Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Poradte ... načo slúži upgrade firmwaru , digitalna zrkadlovka ,,,

Imiy
2010-04-11 22:02:30+02
 
conan7
2010-04-11 22:17:38+02
napr. foťák ti bude podporovať veľkokapacitné pamäťové karty (32 GB), ako príklad...

ale v prípade upgrade máš napísané že na toto a na toto je zamerané...
 
Imiy
2010-04-11 22:23:31+02
Dakujem , uz sa mi fakt nechce googlit , firmware som už upgradoval , len som
nepochopil celkom načo to služi , čiže zjednodušene može byť aj rýchlejšie
ukladanie dát na kartu ?
 
conan7
2010-04-11 22:29:07+02
dal som fakt jeden príklad z veľkého množstva vecí...
počuj to neviem. ale určite tam nejaký vplyv je, lebo pri testoch rôznych karet (zápis RAW, zápis JPEG) sa uvádza konkrétny firmware...
 
Imiy
2010-04-11 22:32:29+02
dakujem , pomohlo fakt toto su pre mna nové veci , tak mi to vypisovalo nech
upgradujem ,,,
 
Ivo003
2010-04-11 22:45:12+02
Fotoaparát je ako počítač a firmware je jeho operačný systém. Novým firmwarem sa odstraňujú určité chyby. Pri C 7D to bol napríklad zlý AF.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-04-11 22:50:32+02
Ak si uz upgrdoval firmware, tak si si zrejme vobec neprecital, ake zmeny prinasa. Pritom je to vzdy uvedene. Odporucam najprv citat a potom instalovat.
Vo vseobecnosti je firmware podobny opravam operacneho systemu pocitaca. Opravuje softverove chyby alebo prinasa urcite vylepsenia, napr. kompatibilutu s vysokokapacitnymi kartami alebo nejakym novym zariadenim.
 
Imiy
2010-04-11 23:19:43+02
Gakujem Karol , čital som samozrejme , len som potreboval potvrdiť skúsenými v tejto oblasti ...
Je tam lepšia kopmatibilita s novými syst, blesky ,,, AF vraj bude lepšie zaostrovať za znižených svetelných podmeinok a etc , tak že som nič nepokazil ... D / u kinofilmu som tiež niekedy ´ upratoval ´.
 
dodo_bb
2010-04-11 23:26:20+02
No Imriško, firmware to Ti je taká záhadná vec, ktorá robí fotografie za Teba. Rieši expozíciu, autofocus, upravuje surové dáta na solídne foto, vyváži za Teba bielu farbu a opraví aj dynamický rozsah. Keďže stláčaš spúšť dosť pomaly, rieši za Teba kontinuálne ostrenie, takže či chceš, či nie, stále máš zaostrené. Pokiaľ nastavíš svoje telo na automat (vrele doporučujem) postará sa o takmer všetko. Bohužiaľ dnešný firmware stále ešte nevie za Teba vybrať najlepšie foto zo sériového snímania a zájsť do najbližšieho fotolabu a dať ho vyvolať. Aj obosielať svetové výstavy budeš musieť ešte pár mesiacov sám. Ale ak budeš usilovne upgradovať, raz sa aj tieto posledné otravné veci stanú skutočnosťou. Veď softwaroví inžinieri tvrdo makajú :-)))) Prajem veľa úspešných upgradov...
 
Imiy
2010-04-12 12:24:29+02
príspevok od: dodo_bb
No Imriško, firmware to Ti je taká záhadná vec, ktorá robí fotografie za Teba. Rieši expozíciu, autofocus, upravuje surové dáta na solídne foto, vyváži za Teba bielu farbu a opraví aj dynamický rozsah. Keďže stláčaš spúšť dosť pomaly, rieši za Teba kontinuálne ostrenie, takže či chceš, či nie, stále máš zaostrené. Pokiaľ nastavíš svoje telo na automat (vrele doporučujem) postará sa o takmer všetko. Bohužiaľ dnešný firmware stále ešte nevie za Teba vybrať najlepšie foto zo sériového snímania a zájsť do najbližšieho fotolabu a dať ho vyvolať. Aj obosielať svetové výstavy budeš musieť ešte pár mesiacov sám. Ale ak budeš usilovne upgradovať, raz sa aj tieto posledné otravné veci stanú skutočnosťou. Veď softwaroví inžinieri tvrdo makajú :-)))) Prajem veľa úspešných upgradov...
Počkám si na dalsie a ked to bude vediet , variť, upratovať, vynesie smetie , vyplatí SIPO ... ťahám ! ,,,
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()