Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Vyber stativu

Selar
Selar 2010-01-22 07:31:48+01
V prvom rade treba uviest, ze som absolutny novacik. Fotenie ma zaujima a bavi, i ked zatial len v amaterskej rovine. Kazdopadne okrem ineho potrebujem zakupit stativ (ruky sa mi obcas trasu ako alkoholikovi po tyzdnovom zatahu). Hladam stativ, ktory aspon v nasledujucom roku ci dvoch budem pouzivat len s fotakom N90 (objektivy rozne). Potrebujem stativ, ktory nebude prilis tazky (neviem definovat co je prilis, ale budem ho hodne nosit na chrbte po horach a lesoch), ale pri tom bude dostatocne odolny, aby nieco vydrzal (nehovorim, ze ho budem hadzat po zem, ale zo skusenosti viem, ze pravdepodobne nejaky ten "sram" si odnesie). Priznam sa, ze dalej uz su moje predstavy este menej jasne, nakolko zatial som pracoval len skompaktom a tam stacil ten maly tripod (gorila ci ako sa vola? take gulicky akoby pospajane) a klasicke stativy som si maximalne tak pozrel v obchode. Viem urcite, ze by som chcel, aby vrchna hlava bola polohovatelna v horizontalnom aj vertikalnom naklone. Inak si rad necham poradit... No a na zaver este cena... stanovil som si limit zatial na +/- 120E. V pripade ale, ze ma vase argumenty skutocne presvedcia, tak samozrejme nebranim sa ani kusok vacsej investicii. Uz vopred dakujem za vsetky reakcie
 
FURBO
2011-01-31 21:09:33+01
Cauko...tiez som zaciatocnik a chcem si kupit nejaky stativ...a po takom zbeznom prieskume som prisiel k Vanguardu..
celkom sa mi pozdava tento..az na tu vysku
shop.ephoto.sk/katalog/stativy/tripody/vanguard-alta-233ap.html
alebo tento
shop.ephoto.sk/katalog/stativy/tripody/vanguard-alta-264ao.html
podla mna pre zaciatocnika akurat
 
hufko
2011-02-19 21:31:43+01
Caute, povodne som mal v plane si kupit stativ v hodnote okolo 50e, no po precitani tohto prispevku si to asi rozmyslim. Mam Nikon D3000 a som zaciatocnik. Oplati sa mi podla vas viac zainvestovat alebo sa da zohnat pomerne stabilny a kvalitny stativ v cene okolo tych 50-60e?
 
DuFFi
2011-02-25 16:27:28+01
príspevok od: hufko
Caute, povodne som mal v plane si kupit stativ v hodnote okolo 50e, no po precitani tohto prispevku si to asi rozmyslim. Mam Nikon D3000 a som zaciatocnik. Oplati sa mi podla vas viac zainvestovat alebo sa da zohnat pomerne stabilny a kvalitny stativ v cene okolo tych 50-60e?
Ja by som uz taky lacny stativ nikdy nekupil. Mal som stativ Hama za cca 50e a normalne sa pri pouzivani zlomil....takze nikdy viac
 
DuFFi
2011-02-25 16:28:35+01
Ma niekto z vas skusenosti so stativom Vanguard Alta Pro 263AT? Jedine co ma na nom odradza je cena - cca 130€ bez hlavy, cize s nejakou normalnou gulovou hlavou sa dostanem na 200€.
 
Roger
2011-02-25 18:53:08+01
príspevok od: DuFFi
Ma niekto z vas skusenosti so stativom Vanguard Alta Pro 263AT? Jedine co ma na nom odradza je cena - cca 130€ bez hlavy, cize s nejakou normalnou gulovou hlavou sa dostanem na 200€.
Na ephotoshope ho majú v akcii za 89€. Ja mám 264AT a som spokojný.
 
