Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

stativ na turistiku prosim radu

slacho
slacho 2013-05-19 11:19:44+02
ahojte potreboval by som poradit statviv na turistiku mam D90 18/135 a planujem tamron 70/300 USD hladam stativ a mojou asi najvacsiou podmienkov je rozmer v zlozenom stave pozeral som velbon p-max ktory ma cca 35cm co by mi vyhovovalo mate niekto skusenosti s tymto stativom?za kazdu radu dakujem
p.s. aj ta cena cca 60€ mi dost vyhovuje
 
slacho
2013-05-19 23:08:00+02
http://www.photonet.sk/shop/cullmann-nanomax-250-cw25/p_68136.html
Co je to za značka????
 
Akelan
2013-05-19 23:22:03+02
Minule som bol v Mini-maxe v TN, mali tam na predajni zo 15 statívov, všetko Triopo, ak máš ten limit cca 60 EUR, tak hneď od dverí tam bol jeden zvýhodnený set statív + hlava s rýchloupínacou doštičkou, myslím že komplet za 59,90 EUR, hlava bola guľová a vyzeralo to na tie prachy veľmi solídne, hlava samozrejme nemá horizontálnu aretáciu pre fotenie panorám v jednej fixnej rovine, ale myslím, že na použitie, ktoré hľadáš, by si s tým bol spokojný.
 
jurdas
2013-05-20 09:22:35+02
príspevok od: lowenature
NJ o statív sa treba starať známi má manfrotto a taktiež doťahoval skrutky, s giottos bude to samé možno len nie tak často....
to mi je jasne obcas nejaku dotiahnem aj na giottos raz za par mesiacov ale nie x krat za den a bolo coraz castejsie na tej hame .... mozno som len trafil blby kus nikomu nebranim nech si kazdy kupi co sa mu pozdava ja som chcel len napisat moj postreh ....
 
MartinMM
2013-05-20 09:52:32+02
príspevok od: slacho
ahojte potreboval by som poradit statviv na turistiku mam D90 18/135 a planujem tamron 70/300 USD hladam stativ a mojou asi najvacsiou podmienkov je rozmer v zlozenom stave pozeral som velbon p-max ktory ma cca 35cm co by mi vyhovovalo mate niekto skusenosti s tymto stativom?za kazdu radu dakujem
p.s. aj ta cena cca 60€ mi dost vyhovuje
Najlepší statív na turistiku je žiadny, prípadne iba Gorila pod, ktory nezabera miesto a je ľahučký. Buďto ideš na turistiku a nesieš si v batohu všetko potrebné, čo samo o sebe niečo váži + telo, max. dva ojektívy a batérie aby si mal na čo spomínať, alebo ideš na cieľenú foto tour, kde si berieš primárne foťak a všetky serepetičky a to už neriešiš kolko važi statív... . Odporúčam kúpiť poriadný statív ktorý využiješ aj na hocičo iné a keď pôjdeš niekam s cieľom fotiť nebude ti vadiť ťahať so sbou aj 3kg navyše. Na turistiku (nemyslim dvojhodinove prechádzky prírodou ale poriadnu 20 a viac km túru po kopcoch skalách a lesom) si kúp niečo takéto http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/3170/product/joby-gorillapod-slr-zoom-kit.xhtml a máš po starostiach s hmotnossťou a veľkosťou.
 
mar-do
2013-05-20 10:02:26+02
-Velbon Sherpa 600R
-na stative ti bude sediet niekolko stovak eur
-ked stativ tak minimalne tento
-kupis si nejakeho lahkeho pavuka a neskor to olutujes samozrejme aj tie penieze
-moj nazor
 
yquinox
2013-05-20 10:43:02+02
Velbon Sherpa 600R mam a je to vyborny stativ, suhlas. No velky, tazky a na dlhe tury to nie je dobre riesenie, ako ti aj MartinMM napisal. Kazde kilo si nesies sam a je ho citit.

Bez vacsej investicie sa pri kupe stativu ale nezaobides. Neoplati sa velmi setrit na nespravnom mieste, to ti tu uz ludia pisali. Usetris 20 € na stative a prerobis 1000 € na rozbitom fotaku. Ja ti ako navrh davam Triopo GT-3228X8C alebo niektory z Giottos Vitruvian-ov. Rozmerovo su pod 45cm, co este nie je take strasne, cena uz je ale vyssia. Platis za lepsie prevedenie a komfort nizsej vahy. V najblizsej dobe tiez planujem jeden z nich kupit.
 
