Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Aký kompakt vybrať ?

michal.gabel
2020-08-18 08:49:21+02
Dobrý deň, prosím Vás zháňam kompakt cenovo do 700,- eur
Chcel by som sveteľný objektív, ideálne vstup na nahravanie zvuku, čo najširší zorný uhol, aby sa dali robiť rozostrené videá......Chcel by som spraviť pár video návodov firme s nejakou lepšou kvalitou.

Ďakujem za radu, som začiatočník ak som niečo nenapísal správne pardon Za každu radu budem vdačný.
 
francesco
2020-08-18 09:10:00+02
Sony ZV-1
 
blahoslav J B Art
2020-08-18 09:47:02+02
príspevok od: michal.gabel
Dobrý deň, prosím Vás zháňam kompakt cenovo do 700,- eur
Chcel by som sveteľný objektív, ideálne vstup na nahravanie zvuku, čo najširší zorný uhol, aby sa dali robiť rozostrené videá......Chcel by som spraviť pár video návodov firme s nejakou lepšou kvalitou.

Ďakujem za radu, som začiatočník ak som niečo nenapísal správne pardon Za každu radu budem vdačný.
rozostreny video navod podla mna nie je dobry napad
 
michal.gabel
2020-08-18 10:43:01+02
príspevok od: blahoslav J B Art
rozostreny video navod podla mna nie je dobry napad
nejaký konkretný dôvod, že to nieje dobrý nápad ?
 
ludy
2020-08-18 11:11:00+02
Sony ZV-1
 
fatality
2020-08-18 11:50:14+02
príspevok od: michal.gabel
nejaký konkretný dôvod, že to nieje dobrý nápad ?
troll
 
francesco
2020-08-18 11:55:50+02
príspevok od: michal.gabel
nejaký konkretný dôvod, že to nieje dobrý nápad ?
Pre niekoho ak nie je video na vysku mobilom tak je gycove.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-08-18 12:28:57+02
Nechapem kombinaciu najsirsi uhol a rozostrene video. Sirokpouhly objektiv poskyzuje velku hlbku ostrosti. Malu DOF dosiahnes lahsie s teleobjektivoma a s dobrou svetelnostou.
 
francesco
2020-08-18 12:32:17+02
príspevok od: Karol Srnec
Nechapem kombinaciu najsirsi uhol a rozostrene video. Sirokpouhly objektiv poskyzuje velku hlbku ostrosti. Malu DOF dosiahnes lahsie s teleobjektivoma a s dobrou svetelnostou.
Pomylil sa, to sa moze stat predsa. Uvadza, ze je zacaitocnik.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-08-18 12:51:37+02
príspevok od: francesco
Pomylil sa, to sa moze stat predsa. Uvadza, ze je zacaitocnik.
A ja mu to vysvetlujem. Ked mu to nikto nevysvetli, tak bude mat mylne poziadavky.
 
blahoslav J B Art
2020-08-18 13:40:21+02
A ešte si mýli rozostrene video s rozostrenym pozadím
 
Porubo
2020-08-18 14:02:44+02
príspevok od: michal.gabel
Dobrý deň, prosím Vás zháňam kompakt cenovo do 700,- eur
Chcel by som sveteľný objektív, ideálne vstup na nahravanie zvuku, čo najširší zorný uhol, aby sa dali robiť rozostrené videá......Chcel by som spraviť pár video návodov firme s nejakou lepšou kvalitou.

Ďakujem za radu, som začiatočník ak som niečo nenapísal správne pardon Za každu radu budem vdačný.
Cau, mozem sa spytat?
Preco co najsirsi zorny uhol?
Pytam sa lebo cim sirsi rektilinearny objektiv tym pre beznych ludi nezvyknutych na ultrasiroky zaber - dane biologicky ze clovek periferne videnie nema vedome ale skor podvedome - moze posobit "zle". Uplne najsirsie ohniska sa nedaju spravit rektilinearne napriklad ako zobrazit polgulu na rovinu? Su rozne projekcie ako stereograficka a pod. ale tie nezachovavaju rovnost useciek. Takze tam rybie oko.
Rozostrenost pozadia zavisi od viacerych veci a da sa dosiahnurt:
- cim blizsie fotak k objektu
- co najdalej dat pozadie od objektu
Problem u sirokouhlych objektivoch ak sa foti z toho isteho miesta ten isty objekt s tym istym pozadim je ten, ze zobrazuju omnoho viac pozadia, a teda magnifikacia je mensia a preto rozostrenie sa zda byt slabsie. Dalsi problem je skontruovat s velkou clonou sirokouhly objektiv. A tie co maju relativne velku clonu su extremne drahe a stale absolutna velkost clony nie je taka velka ako u uzsich objektivoch (kedze f a F cisla su pomery). (Aj ked cena vie byt uctihodna staci si pozriet objektivy na zrkadlovky co su napr. 24mm f/1,4.)

