Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Nikon D2H

haplo602
2010-02-05 16:08:28+01
Ma niekto skusenosti s tymto fotoaparatom? Ake maximalne rozmery fotografii sa daju z toho vytrieskat este v rozumnej kvalite ? Zatial som precital na webe skoro vsetko co som nasiel, ale nikto tam nerozobera kvalitu vytlackov, vsetci sa odbavuju nad jpeg obrazkami. (Nerieste dovod alebo vhodnost tohto starsieho fotaku, proste mi sedi ovladanim a cenou a digi sa mi zide na rychlejsie ucenie/experimenty)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-02-05 16:18:17+01
4 MPx je dostacujucich na format A4, vytlacis ale aj A3, tam ale velmi zalezi na kvalite fotografie z hladiska ostrosti. Hodne sa prejavi, ci mas dobre alebo len priemerne objektivy. Pomocou fraktalovych zvacsovacich pluginov mozes pomerne slusne interpolovat fotky aj na vyssie rozlisenie.
Ked sa objavili prve digitalne Nikony na Olympiade, tak tam z 2 MPx robili zvacseniny 50x70 cm. Z toho vidno, ze rozlisenie snimaca je len jednym z viacerych parametrov urcujucich max. rozmer zvacseniny.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-02-05 16:31:06+01
na naučenie sa ako exponovat, upravovať fotky, vyblázniť sa a pod. to stačí, na šport či komunálnu fotku rovnako, ale na technickú fotografiu to už veľmi nie je:) skrátka rátaj s rozmerom do A4. Ak sa bavíme o technicky kvalitnej tlači. Ak z toho budeš robiť umenie a voľnú tvorbu apod. stačí ti aj 2Mpx:)
 
TTL
2010-02-05 17:52:20+01
Ja som tiez davnejsie zvazoval kupu D2H/Hs ako backup, ale nema to velky vyznam. Ked hladas starsi fotak takychto parametrov, tak lepsiu hodnotu ma D200, ktory stoji pouzity zhruba rovnako alebo menej, ma vyssie rozlisenie (lepsie moznosti cropu/PP), vyssie pouzitelne ISO, nema problem s precitlivenostou na IR ziarenie, system ovladania je v podstate identicky s D2, s gripom je tam aj vertikalna spust a interny blesk dokaze ovladat externe blesky. D2H ma oproti D200 vyznam iba ak potrebujes 8 FPS a o cosi rychlejsi AF.
 
haplo602
2010-02-06 12:16:11+01
príspevok od: TTL
Ja som tiez davnejsie zvazoval kupu D2H/Hs ako backup, ale nema to velky vyznam. Ked hladas starsi fotak takychto parametrov, tak lepsiu hodnotu ma D200, ktory stoji pouzity zhruba rovnako alebo menej, ma vyssie rozlisenie (lepsie moznosti cropu/PP), vyssie pouzitelne ISO, nema problem s precitlivenostou na IR ziarenie, system ovladania je v podstate identicky s D2, s gripom je tam aj vertikalna spust a interny blesk dokaze ovladat externe blesky. D2H ma oproti D200 vyznam iba ak potrebujes 8 FPS a o cosi rychlejsi AF.
co sa tyka D200, tam mi vadi AF modul. jeden krizovy bod v strede a najdebilnejsie rozlozenie AF bodov ake som kedy videl (zhodne s Canon 9 bodovym af v 5d, 400d atd). sice casto fotim na manual (makro), ale ked fotim sopliaka po dome, tak tam tie krizove body velmi pomahaju (a to ich ma F100 len 3).
 
TTL
2010-02-06 18:30:31+01
Krizove alebo nekrizove, v modernych AF moduloch su aj jednorozmerne AF body velmi citlive. Neviem ako F100, ale oproti F80 a podobnym su D200 a novsie fotaky rychle ako blesk. A citlive su tak, ze zaostria vzdy ked este vidis volnym okom. Na fotenie sopliaka po dome bude skor dolezitejsi objektiv, rychlost AF bude vzdy zodpovedat najpomalsiemu clanku.

Ak fotis doteraz iba na film a nemas pristup k extra kvalitnemu labu/skeneru, tak aj D2H je fajn fotak, ale ma svoje muchy v citlivosti na IR a dost obmedzenom ISO (a to fakt nie som ani nahodou ISO fanatik, ale ked uz mat profi DSLR...). Ak ti treba naozaj profesionalny AF, natiska sa D300, ktora sa da pouzita zohnat uz za celkom dobru cenu. D2H moze posobit ako dobry kompromis za dobru cenu, ale podla mna nema taku hodnotu nez za aku sa dnes pouzite kusy predavaju. Jedine pre toho, kto vyuzije presne tie vlastnosti ake ma a viac mu nebude chybat. Ja by som ho bral iba ako backup a iba za tretinovu cenu oproti tomu co zanho majitelia teraz chcu (obzvlast vzhladom na stav v akom su obvykle).

Hoganova dobova recenzia napovie najviac: http://www.bythom.com/d2h.htm
 
haplo602
2010-02-08 08:38:21+01
príspevok od: TTL
Krizove alebo nekrizove, v modernych AF moduloch su aj jednorozmerne AF body velmi citlive. Neviem ako F100, ale oproti F80 a podobnym su D200 a novsie fotaky rychle ako blesk. A citlive su tak, ze zaostria vzdy ked este vidis volnym okom. Na fotenie sopliaka po dome bude skor dolezitejsi objektiv, rychlost AF bude vzdy zodpovedat najpomalsiemu clanku.

Ak fotis doteraz iba na film a nemas pristup k extra kvalitnemu labu/skeneru, tak aj D2H je fajn fotak, ale ma svoje muchy v citlivosti na IR a dost obmedzenom ISO (a to fakt nie som ani nahodou ISO fanatik, ale ked uz mat profi DSLR...). Ak ti treba naozaj profesionalny AF, natiska sa D300, ktora sa da pouzita zohnat uz za celkom dobru cenu. D2H moze posobit ako dobry kompromis za dobru cenu, ale podla mna nema taku hodnotu nez za aku sa dnes pouzite kusy predavaju. Jedine pre toho, kto vyuzije presne tie vlastnosti ake ma a viac mu nebude chybat. Ja by som ho bral iba ako backup a iba za tretinovu cenu oproti tomu co zanho majitelia teraz chcu (obzvlast vzhladom na stav v akom su obvykle).

Hoganova dobova recenzia napovie najviac: http://www.bythom.com/d2h.htm
re: hoganova recenzia, napisal som ze som na webe cital asi setko co sa da :-)

F100 mi stiha zaostrovat sopliaka s 50/f1.8 AF-D v pohode ked nebezi prilis ryhlo ku mne alebo odo mna. Takze to je v pohode.

ISO neriesim. 400 je az az, citlivejsi film som nikdy nepouzival (nevidim zmysel, je to mimo mojho bezneho zaberu fotenia).

dolezite veci su: AF modul, 1/250 X-sync, odolnost tela, vydrz na baterie, ovladanie (D90 a nizsie maju otrasne ovladanie).

zatial to D2H splna. kedze mam limit asi 500e, tak D300/D2X su mimo. Jedine moznosti su D2H a D200 a tam mam vyhrady voci D200. Aj ked najlepsie by bolo odskusat (nemam vsak pristup ku D200).

daka za nazory, vyzera ze to nakoniec bude D2H, nad rozmer A4 aj tak tlacim v filmu :-))
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()