Ľuboš Capcara
2013-05-20 12:13:23+02
To uz clovek musi byt radny debil aby rozbil fotak ked ho upevni co i len na 15 € stativ.
 
yquinox
2013-05-20 12:32:04+02
príspevok od: Ľuboš Capcara
To uz clovek musi byt radny debil aby rozbil fotak ked ho upevni co i len na 15 € stativ.
Niekedy staci v spravnej chvili trosku fuknut:

http://www.youtube.com/watch?v=YtSMd2eIeAk
 
Ľuboš Capcara
2013-05-20 12:50:28+02
príspevok od: yquinox
Niekedy staci v spravnej chvili trosku fuknut:

http://www.youtube.com/watch?v=YtSMd2eIeAk
Tak za 1. tam dulo jak svina a za 2. staci poznat moznosti svojej techniky. Nebudem predsa rozkladat lahucku rozheganu hamu do silneho vetriska. Prinajhorsom stativ zatazim o hacik.
 
yquinox
2013-05-20 13:01:12+02
príspevok od: Ľuboš Capcara
Tak za 1. tam dulo jak svina a za 2. staci poznat moznosti svojej techniky. Nebudem predsa rozkladat lahucku rozheganu hamu do silneho vetriska. Prinajhorsom stativ zatazim o hacik.
Ano, v tom mas pravdu a suhlasim s tebou. Len keby to vedeli vsetci, tak sa tu 10x denne neriesi tema: " Aky stativ do 20 € " . Chlapec sa pyta a ja mu radim radsej priplatit a zobrat nieco stabilne no pritom lahke s vacsou nosnostou, aby tam mohol napr. zavesit batoh ako zataz alebo sa mu to vlastnou vahou fotaku neprekoprclo, no pritom netrepal 3kg.
 
piggee
2013-05-20 13:34:55+02
príspevok od: slacho
ahojte potreboval by som poradit statviv na turistiku mam D90 18/135 a planujem tamron 70/300 USD hladam stativ a mojou asi najvacsiou podmienkov je rozmer v zlozenom stave pozeral som velbon p-max ktory ma cca 35cm co by mi vyhovovalo mate niekto skusenosti s tymto stativom?za kazdu radu dakujem
p.s. aj ta cena cca 60€ mi dost vyhovuje
za tu cenu nic normalne nekupis. rozoberalo sa to tu uz 100x. zdvojnasob rozpocet!
 
skokanix
2013-05-20 13:51:17+02
príspevok od: yquinox
Velbon Sherpa 600R mam a je to vyborny stativ, suhlas. No velky, tazky a na dlhe tury to nie je dobre riesenie, ako ti aj MartinMM napisal. Kazde kilo si nesies sam a je ho citit.

Bez vacsej investicie sa pri kupe stativu ale nezaobides. Neoplati sa velmi setrit na nespravnom mieste, to ti tu uz ludia pisali. Usetris 20 € na stative a prerobis 1000 € na rozbitom fotaku. Ja ti ako navrh davam Triopo GT-3228X8C alebo niektory z Giottos Vitruvian-ov. Rozmerovo su pod 45cm, co este nie je take strasne, cena uz je ale vyssia. Platis za lepsie prevedenie a komfort nizsej vahy. V najblizsej dobe tiez planujem jeden z nich kupit.
Ja som kúpil Triopo GT-3230X8C som úplne spokojný. Ak neháš poslednú sekciu nôch zastrčenú je ako GT-3228X8C,no ak ju vytiahneš je o 30cm vyšší od GT-3228X8C a v zloženom stave má len o 2cm viac a váha 1,4kg čo je len o 10dg viac od GT-3228X8C.Pri jeho nosnosti 15kg sa žiadny Velbon nemôže rovnať(mám aj Velbon Sherpa 750) a je to nebe a dudy aj vo váhe aj v zaťažení.
 
yquinox
2013-05-27 12:45:45+02
príspevok od: skokanix
Ja som kúpil Triopo GT-3230X8C som úplne spokojný. Ak neháš poslednú sekciu nôch zastrčenú je ako GT-3228X8C,no ak ju vytiahneš je o 30cm vyšší od GT-3228X8C a v zloženom stave má len o 2cm viac a váha 1,4kg čo je len o 10dg viac od GT-3228X8C.Pri jeho nosnosti 15kg sa žiadny Velbon nemôže rovnať(mám aj Velbon Sherpa 750) a je to nebe a dudy aj vo váhe aj v zaťažení.
Zrejme sa necham inspirovat. Len ten Triopo GT-3230X8C momentalne nikde nemaju. Co je tak najblizsie tak je Polsko, no to neviem ci je to dobra volba. Neviem, ci ho idu nahradit nejakym novym modelom, ked nikde v skladoch nie je. Nemas nejaky tip, kde sa da zohnat? Google mi velmi nepomohol.
 
skokanix
2013-05-27 17:32:51+02
Ja som ho kúpil v MINI-MAX-e v Bratislave,na stránke majú aj telefon alebo skype,brnkni tam sú naozaj ústretový,verím že to pôjde aj objednať.
 