Teda ak to zhrniem, najprv sa zastavme a polozme si tieto otazky:
1. Naozaj treba mat ultrasiroke rektilinearne zobrazenie alebo rybie oko, z hladiska perspektivy?
Pravda perspektiva nezavisi od ohniskovej dlzky ale polohy fotaku priamo, je to nepriama zavislost a to ze ultrasiroke objektivy clovek kladie viac vpred k objektu. Ak sa spravi orez dostane sa to iste.
2. Kvoli magnifikacii pozadia nebude lepsie siahnut po standartom, ci uzkom (tele, super-tele) uhle zaberu?
 
fatality
2020-08-18 15:02:21+02
príspevok od: Porubo
Cau, mozem sa spytat?
Preco co najsirsi zorny uhol?
Pytam sa lebo cim sirsi rektilinearny objektiv tym pre beznych ludi nezvyknutych na ultrasiroky zaber - dane biologicky ze clovek periferne videnie nema vedome ale skor podvedome - moze posobit "zle". Uplne najsirsie ohniska sa nedaju spravit rektilinearne napriklad ako zobrazit polgulu na rovinu? Su rozne projekcie ako stereograficka a pod. ale tie nezachovavaju rovnost useciek. Takze tam rybie oko.
Rozostrenost pozadia zavisi od viacerych veci a da sa dosiahnurt:
- cim blizsie fotak k objektu
- co najdalej dat pozadie od objektu
Problem u sirokouhlych objektivoch ak sa foti z toho isteho miesta ten isty objekt s tym istym pozadim je ten, ze zobrazuju omnoho viac pozadia, a teda magnifikacia je mensia a preto rozostrenie sa zda byt slabsie. Dalsi problem je skontruovat s velkou clonou sirokouhly objektiv. A tie co maju relativne velku clonu su extremne drahe a stale absolutna velkost clony nie je taka velka ako u uzsich objektivoch (kedze f a F cisla su pomery). (Aj ked cena vie byt uctihodna staci si pozriet objektivy na zrkadlovky co su napr. 24mm f/1,4.)

Teda ak to zhrniem, najprv sa zastavme a polozme si tieto otazky:
1. Naozaj treba mat ultrasiroke rektilinearne zobrazenie alebo rybie oko, z hladiska perspektivy?
Pravda perspektiva nezavisi od ohniskovej dlzky ale polohy fotaku priamo, je to nepriama zavislost a to ze ultrasiroke objektivy clovek kladie viac vpred k objektu. Ak sa spravi orez dostane sa to iste.
2. Kvoli magnifikacii pozadia nebude lepsie siahnut po standartom, ci uzkom (tele, super-tele) uhle zaberu?
kamarat,teba odkial vypustili? mozes toto napisat na jednoduchu otazku od amatera?
 
photox
2020-08-18 15:16:35+02
príspevok od: Porubo
Cau, mozem sa spytat?
Preco co najsirsi zorny uhol?
Pytam sa lebo cim sirsi rektilinearny objektiv tym pre beznych ludi nezvyknutych na ultrasiroky zaber - dane biologicky ze clovek periferne videnie nema vedome ale skor podvedome - moze posobit "zle". Uplne najsirsie ohniska sa nedaju spravit rektilinearne napriklad ako zobrazit polgulu na rovinu? Su rozne projekcie ako stereograficka a pod. ale tie nezachovavaju rovnost useciek. Takze tam rybie oko.
Rozostrenost pozadia zavisi od viacerych veci a da sa dosiahnurt:
- cim blizsie fotak k objektu
- co najdalej dat pozadie od objektu
Problem u sirokouhlych objektivoch ak sa foti z toho isteho miesta ten isty objekt s tym istym pozadim je ten, ze zobrazuju omnoho viac pozadia, a teda magnifikacia je mensia a preto rozostrenie sa zda byt slabsie. Dalsi problem je skontruovat s velkou clonou sirokouhly objektiv. A tie co maju relativne velku clonu su extremne drahe a stale absolutna velkost clony nie je taka velka ako u uzsich objektivoch (kedze f a F cisla su pomery). (Aj ked cena vie byt uctihodna staci si pozriet objektivy na zrkadlovky co su napr. 24mm f/1,4.)

Teda ak to zhrniem, najprv sa zastavme a polozme si tieto otazky:
1. Naozaj treba mat ultrasiroke rektilinearne zobrazenie alebo rybie oko, z hladiska perspektivy?
Pravda perspektiva nezavisi od ohniskovej dlzky ale polohy fotaku priamo, je to nepriama zavislost a to ze ultrasiroke objektivy clovek kladie viac vpred k objektu. Ak sa spravi orez dostane sa to iste.
2. Kvoli magnifikacii pozadia nebude lepsie siahnut po standartom, ci uzkom (tele, super-tele) uhle zaberu?
A mame to tu, chudobny vedec... Akosi v tom salate co si napisal chybaju aspom 3 linky kde si to odkukal.
 
Porubo
2020-08-18 17:08:09+02
príspevok od: photox
A mame to tu, chudobny vedec... Akosi v tom salate co si napisal chybaju aspom 3 linky kde si to odkukal.
Dakujem Ti za lichotku, ze som vedec. Zial ale si ju nezasluzim, momentalne som zamestnany mimo vedy a vyskumu.
Pisal som len tak narychlo z hlavy, lebo mal som len zo 3 minutky casu cez prestavku popri pracu. Ale ked chces, rad Ti prenecham na domacu ulohu pohladat (pokial mozno karentovane) zdroje, clanky a citacie.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()