Hore
Fórum » Pokec
 

Nákup fotoaparátu z Japonska

skara22
2023-06-21 21:11:14+02
Zdravim,

nemáte prosím niekto skúsenosť s nákupom fotoaparátu z Japobska? Presbejšie ma zaujíma clo pri dovoze. V mojom prípade by to bola analogová zrkadlovka. Na fotoaparát by malo byť clo 4,2% ale na objektívi je 6,7%. Na colnici mi nevedeli presne povedať či pri nákupe zrkadlovky s objektívom by bolo rátané clo z tela zvlášt a z objektívu zvlášť.
Ale vôbec? Bolo mi povedané, že ak mi predajca vystaví nejaké potvrdenie, že sa jedná o japonský výrobok mala by sa na to vzťahovať dohoda medzi Japonskom a EU o bezcolnom styku.

Ďakujem
 
quapor
2023-06-22 17:21:37+02
krabice zahodis v japonsku do kosa urceneho na papier, objektiv nasadis na fotoaparat, a zavesis na krk
(cital som na internetoch)
 
calimero
2023-06-22 22:43:20+02
Clo je clo, ale pri dovoze sa platí aj DPH. A to aj pri bezcolnom styku.
 
roka222
2023-06-23 07:28:41+02
príspevok od: skara22
Zdravim,

nemáte prosím niekto skúsenosť s nákupom fotoaparátu z Japobska? Presbejšie ma zaujíma clo pri dovoze. V mojom prípade by to bola analogová zrkadlovka. Na fotoaparát by malo byť clo 4,2% ale na objektívi je 6,7%. Na colnici mi nevedeli presne povedať či pri nákupe zrkadlovky s objektívom by bolo rátané clo z tela zvlášt a z objektívu zvlášť.
Ale vôbec? Bolo mi povedané, že ak mi predajca vystaví nejaké potvrdenie, že sa jedná o japonský výrobok mala by sa na to vzťahovať dohoda medzi Japonskom a EU o bezcolnom styku.

Ďakujem
,,V mojom prípade by to bola analogová zrkadlovka ,, Pri príhode nezabudni do zrkadlovky dať film .
Najlepšie značku Foma . ( tú značku v Japonsku nemalú )
 
seifi
2023-06-24 19:52:58+02
Neviem koľko ušetríš, či tam žiješ a niekto si to u teba objednal apod. Ak ideš na dovolenku, tak aby si pre pár šupov neprežíval celý týždeň v strese, a nepokazil si si dovolenku ...
Analógovú zrkadlovku ti predám za 100 € s DPH ...
 
bobo222
2023-06-28 14:41:20+02
Ak je to ojetina, tak ju fakt dones "na krku" a ani pes na to neštekne...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()