DuFFi
2011-02-25 19:54:32+01
príspevok od: Roger
Na ephotoshope ho majú v akcii za 89€. Ja mám 264AT a som spokojný.
Ale to je Alta+ 263AT...ja som mal na mysli Alta Pro 263AT, ktory ma polohovatelnu stredovu tyc Ten maju za 142€
 
MiroH
2011-02-25 20:57:20+01
príspevok od: DuFFi
Ma niekto z vas skusenosti so stativom Vanguard Alta Pro 263AT? Jedine co ma na nom odradza je cena - cca 130€ bez hlavy, cize s nejakou normalnou gulovou hlavou sa dostanem na 200€.
Ja som kupil tento http://itsk.sk/manfrotto-foto-kit-5-stativ-055xprob-hlava-498rc2_d80728.html
bol aj s hlavou za 160 €. Alebo pozri tento http://itsk.sk/manfrotto-foto-kit-2-stativ-190xprob-hlava-804rc2_d80734.html za 141 €. Vsetko su to dobre stativy aj s hlavou.
 
VonXxX
2013-04-20 19:48:32+02
cafte, ja mam sherpa600
no v zime velmi chladi a na cesty po horach a do lietadla je tazky.
vedel by mi niekto poradit nieco sikovne na nosenie ale s dorazom na kvalitu?
ps: idem za mesiac do Rima a tesil by som sa tam urobit nejake HDR
dakujem vopred...
 
Radoceno
2015-05-13 10:30:38+02
Vyberám si nový statív a narazil som na Manfrotto MT190XPRO4 ale nieje mi úplne jasné aký je rozdiel oproti Manfrotto MK190XPRO4...je to len v tých výškach v zloženom a vytiahnutom stave?
Prípadne máte niečo k odporučeniu v cenovej relácii tak do cca. 250e (aj s hlavou dokopy)...k tomuto som si vybral hlavu MHXPRO-3W...použitie na kopcoch v teréne
VĎAKA
 
simako
2016-12-30 18:45:57+01
Ahoj chcel by som poradiť ohľadom statíva rozhodujem sa medzi 2ma zaujíma že aký je v ních rozdiel či sa oplatí priplatiť a zobrať ten drahší, budem fotiť s ním krajinu(západy,východy slnka) v noci proste dlhšie expozicie a tak na turistiku preto ma odrádza aj od toho drahšieho ta váha i keď by to malo byť fakt pevnejšie tak to oželiem tu je prví Velbon Sherpa 5370D a druhý VELBON EX-640
 
yquinox
2016-12-30 19:15:22+01
príspevok od: simako
Ahoj chcel by som poradiť ohľadom statíva rozhodujem sa medzi 2ma zaujíma že aký je v ních rozdiel či sa oplatí priplatiť a zobrať ten drahší, budem fotiť s ním krajinu(západy,východy slnka) v noci proste dlhšie expozicie a tak na turistiku preto ma odrádza aj od toho drahšieho ta váha i keď by to malo byť fakt pevnejšie tak to oželiem tu je prví Velbon Sherpa 5370D a druhý VELBON EX-640
... VELBON EX-640 je vysmech stativu, Velbon Sherpa 5370D ma v zlozenom stave 63cm! ... neviem aky mas rozpocet, ale odporucam sa poobzerat po niecom od znacky Triopo, Manfrotto ci Giottos (napr. Vitruvian) co sa bude dat zlozit do 45cm s vahou idealne do 2kg a gulovou hlavou ...
 
simako
2016-12-30 19:30:47+01
Nejako ma neobmedzuje dĺžka v zloženom stave lebo aj keď som mal 55cm statív v zloženom stave tak mi do batoha vošiel len tak tak aj tak sa nedal úplne dobre zavrieť (do hôr beriem 35l) takže by som riešil určite uchytenie z vonka, no max by som dal asi 150€ bral by som aj používaný ale proste nič nieje na internete schopné a také čo hľadám... npar. som pozeral ako si mi dal ty tip ale aj tak tiež v zloženom stave je to to isté MANFROTTO MT 290XTA3 (120€) +ešte k tomu hlavu asi ten sherpa bude pre mňa cenovo/kvalitovo asi najlepšia voľa čo ti na to ? A ešte upresním výška max tak 170cm+- záťaž tak do 2kg
 
