Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Olympus E-520 - chybné ostrenie

Grunger
2010-11-16 15:14:31+01
Dobrý deň. Vlastním Olympus E-520 (okrem iného aj Oly E-410) a mám ku nemu jednu veľkú výhradu. AF senzor pri zvolení jedného ostriaceho bodu nezaostrí na mnou zvolený bod ale na popredie snímku (a je jedno aký objektív použijem). Čítal som aj kadejaké anglické fóra s podobným problémom ako mám ja (tzv. front-focusing, no nevedia príčinu). S Olympusom E-410 takéto problémy nemám. Nevie dakto poradiť o čo by tu mohlo ísť? Vyskúšal som už asi všetko a pomôže jedine manuálne doostrenie na zvolený bod alebo live view zaostrenie (to pracuje perfektne, ale live view stále používať nechcem). PS: nový firmware mám, aj na tele aj na objektívoch. Ďakujem za rady
 
javelin
2010-11-16 15:31:46+01
Tažko niečo radiť , okrem návštevy servisného strediska....
 
tomis.ales
2010-11-16 22:19:01+01
No ak to mas v zaruke nie je co riesit. Ak si to chces urobit sam, v sachte je na boku taka krpata skrutka s ovalnym klobucikom, ktorou dokazes nastavit presne ostrenie. Aspon tak som to videl na inych zrkadlovkach. Ludia co si prerabali fotaky na IR vedie presne co a ako. Ale ja by som sa do to pustil jedine vtedy keby som mal tu zrkadlovku na haku:)
 
Grunger
2010-11-17 09:56:40+01
díky za príspevky...
ps: mohol by si pripojiť nejakú fotografiu kde by bola tá skrutka na ostrenie, ak teda takú nájdeš...ja som hľadal a nič..
 
Grunger
2010-11-17 15:07:19+01
takže už som ten problém vyriešil..v zrkadlovej komore sú dva oválne výbežky a ten, ktorý je bližšie k snímaču sa používa na štelovanie zaostrenia. je tam komplikovaný prístup, takže som musel použiť pinzetu na jeho pretočenie..ostrenie už funguje ako má...díky za tip tomis.ales
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()