Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

skenovanie filmov

doki
2023-04-24 17:27:28+02
Fotíte ešte na film? A čo potom, dávate si robiť fotky v labe? Alebo už len sken a pozeráte si to na monitore, prípadne urobíte si fotky doma na tlačiarni?
 
gytheio
2023-04-24 18:04:06+02
https://www.instagram.com/p/Cq2S1tgMgA2/
 
seifi
2023-04-24 19:41:31+02
Na staré negatívy (filmy) používam pre vyvolanie fotografie skener Epson V500 či V700. Naposledy hádam pred 3 rokmi som ho mal cez zimu vytiahnutý. Na filmy by som už nefotil. Ale ak by si mal záujem, predám Canon N1000
 
mirosz
2023-04-26 09:03:31+02
príspevok od: doki
Fotíte ešte na film? A čo potom, dávate si robiť fotky v labe? Alebo už len sken a pozeráte si to na monitore, prípadne urobíte si fotky doma na tlačiarni?
Pred par rokmi som fotil vpodstate iba na film, ale odvtedy to hodne zdrazelo a niektore filmy sa prestali vyrabat...takze som s tym nejak prestal. Aj casu je nejak menej, aj lenivosti viac..
Farebne filmy sa mi nechcelo vyvolavat doma, tak som to daval vyvolat v skycolorfoto.sk v BA. Niekedy vyvolat, nascanovat a aj s fotkami, niekedy len vyvolat a nascanovat...
Ciernobiele som zvykol vyvolat sam a scanovat na Epsone V600. Ale na to som potom uz tiez bol lenivy.
 
Strakowich
2023-04-29 10:52:29+02
príspevok od: doki
Fotíte ešte na film? A čo potom, dávate si robiť fotky v labe? Alebo už len sken a pozeráte si to na monitore, prípadne urobíte si fotky doma na tlačiarni?
Ja fotim stále, mám to tak pól na pól, kinofilm vs digitál.
Vyvolavam aj skenujem doma, pokiaľ chceš fotiť na film pravidelne, tak lab je extrémne drahá záležitosť. S cenami filmov si nejak hlavu nerobím, predsa len keď fotiš film tak necvakaš jeden záber za druhým ako besný, ale “užívaš si” každý záber

Ja skenujem na Epson v600, nemôžem si vynachváliť, nahodiš filmy a už si pekne pradie.
Vyvolavam väčšinou na vývojke Kodak d76, čo sa týka filmov väčšinou ilford HP5+, najlepší pomer cena/výkon.

Skús tiež apku massive dev, tu používam pri vyvolávaní.
 
mikimajky
2023-12-22 20:08:35+01
Ahoj. Teraz na jeseň som začal skúšať fotiť na film. Dal som opraviť staručký Canon AF35M a aj Flexaret . Ceny sú šialené , ale zas necvakám toho tony. A dám si to vyvolať a oskenovať. A ak ma niečo zaujem dám si to následne vytlačiť. Ale kúpil som si teraz vybavenie pre tmavú komoru a teda si to vyskúšam doma robiť sám. Myslím čiernobiely proces.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()