Cephaspeter
2013-05-27 18:20:26+02
Po slhsom vyskume a hladani kvalitneho a co najlahsieho stativu vhodneho na cestovanie, turistiku atd. som sa popri prvotnom zaujme o niektory zo stativov Manfrotto rozhodol pre pre mna uplne novu a neznamu znacku - SIRUI. Nesmierne sa mi zapacili stativy od nich, co sa tyka ceny, ultra-nizkej vahy (uz od 0.8 kg) a vysokej nosnosti (10 az 18 kg), malych rozmerov pri zlozeni (uz od 34 cm), vysokej kvality, praktickosti, funkcnosti a inovativnosti, ako aj doplnkov. Za malo penazi vela muziky! Zatial som nenasiel nic lepsie a preto som sa rozhodol ist jednoznacne do znacky SIRUI, konkretne do karbonoveho modelu N-1204. Su to idealne stativy na cestovanie a turistiku. Urcite stoji za to pozriet sa na ne, a verim, ze coskoro sa o nich bude vela hovorit a obsadia trh. Cena uz od 125 Eur plus hlava. Drzim palce.

http://www.siruicanada.com/tripods.htm

http://www.daganet.cz/stativy-sirui-c-194_253.html
 
yquinox
2013-05-27 18:32:01+02
príspevok od: skokanix
Ja som ho kúpil v MINI-MAX-e v Bratislave,na stránke majú aj telefon alebo skype,brnkni tam sú naozaj ústretový,verím že to pôjde aj objednať.
PIsal som, nevedia, kedy a ci vobec to dodavatel naskladni.
 
yquinox
2013-05-27 18:33:46+02
príspevok od: Cephaspeter
Po slhsom vyskume a hladani kvalitneho a co najlahsieho stativu vhodneho na cestovanie, turistiku atd. som sa popri prvotnom zaujme o niektory zo stativov Manfrotto rozhodol pre pre mna uplne novu a neznamu znacku - SIRUI. Nesmierne sa mi zapacili stativy od nich, co sa tyka ceny, ultra-nizkej vahy (uz od 0.8 kg) a vysokej nosnosti (10 az 18 kg), malych rozmerov pri zlozeni (uz od 34 cm), vysokej kvality, praktickosti, funkcnosti a inovativnosti, ako aj doplnkov. Za malo penazi vela muziky! Zatial som nenasiel nic lepsie a preto som sa rozhodol ist jednoznacne do znacky SIRUI, konkretne do karbonoveho modelu N-1204. Su to idealne stativy na cestovanie a turistiku. Urcite stoji za to pozriet sa na ne, a verim, ze coskoro sa o nich bude vela hovorit a obsadia trh. Cena uz od 125 Eur plus hlava. Drzim palce.

http://www.siruicanada.com/tripods.htm

http://www.daganet.cz/stativy-sirui-c-194_253.html
Este som o nich nepocul, vyzera to velmi zaujimavo. Uz mas aj kupeny? Nejaka short recenzia by prospela a trosku rozvirila hladinu Gitzo, Manfroto, Giottos, Velbon a spol.
 
Cephaspeter
2013-05-27 18:58:36+02
príspevok od: yquinox
Este som o nich nepocul, vyzera to velmi zaujimavo. Uz mas aj kupeny? Nejaka short recenzia by prospela a trosku rozvirila hladinu Gitzo, Manfroto, Giottos, Velbon a spol.
Aj ja som to objavil len nedavno, no v USA/Can, v Azii ale uz aj v Nemecku su zname a maju dobre meno z toho, co som cital. Zatial to nemam, len som to objednal z CR, tak cakam, kedy mi to dojde. No ak to porovnam s Manfrotto, ktory okrem stativu neponuka vobec nic navyse, hoci je kvalitny, tak sa to neda porovnat s tym, co aj za nizsiu cenu ponuka okrem tripodu firma SIRUI. Este aj kovove spice sa daju vysrubovat z gumy. Ozaj zaujimave.

A recenzia, resp. vysledok nemeckeho FOTO Magazine testu popri konkurencii ako je Gitzo, Giottos, Manfrotto, Cullmann atd? Nech sa paci!

http://www.sirui-photo.us/Sirui/Sirui-wins-FOTO-Magazine.html
 
skokanix
2013-05-27 19:01:23+02
príspevok od: yquinox
Este som o nich nepocul, vyzera to velmi zaujimavo. Uz mas aj kupeny? Nejaka short recenzia by prospela a trosku rozvirila hladinu Gitzo, Manfroto, Giottos, Velbon a spol.
len škoda že je asi raztak drahý oproti Triopo
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()