Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Stativ na hory

petmic
petmic 2015-08-27 10:14:33+02
Chcel by som poprosit o radu. Vyberam stativ na hory. Bude noseny primarne v / na ruksaku. Momentalne pouzivam Gorillapod s gulovou hlavou, som s nim spokojny ale je vela situacii kedy ho nie je kde polozit. Fotografujem krajinky, casto vo vetre.
1. Nosnost: eos30d + max 1kg sklo: spolu do 2kg
2. Vyska: idealne >150cm (ja mam 175, gulova hlava s fotakom pocitam ze spravi 20cm)
3. Hmotnost: samozrejme co najnizia, 2 kg bez hlavy je max co chcem akceptovat
4. Cena: 150eur (bez hlavy)

Hlavu chem pouzit gulovu z gorillapodu. Ako druha moznost je Giottos MH1300.

Karbonove su cenovo mimo rozpocet. Pozeral som na:
1. Manfrotto 055. Bol mi odporucany ale je prilis tazky na moj vkus.
2. 190XPRO3 - toto je asi najlepsi kandidat. Nie som si ale isty ako sa bude nosit na ruksaku. Nemate niekto skusenost? Neprakaza dlzka po zlozeni (cca 60cm)?
3. Manfrotto Beefree - maly (idealny do ruksaku) a lahky ale pride mi prilis nizky (mozno je to akceptovatelna dan za nizku hmotnost) a na pohlad nie prilis stabilny? Nemate niekto skusenosti s nim?

dakujem
 
Jubi
2015-09-05 07:14:13+02
príspevok od: kasko
Ja som uz 3 stativy prerobil. Jeden prisiel o stredovy stlpik kvoli tuhosti. Dalsie dva presli komplet skracovaniu noh. Ci je to hlinikova zliatina, alebo karbon, vsetko sa da upravit a skratit na pozadovanu dlzku. Problem je jedine ten, ze ak mas novy, tak prides o zaruku. Transportnu dlzku vacsinou neriesim - pripnem na batoh a ci ma 30 alebo 50 cm ma netrapi - dolezitejsia je vaha pre mna.
ak ides lietadlom tak ta dlzka je trocha rozhodujuca , inak dik, tiez ma napadlo si stativ upravit
 
frsta
2015-09-05 15:21:53+02
Feisol je asi dobrá značka. Vie mi niekto povedať, najmä z praktického hľadiska, aký je rozdieľ medzi statívmi Feisol (CT-3401, 3402, atď.) rada Standart Classic a rada Standart Rapid?
 
kasko
2015-09-05 16:55:47+02
príspevok od: frsta
Feisol je asi dobrá značka. Vie mi niekto povedať, najmä z praktického hľadiska, aký je rozdieľ medzi statívmi Feisol (CT-3401, 3402, atď.) rada Standart Classic a rada Standart Rapid?
prakticky 3401 a 3402 su totozne - rozdiel je vo vyske (pozri parametre). Rada Classic a Rapid ma rozdiel v nohách, kde Rapid je vybavene voditkom/poistkou proti otacaniu nohy, ked je povolene uzamknutie nohy. Tazko sa to asi vysvetluje - ale Rapid je praktickejsi, lebo sa jednym tahom daju povolit vsetky sekcie nohy naraz vysunut/zasunut a zase dotiahnut. Pri classic to nejde az tak jednoducho, no skor budes muset kazdu nohu/sekciu povolit zvlast a pritiahnut a potom ist az na dalsiu sekciu, lebo sa ti moze stat, ze sa bude tocit cela noha s maticou na povolovanie...
 
frsta
2015-09-06 09:46:38+02
Rozumiem. Radšej pridať pár eur a brať verziu Rapid.
 
kasko
2015-09-06 12:25:00+02
príspevok od: frsta
Rozumiem. Radšej pridať pár eur a brať verziu Rapid.
Tak, classic je uz len dopredaj - uz sa asi ani nevyraba
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()