Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Poškodená uzávierka na Canon 450D

F€KY
2011-11-14 13:31:42+01
Zdravim , mam taky problem , ze pri foteni mi vypisalo chybu err 99 , co som zistil na fore ze bude problem s uzavierkou ktora bude asi znicena a potom mi uz nepotil. Lenze na druhy den skusam snim fotit a isiel s tym , ze cca jedna tretina obrazu , je cierna . Mohol by mi niekto poradit co je to za chyba, ci ozaj sa jedna o znicenu uzavierku a je ju potrebne teda vymenit celu , alebo ci existuje ine riesenie . Prikladam posledne odfotene fotky a fotku , ktoru mi odfotil aktualne . dakujem za odpovede.
 
Strhak
2011-11-14 13:39:09+01
príspevok od: F€KY
Zdravim , mam taky problem , ze pri foteni mi vypisalo chybu err 99 , co som zistil na fore ze bude problem s uzavierkou ktora bude asi znicena a potom mi uz nepotil. Lenze na druhy den skusam snim fotit a isiel s tym , ze cca jedna tretina obrazu , je cierna . Mohol by mi niekto poradit co je to za chyba, ci ozaj sa jedna o znicenu uzavierku a je ju potrebne teda vymenit celu , alebo ci existuje ine riesenie . Prikladam posledne odfotene fotky a fotku , ktoru mi odfotil aktualne . dakujem za odpovede.
a čo keby toto isté napíšeš do servisu kde ti to asi jedine vedia so 100% istotou povedať čo s tým je Inak mne to nepríde ako uzávierka, robí ti to aj s inými objektívmi či len s jedným?
 
F€KY
2011-11-14 13:46:29+01
uz som pisal do prolaiky , konkretne mi nic nepovedali , len ze ak sa potvrdi chyba uzavierky tak vymena stoji 180€. Robi to so vsetkymi objektivmi a aj bez objektivu . Viem ze v servise mi najskor povedia ze co je s tym ,ale vyhodnesie mi je sem napisat , mozno sa aj niekomu inemu toto stalo a prolaiku ma dost od ruky.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-14 13:48:39+01
Toto musi byt na zavierke pri dlhej expozicii vidiet, pokial sa na nu pozries. Jednoducha vizualna kontrola pri nenasadenom objektive.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-14 13:49:16+01
A aj tak sa servisu nevyhnes. Fotak uz mohol byt na ceste a o to skor by bol opraveny.
 
Fatty
2011-11-14 13:53:46+01
príspevok od: F€KY
uz som pisal do prolaiky , konkretne mi nic nepovedali , len ze ak sa potvrdi chyba uzavierky tak vymena stoji 180€. Robi to so vsetkymi objektivmi a aj bez objektivu . Viem ze v servise mi najskor povedia ze co je s tym ,ale vyhodnesie mi je sem napisat , mozno sa aj niekomu inemu toto stalo a prolaiku ma dost od ruky.
v čom je výhodnejšie vedieť či sa to niekomu inému stalo?
 
F€KY
2011-11-14 14:10:19+01
no pozrel som to , je tam zaseknuta lamela uzavierky . Servisu sa nevyhnem to mi je jasne ,ale aj tak by som sa dnes nedostal do BA , viem ze je moznost to tam poslat ,ale radsej tam pojdem osobne .
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()