Hore
Fórum » Servis fototechniky
 

Vynecháva spust Fuji

juryno
2024-01-20 21:10:24+01
Čaute, na Fuji X T200 mi vynecháva spúšť. Zaostrenie ok ale stáva sa ze docvaknutie na fotku to proste neodfoti

Keď som pootacal spúst na chvíľu pomôže. Čítal som ze pomôže kvapka alkoholu na spust, či isopropyl alkoholu. Je to bezpečné tam kvapnut? A ak hej lieh nemôžem použiť na to náhodou?
 
martinmlm
2024-01-21 11:28:16+01
príspevok od: juryno
Čaute, na Fuji X T200 mi vynecháva spúšť. Zaostrenie ok ale stáva sa ze docvaknutie na fotku to proste neodfoti

Keď som pootacal spúst na chvíľu pomôže. Čítal som ze pomôže kvapka alkoholu na spust, či isopropyl alkoholu. Je to bezpečné tam kvapnut? A ak hej lieh nemôžem použiť na to náhodou?
Ak máš na výber, tak radšej isopropyl. Keď som si skúšal čistiť snímač tech. liehom tak zanechával mastné fľaky. ......Nemám to vyskúšane, ale keby som to bol nútený robiť ja, tak vyberiem baterku, kvapnem isopropyl, otočím foťak spúšťou dole k zemi, aby to nezatekalo ďalej a vtedy cvakal a točil spúšťou a nechal vyschnúť.
 
juryno
2024-01-21 14:09:41+01
A nemoze byt benzinoalkohol alebo 60% alkohol z lekarne??

Isopropyl nemaju u nas v lekarni
 
martinmlm
2024-01-21 15:14:18+01
príspevok od: juryno
A nemoze byt benzinoalkohol alebo 60% alkohol z lekarne??

Isopropyl nemaju u nas v lekarni
https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=isopropyl+alkohol

....neviem ako benzinoalkohol, ale technický benzín je mastnejší ako lieh.....Keď som riešil kľúč od auta vypratý v pračke, tak kamarát čo opravuje telefóny mi lieh neodporúčal.
 
juryno
2024-02-01 17:28:18+01
tak som ten fotak vratil a kupil som rovnaku xt200 na iny inzerat. a rovnaky problem, vynechava spust. ten fotak bol minimalne pouzivany, je to vyrobna vada. odfoti max 10 fotiek a 1 nie. palec dole fuji
 
martinmlm
2024-02-01 19:39:01+01
príspevok od: juryno
tak som ten fotak vratil a kupil som rovnaku xt200 na iny inzerat. a rovnaky problem, vynechava spust. ten fotak bol minimalne pouzivany, je to vyrobna vada. odfoti max 10 fotiek a 1 nie. palec dole fuji
Može byť, že len X T200 palec dole nie hneď celé fuji......reklamovať alebo servis.
....ja za XT10 dávam palec hore. Za 9rokov som riešil len nafúknute baterky/neorigináne/ a špinu na snímači.
 
juryno
2024-02-02 16:14:50+01
fuji u nas neopravuje fotoaparaty, treba ist na rybnicnu v BA a oni posielaju opravu do zahranicia

ja som to uz nemal v zaruke, ale ta druhe t200 bola par stovak zaberov a 3 roky stara, je to vyrobna vada

 
jozef84
2024-02-15 09:15:02+01
príspevok od: martinmlm
https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=isopropyl+alkohol

....neviem ako benzinoalkohol, ale technický benzín je mastnejší ako lieh.....Keď som riešil kľúč od auta vypratý v pračke, tak kamarát čo opravuje telefóny mi lieh neodporúčal.
Technický benzín obsahuje aj acetón a petrolej. Acetón môže naleptávať niektoré plasty. Lieh zasa môže spôsobiť praskliny na hranách niektorých plastov, ktoré boli tepelne opracované. Napríklad plexi po vyrezaní na laseri ak očistíš liehom(okenou), tak ťahané plexi celé rozpraská(u liateho je to menej pravdepodobné). Ostal by som pri isopropylalkohole a na mazanie jemných prevodov sa používal ricínový olej.Nevysychá, ale môže priťahovať prach. Treba sa poradiť s hodinármi.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()