Martin Školiak
2016-12-31 08:55:29+01
príspevok od: simako
Nejako ma neobmedzuje dĺžka v zloženom stave lebo aj keď som mal 55cm statív v zloženom stave tak mi do batoha vošiel len tak tak aj tak sa nedal úplne dobre zavrieť (do hôr beriem 35l) takže by som riešil určite uchytenie z vonka, no max by som dal asi 150€ bral by som aj používaný ale proste nič nieje na internete schopné a také čo hľadám... npar. som pozeral ako si mi dal ty tip ale aj tak tiež v zloženom stave je to to isté MANFROTTO MT 290XTA3 (120€) +ešte k tomu hlavu asi ten sherpa bude pre mňa cenovo/kvalitovo asi najlepšia voľa čo ti na to ? A ešte upresním výška max tak 170cm+- záťaž tak do 2kg
Na krajinu, západy východy slnka a dlhé expozície odporúčam statív s nosnosťou aspoň 5kg (ale radšej viac) a max 3 sekciami nôh. Statív ak má byť na serióznu robotu musí byť predimenzovaný. Za také minimum považujem statívy Manfrotto rady 190. Toto je dobrá voľba. Ešte trošku došporiť na hlavu. http://stativy.heureka.sk/manfrotto-mt190xpro3/
 
TheJester
2016-12-31 11:41:43+01
Určite sa pozri na Genesis C radu (C1 prip. C3). Hmotnosť do 2 kg, nosnosť cez 10 kg. 6-ročná záruka, Arca-swiss upínanie, možnosť dokúpenia L-kovej doštičky.
Tie statívy zatiaľ nie sú veľmi známe, ale určite dobré. Uprednostnil som práve Genesis pred známejšou značkou Triopo. Máš v tom rovno aj monopod. Táto C-čková rada je Carbon, ak by si chcel niečo lacnejšie tak potom A-čková je hliník.
Tuto máš aj 10% zľavu na zákaznícku kartu (o ktorú môžeš požiadať pri kúpe a hneď si uplatniť zľavu):
Genesis C3: http://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-s-hlavou/genesis-base-c3-kit-karbonovy-stativ-s-hlavou
Genesis A3: http://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-s-hlavou/genesis-base-a3-kit-stativ-s-hlavou-bh-34
 
rastik6
2016-12-31 19:40:08+01
Mne by možno stačil aj ten hliníkový A3
ja som mal pôvodne tiež záujem kupiť -Velbon SHERPA 5370D vo fotolabe
 
Ľuboš.gábor
2016-12-31 21:43:00+01
Ja som si objednal ten A3 pred 3 týždnami a zatial co som ho používal, spokojnosť, je taký pevný, teda ak ho porovnám s Hama Star aj vonku som s ním bol, ani netrebalo používať hroty, ak ti nevadí väčšia váha, alebo že je v zloženom stave troška dlhší. Len to púzdro na statív je podľa mňa otrasné, také veľké zelené.
 
Lukáš Podracký
2017-01-03 17:52:31+01

@SIMAKO uvažoval som o ňom (genesis c1), parametrami a cenou ma zaujal, hlavne ma odrádzalo, že nie je na cvoky ale sklada sa točením ako na trekovych paliciach. Potom som mal možnost v jednom obchode ho vidiet a veru neposobil až tak stabilne a kvalitne spracovaný.

Ten Velbon Sherpa 5370D isto nekupuj, stabilny je ale je velmi ťažký a v zlozenom stave dost velky (mal som moznost vyskusat vo Fotolabe) a hlavne je tam trojcestna hlava co pri foteni je dost zbytocne (to je pre videa hlavne), na fotenie krajin jednoznacne gulovu hlavu.

