť, že niekto môže mať (napríklad zo zdravotných problémov) problém s existujúcou schémou, alebo si jednoducho nemôže nastaviť displej a osvetlenie správne.

@zemiak42, @cinges: Stránku si je možné zmeniť aj bez rozšírenia (napríklad ak je zakázaná inštalácia rozšírení). Požadované atribúty treba pridať a nastaviť v userChrome.css vo vlastnom profile (platí to tak pre Chrome ako i Firefox). Osobne si takto "schovávam" elementy, o ktoré nemám záujem. Rovnako je tam možné meniť farby, veľkosti elementov...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()