Hore
Fórum » PC/Windows
 

Ako otvoriť súbory HEIF

petfoto
2022-01-03 21:39:24+01
Presne takto som to zadal do googla, bohužiaľ návody nepomohli. Vie niekto iný spôsob otvorenia súborov HEIF v Win10?
 
gytheio
2022-01-03 23:27:38+01
príspevok od: petfoto
Presne takto som to zadal do googla, bohužiaľ návody nepomohli. Vie niekto iný spôsob otvorenia súborov HEIF v Win10?
Ten format vo Win neotvoris, je to novy format ktory vyvinuli pre iOS a MacOS, nahradili nim jpeg. Neviem ci som si to spravne zapamatal, davnejsie som cital o tom.
 
staleusmiaty
2022-01-03 23:36:54+01
Na Windows 10 stačí nainštalovať pluginy priamo od MS pre natívnu podporu HEIF: https://www.microsoft.com/en-us/p/heif-image-extensions/9pmmsr1cgpwg?activetab=pivot:overviewtab
 
Fuser
2022-01-04 08:33:22+01
príspevok od: gytheio
Ten format vo Win neotvoris, je to novy format ktory vyvinuli pre iOS a MacOS, nahradili nim jpeg. Neviem ci som si to spravne zapamatal, davnejsie som cital o tom.
Zase z prsta vytahuje hluposti? Radsej nic nepis za kazdu cenu ked nevies....

A) Da sa ako uz napisal "staleusmiaty" z MS Store vo Win stiahnes
B) je aj konvertor ktorym vsetky HEIF naraz prekonvertujes do JPG
C) V iOS si mozse v NASTAVENIACH - KAMERA zmenit HEIF na JPG - NAJKOMPATIBILNEJSI.
 
gytheio
2022-01-04 09:08:46+01
príspevok od: Fuser
Zase z prsta vytahuje hluposti? Radsej nic nepis za kazdu cenu ked nevies....

A) Da sa ako uz napisal "staleusmiaty" z MS Store vo Win stiahnes
B) je aj konvertor ktorym vsetky HEIF naraz prekonvertujes do JPG
C) V iOS si mozse v NASTAVENIACH - KAMERA zmenit HEIF na JPG - NAJKOMPATIBILNEJSI.
Cital som o tom este v Rusku cize niekedy do 2014 roku a tiez som napisal, ze neviem ci som si to spravne zapamatal blbce. V jednom sa urcite nemylim, nemas to v hlave v poriadku.
 
Fuser
2022-01-04 09:24:36+01
Keby si to mal v hlave poriadku tak pouzijes google a nie clanok z 2014 kedze je rok 2022.
Taketo stare info mas aj v inych oblastiach ako je ISO, stabilizacia, CSC ..., tak studuj aby si nebol na posmech alebo nepis nic.
 
gytheio
2022-01-04 09:29:01+01
príspevok od: Fuser
Keby si to mal v hlave poriadku tak pouzijes google a nie clanok z 2014 kedze je rok 2022.
Taketo stare info mas aj v inych oblastiach ako je ISO, stabilizacia, CSC ..., tak studuj aby si nebol na posmech alebo nepis nic.
aj fotoaparat si videl iba v google
 
petfoto
2022-01-04 13:53:20+01
príspevok od: staleusmiaty
Na Windows 10 stačí nainštalovať pluginy priamo od MS pre natívnu podporu HEIF: https://www.microsoft.com/en-us/p/heif-image-extensions/9pmmsr1cgpwg?activetab=pivot:overviewtab
Bohužiaľ je to platená verzia a podľa recenzií často nefunguje
 
petfoto
2022-01-04 13:58:57+01
príspevok od: Fuser
Zase z prsta vytahuje hluposti? Radsej nic nepis za kazdu cenu ked nevies....

A) Da sa ako uz napisal "staleusmiaty" z MS Store vo Win stiahnes
B) je aj konvertor ktorym vsetky HEIF naraz prekonvertujes do JPG
C) V iOS si mozse v NASTAVENIACH - KAMERA zmenit HEIF na JPG - NAJKOMPATIBILNEJSI.
A) platená verzia, ale často nefunkčná
B) neviem ktorý konvertor, ak by som vedel, tak sem nepíšem o radu
C) ios nemám, mám Android v mobile a WIN10 v PC
 
Fuser
2022-01-04 15:23:59+01
A) Platena? ved tam je FREE, skusal si to vobec? Alebo pouzit soft Zoner, Pixelmator, GIMP, Affinity Photo….
B) V MS Store hned vedla ponuka FREE konvertor "iMazing HEIC Converter", staci trosku hladat

Vsetko som skusal funguje to.

GYTHEIO-TROLL napisal: aj fotoaparat si videl iba v google - Ak som fotak ete nevidel, tak potom su tie tvoje "obrazky" z dakej ruskej FOTOBANKY ...
 
petfoto
2022-01-04 15:30:25+01
príspevok od: Fuser
A) Platena? ved tam je FREE, skusal si to vobec? Alebo pouzit soft Zoner, Pixelmator, GIMP, Affinity Photo….
B) V MS Store hned vedla ponuka FREE konvertor "iMazing HEIC Converter", staci trosku hladat

Vsetko som skusal funguje to.

GYTHEIO-TROLL napisal: aj fotoaparat si videl iba v google - Ak som fotak ete nevidel, tak potom su tie tvoje "obrazky" z dakej ruskej FOTOBANKY ...
Mne to ukazuje ako platená verzia a veľmi zlé referencie sú na to, že to často nefunguje. Je mi ľúto.
 
petfoto
2022-01-04 15:38:32+01
príspevok od: petfoto
Mne to ukazuje ako platená verzia a veľmi zlé referencie sú na to, že to často nefunguje. Je mi ľúto.
aha, už som to našiel, vyskúšam....
a propo, ako vymazať tento príspevok?
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-01-04 19:04:38+01
príspevok od: petfoto
aha, už som to našiel, vyskúšam....
a propo, ako vymazať tento príspevok?
Asi o to treba požiadať administrátora tejto stránky alebo počkať, kým sa budú pridávať komentáre, aby sa zbytočne nezobrazovali pri tom zvončeku v profile číslice. Prípadne požiadať osobne uzivateľov, aby už komentáre na danú tému nepridávali.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()