A ten Manfrotto MKBFRA4-BH je dobra znacka ale zrovna tento model som cital, že ma posledne dost tenke nohy a hlavne zakladna hlava, ktora je nic moc, nevyhovuje mi, nema panoramaticke oznacenie stupnov, celkom blbe uchytenie dosticky a samizda nema vodovahu... Takze kebyze do Manfrota tak jedine do tych karbonovych ale cez 300€ nedam za stativ.


Po vyskúšani v predajni Fotolab som si nakoniec kupil statív Vanguard VEO 265AB, splnil všetky očakávania. Ľahký na cestovanie a hory (cca 1,5kg). V zloženom stave len 39cm. Fotit mozes od 18,4cm. Hlava je gulova s vodovahou a s ARCA dostickou, a hlava je panoramaticka so stupnami. Stredovy stlpik mozes tocit o 180 stupnov, plus mas v baleni mensi stredovy stlpik pri foteni s min.výšky 18,9cm.
Nohy maju aj vysuvacie hroty.
https://www.fotolab.sk/eshop/prislusenstvo/vanguard-veo-265ab.html

- som s nim velmi spokojny, velmi kvalitne spracovanie, lahky, spratny a stabilny ! konecne stativ ktorý splna vsetko co som potreboval. ODPORÚČAM. (aj taška s popruhom v balení)
Neviem odkial si ale Fotolab ma viac predajni po SR, tak zbehni sa kuknut:
https://www.fotolab.sk/eshop/index.php?cl=store_view&fnc=store_list
 
lennyl
2017-01-04 05:30:06+01
ked to zhodnotim za seba, clovek kupi casom viac stativov, az pride na to, co mu vydrzi a vyhovuje.

ak neratam Hama Star61 pred sto rokmi, tak som mal v tomto poradi:
Vebon Sherpa 250R + hlava PH-157Q: dost tazky, ale perfektna tuhost/nosnost (pokazilo sa mi vysuvanie jednej nohy)
Triopo C-158 + hlava PH-157Q: uz lahsi, tuhost stativu slabsia (pokazilo sa mi vysuvanie jednej nohy), ta pakova hlava mi zacala uz ale vadit
Triopo GX-1027 + hlava Giottos MH1311-652: ultra lahky stativ, tuhost slusna (ulomil sa mi kus materialu aretacie nohy), gulova hlava sa nedala maximalne pevne zaaretovat - full frame fotak sa mi hybal
Gitzo GK1545T-82TQD Traveler Kit Series 1: extra kvalita materialu ale aj cena, dufam ze mi vydrzi na "vzdy"

zaver:
- Triopo do 1,5kg nema moc trvacne materialy
- na krajinu urcite uz iba gulovu hlavu
- stativ co ma az 5sekcii ma mizernu tuhost
- stativ tazsi ako 2kg aj s hlavou uz nechcem na hory nosit

v mini-maxe som skusal (aj kamos uz vymenil Triopo za Genesis) stativy Genesis, najlepsia volba vyzera Genesis Base C3 Kit, ak clovek netrva na ultra nizkej vahe - material/spracovanie ma o TRIEDU lepsie ako Triopo, tuhost velmi dobra.
http://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-s-hlavou/genesis-base-c3-kit-karbonovy-stativ-s-hlavou

pri trvani na nizsej hmotnosti doporucujem Genesis Base A3 Kit s vedomim, ze na to by som nedaval nic tazsie ako zrkadlovku (700g) + sklo (500-600g).
http://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-s-hlavou/genesis-base-a3-kit-stativ-s-hlavou-bh-34
prijemne ma prekvapili aj tie hlavy Genesis, perfektne drzia a maju maslovy a presny chod gule.

tieto stativy som v zivote nevidel, pozeram ale na obrazky - spracovanie a hmotnost/nosnost a CENU, urcite by som si ich isiel aj do predajne vyskusat:
http://www.prolaika.sk/e-shop/manfrotto-befree-mkbfra4-bh-set-stativu-s-gulovou-hlavou/p-3460510.xhtml
http://www.prolaika.sk/e-shop/velbon-sherpa-5430d/p-3460245.xhtml
 
Strana 10 z 10
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()